Stranica 1 od 3 123 ZadnjaZadnja
Pokazuje rezultate 1 do 20 od 41

Tema: Može li se od tuge umreti ?

  1. #1
    Registrovani Član
    Sagacity avatar
    Status : Sagacity je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 9,775
    Tekstova u blogu : 9

    Početno Može li se od tuge umreti ?

    Koliko tuga može da razori čoveka ?
    Znam za neke slučajeve,pri čemu kada umre suprug i supruga umre odmah za njim..Neki kažu umrla je od tuge za njim i obrnuto..Da li je to moguće? Ili su to samo pretpostavke...
    Slično je i kod životinja....Kažu, uginula ...nema društvo...
    Posle raskida, mnogi padaju u tešku depresiju. Gde je tu kraj ? Kako izaći iz takve krize ?
    Može li se odupreti tuzi ?
    Da li je tu potrebno misliti na nešto ili se baviti nečim, da bi se na tugu zaboravilo ?
    Ili jednostavno, neki ljudi žele da joj se prepuste ?

  2. #2
    Administrator
    Man avatar
    Status : Man je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Razbibriga
    Poruke : 24,534
    Tekstova u blogu : 320

    Početno Re: Može li se od tuge umreti ?

    Od svega se može umreti a najčešće od smrta
    Ko nije probao urmašicu taj ne zna šta je slatko

  3. #3
    Registrovani Član
    Sagacity avatar
    Status : Sagacity je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 9,775
    Tekstova u blogu : 9

    Početno Re: Može li se od tuge umreti ?

    Pa jeste... od svega se može umreti, pogotovo kada se nečemu prepuštaš, jer ne vidiš smisao življenja ako neko više ne postoji...ili te je napustio i otišao..Ima svega

  4. #4
    Registrovani Član
    Hidden avatar
    Status : Hidden je odsutan
    Registrovan : Feb 2012
    Pol:
    Poruke : 1,023

    Početno Re: Može li se od tuge umreti ?

    Citiraj Prvobitno napisano od Sagacity Vidi poruku
    Koliko tuga može da razori čoveka ?
    Znam za neke slučajeve,pri čemu kada umre suprug i supruga umre odmah za njim..Neki kažu umrla je od tuge za njim i obrnuto..Da li je to moguće? Ili su to samo pretpostavke...
    Slično je i kod životinja....Kažu, uginula ...nema društvo...
    Posle raskida, mnogi padaju u tešku depresiju. Gde je tu kraj ? Kako izaći iz takve krize ?
    Može li se odupreti tuzi ?
    Da li je tu potrebno misliti na nešto ili se baviti nečim, da bi se na tugu zaboravilo ?
    Ili jednostavno, neki ljudi žele da joj se prepuste ?
    Ja nešto ne verujem da se može umreti baš od tuge, ali verujem da može imati efekat razarača.
    Nego, čovek je jači od kamena, šta sve neće izdržati i biti još jači, ili opet, pasti u depresiju, ali mislim da je to već stvar psihe. U depresiju ljudi upadaju i bez nekog konkretnog razloga.
    A ovo za supružnike, pre bih rekla da je u pitanju efekat stresa, nego tuge.

    Rad, rad i samo rad

    Umni, fizički, kakav god, samo da skrene misli.

  5. #5
    Registrovani Član
    Moonster avatar
    Status : Moonster je odsutan
    Registrovan : Dec 2010
    Pol:
    Lokacija : Τάρταρος
    Poruke : 14,354
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: Može li se od tuge umreti ?

    Citiraj Prvobitno napisano od Sagacity Vidi poruku
    Koliko tuga može da razori čoveka ?
    Znam za neke slučajeve,pri čemu kada umre suprug i supruga umre odmah za njim..Neki kažu umrla je od tuge za njim i obrnuto..Da li je to moguće? Ili su to samo pretpostavke...
    Slično je i kod životinja....Kažu, uginula ...nema društvo...
    Posle raskida, mnogi padaju u tešku depresiju. Gde je tu kraj ? Kako izaći iz takve krize ?
    Može li se odupreti tuzi ?
    Da li je tu potrebno misliti na nešto ili se baviti nečim, da bi se na tugu zaboravilo ?
    Ili jednostavno, neki ljudi žele da joj se prepuste ?
    Zavisi od toga koliko je neko (bez)osećajan, neke ljude može potpuno uništiti, neke ni okrznuti.
    Da, moguće je jer potpuno zdrava osoba nedugo nakon smrti bračnog saputnika umre.
    Zavisi od osobe do osobe, neko izađe tako što nađe zamenu za izgubljenu osobu, neko se zakopa u posao, a neko ne izađe nikada i nikako.
    Ne, jer ljudi nisu zamenjiva kategorija, tako da kada se osoba izgubi, tu nema ni zamene ni popravke, tuga je neminovna.
    Teško, može se pokušati, čak privremeno i uspeti, ali preboleti na taj način se ne može.
    Nema tu prepuštanja, samo kod osoba kojima ljudi ne znače apsolutno ništa u bilo kom pogledu, samo kod takvih osoba gubitak nekoga nema nikakvog efekta na njih. U svim drugim slučajevima tuga je neminovnost koja nastupa nakon gubitka nekoga.
    Homo homini lupus est.
    The others have failed - Learn from them but do not follow

  6. #6
    Registrovani Član
    Sagacity avatar
    Status : Sagacity je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 9,775
    Tekstova u blogu : 9

    Početno Re: Može li se od tuge umreti ?

    Bogami Hidden, ne znam šta da ti kažem..Ako nekog voliš svim srcem i ako ti nikada ni na kraj pameti ne bi palo da će baš taj nestati iz realnog sveta, tada sve to dobija neku drugu dimenziju.
    Prvo se doživi jak stres i neverica, da se to dogodilo...E onda taj događaj počinje da teče kroz vene i da postaje sastvani deo tebe. Mnogo teško, do fizičkog bola...Tada se obično shvati da ni tvoj život ništa ne vredi, jer je otišlo ono zbog čega je vredelo živeti. Psiholozi bi na to rekli ''prevelika vezanost za osobu''...ali to je istina...

    Kako se otrgnuti od toga..Uh, pa to je još teže..Svako ima neki svoj sistem..Rad...slažem se. Čovek treba da preusmeri misao na nešto drugo, ali ponekad i to teško ide...

    A možda vreme leči sve ?

  7. #7
    Registrovani Član
    Moonster avatar
    Status : Moonster je odsutan
    Registrovan : Dec 2010
    Pol:
    Lokacija : Τάρταρος
    Poruke : 14,354
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: Može li se od tuge umreti ?

    Citiraj Prvobitno napisano od Sagacity Vidi poruku
     
    Bogami Hidden, ne znam šta da ti kažem..Ako nekog voliš svim srcem i ako ti nikada ni na kraj pameti ne bi palo da će baš taj nestati iz realnog sveta, tada sve to dobija neku drugu dimenziju.
    Prvo se doživi jak stres i neverica, da se to dogodilo...E onda taj događaj počinje da teče kroz vene i da postaje sastvani deo tebe. Mnogo teško, do fizičkog bola...Tada se obično shvati da ni tvoj život ništa ne vredi, jer je otišlo ono zbog čega je vredelo živeti. Psiholozi bi na to rekli ''prevelika vezanost za osobu''...ali to je istina...

    Kako se otrgnuti od toga..Uh, pa to je još teže..Svako ima neki svoj sistem..Rad...slažem se. Čovek treba da preusmeri misao na nešto drugo, ali ponekad i to teško ide...


    A možda vreme leči sve ?
    Ne, sigurno ne, znam provereno, to je izraz koji je samo neka vrsta izgovora za neke ljude, ništa više od toga.
    Ponovo, nismo svi isti, neko zaboravi i preboli odmah, neko za nekoliko godina, ali neko nikada, ali baš nikada.
    Homo homini lupus est.
    The others have failed - Learn from them but do not follow

  8. #8
    Registrovani Član
    Hidden avatar
    Status : Hidden je odsutan
    Registrovan : Feb 2012
    Pol:
    Poruke : 1,023

    Početno Re: Može li se od tuge umreti ?

    Sago, ja govorim iz ličnog iskustva. Nisam umrla, nastavila sam da živim.

    Lažu da vreme leči sve. Bude samo još gore.

  9. #9
    Registrovani Član
    Sagacity avatar
    Status : Sagacity je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 9,775
    Tekstova u blogu : 9

    Početno Re: Može li se od tuge umreti ?

    Vreme leči sve. Moje mišljenje.
    Jedno je, ako želimo da živimo u nekoj patologiji. Novu šansu da živimo, nećemo dobiti. Tražiti zamenu za osobu je nemoguće. Dve iste ne postoje, ali pustiti je da stoji gde je i dati sebi šansu da nastaviš dalje je potpuno OK...

    Možemo tugovati ceo život za nekim, nije to to...Možemo tragati za nečim sličnim ....i to je nemoguće..To ja znam iz sopstvenog iskustva...Treba puno vremena...I uvek, ali uvek kada se malo razočaramo, mi se setimo upravo onog nekog koga više nema..To je normalno, čovek se uvek vraća tamo gde se dobro osećao....

    Sve što se više sa nekim živi i provodi vreme, bliskost je veća i ta blizina stvara neko jedinstvo...Kada se to jedinstvo naruši, onda ni onaj koji je preostao ne može da živi bez svog para..Verujem da ljudi umiru od prevelike tuge za nekim...Prosto, vezanost za neku osobu je toliko velika da je neraskidiva...

  10. #10
    Registrovani Član
    Hidden avatar
    Status : Hidden je odsutan
    Registrovan : Feb 2012
    Pol:
    Poruke : 1,023

    Početno Re: Može li se od tuge umreti ?

    Mislim da vreme ne leči, ali nauči nas da živimo sa svojom tugom.

  11. #11
    Registrovani Član
    Sagacity avatar
    Status : Sagacity je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 9,775
    Tekstova u blogu : 9

    Početno Re: Može li se od tuge umreti ?

    Svaki čovek je borac za sebe. Postoje razni načini da se nečeg rešiš..Sve je u psihi. Možeš se racionalno savlađivati, a možeš i raditi na podsvesti. Sve je individualno.
    Svakako da će neko ostati u sećanju i ne treba iz njega ni da ode, ali ako na primer doživiš neke stvari sa 26 (mojoj koleginici je poginuo suprug), moraš dobro da razmisliš...da li je život takav da ga baš u toj godini prekineš ?

  12. #12
    Registrovani Član
    Moonster avatar
    Status : Moonster je odsutan
    Registrovan : Dec 2010
    Pol:
    Lokacija : Τάρταρος
    Poruke : 14,354
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: Može li se od tuge umreti ?

    Citiraj Prvobitno napisano od Sagacity Vidi poruku
     
    Svaki čovek je borac za sebe. Postoje razni načini da se nečeg rešiš..Sve je u psihi. Možeš se racionalno savlađivati, a možeš i raditi na podsvesti. Sve je individualno.

    Svakako da će neko ostati u sećanju i ne treba iz njega ni da ode, ali ako na primer doživiš neke stvari sa 26 (mojoj koleginici je poginuo suprug), moraš dobro da razmisliš...da li je život takav da ga baš u toj godini prekineš ?
    A neko ga i prekine, jer zamene nema. Zavisi, nije nam svima koncept ljubavi isti.
    Homo homini lupus est.
    The others have failed - Learn from them but do not follow

  13. #13
    Registrovani Član
    Raisa avatar
    Status : Raisa je odsutan
    Registrovan : Mar 2011
    Pol:
    Lokacija : Jer noc je ceo moj svet i ovaj grad vec znam napamet
    Poruke : 1,036

    Početno Re: Može li se od tuge umreti ?

    Moj otac je izmedju ostalog umro iz tuge za nasim psom. Nas pas je umro mozda desetak ili malo vise dana,i onda je tata umro. Pas nije bio glavni razlog naravno ali,njena smrt je bila okidac, sto je izmedju ostalog moj otac i rekao na dan kad je umro,a takodje je i rekao taj dan da pas zeli nekog d apovede sa sobom.
    Mis promesas son las culpables si te enamoraste de mi

  14. #14
    Registrovani Član
    Sagacity avatar
    Status : Sagacity je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 9,775
    Tekstova u blogu : 9

    Početno Re: Može li se od tuge umreti ?

    Citiraj Prvobitno napisano od Moonster Vidi poruku
    A neko ga i prekine, jer zamene nema. Zavisi, nije nam svima koncept ljubavi isti.
    Pa ti bi je sad živu sahranio.. Tako nekako deluje tvoj komentar...

  15. #15
    Registrovani Član
    Sagacity avatar
    Status : Sagacity je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 9,775
    Tekstova u blogu : 9

    Početno Re: Može li se od tuge umreti ?

    Da Raisa i to sam čula, da se ljudi previše vezuju i za kućne ljubimce..I da slažem se sa tobom, to je bio ''okidač''...

  16. #16
    Registrovani Član
    Moonster avatar
    Status : Moonster je odsutan
    Registrovan : Dec 2010
    Pol:
    Lokacija : Τάρταρος
    Poruke : 14,354
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: Može li se od tuge umreti ?

    Citiraj Prvobitno napisano od Sagacity Vidi poruku
    Pa ti bi je sad živu sahranio.. Tako nekako deluje tvoj komentar...
    Rekoh ti da nisu svima isti koncepti ljubavi. Neko ide dalje jer je takav, neko jer ima izgovor, opravdanje, nazovi kako hoćeš.
    Neko ne ide nigde, neko stane, sve zavisi od osobe do osobe.
    Pitaj one koji su stali u 20-tim godinama, da li su sahranjeni na bilo koji način, ja znam da nisu.
    Homo homini lupus est.
    The others have failed - Learn from them but do not follow

  17. #17
    Registrovani Član
    Moonster avatar
    Status : Moonster je odsutan
    Registrovan : Dec 2010
    Pol:
    Lokacija : Τάρταρος
    Poruke : 14,354
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: Može li se od tuge umreti ?

    Citiraj Prvobitno napisano od Raisa Vidi poruku
    Moj otac je izmedju ostalog umro iz tuge za nasim psom. Nas pas je umro mozda desetak ili malo vise dana,i onda je tata umro. Pas nije bio glavni razlog naravno ali,njena smrt je bila okidac, sto je izmedju ostalog moj otac i rekao na dan kad je umro,a takodje je i rekao taj dan da pas zeli nekog d apovede sa sobom.
    Ima ovde neke istine, o kojoj se i ne priča previše ili nikada, ali činjenica je da neke ljude smrt bližnjeg sama "povuče" ka samoj smrti.
    Ma koliko to neko poricao, ali ima i takvih slučajeva.
    Homo homini lupus est.
    The others have failed - Learn from them but do not follow

  18. #18
    Registrovani Član
    Sagacity avatar
    Status : Sagacity je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 9,775
    Tekstova u blogu : 9

    Početno Re: Može li se od tuge umreti ?

    Citiraj Prvobitno napisano od Moonster Vidi poruku
    Rekoh ti da nisu svima isti koncepti ljubavi. Neko ide dalje jer je takav, neko jer ima izgovor, opravdanje, nazovi kako hoćeš.
    Neko ne ide nigde, neko stane, sve zavisi od osobe do osobe.
    Pitaj one koji su stali u 20-tim godinama, da li su sahranjeni na bilo koji način, ja znam da nisu.
    Ne znam Moon nikoga ko je stao u 20-tim..Ta moja koleginica je sama i dalje..Nije se udavala, ali ima nekog kraj sebe...On joj supruga ne može zameniti, ali mislim da je srećna...

  19. #19
    udavača u pokušaju
    Nežnicah avatar
    Status : Nežnicah je odsutan
    Registrovan : Sep 2011
    Pol:
    Poruke : 28,108

    Početno Re: Može li se od tuge umreti ?

    Sve je stanje svesti, ali zavisi i od toga u kom zivotnom dobu ste izgubili nekoga ko vam je bio sve. Nije isto kada vam se tako nesto desi sa 20,30 ili sa 70.
    Gledam moju mamu, 44 predivne godine braka za sobom, i pre 5 meseci ostala je sama, sa 67 godina. Cemu ona da se nada? Da ce biti bolje? Da joj kroz par meseci nece nedostajati On sa kojim je vise od pola zivota delila dobro i zlo, koji joj je grejao ledja u krevetu kad joj je hladno... Strasno je posle toliko godina leci uvece sam u krevet, probuditi se sam, piti jutarnju kafu sam, nemati sa kim da prokomentarises vesti, vreme, ma nista... ne nadati se vise nicemu, ne planirati... Sto ste duze uz nekoga bili srecni, sve cete manje volje za zivotom bez njega imati. Nju trenutno drzi samo to sto je mog brata razmazila toliko da je nju strah sta ce on ako bi se njoj nesto desilo... njene reci, samo sto je kad je to izgovarala i mene stavila uz njega, ali znam da je on ono sto je drzi, ja sam `zbrinuta`... Prijatelji je tese, ajde, imas unuke, praunuke, mlada si baba i prababa, ali i oni su svesni dok joj to govore, da to ne moze da zameni gubitak voljene osobe, niti da zeni njenih godina bude motivacija da nastavi dalje da zivi zivot sama...
    Prepolovila se za 5 meseci, sve mi je sitnija, krhija, osetljivija... tuga ubija. Strasno je i kad si mlad, ali u starosti mislim da tuga zaista moze da ubije ukoliko je osoba koju smo izgubili bila necija velika ljubav.

  20. #20
    Registrovani Član
    Moonster avatar
    Status : Moonster je odsutan
    Registrovan : Dec 2010
    Pol:
    Lokacija : Τάρταρος
    Poruke : 14,354
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: Može li se od tuge umreti ?

    Citiraj Prvobitno napisano od Sagacity Vidi poruku
    Ne znam Moon nikoga ko je stao u 20-tim..Ta moja koleginica je sama i dalje..Nije se udavala, ali ima nekog kraj sebe...On joj supruga ne može zameniti, ali mislim da je srećna...
    Ja znam i to nekoliko njih, i muškaraca i žena. Sve je to relativno, zavisi kako ko voli, neko voli kroz nekoga potpuno, neko samo voli nekoga i to je to.
    Suštinska razlika, ogromna razlika. Najbolje se vidi na primeru roditelja i smrti deteta, koji to preboli, nema tu ljubavi, ma šta meni roditelj pričao.
    Tačnije ima, ali takvi ljudi po mojoj definiciji ni ne vole, osim kao i svi ostali, samo na rečima.
    Homo homini lupus est.
    The others have failed - Learn from them but do not follow

Stranica 1 od 3 123 ZadnjaZadnja

Slične teme

  1. Šta ne može jedno bez drugog...?
    Od Sandra u forumu Forumske Igre
    Odgovora: 2928
    Poslednja poruka: Juče, 19:32
  2. Može li se voleti bol?
    Od kojica u forumu Psihologija i Neurologija
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 11-04-2012, 12:13
  3. Sve se može kad se braća slože ...
    Od Sandokan u forumu Svet oko nas
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 12-10-2011, 17:23
  4. Gde može da se nabavi...
    Od kojica u forumu Hardver
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 27-09-2011, 18:54
  5. Može li da se dođe do centra Zemlje?
    Od Ometač u forumu Natprirodne pojave i misterije
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 11-09-2011, 12:51

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •