Pokazuje rezultate 1 do 15 od 15

Tema: OTVORENO PISMO SRPSKOJ JAVNOSTI ...

  1. #1
    Registrovani Član
    marabu avatar
    Status : marabu je odsutan
    Registrovan : May 2010
    Poruke : 1,250

    Početno OTVORENO PISMO SRPSKOJ JAVNOSTI ...

    Izvor :
    Forum Srpske Dijaspore
    17 05.2012


    Српски родољуби, расејани по целој планети, дубоко узнемирени постизборном политичком кризом у Србији, потписују заједничко писмо и упућују га државним органима, политичким партијама и покретима, актерима избора, српском народу и грађанима Србије и медијима:

    Невероватне вести нам стижу о ђурђевданским изборима у Србији 6. маја: 1. Изборна места на којима је било више листића него бирача; 2. Украдене вреће са више хиљада листића: према наводима Изборне комисије ради се о бар 30 украдених врећа; 3. Видео снимци са отпечаћеним ковертама у које активисти по ходницима пакују друге листиће; 4. Гласачки листићи штампани на папиру различитом од оригиналних листића; 5. Једној странци „нестало“ преко 30 хиљада гласова за председника; 6. На неажурираним гласачким листама се воде преминуле особе од којих су неки заведени да су гласали (!) и тако у недоглед. Да ли је могуће да у 2012. години, на почетку друге деценије XXI века, у Србији не можемо да организујемо колико-толико легитимне изборе?? Да ли је неко чуо овакве срамотне вести о изборима у некој другој земљи, не само у Европи, него било где у свету? Не знамо за друге, али нас је срамота што се нешто овако дешава у Србији. И срамота је за Србију. Хоћемо да привучемо стране инвеститоре, хоћемо да нас приме у Европску унију, хоћемо да оживимо привреду! Како ћемо то остварити ако не можемо ни једне најобичније изборе да организујемо без бруке и срамоте? Да ли ћемо сутра имати председника и посланике о којима ће се до краја мандата причати да су покрали изборе? Позивамо надлежне да предузму све неопходне мере да се све примедбе и жалбе у вези избора најхитније размотре и реше и да се што пре објаве тачни резултати избора. Ако у Америци могу да броје гласове по 2-3 пута, зашто то не бисмо урадили и ми у Србији? Пронаћи украдене вреће, сравнити записнике, проверити папир на коме су штампани листићи и најстрожије казнити прекршиоце. А ако се пак утврди да је неко намерно ширио лажне вести о изборима позвати га на одговорност. Изборну комисију не треба и не сме да интересује ко је победио. Они само треба да објаве тачне резултате избора и надамо се да ће у најскоријем року то и урадити.

    Боже чувај Србију!



    Џакови пуни изборних листића – покрадене изборне воље грађана Србије


    Потписници отвореног писма:
    1. Мр Предраг Миновић, инжењер, Токио, Јапан 2. Проф. др Јасмина Вујић, Калифорнија, САД 3. Божидар Вукотић, Мелбурн, Аустралија 4. Миодраг Ђорђевић, Париз, Француска 5. Др Момчило Миљковић, професор емеритус Пенсилванијског државног универзитета, Херши, Пенсилванија, САД 6. Др Мирјана Петровић, Калифорнија, САД 7. Ана Ђекић Пулинџер, Калифорнија, САД 8. Ангелина Марковић, Београд, Србија 9. Снежана Виторовић, Торонто, Канада 10. Др Зорица Becker-Којић, биохемичар научни сарадник, Хајделберг, Немачка 11. Мр Мира Јовановић, историчар докторант, Цирих, Швајцарска 12. Др Љубомир Т. Грујић, Београд, Србија 13. Александар Павић, политиколог, Београд, Србија 14. Др Владимир Умељић, историчар, Немачка 15. Зоран Пауновић, Кејптаун, Јужна Африка 16. Радмила Нинић, преводилац, Немачка 17. Срђан Радосављевић, Јужна Африка 18. Драган Давидовић, Јужна Африка 19. Мр Весо Бугарин, Јужна Африка 20. Невена Марјановић, Јужна Африка 21. Радмила Давидовић, Јужна Африка 22. Бобан Петковић, Master of Arts (MA), Луцерн, Швајцарска 23. Милан Лакић, Јоханесбург, Јужна Африка 24. Милан Зарић, лекар природне медицине, Цирих, Швајцарска 25. Небојша Малић, Вирџинија, САД 26. Ненад Марић, ИТ консултант, Мелбурн, Аустралија 27. Др Драгица Илић, стоматолог, Немачка 28. Милан Лелић, дипл. инж. Аустрија 29. Лазар Павловић, Торонто, Канада 30. Љубица Павловић, Торонто, Канада 31. Велимир Јовановић, Калифорнија, САД 32. Бранко Брница, Чикаго, САД 33. Др Димитрије Ивановић, психијатар, Њујорк, САД 34. Ирина Миљковић, дипл. физико-хемичар, Пенсилванија, САД 35. Марија Миљковић, преводилац, Пенсилванија, САД 36. Слободан Петровић, Есекс, Велика Британија 37. Бојан Радовић, инжењер електротехнике, Швајцарска 38. Др Саша Живић, Ниш, Србија 39. Биљана Ђоровић, новинар, Београд, Србија 40. Бојана Вукадиновић, Ниш, Србија 41. Славко Андријашевић, угоститељ, Немачка, 42. Александра Марунић, Немачка 43. Дејан Андријашевић, Немачка 44. Милорад Велемир, Немачка 45. Иго Вујин, Немачка 46. Анда Манојоловић, Немачка 47. Ђорђе Стефановић, Немачка 48. Ђорђе Самарџић, Немачка 49. Дипл. Инг. Радоје Нинић, Немачка 50. Бојан Нинић, менаџер за интернет-маркетинг, Немачка 51. Нинић Никола, агент за осигурања и финансијски саветник, Немачка 52. Милојица Лазовић, Јужна Африка 53. Наташа Лазовић, Јужна Африка 54. Мр Дејан Митровић, инжењер, Нови Зеланд 55. Бранко Радун, Нови Сад, Србија 56. Борис Ступар, Нова Пазова, Србија 57. Ненад Мишић, Данска 58. Раде Ђоковић, дипл. грађ. инж., Краснодар, Русија. 59. Бранко Петровић, руководилац пројеката, САД 60. Мр Срђан Б Стакић, Београд, Србија
    ***

  2. #2
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: OTVORENO PISMO SRPSKOJ JAVNOSTI ...

    Dodžite rodoljubi da se zajedno gužvamo u javnom prevozu i u doktorskim čekaonicama.
    Da malo razdrndate skupa auta po našim trošnim putevima. Da čekate u redovima za raznorazne
    dozvole i uverenja, dok vas pritom svaka šuša ucenjuje i traži mito. Da radite za 200 evra
    mesečno, dok najskromnija sarana košta tri puta više, a podizanje spomenika puta pet. Mala
    je to plata? Ma nije. Penzioneri imaju još manja mesečna primanja, a trideset posto radno
    sposobnih nema ništa. Dođite da proizvodite maline, koje će te na kraju moći samo u reku da
    prospete jer niko neće da vam ih otkupi po prihvatljivoj ceni...

    Dođite, da se stidimo zajedno. Lako je odande mahati papirima.
    Večnost je čista sadašnjost.

  3. #3
    Registrovani Član
    marabu avatar
    Status : marabu je odsutan
    Registrovan : May 2010
    Poruke : 1,250

    Početno Re: OTVORENO PISMO SRPSKOJ JAVNOSTI ...

    ZA KOJICU ....


    SEEbiz subota, 23. april 2011
    Stanovništvo Srbije živi od pomoći dijaspore

    BEOGRAD - Prema rezultatima najnovijih istraživanja analitičara Svetske banke u Srbiju je, od 2000. do 2009, iz dijaspore stiglo 37,38 milijardi dolara ili u proseku 736.053 dolara po stanovniku.

    http://rs.seebiz.eu/stanovnistvo-srb...spore/ar-1346/






    B92 subota, 23. april 2011
    Dijaspora dala više od investitora

    Beograd -- U Srbiju je od 2000. godine iz rasejanja stiglo 42,96 milijardi dolara, što je 2,5 puta više od direktnih stranih investicija uloženih u istom periodu.

    http://www.b92.net/biz/vesti/srbija....&nav_id=508023


    Objavila Politika, rs
    18.05.2012
    Od naših iz sveta 3,1 milijarda evra


    Od naših ljudi iz sveta u Srbiju je 2010. stigla 3,1 milijarda evra, podatak je Narodne banke Srbije. Iako su nam „dragi naši” iz tuđine lane poslali za 100 miliona evra manje nego u rekordnoj 2009, ta pošiljka, kao i sve proteklih godina, bila je dragocena. Kako onima na čiju je adresu stigla, tako i svim građanima i državi. Po statistici NBS, od 2000. zaključno sa 2010. godinom ukupni devizni priliv od doznaka iz inostranstva dostigao je 27,6 milijardu evra.



    http://www.politika.rs/rubrike/Ekono...a-evra.lt.html


    >>>>>>>>>>>>>>>>>>

    itd.itd, .... a ako te tema interesuje, informiši se za daljnje podatke ... ima ih na sijaset !!!!
    Po tvome, mi bi trebali da čekamo naše ljude iz dijaspore da nam dvorišu, u kome mi živimo počiste g***a samo zato što : " Oni tamo žive u sređenim državama a mi, što će se i ovoga puta pokazati, nismo sposobni ni ljudski da izađemo na izbore a kamoli da uredimo svoju "avliju" Niko nam od nas samih ne valja, među sobom bi se najradije poklali, neujedinjeni, ne složni ALI nam krivi svi ostali ... pa i naši iz dijaspore?!" Vrlo zanimljiva teza ...
    A mi ćemo od prekosutra... ne samo da čistimo nego i da jedemo ..... Tako nam i treba.
    Zato :pop:

  4. #4
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: OTVORENO PISMO SRPSKOJ JAVNOSTI ...

    Super.. oni dali, tajkuni pokrali..

    Ako hoće da prčkaju po dvorištu, nek dođu ovamo. Nisu uspeli da se izbore ni za
    svoje pravo glasa, a hoće da se bore za moj glas. Ne znam kako će to uspeti.
    Ili možda mene treba ovo njihovo pismo da potpali da idem da šetam po ulicama?
    Da možda dobijem batine ili ostanem bez posla?
    Nek dođu pa nek šetaju.
    Večnost je čista sadašnjost.

  5. #5
    Registrovani Član
    marabu avatar
    Status : marabu je odsutan
    Registrovan : May 2010
    Poruke : 1,250

    Početno Re: OTVORENO PISMO SRPSKOJ JAVNOSTI ...

    Citiraj Prvobitno napisano od kojica Vidi poruku
    Super.. oni dali, tajkuni pokrali..

    Ako hoće da prčkaju po dvorištu, nek dođu ovamo. Nisu uspeli da se izbore ni za
    svoje pravo glasa, a hoće da se bore za moj glas. Ne znam kako će to uspeti.
    Ili možda mene treba ovo njihovo pismo da potpali da idem da šetam po ulicama?
    Da možda dobijem batine ili ostanem bez posla?
    Nek dođu pa nek šetaju.
    Prvo se opredeli ...o kojoj temi diskutuješ a ne da praviš papazjaniju... i kreneš da motaš deset tema odjednom
    Naravno, u pravu si kada pominješ ko je izdrpao tu silnu donaciju međutim, što narod ćuti ? Nećeš da uzmemo one motke zato što se plašiš po leđima ? Pa onda ćuti !! Trtpi tajkune i sve ovo ostalo ali nemoj mazati nikoga bespotrebno .... jer ... malo nam je što nas piomažu šakom i kapom ... nego ćemo njih na ulice... a mi ćemo da ladimo .... A kako bi bilo da za promenu, mi sami uzmemo nešto u svoje ruke i što je najvažnije .... odradimo to konkretno i do kraja !!!!

    KOJICA .... za PREDSEDNIKA

  6. #6
    Administrator
    Man avatar
    Status : Man je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Razbibriga
    Poruke : 24,534
    Tekstova u blogu : 320

    Početno Re: OTVORENO PISMO SRPSKOJ JAVNOSTI ...

    Vi ste svoje odradili, otišli ste i mi, kad, i ako odemo, i mi ćemo isto tako da pričamo...
    Ko nije probao urmašicu taj ne zna šta je slatko

  7. #7
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: OTVORENO PISMO SRPSKOJ JAVNOSTI ...

    Ma lako je motkama po forumu vitlati. Izađi na ulicu. Ufotkaj se kako mlatiš motkom po
    ulici i postavi na forum. E ja ću odma sutradan dve motke da uznem.

    Osim toga, ta ista dijaspora je i pomogla ovoj gamadi da dođe na vlast. Isto su nam tako
    pisali pisma duga i ložili nas da lupamo u šerpe. Tad bile šerpe prazne, a sad ih više i nemamo..
    Kad je trebalo Miloševića da ruše, glasali su po tri puta. E sad nema ni jednom. To im je
    njihova demokratija dala..
    Večnost je čista sadašnjost.

  8. #8
    Registrovani Član
    marabu avatar
    Status : marabu je odsutan
    Registrovan : May 2010
    Poruke : 1,250

    Početno Re: OTVORENO PISMO SRPSKOJ JAVNOSTI ...

    Citiraj Prvobitno napisano od Man Vidi poruku
    Vi ste svoje odradili, otišli ste i mi, kad, i ako odemo, i mi ćemo isto tako da pričamo...
    Pa ne znam baš na koga to striktno misliš > mi < ??? Ja sam jedna od onih, koja (iz porodičnih razloga)više od pola godine provodi u Beogradu a ostatak... u belom svetu.S tim uvezi, mogu možda mnogo relevantnije da prodiskutujem o postavljenoj temi jer i kod nas a i tamo sam, u direktnom fokusu zbivanja.Imam >uvo< za tamo i i ovde. Slušam naše ljude i tamo i ovde. I zbog svega, vrlo često me je sramota ...i tamo i ovde
    Ali opet tvrdim, da nije fer imati takav naopak stav, što večito čekamo da nam neko drugi "odradi" ono što je defakto i primarno naš > problem <. I što nam non-stop tražimo dežurnog krivca a sami .... ni prstom ne pomeramo...

    _____________________________
    " Ne bojte se, dobro biti neće "

  9. #9
    Administrator
    Man avatar
    Status : Man je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Razbibriga
    Poruke : 24,534
    Tekstova u blogu : 320

    Početno Re: OTVORENO PISMO SRPSKOJ JAVNOSTI ...

    A ja sam jedan, koji iz porodičnih razloga provodi celu godinu ovde ali imam uvo (u ovo doba interneta i bilo bi čudo da nemam) za dešavanja i ovde i napolju.
    Neka nam niko ne deli savete, nek dođe i pokaže na delu.
    Ko nije probao urmašicu taj ne zna šta je slatko

  10. #10
    Registrovani Član
    marabu avatar
    Status : marabu je odsutan
    Registrovan : May 2010
    Poruke : 1,250

    Početno Re: OTVORENO PISMO SRPSKOJ JAVNOSTI ...

    Citiraj Prvobitno napisano od kojica Vidi poruku
    Ma lako je motkama po forumu vitlati. Izađi na ulicu. Ufotkaj se kako mlatiš motkom po
    ulici i postavi na forum. E ja ću odma sutradan dve motke da uznem.

    Osim toga, ta ista dijaspora je i pomogla ovoj gamadi da dođe na vlast. Isto su nam tako
    pisali pisma duga i ložili nas da lupamo u šerpe. Tad bile šerpe prazne, a sad ih više i nemamo..
    Kad je trebalo Miloševića da ruše, glasali su po tri puta. E sad nema ni jednom. To im je
    njihova demokratija dala..
    Znaš šta?,,... ti si u pravu a ja imam svoj mir ! Uprkos svemu, uvek se prvo dobro informiši pre nego opet počneš iz neznanja da nešto pametuješ i tvrdiš .... a što definitivno nema blage veze sa istinom.
    Za Miloševića smo Mi u Srbiji, glasali 3 i 4 puta za redom !!! Kačili mu slike po autobusima, školama i razno - raznim institucijama. Danas bi ga mnogi pravili od blata.za neke stvari, i onog faraona pre njega.
    Za to vreme, dijaspora je kulunčila kod exploatatora. Onda nisu ni imali prava na glasanje osim u matici.Kojice, ne lupaj o dijaspori POJMA NEMAŠ - veruj mi.I ne nasedaj našoj propagandi.

  11. #11
    Registrovani Član
    marabu avatar
    Status : marabu je odsutan
    Registrovan : May 2010
    Poruke : 1,250

    Početno Re: OTVORENO PISMO SRPSKOJ JAVNOSTI ...

    Citiraj Prvobitno napisano od Man Vidi poruku
    A ja sam jedan, koji iz porodičnih razloga provodi celu godinu ovde ali imam uvo (u ovo doba interneta i bilo bi čudo da nemam) za dešavanja i ovde i napolju.
    Neka nam niko ne deli savete, nek dođe i pokaže na delu.
    Ali opet tvrdim, da nije fer imati takav naopak stav, što večito čekamo da nam neko drugi "odradi" ono što je defakto i primarno naš > problem <. I što nam non-stop tražimo dežurnog krivca a sami .... ni prstom ne pomeramo...

  12. #12
    Administrator
    Man avatar
    Status : Man je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Razbibriga
    Poruke : 24,534
    Tekstova u blogu : 320

    Početno Re: OTVORENO PISMO SRPSKOJ JAVNOSTI ...

    Ne tražimo mi krivca nego ti ne vidim da ste bilo šta rešili dosad uspešno, sem što ste otišli.
    Ako smatraš da je pisanje po netu i kojekakvih "pisama" pomoć i rešavanje problema, u debelom si krivu.
    Da si iole upućena u ovdašnja dešavanja, znala bi u kolikom si neznanju

    Što samo ne date podršku onima koji su ostali, a uspešni su u svom poslu, za razliku od velike većine onih koji su otišli.
    Nije džabe naš narod rekao "dobar domaćin ne ostavlja kuću i imanje".
    Ko nije probao urmašicu taj ne zna šta je slatko

  13. #13
    Registrovani Član
    marabu avatar
    Status : marabu je odsutan
    Registrovan : May 2010
    Poruke : 1,250

    Početno Re: OTVORENO PISMO SRPSKOJ JAVNOSTI ...

    Citiraj Prvobitno napisano od Man Vidi poruku
    Ne tražimo mi krivca nego ti ne vidim da ste bilo šta rešili dosad uspešno, sem što ste otišli.
    Ako smatraš da je pisanje po netu i kojekakvih "pisama" pomoć i rešavanje problema, u debelom si krivu.
    Da si iole upućena u ovdašnja dešavanja, znala bi u kolikom si neznanju

    Što samo ne date podršku onima koji su ostali, a uspešni su u svom poslu, za razliku od velike većine onih koji su otišli.
    Nije džabe naš narod rekao "dobar domaćin ne ostavlja kuću i imanje".

    Može biti da je istina to što tvrdiš da imaš uvo ! ,,,ali evidentno …. vrlo slabo čuješ.
    Koliko je meni u znanju, SHVATI... ja NIGDE nisam otišla jedino, što u toku godine, dva – tri puta probitišem par nedelja po belom svetu. Kao i Mistic Lady samo što je ona fiksirana za Milano a ja malo severnije, svuda i šire. Osim, ako ti u to nisi bolje od mene upućen... a ja još malopre to lepo objasnih. Uostalom, to i nije za debtu a varaš se podebelo, ako misliš da nisam dovoljno dobro upućena u naša zbivanja. Na žalost, predobro,. Zato me i nervira ova naša ovolika indolentnost i „ zabole me za sve“ u pravom smislu te reči.. Još ako ima neko ili nešto da mi odradi to umesto mene ….. banja Koviljača !!! Strašno !!!
    Nego, da ne spamujemo ovu temu iu mesto samo tako... Dijaspora nema potrebe - niti šta da razrešava u Matici … koja je valjda za to sama zadužena ...ili ? To, kao kad' bi komšica trebala da mi uradi veliko spremanje, skuva ručak i ispegla veš – a ja ću za to vreme da mlatim praznu slamu.I naravno, ako mi to što je uradila, ma zbog čega, ne bude po volji, ima da sručim na nju drvlje i kamenje. Šta ona bre zamišlja? Da ja trebam sama da radim u svojoj kući ….ili šta ? Ma daj, moli te, gde to ima ….
    Nisam ja NIGDE napisala a još manje mislila ili rekla, da se pisanjem pafleta i protesta > rešava < bilo koji problem. Ali, nas oficijelno mega pokradoše na izborima – to nema veze, nikom – ništa, mi bi da sastavimo stolove ... ali ako Dijaspora napiše neko ceduljče ….. odmah se pada u komu.
    A meni ćeš da kažeš kako Ja tražim „krivca“ ?Pobogu, Man, šta sam ja to pomenula ...a da nije istina.
    Naravno da nam ne trebaju agitatori u sufleri (to dijaspora ni ne radi) ali ruku na srce: A ŠTA RADIMO MI?... iliti, ŠTA MI NE RADIMO UOPŠTE ?A u poslednji čas bi trebali ?!!!
    Ja samo očekujem našu veću agilnost - i ništa više... Krivci znamo KO SU !

  14. #14
    Administrator
    Man avatar
    Status : Man je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Razbibriga
    Poruke : 24,534
    Tekstova u blogu : 320

    Početno Re: OTVORENO PISMO SRPSKOJ JAVNOSTI ...

    A da se opredeliš onda, ili si dijaspora ili nisi

    Ako nisi, šta ti konkretno činiš?
    Ko nije probao urmašicu taj ne zna šta je slatko

  15. #15
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: OTVORENO PISMO SRPSKOJ JAVNOSTI ...

    Citiraj Prvobitno napisano od marabu Vidi poruku
    Znaš šta?,,... ti si u pravu a ja imam svoj mir ! Uprkos svemu, uvek se prvo dobro informiši pre nego opet počneš iz neznanja da nešto pametuješ i tvrdiš .... a što definitivno nema blage veze sa istinom.
    Za Miloševića smo Mi u Srbiji, glasali 3 i 4 puta za redom !!! Kačili mu slike po autobusima, školama i razno - raznim institucijama. Danas bi ga mnogi pravili od blata.za neke stvari, i onog faraona pre njega.
    Za to vreme, dijaspora je kulunčila kod exploatatora. Onda nisu ni imali prava na glasanje osim u matici.Kojice, ne lupaj o dijaspori POJMA NEMAŠ - veruj mi.I ne nasedaj našoj propagandi.
    dobvo..

    Evo saću odmah početi da se stidim zato što si ti nekuvtuvna.
    Večnost je čista sadašnjost.

Slične teme

  1. Pismo Deda Mrazu
    Od andromeda u forumu Zona sumraka - Anarhija
    Odgovora: 38
    Poslednja poruka: 03-10-2023, 07:35
  2. Ljubavno pismo za voljenu osobu...
    Od Man u forumu Romantika
    Odgovora: 19
    Poslednja poruka: 10-12-2019, 09:46
  3. Pismo mužu administratoru (man, javi se :D)
    Od tripp u forumu Zona sumraka - Anarhija
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 30-03-2011, 08:22
  4. Pismo mužu administratoru (man, javi se :D)
    Od tripp u forumu Književnost
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 14-02-2011, 15:29
  5. Pismo - simboli koji govore
    Od Bisernica u forumu Istorija književnosti
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 05-11-2010, 23:45

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •