Stranica 1 od 5 123 ... ZadnjaZadnja
Pokazuje rezultate 1 do 20 od 85

Tema: Šta je vernost ?

  1. #1
    Registrovani Član
    Sagacity avatar
    Status : Sagacity je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 9,775
    Tekstova u blogu : 9

    Početno Šta je vernost ?

    Govorili smo o svim vrstama prevara, a da li znamo šta je vernost?
    Kako svom partneru dokazujete vernost ?
    Kako vaš partner treba da se ponaša, da biste vi osetili njegovu vernost?
    Da li je vernost kao pojam za sve ista ili ona zavisi od osobe do osobe ?
    Da li je vernost ’’rastegljiva’’ kategorija, čije granice po potrebi ’’rastežemo’’ ?

  2. #2
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Šta je vernost ?

    Vernos je ono što se Konan i ja dogovorimo da je vernos..

    A dokazuje se tako što nikada neće da mi kupi cveće.
    Večnost je čista sadašnjost.

  3. #3
    Administrator
    Man avatar
    Status : Man je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Razbibriga
    Poruke : 24,534
    Tekstova u blogu : 320

    Početno Re: Šta je vernost ?

    vernost je kad možeš a nećeš
    Ko nije probao urmašicu taj ne zna šta je slatko

  4. #4
    Registrovani Član
    naki avatar
    Status : naki je odsutan
    Registrovan : Aug 2010
    Pol:
    Lokacija : ovde i tamo...
    Poruke : 7,434

    Početno Re: Šta je vernost ?

    ili gleda, a ne da
    plotarius transpareticus

  5. #5
    Registrovani Član
    Bandit avatar
    Status : Bandit je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Poruke : 1,864
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Šta je vernost ?

    sad možeš da zatvoriš temu...sve je rečeno..

  6. #6
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Šta je vernost ?

    Citiraj Prvobitno napisano od Man Vidi poruku
    vernost je kad možeš a nećeš
    Nemoj tako Mane. Najverni su oni koje niko neće.
    Večnost je čista sadašnjost.

  7. #7
    Registrovani Član
    Sagacity avatar
    Status : Sagacity je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 9,775
    Tekstova u blogu : 9

    Početno Re: Šta je vernost ?

    kakvi komentari...
    Pa vernost je kada se osećam sigurno u odnosu na partnera. Kada ne sumnja i kada nema potrebe da sumnjam.

    Jedan moj kolega kaže, da je vernost vrlo fleksibilna, menja je prema potrebi...

  8. #8
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Šta je vernost ?

    Šta im fali?

    To kad ne sumnjate nije vernost. Mož da ne sumnjaš a on da te vara sve u šesnes.
    Večnost je čista sadašnjost.

  9. #9
    Registrovani Član
    Sagacity avatar
    Status : Sagacity je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 9,775
    Tekstova u blogu : 9

    Početno Re: Šta je vernost ?

    Citiraj Prvobitno napisano od kojica Vidi poruku
    Šta im fali?

    To kad ne sumnjate nije vernost. Mož da ne sumnjaš a on da te vara sve u šesnes.
    Super su komentari..Kratki i jasni...

    Tačno tako Kojice. Moje prijateljice majku je suprug varao godinama, a da to nije ni osetila. Imali su nekako takav odnos, da ona ide na more sa decom, da on ide sa prijateljima u banju itd...Sve je to delovalo normalno...A onda je shvatila da joj nedostaje neki deo novca, koji su zajedno skupljali...Tada je prvo počela da sumnja šta je sa novcem, da bi počela da pretražuje kući i nađe mu u jednoj kutiji u kojoj drži neke metke, par slika upravo sa tom ženom..itd...Posle toga je sve bilo šokantno od šokantnijeg..čak sam bila prisutna kada su se neke stvari izdešavale..

    Pa ne znam, nekako je to stvar poverenja..Smatram da ako je otvoren odnos između dvoje, da je to jedan od uslova da se dobro poznaju...
    E sada, što ti kažeš to je i stvar dogovora i kako smatrate da jedno drugo ne povređujete....
    Možda ono što je za mene vernost, za njega i nije...Nekome je normalan flert, nekome i nije...Neko voli da pored svog partnera ima još nekog sa kim se dopisuje na netu..
    Upravo sam zbog toga i rekla da je vernost ''rastegljiva'' kategorija..rasteže se prema potrebi...

  10. #10
    Registrovani Član
    Cruz avatar
    Status : Cruz je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Lokacija : RB
    Poruke : 17,976
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Šta je vernost ?

    Citiraj Prvobitno napisano od Man Vidi poruku
    vernost je kad možeš a nećeš
    bas sam pomislila isto da napisem, potpuno se slazem
    I kada vas gadjaju kamenjem, guraju u stranu, vuku unazad, vi nastavite. Sledite svoj cilj, polako koracajte, istrpite svaku nedacu i uspeh je neminovan. Onda cete se osvrnuti, pogledati sve njih, bednike, koji i dalje stoje na istom mestu i rade to isto drugima. Ovog puta, vas ce velicati, govoreci da su oni zasluzni za vas uspeh. Oprostite i sazalite se, neka nisu pomogli, vi ste uspeli, a oni su ostali iza vas.

  11. #11
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,312
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Šta je vernost ?

    Vjernost je rastezljiv i individualan pojam i direktno je određen količinom povjerenja ali i neznanja

  12. #12
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Šta je vernost ?

    Ne znam kako vernost dovodite u vezu sa poverenjem..

    Osim u slučaju ''ja sam verna samo zato što verujem da je i on meni veran''.
    jel to u pitanju..
    Večnost je čista sadašnjost.

  13. #13
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,312
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Šta je vernost ?

    ne..pojmila sam da se kod odnosa povjerenja,vjernost nekako ne poteže kao pitanje,ne trga nas,ne izluđuje..

  14. #14
    Registrovani Član
    Raisa avatar
    Status : Raisa je odsutan
    Registrovan : Mar 2011
    Pol:
    Lokacija : Jer noc je ceo moj svet i ovaj grad vec znam napamet
    Poruke : 1,036

    Početno Re: Šta je vernost ?

    Vernost je apsolutna.
    Nekad sam mislila ,buduci da sam veliki extremista bila po pitanju ljubavi i iskazivanju iste,da je fizicka vernost medju glavnima. Sad,ne mislim na taj nacin i vidim kako sam usko razmisljala.
    Za mene je vernost...emotivna,mentalna stvar. Kada si ti u stanju i kad bi bio u stanju doslovno da uzmes pistolj i ubijes nekoga za osobu koju volis, kada si tamo za voljenu osobu bez obzira koje doba dana il noci ,kada oni mogu da te pozovu u 3 ujutru i bices tamo,kada si im veran prijatelj,kad uradi nesto sto te razljuti i ti se izderes na njega ali si dalje uz njega,kad su oni u opasnosti da ti isto rizikujes i takodje budes u opasnosti, ukratko,kada si sposoban da ucinis sve i kada nemas granica sta bi uradio za njih. Jako mnogo ljudi prica da tako voli a vrlo malo njih i RADE sve to sto sam navela. Za mene je eto vernost ( bilo koje vrste ne samo ljubavne ) to, kad si sposoban na sve za voljenog i zbog voljenog,i da to bude vernost koja je neraskidiva,bez obzira da li su to dvoje zajedno ,udaljeni ili ne.
    Sad,da li ce taj neko u tom procesu da se iz**** sa drugima...mos mislit. To je jedna druga vrsta vernosti, kada te neko voli i zeli i oseca i jaku strast i sve ovo sto sam navela uprkos tome sto j.ebe druge.
    Sto se fizicke vernosti tice, treba biti realan. Zena nikad svom muskarcu nece biti najzgodnija,najlepsa, i uvek ima drugih devojaka podjednako zgodnih i lepsih,i ocekivati od muskarca da, ima oci samo za jednu zenu i misliti da on samo tebe primeti ( kako da ne,pa musko je,ima oci ) je nesto sto uglavnom mi kao zene sve zelimo ali,nije realno. Sad,ako je nekoj devojci Bog te pita koji dokaz ljubavi ako on ne naskace okolo,neka joj bude.
    Mis promesas son las culpables si te enamoraste de mi

  15. #15
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Šta je vernost ?

    Citiraj Prvobitno napisano od Man Vidi poruku
    vernost je kad možeš a nećeš
    najkraće rečeno i najtačnje, po mom skromnom mišljenju.
    ovakav stav je prosto bez zamerke.
    где си пошла с крмељиве очи

  16. #16
    udavača u pokušaju
    Nežnicah avatar
    Status : Nežnicah je odsutan
    Registrovan : Sep 2011
    Pol:
    Poruke : 28,108

    Početno Re: Šta je vernost ?

    i mene je Manovo tumacenje vernosti odusevilo, cim sam procitala pomislila sam da je to bas to

  17. #17
    panta rhei
    Adio avatar
    Status : Adio je odsutan
    Registrovan : Dec 2010
    Pol:
    Poruke : 970
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: Šta je vernost ?

    Citiraj Prvobitno napisano od Raisa Vidi poruku
    Vernost je apsolutna.
    Nekad sam mislila ,buduci da sam veliki extremista bila po pitanju ljubavi i iskazivanju iste,da je fizicka vernost medju glavnima. Sad,ne mislim na taj nacin i vidim kako sam usko razmisljala.
    Za mene je vernost...emotivna,mentalna stvar. Kada si ti u stanju i kad bi bio u stanju doslovno da uzmes pistolj i ubijes nekoga za osobu koju volis, kada si tamo za voljenu osobu bez obzira koje doba dana il noci ,kada oni mogu da te pozovu u 3 ujutru i bices tamo,kada si im veran prijatelj,kad uradi nesto sto te razljuti i ti se izderes na njega ali si dalje uz njega,kad su oni u opasnosti da ti isto rizikujes i takodje budes u opasnosti, ukratko,kada si sposoban da ucinis sve i kada nemas granica sta bi uradio za njih. Jako mnogo ljudi prica da tako voli a vrlo malo njih i RADE sve to sto sam navela. Za mene je eto vernost ( bilo koje vrste ne samo ljubavne ) to, kad si sposoban na sve za voljenog i zbog voljenog,i da to bude vernost koja je neraskidiva,bez obzira da li su to dvoje zajedno ,udaljeni ili ne.
    Sad,da li ce taj neko u tom procesu da se iz**** sa drugima...mos mislit. To je jedna druga vrsta vernosti, kada te neko voli i zeli i oseca i jaku strast i sve ovo sto sam navela uprkos tome sto j.ebe druge.
    Sto se fizicke vernosti tice, treba biti realan. Zena nikad svom muskarcu nece biti najzgodnija,najlepsa, i uvek ima drugih devojaka podjednako zgodnih i lepsih,i ocekivati od muskarca da, ima oci samo za jednu zenu i misliti da on samo tebe primeti ( kako da ne,pa musko je,ima oci ) je nesto sto uglavnom mi kao zene sve zelimo ali,nije realno. Sad,ako je nekoj devojci Bog te pita koji dokaz ljubavi ako on ne naskace okolo,neka joj bude.
    ti objasnjavas odanost
    Potpisujem da dovoljno sam luda...Potpisujem i jos da dovoljno sam jaka...jedan manje vise hir...

  18. #18
    panta rhei
    Adio avatar
    Status : Adio je odsutan
    Registrovan : Dec 2010
    Pol:
    Poruke : 970
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: Šta je vernost ?

    Citiraj Prvobitno napisano od Sagacity Vidi poruku
    Govorili smo o svim vrstama prevara, a da li znamo šta je vernost?
    Kako svom partneru dokazujete vernost ?
    Kako vaš partner treba da se ponaša, da biste vi osetili njegovu vernost?
    Da li je vernost kao pojam za sve ista ili ona zavisi od osobe do osobe ?
    Da li je vernost ’’rastegljiva’’ kategorija, čije granice po potrebi ’’rastežemo’’ ?
    pa sta znam
    ima ona fizicka, emotivna itd
    meni to nekako usko povezano za iskrenost i otvorenost, privrzenost i odanost
    moze neko fizicki da nam bude veran a da fllertuje kojekude i muva kojesta
    sto pomenu neko, ranije je mislio\la da je ta fizicka merilo, ali nije
    mislim da je to usko povezano bas sa onim sto sam vec rekla

    da bi neko osetio da je partner veran, mislim da tu mora da ima sigurnosti i poverenja, sigurnost u ljubav koju nam partner pruza, ali to nikako nije i garancija vernosti
    znam jednog druga, koji je tada bio sveze ozenjen, on je pricao da ima neku malu, zbog koje se kasnije malo nije razveo od zene
    kaze, prvo kod male na sex, pa kod druga da se istusira, pa sve najnormalnije sa zenom posle
    kaze, zenu nikad ni u kom smislu nije zapostavljao
    znaci da garancije nizasta nema
    Potpisujem da dovoljno sam luda...Potpisujem i jos da dovoljno sam jaka...jedan manje vise hir...

  19. #19
    Registrovani Član
    Raisa avatar
    Status : Raisa je odsutan
    Registrovan : Mar 2011
    Pol:
    Lokacija : Jer noc je ceo moj svet i ovaj grad vec znam napamet
    Poruke : 1,036

    Početno Re: Šta je vernost ?

    Citiraj Prvobitno napisano od Adio Vidi poruku
    ti objasnjavas odanost
    pa odanost je vernost zar ne?
    vernost fizicke vrste manje-vise,ako mi se da ona odanost koju ja trazim mogu da zanemarim fizicku vernost. Odnosno moze da j.ebe okolo to je moja odanost.
    Svako ima mane koje moras prihvatiti,ako ga volis. Neciji partner ima manu da je zaboravan,neciji da ne moze da ne j.ebe okolo. Ako ga volis,moras ga prihvatiti takvog kakav jeste sa tom manom,i stisnuti petlju,a ne da pokusavas da ga ''menjas''. Vecina ljudi puno prica o tome kako bi partnera prihvatili potpuno bez obzira na njegove mane ali ne bas mnogo njih bi moglo to zaista da uradi.
    Mis promesas son las culpables si te enamoraste de mi

  20. #20
    panta rhei
    Adio avatar
    Status : Adio je odsutan
    Registrovan : Dec 2010
    Pol:
    Poruke : 970
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: Šta je vernost ?

    Citiraj Prvobitno napisano od Raisa Vidi poruku
    pa odanost je vernost zar ne?
    vernost fizicke vrste manje-vise,ako mi se da ona odanost koju ja trazim mogu da zanemarim fizicku vernost. Odnosno moze da j.ebe okolo to je moja odanost.
    Svako ima mane koje moras prihvatiti,ako ga volis. Neciji partner ima manu da je zaboravan,neciji da ne moze da ne j.ebe okolo. Ako ga volis,moras ga prihvatiti takvog kakav jeste sa tom manom,i stisnuti petlju,a ne da pokusavas da ga ''menjas''. Vecina ljudi puno prica o tome kako bi partnera prihvatili potpuno bez obzira na njegove mane ali ne bas mnogo njih bi moglo to zaista da uradi.
    mana je ako kasni ili je zaboravan, ako je aljkav ili ako je lenj itd, ako ebava okolo to nije mana nego....sta znam kako da nazovem, ali to svakako nije mana i tu nema price o tome da ja treba nekog takvog da imam pored sebe, budalastina.
    ljudi raskidaju jer ne prihvataju mane drugih, izmedju ostalog
    Potpisujem da dovoljno sam luda...Potpisujem i jos da dovoljno sam jaka...jedan manje vise hir...

Stranica 1 od 5 123 ... ZadnjaZadnja

Slične teme

  1. Pseća vernost
    Od Пркос u forumu Kućni ljubimci
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 28-10-2015, 14:12

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •