Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 41 do 55 od 55

Tema: Umete li da tešite?

  1. #41
    Registrovani Član
    Cruz avatar
    Status : Cruz je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Lokacija : RB
    Poruke : 17,976
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Umete li da tešite?

    ja se nikad ne bih pokajala da kazem istinu, makar me mrzeo ili mrzela do kraja zivota. nije stvar u tome reci je, vec sam pristup prijatelju kada mu je tesko i nacin na koji ce da mu se predoci realnost
    I kada vas gadjaju kamenjem, guraju u stranu, vuku unazad, vi nastavite. Sledite svoj cilj, polako koracajte, istrpite svaku nedacu i uspeh je neminovan. Onda cete se osvrnuti, pogledati sve njih, bednike, koji i dalje stoje na istom mestu i rade to isto drugima. Ovog puta, vas ce velicati, govoreci da su oni zasluzni za vas uspeh. Oprostite i sazalite se, neka nisu pomogli, vi ste uspeli, a oni su ostali iza vas.

  2. #42
    Banovina
    Steppenwolf avatar
    Status : Steppenwolf je odsutan
    Registrovan : Jan 2012
    Pol:
    Lokacija : vucja jazbina
    Poruke : 979

    Početno Re: Umete li da tešite?

    Pa ne mozes ruznu realnost da predocis na lep nacin.

  3. #43
    Registrovani Član
    Sagacity avatar
    Status : Sagacity je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 9,775
    Tekstova u blogu : 9

    Početno Re: Umete li da tešite?

    Citiraj Prvobitno napisano od Moonster Vidi poruku
    Nije mistifikovana kategorija, ima ih i sada, samo da bi neko imao takvu poziciju stvarno mora da u najtežim životnim situacijama uvek bude i ostane prijatelj, bez obzira na sve, malo je takvih ljudi danas, zato je to u iščezavanju....
    Ali ipak ih još uvek ima....
    Naravno da ima Moon...Samo ih imam tako mali broj...Suzilo se...Mada je broj nebitan..Bitno je ono šta je ostalo.

    Citiraj Prvobitno napisano od Steppenwolf Vidi poruku
    I sta se desilo, Sodoma i Gomora na mene i prekid svakog kontakta, trajali su dok su imali zara da mene pljuju a kad im toga ponestalo, razisli su se jer je to bilo neminovno.
    Iz toga sam izasao povredjen ali za nijansu mudriji.
    Ma ako tako puca prijateljstvo i neka je..Možda je tako i trebalo. Nikada ne znaš zbog čega je nešto dobro.
    Ja sam imala veću sreću, jer nije samo prekinula kontakt sa mnom, mada je sa mnom bila najbliskija, pa je nekako ona više bila ta koja je bila centar raznih priča....Nikakav joj je život sa njim. Mislim da se od sudbine ne može pobeći. Ne vredi.

  4. #44
    Registrovani Član
    Moonster avatar
    Status : Moonster je odsutan
    Registrovan : Dec 2010
    Pol:
    Lokacija : Τάρταρος
    Poruke : 14,354
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: Umete li da tešite?

    Citiraj Prvobitno napisano od Sagacity Vidi poruku
    Naravno da ima Moon...Samo ih imam tako mali broj...Suzilo se...Mada je broj nebitan..Bitno je ono šta je ostalo.
    U vezi kvalitete prijatelja:

    "Zlato se proverava u vatri, a prijatelj u nevolji"

    U vezi broja i prijatelja:

    "Svako će znati da vam kaže koliko ima koza i ovaca, ali ne i koliko ima prijatelja!" - Sokrat

    "Ako imaš jednog prijatelja, ti si bogat. Ako imaš dva onda si najbogatiji, ali ako imaš tri, onda si u teškoj zabludi. Nema osobe na svetu koja ima tri dobra prijatelja."


    ​Ja znam koliko ih imam, meni dovoljno....
    Homo homini lupus est.
    The others have failed - Learn from them but do not follow

  5. #45
    Registrovani Član
    Sagacity avatar
    Status : Sagacity je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 9,775
    Tekstova u blogu : 9

    Početno Re: Umete li da tešite?

    Citiraj Prvobitno napisano od Moonster Vidi poruku
    U vezi kvalitete prijatelja:

    "Zlato se proverava u vatri, a prijatelj u nevolji"

    U vezi broja i prijatelja:

    "Svako će znati da vam kaže koliko ima koza i ovaca, ali ne i koliko ima prijatelja!" - Sokrat

    "Ako imaš jednog prijatelja, ti si bogat. Ako imaš dva onda si najbogatiji, ali ako imaš tri, onda si u teškoj zabludi. Nema osobe na svetu koja ima tri dobra prijatelja."


    ​Ja znam koliko ih imam, meni dovoljno....
    I ja znam koliko ih imam. Dovoljno.

  6. #46
    Registrovani Član
    SJAJNA avatar
    Status : SJAJNA je odsutan
    Registrovan : Apr 2012
    Pol:
    Poruke : 586
    Tekstova u blogu : 4

    Početno Re: Umete li da tešite?

    umela sam ..nekad...sad sve manje njih hoće i sme da prihvati surovu realnost.žive u oblacima dok ne tresnu o zemlju.na žalost-čovek mora sam da shvati i suoči se sa tim.tešiti nije ispravan način objašnjavati nešto što niste doživeli...više mi liči na samilost.a ja sam pristalica onog,,bolje da me mrziš,nego da me žališ,,...
    Nemoj provoditi vreme sa nekim kome nije stalo da ga provodi sa tobom.

  7. #47
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Umete li da tešite?

    Citiraj Prvobitno napisano od Cruz Vidi poruku
    Kako se ponasate kada uocite da vam dobar prijatelj ima ljubavnih problema? Umete li da ga utesite? Kako to cinite? Polazite li od sebe i toga kako biste se vi poneli u takvoj situaciji ili koristite ustaljene fraze tipa "ma pusti, postoje i drugi", "sresces vec onog (onu) koji te zasluzuje" i tome slicno..?
    ma ne tešim više nikog. niti mene ko teši, tako ''tešenje'' još jedino za decu ostavljam, majke mi...sve drugo mi je bezveze.
    где си пошла с крмељиве очи

  8. #48
    Registrovani Član
    Cruz avatar
    Status : Cruz je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Lokacija : RB
    Poruke : 17,976
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Umete li da tešite?

    nalazim da smo postali sebicni i da se drzimo one "u se i u svoje kljuse"
    I kada vas gadjaju kamenjem, guraju u stranu, vuku unazad, vi nastavite. Sledite svoj cilj, polako koracajte, istrpite svaku nedacu i uspeh je neminovan. Onda cete se osvrnuti, pogledati sve njih, bednike, koji i dalje stoje na istom mestu i rade to isto drugima. Ovog puta, vas ce velicati, govoreci da su oni zasluzni za vas uspeh. Oprostite i sazalite se, neka nisu pomogli, vi ste uspeli, a oni su ostali iza vas.

  9. #49
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Umete li da tešite?

    ne znam da li sam sebična. možda jesam nekome, ne znam. ne vidim neku pomoć u tešenju, pa zato.
    где си пошла с крмељиве очи

  10. #50
    Registrovani Član
    Sarmica avatar
    Status : Sarmica je odsutan
    Registrovan : Jun 2010
    Pol:
    Lokacija : Šerpica
    Poruke : 18,366

    Početno Re: Umete li da tešite?

    Ne mislim da sam sebična, nego jednostavno ne umem da tešim. Mogu da kažem iskreno svoje mišljenje ko je u tom dvojcu kriv, ako to ikoga zanima. Ali pošto to ne spada pod tešenje, onda ću radije da saslušam i ćutim, a ako me već pitaš za mišljenje ću ga kažem. Ko je pravi prijatelj neće se naljutiti ni za šta.
    Oh you may not think I'm pretty,
    But don't judge on what you see,
    I'll eat myself if you can find
    A better meal than me

  11. #51
    Registrovani Član
    Cruz avatar
    Status : Cruz je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Lokacija : RB
    Poruke : 17,976
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Umete li da tešite?

    nekad je nekom potrebno da ga prijatelj saslusa i uputi lepu rec, makar i iluzornu. ne mora to da bude ne znam koje tesenje... teska su vremena, sve manje ljudi moze da se nosi sa svakodnevnim problemima, pa ljubavne brodolome tragicno dozivljavaju, moj utisak je takav.
    I kada vas gadjaju kamenjem, guraju u stranu, vuku unazad, vi nastavite. Sledite svoj cilj, polako koracajte, istrpite svaku nedacu i uspeh je neminovan. Onda cete se osvrnuti, pogledati sve njih, bednike, koji i dalje stoje na istom mestu i rade to isto drugima. Ovog puta, vas ce velicati, govoreci da su oni zasluzni za vas uspeh. Oprostite i sazalite se, neka nisu pomogli, vi ste uspeli, a oni su ostali iza vas.

  12. #52
    Registrovani Član
    Sarmica avatar
    Status : Sarmica je odsutan
    Registrovan : Jun 2010
    Pol:
    Lokacija : Šerpica
    Poruke : 18,366

    Početno Re: Umete li da tešite?

    Nisam od tih koji idu kod nekoga po lepu reč, niti me jedna lepa reče može oraspoložiti ili ubediti u nešto, nekako mi je to detinjasto. Naučila sam ili sam naučena, da sama rešavam svoje probleme i da se sama nosim s njima. Zato ne znam kako da se postavim prema nekome ko dođe po reči utehe. Iskreno mišljenje može dobiti, šarenu lažu jok.
    Oh you may not think I'm pretty,
    But don't judge on what you see,
    I'll eat myself if you can find
    A better meal than me

  13. #53
    Registrovani Član
    Raisa avatar
    Status : Raisa je odsutan
    Registrovan : Mar 2011
    Pol:
    Lokacija : Jer noc je ceo moj svet i ovaj grad vec znam napamet
    Poruke : 1,036

    Početno Re: Umete li da tešite?

    Joj,ja moram da prznam da meni tesenje i ne ide.
    Umem dosta dobro da slusam, jednu od svojih najboljih drugarica sam slusala skoro po ceo dan ( bez preterivanja ) kada je imala svoj problem.Mada svi to radimo za bliznje pa mi ne treba orden.
    Volim da nudim resenja i da se radi nesto aktivno.
    Ne volim da slusam nekog ( ako mi nije blizak ) kako se zali,pati i da to bude tako pasivno,on pati,ti ga tesis po ramenu i kraj,volim uvek da imas neko konkretno resenje, makar i samo da ga izvedes to vece u grad, bilo sta. Najvise me nervira osecaj bespomoci, kad meni neko do koga mi je stalo prolazi kroz neku teskocu,mene to dovede do cistog ludila. I ja treba da budem uz tu osobu dan i noc i da nista ne doprinosim poboljsanju vec da joj nadodajem na toj ''bespomoci'' tako sto radim nista ( dobro,nekad sve sto je potrebno coveku je da ga saslusas i budes rame za plakanje ali ipak..... )

    Tema je malo opsirna pa ni ne bih znala kako da odgovorim, jel mozes malo da suzis ? Tesenje u smislu,pati zbog decka kojeg voli?
    U tom slucaju, vecini ljudi,uopste ne pomaze da sede kuci i razglabaju do besvesti,samo ti jos treba dok patis da ceo dan sedis kuci i sa nekim pola dana pricas o tome ( ok,ja spadam u ove ljude ali,ja sam takav tip coveka vecina ljudi nisu i za njih je to ubistvo ) vec treba da izadjete, da sednete u kafic neki,pa neka tamo prica pola dana, ali vec ce se malo bolje osecati, jer prica o svom problemu u kaficu,noc je ,toplo vreme, ljudi, lepa atmosfera, nego da mi isto to prica u suzama kuci.

    Moj odgovor : ne znam da tesim ali,volim nekako konkretno da pomognem

  14. #54
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Umete li da tešite?

    Citiraj Prvobitno napisano od Cruz Vidi poruku
    nekad je nekom potrebno da ga prijatelj saslusa i uputi lepu rec, makar i iluzornu. ne mora to da bude ne znam koje tesenje... teska su vremena, sve manje ljudi moze da se nosi sa svakodnevnim problemima, pa ljubavne brodolome tragicno dozivljavaju, moj utisak je takav.
    dobro, moguće je.
    uglavnom se družim sa porodičnim ljudima (koji nemaju ljubavnih problema ), pa možda zato ne znam o čemu se tačno radi kad misliš pod ''tešenje''.
    kažem, jedino ćerke mogu da tešim...ali, kao i Milojka, tako što ću reći šta mislim. mislim da tešenje koje stvara iluziju nije ok, ako ćemo pravo. pogotovo ako se to svesno radi.
    где си пошла с крмељиве очи

  15. #55
    Registrovani Član
    Picola avatar
    Status : Picola je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 1,086

    Početno Re: Umete li da tešite?

    Citiraj Prvobitno napisano od Cruz Vidi poruku
    Kako se ponasate kada uocite da vam dobar prijatelj ima ljubavnih problema? Umete li da ga utesite? Kako to cinite? Polazite li od sebe i toga kako biste se vi poneli u takvoj situaciji ili koristite ustaljene fraze tipa "ma pusti, postoje i drugi", "sresces vec onog (onu) koji te zasluzuje" i tome slicno..?
    Umem da tesim, ali ne i da lazem.


Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Slične teme

  1. Odgovora: 69
    Poslednja poruka: 30-12-2019, 10:06
  2. Umete li da izaberete frizuru?
    Od Cruz u forumu Ženski kutak
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 16-03-2013, 08:51
  3. Umete li da uživate u ljubavi?
    Od Cruz u forumu Hajde da se testiramo
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 16-03-2012, 09:34

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •