Stranica 1 od 2 12 ZadnjaZadnja
Pokazuje rezultate 1 do 20 od 39

Tema: In an open relationship

  1. #1
    Registrovani Član
    Cruz avatar
    Status : Cruz je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Lokacija : RB
    Poruke : 17,976
    Tekstova u blogu : 2

    Početno In an open relationship

    Kada sam se prvi put srela sa terminom "in an open relationship" pojma nisam imala sta to zapravo znaci. Mislim, znam sta je u prevodu, ali mi termin "otvorena veza" nikako nije jasan. Da li to znaci da je par kao zajedno, tj. u vezi, a u stvari sve je dozvoljeno? Zar je to normalna veza dvoje ljudi? Kakvo zadovoljstvo u istoj nalaze? Imam milion pitanja, a odgovora niti jednog...
    I kada vas gadjaju kamenjem, guraju u stranu, vuku unazad, vi nastavite. Sledite svoj cilj, polako koracajte, istrpite svaku nedacu i uspeh je neminovan. Onda cete se osvrnuti, pogledati sve njih, bednike, koji i dalje stoje na istom mestu i rade to isto drugima. Ovog puta, vas ce velicati, govoreci da su oni zasluzni za vas uspeh. Oprostite i sazalite se, neka nisu pomogli, vi ste uspeli, a oni su ostali iza vas.

  2. #2
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: In an open relationship

    Citiraj Prvobitno napisano od Cruz Vidi poruku
    Kada sam se prvi put srela sa terminom "in an open relationship" pojma nisam imala sta to zapravo znaci. Mislim, znam sta je u prevodu, ali mi termin "otvorena veza" nikako nije jasan. Da li to znaci da je par kao zajedno, tj. u vezi, a u stvari sve je dozvoljeno? Zar je to normalna veza dvoje ljudi? Kakvo zadovoljstvo u istoj nalaze? Imam milion pitanja, a odgovora niti jednog...
    pa, imaš jedan odgovor - da je to nenormalna veza.
    где си пошла с крмељиве очи

  3. #3
    Registrovani Član
    Cruz avatar
    Status : Cruz je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Lokacija : RB
    Poruke : 17,976
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: In an open relationship

    vecina mladih se ne bi slozila sa tom konstatacijom..
    I kada vas gadjaju kamenjem, guraju u stranu, vuku unazad, vi nastavite. Sledite svoj cilj, polako koracajte, istrpite svaku nedacu i uspeh je neminovan. Onda cete se osvrnuti, pogledati sve njih, bednike, koji i dalje stoje na istom mestu i rade to isto drugima. Ovog puta, vas ce velicati, govoreci da su oni zasluzni za vas uspeh. Oprostite i sazalite se, neka nisu pomogli, vi ste uspeli, a oni su ostali iza vas.

  4. #4
    Registrovani Član
    Moonster avatar
    Status : Moonster je odsutan
    Registrovan : Dec 2010
    Pol:
    Lokacija : Τάρταρος
    Poruke : 14,354
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: In an open relationship

    Citiraj Prvobitno napisano od Cruz Vidi poruku
    vecina mladih se ne bi slozila sa tom konstatacijom..
    Je l' to znači da većina mladih nije normalna
    Homo homini lupus est.
    The others have failed - Learn from them but do not follow

  5. #5
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: In an open relationship

    ne, nego da je u otvorenim vezama...mada, ove moje i njihove drugarice baš nešto ne praktikuju to
    где си пошла с крмељиве очи

  6. #6
    Registrovani Član
    Cruz avatar
    Status : Cruz je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Lokacija : RB
    Poruke : 17,976
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: In an open relationship

    ne praktikuje ni moja cerka, ali se srece sa devojkama koje je upraznjavaju i prividno su srecne...
    I kada vas gadjaju kamenjem, guraju u stranu, vuku unazad, vi nastavite. Sledite svoj cilj, polako koracajte, istrpite svaku nedacu i uspeh je neminovan. Onda cete se osvrnuti, pogledati sve njih, bednike, koji i dalje stoje na istom mestu i rade to isto drugima. Ovog puta, vas ce velicati, govoreci da su oni zasluzni za vas uspeh. Oprostite i sazalite se, neka nisu pomogli, vi ste uspeli, a oni su ostali iza vas.

  7. #7
    Registrovani Član
    Moonster avatar
    Status : Moonster je odsutan
    Registrovan : Dec 2010
    Pol:
    Lokacija : Τάρταρος
    Poruke : 14,354
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: In an open relationship

    Citiraj Prvobitno napisano od pričalica Vidi poruku
    ne, nego da je u otvorenim vezama...mada, ove moje i njihove drugarice baš nešto ne praktikuju to
    Dok ne padneš, ne možeš da ustaneš, tako i sa njima, dok ne prođu neke stvari koje su preuzele na sebe, neće izgleda ništa naučiti
    Homo homini lupus est.
    The others have failed - Learn from them but do not follow

  8. #8
    Registrovani Član
    Raisa avatar
    Status : Raisa je odsutan
    Registrovan : Mar 2011
    Pol:
    Lokacija : Jer noc je ceo moj svet i ovaj grad vec znam napamet
    Poruke : 1,036

    Početno Re: In an open relationship

    tako je-tako nesto treba iskusiti,i neko ko nije prosao to stvarno ne bi mogao tako olako da komentarise.Obicno rezim u sebi kada cujem,doduse,jer znam u 80 posto slucajeva da je par u otvorenoj vezi zbog muskarca :rolleyes: Jako retko u stvari nikad nisam cula zensku stranu da je predlozila svom decku tako nesto,tako da prvo kad cujem otvorena veza pomislim '' aha to zbog njega jer ne moze da ga drzi u gacama.''
    No,to sve zavisi od muskarca do muskarca,kakav je on. Ako je on nezreo,naravno da ce ti biti tesko da to trpis,ako je zreo,stabilan,i zna sta radi bice ti manje tesko. Na primer, ako i pored toga sto ima seks sa durgim devojkama on ucini da se ti osecas sigurno, daje tebi paznju, ni slucajno te ne zapostavlja i ne dozvoljava uopste da se oseti da ima drugu ili kad ga neka druga zanima, kada imas osecaj kad si sa njim, da je najblji decko na svetu i cini te srecnom, onda mozes da prihvatis sta radi sa strane,da tako kazem. Vce sam rekla na jednoj temi,da upoznam muskarca koji me u svemu cini srecnom i kog volim,nikad ne bih otisla od njega samo jer spava okolo.

    Postoje tu dva tipa muskarca

    a ) oni bezobzrani koji su nezreli
    b ) oni koju su stvarno predivni kao partner ali,eto, u prirodi im nije vernost,takvih je jako malo ( ima i zena ovakvih )

    Ako naletis na prvog provesces se ko bosa po trnju,ako naidjes na drugog nece ti biti bas toliko nevidjeno tesko. Mislim, nece on sad tebi prepricavati sta radi sa durgim devojkama,sacuvaj me Boze. Nit ces uopste dolaziti u kontakt sa tim. I sad ce neko reci,pa dobro,znaces sta radi. Pa,znaces ali,ako vam je seks jako dobar, ako vam je predivno zajedno,ako te cini srecnim ko niko,a pritom uopste ne prica o onome sta radi sa strane,garantujem da bol nece biti tako velika,sve je to do ponasanja muskarca.

    SVi muskarci koje ja znam su neverni ( ili mozda sam ja okruzena pogresni muskarcima ali, oni koji zaista dobro izgledaju nisu verni ) i mislim da fizicka vernost nazalost nije nesto sto zena treba da ocekuje.

    A zene koje su u ovakvim... vezama,ja ih se grozim. E to mi je dno dna. Odvratno mi je.
    Mis promesas son las culpables si te enamoraste de mi

  9. #9
    Registrovani Član
    Raisa avatar
    Status : Raisa je odsutan
    Registrovan : Mar 2011
    Pol:
    Lokacija : Jer noc je ceo moj svet i ovaj grad vec znam napamet
    Poruke : 1,036

    Početno Re: In an open relationship

    Mislim tu na zene koje prve rpedloze open relationshop i praktikuju to, na to sam mislila,da ne bude zabune.
    Mis promesas son las culpables si te enamoraste de mi

  10. #10
    Registrovani Član
    Moonster avatar
    Status : Moonster je odsutan
    Registrovan : Dec 2010
    Pol:
    Lokacija : Τάρταρος
    Poruke : 14,354
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: In an open relationship

    Citiraj Prvobitno napisano od Raisa Vidi poruku
    No,to sve zavisi od muskarca do muskarca,kakav je on. Ako je on nezreo,naravno da ce ti biti tesko da to trpis,ako je zreo,stabilan,i zna sta radi bice ti manje tesko. Na primer, ako i pored toga sto ima seks sa durgim devojkama on ucini da se ti osecas sigurno, daje tebi paznju, ni slucajno te ne zapostavlja i ne dozvoljava uopste da se oseti da ima drugu ili kad ga neka druga zanima, kada imas osecaj kad si sa njim, da je najblji decko na svetu i cini te srecnom, onda mozes da prihvatis sta radi sa strane,da tako kazem.
    Ukratko rečeno ako te jako dobro laže. Ako je zreo, imalo, nikada neće imati nedoumica po tom pitanju, tačno će znati šta želi.

    Citiraj Prvobitno napisano od Raisa Vidi poruku
    Vce sam rekla na jednoj temi,da upoznam muskarca koji me u svemu cini srecnom i kog volim,nikad ne bih otisla od njega samo jer spava okolo.
    Sa ovom gornjom rečenicom, možeš očekivati sve vrste ponuda na pp

    Citiraj Prvobitno napisano od Raisa Vidi poruku
    Postoje tu dva tipa muskarca

    a ) oni bezobzrani koji su nezreli
    b ) oni koju su stvarno predivni kao partner ali,eto, u prirodi im nije vernost,takvih je jako malo ( ima i zena ovakvih )

    Ako naletis na prvog provesces se ko bosa po trnju,ako naidjes na drugog nece ti biti bas toliko nevidjeno tesko. Mislim, nece on sad tebi prepricavati sta radi sa durgim devojkama,sacuvaj me Boze. Nit ces uopste dolaziti u kontakt sa tim. I sad ce neko reci,pa dobro,znaces sta radi. Pa,znaces ali,ako vam je seks jako dobar, ako vam je predivno zajedno,ako te cini srecnim ko niko,a pritom uopste ne prica o onome sta radi sa strane,garantujem da bol nece biti tako velika,sve je to do ponasanja muskarca.
    Ako naletiš na oba tipa muškaraca i nemaš nikakvu emotivnu povezanost sa njima, neće ti ništa biti problem

    Citiraj Prvobitno napisano od Raisa Vidi poruku
    SVi muskarci koje ja znam su neverni ( ili mozda sam ja okruzena pogresni muskarcima ali, oni koji zaista dobro izgledaju nisu verni ) i mislim da fizicka vernost nazalost nije nesto sto zena treba da ocekuje.
    Nije tačno, okružena si samo sa takvom vrstom muškaraca. Ni to u vezi izgleda nema veze sa realnošću, znam određene koji izgledaju samo tako, ali nikada nisu izneverili neku sa kojom su bili, ni na jedan način. Sve žene koje ja znam su neverne, pa ih i pored toga ne kategorišem jednako.
    Pogrešno misliš, samo me interesira na čemu zasnivaš takvo mišljenje ?

    Citiraj Prvobitno napisano od Raisa Vidi poruku
    A zene koje su u ovakvim... vezama,ja ih se grozim. E to mi je dno dna. Odvratno mi je.
    I žene i muškarci ove kategorije su mi odvratni, bez izuzetaka.
    Homo homini lupus est.
    The others have failed - Learn from them but do not follow

  11. #11
    Registrovani Član
    Raisa avatar
    Status : Raisa je odsutan
    Registrovan : Mar 2011
    Pol:
    Lokacija : Jer noc je ceo moj svet i ovaj grad vec znam napamet
    Poruke : 1,036

    Početno Re: In an open relationship

    Ne ako te laze,oboje znate sta radi,samo Boze jel treba jos i da ti prica to? Naravno da ne.
    Sto se tice toga da su neverni,to opet, mislim zaista svaki muskarac kog ja ili poznajem ili sam dosla u kontakt a koji izgleda prokleto dobro je neveran,stvarno svaki. Nisma upoznala nijednog koji jako dobro izgleda a veran je,sad sto mi neko ne veruje,to je druga stvar.
    I kad kazem jako zgodni,ja poznajem muskarce od 30 godine pa nagore,jer se sa vrsnjacima ne druzim nesto,tako da ne mogu da okrive da poznajem pubertetlije koji ''naravno da nece biti verni'' vec pricam o muskarcima iznad 30 godina.

    Nije sve tako crno i belo Munsteru nemoj tako surovo da klasifikujes da su dno SVI koji to rade,ima onih koji su divni ljudi,samo nisu verni,i eto. Sto svi obavezno moraju po defaultu da budu gadovi?
    Mis promesas son las culpables si te enamoraste de mi

  12. #12
    Registrovani Član
    Bandit avatar
    Status : Bandit je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Poruke : 1,864
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: In an open relationship

    Hvala..i ti si divna..

  13. #13
    Registrovani Član
    Sagacity avatar
    Status : Sagacity je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 9,775
    Tekstova u blogu : 9

    Početno Re: In an open relationship

    Citiraj Prvobitno napisano od Cruz Vidi poruku
    Kada sam se prvi put srela sa terminom "in an open relationship" pojma nisam imala sta to zapravo znaci. Mislim, znam sta je u prevodu, ali mi termin "otvorena veza" nikako nije jasan. Da li to znaci da je par kao zajedno, tj. u vezi, a u stvari sve je dozvoljeno? Zar je to normalna veza dvoje ljudi? Kakvo zadovoljstvo u istoj nalaze? Imam milion pitanja, a odgovora niti jednog...
    Ne to nije normalna veza i tu nema ljubavi. Mislim da je to veza iz ''nagona''...Ali obično im i to dosadi, pa onda traže neki izlet i sa strane..Jednom rečju, poremećeni odnosi...

  14. #14
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: In an open relationship

    takvu vrstu veze mogu da traže samo osobe koje ne vole.
    ako nekoga voliš, ne treba ti nikakava ''open'' varijanta....pa nije to atp turnur, majq mu.
    где си пошла с крмељиве очи

  15. #15
    Registrovani Član
    Moonster avatar
    Status : Moonster je odsutan
    Registrovan : Dec 2010
    Pol:
    Lokacija : Τάρταρος
    Poruke : 14,354
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: In an open relationship

    Citiraj Prvobitno napisano od Raisa Vidi poruku
    Ne ako te laze,oboje znate sta radi,samo Boze jel treba jos i da ti prica to? Naravno da ne.
    Da, ali ipak te laže, samo na drugi način, jer čim ti daje iluziju da si mu bitna, a ide sa strane, ma šta pričao, laže i to suštinski.


    Citiraj Prvobitno napisano od Raisa Vidi poruku
    Sto se tice toga da su neverni,to opet, mislim zaista svaki muskarac kog ja ili poznajem ili sam dosla u kontakt a koji izgleda prokleto dobro je neveran,stvarno svaki. Nisma upoznala nijednog koji jako dobro izgleda a veran je,sad sto mi neko ne veruje,to je druga stvar.
    I kad kazem jako zgodni,ja poznajem muskarce od 30 godine pa nagore,jer se sa vrsnjacima ne druzim nesto,tako da ne mogu da okrive da poznajem pubertetlije koji ''naravno da nece biti verni'' vec pricam o muskarcima iznad 30 godina.
    Ja isto to mogu da navedem za žene, od onih koje izgledaju izuzetno dobro, može se reći predobro preko prosečnih do onih koje sa dobrim izgledom nemaju veze. Pubertetlije su posebna priča, ali čak i u toj kategoriji primeti se odvajanje među njima samima, u zavisnosti od modela koji su poneli iz kuće, društva u kojem su i sredine u kojoj žive. Tako da čak ni u toj kategoriji nisu svi isti i jednako (ne)zreli.
    Ima muškaraca koje znam koji su u rasponu od 30-te pa na više, ali koji ne ulaze u tu kategoriju nevernosti, mada ima i ovih drugih koji su u većini u odnosu na ove prve.

    Citiraj Prvobitno napisano od Raisa Vidi poruku
    Nije sve tako crno i belo Munsteru nemoj tako surovo da klasifikujes da su dno SVI koji to rade,ima onih koji su divni ljudi,samo nisu verni,i eto. Sto svi obavezno moraju po defaultu da budu gadovi?
    Nije, postoje nijanse, ali ne u svim slučajevima, neke stvari su uvek ili samo crne ili samo bele, sredine nema
    Dobro, nećemo tako oštro onda
    Ali ostaje činjenica da koliko god oni bili "divni" kao osobe, ako nisu verni, emotivno povređuju osobu sa kojom jesu, tako da ne mogu biti divni nikako. Jedino ako je relacija između takvih osoba takva da ne podrazumeva emotivnu vezanost u bilo kom obliku, onda se to svodi na popularnu kategoriju fuck buddy-ija često popularnu kod određene vrste ljudi.
    Zato su gadovi.
    Homo homini lupus est.
    The others have failed - Learn from them but do not follow

  16. #16
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: In an open relationship

    Citiraj Prvobitno napisano od Moonster Vidi poruku
    Ali ostaje činjenica da koliko god oni bili "divni" kao osobe, ako nisu verni, emotivno povređuju osobu sa kojom jesu, tako da ne mogu bit divni nikako. Jedino ako je relacija između takvih osoba takva da ne podrazumeva emotivnu vezanost u bilo kom obliku, onda se to svodi na popularnu kategoriju fuck buddy-ija često popularnu kod određene vrste ljudi.
    Zato su gadovi.
    e što gotivim ovog moonstera
    где си пошла с крмељиве очи

  17. #17
    Registrovani Član
    Bandit avatar
    Status : Bandit je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Poruke : 1,864
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: In an open relationship

    Kao što obično biva u prirodi i društvu postoje procesi i odnosi koji traju neko izvesno vreme i pošto postanu učestali ...dakle bivaju primećeni i dobijaju svoje nazive..definiciji ..komentare i ostalo. Isto to se desilo jel i sa Otvorenim vezama..
    Mislim da je to vrlo prosto i jednostavno ..za definisati..
    Naime ako je veza onda je moguće da bude otvorena ..medjutim kad je to veza izmedju ljudi onda i nije neka veza ako je otvorena..
    Dakle nije prava veza..
    Dalje ako je u takvoj vezi i jedan i drugi partner saglasan sa definicijom takve veze..onda je to ok..
    To dalje podrazumeva da su oni u odnosima i da im takvi kakvi jesu odgovaraju..što bi trebalo da znači ..bliski smo..ima nečega dobrog u našim odnosima ..ali nije to nešto što bi moglo da nas čvršće veže...ali nije isključeno..
    E onda smo u vezi ali i nismo..
    iz toga zna da se izrodi ..nešto više ili jednostavno da neko zaključi da i pored toga što to nije "idealna osoba" za mene ..ja bolje verovatno neću naći i da opet to bude nastavak u ozbiljnijem smislu..
    S druge strane ako je jedan inicijator takve veze onda samo taj jedan ima takav stav a ovaj drugi ili druga nema dovoljan uticaj da to promeni i miri se sa situacijom ...
    Ukratko ako je obosttrano onda može da bude ok..sve ostalo ..ja lično bi izbegavao..

  18. #18
    Registrovani Član
    Sarmica avatar
    Status : Sarmica je odsutan
    Registrovan : Jun 2010
    Pol:
    Lokacija : Šerpica
    Poruke : 18,366

    Početno Re: In an open relationship

    Da prostite, osim u filmovima, nikad nisam čula za tako nešto
    Oh you may not think I'm pretty,
    But don't judge on what you see,
    I'll eat myself if you can find
    A better meal than me

  19. #19
    Registrovani Član
    Picola avatar
    Status : Picola je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 1,086

    Početno Re: In an open relationship

    Ne znam....meni je strasna pomisao da me neko vara, pa makar ga toliko i ne volela, tada cak jos i vise.

    S obzirom da sam posesivne prirode, meni ovakve veze ne odgovaraju.


  20. #20
    Registrovani Član
    Cruz avatar
    Status : Cruz je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Lokacija : RB
    Poruke : 17,976
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: In an open relationship

    u stvari, meni je nezamislivo da ljubav dozivljavam na nacin da je sve dozvoljeno. pa nije bas to tako jednostvno. gde su tu iskrenost, odanost, vernost?
    I kada vas gadjaju kamenjem, guraju u stranu, vuku unazad, vi nastavite. Sledite svoj cilj, polako koracajte, istrpite svaku nedacu i uspeh je neminovan. Onda cete se osvrnuti, pogledati sve njih, bednike, koji i dalje stoje na istom mestu i rade to isto drugima. Ovog puta, vas ce velicati, govoreci da su oni zasluzni za vas uspeh. Oprostite i sazalite se, neka nisu pomogli, vi ste uspeli, a oni su ostali iza vas.

Stranica 1 od 2 12 ZadnjaZadnja

Slične teme

  1. ''Open IT'' seminar od 24. do 28. oktobra
    Od ribizla u forumu Surferski kutak
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 14-10-2011, 12:34
  2. VAŽNO!!! Open DNS
    Od Man u forumu Softver
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 01-06-2010, 11:05

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •