Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 21 do 32 od 32

Tema: Ko drugome jamu kopa, sam u nju upada...

  1. #21
    Registrovani Član
    Moonster avatar
    Status : Moonster je odsutan
    Registrovan : Dec 2010
    Pol:
    Lokacija : Τάρταρος
    Poruke : 14,354
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: Ko drugome jamu kopa, sam u nju upada...

    Citiraj Prvobitno napisano od Sagacity Vidi poruku
    Uh, pa mislim da oni koji hladno drugima ''kopaju jame'', nemaju griže savesti, tako da njima i ne treba nikakav duhovni mir, jer ne misle da su učinili bilo šta loše. Zato im se njihovo zlo i ne vraća, jer ga nisu ni svesni...Bar ja tako mislim...
    Pa i nisu učinili ništa loše,to je samo pos'o, ništa lično. Ako je lično to je druga priča
    Nego, meni se dešavalo da jamu kopam za jednu osobu, a upadne mi druga osoba u nju
    Tako da bi se moglo reći, ko dugom jamu kopa, treći u nju upada, barem nekada
    Homo homini lupus est.
    The others have failed - Learn from them but do not follow

  2. #22
    Registrovani Član
    Rosa avatar
    Status : Rosa je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Poruke : 12,185
    Tekstova u blogu : 21

    Početno Re: Ko drugome jamu kopa, sam u nju upada...

    E pa Moon sad smo ga zakomplikovali :raz_114:

  3. #23
    Registrovani Član
    Moonster avatar
    Status : Moonster je odsutan
    Registrovan : Dec 2010
    Pol:
    Lokacija : Τάρταρος
    Poruke : 14,354
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: Ko drugome jamu kopa, sam u nju upada...

    Pa istina je Roska, Saga zna
    Ja sam nekome drugome jamu kopao, sve iskopao i sredio, sve je bilo spremno, kada odjednom umesto toga kome je bila namenjena Saga upade u nju i tako smo se uzeli ja i ona
    Sada sam malo zbunjen je l' ona sama namerno upala il' je slučajno upala ?
    Homo homini lupus est.
    The others have failed - Learn from them but do not follow

  4. #24
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Ko drugome jamu kopa, sam u nju upada...

    znala sam.. nikoj ne razume šta sam rekla...
    Večnost je čista sadašnjost.

  5. #25
    Registrovani Član
    Sarmica avatar
    Status : Sarmica je odsutan
    Registrovan : Jun 2010
    Pol:
    Lokacija : Šerpica
    Poruke : 18,366

    Početno Re: Ko drugome jamu kopa, sam u nju upada...

    Citiraj Prvobitno napisano od mala skvo Vidi poruku
    Ko drugome jamu kopa potomak u nju upada.
    Ovde ima istine
    Zavisi od težine počinjenog "zločina" ali ako se već vrati vrati se nedužnim pokolenjima...ebi ga...to su već ozbiljne stvari
    Oh you may not think I'm pretty,
    But don't judge on what you see,
    I'll eat myself if you can find
    A better meal than me

  6. #26
    Registrovani Član
    Bisernica avatar
    Status : Bisernica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Razbibriga
    Poruke : 20,094
    Tekstova u blogu : 22

    Početno Re: Ko drugome jamu kopa, sam u nju upada...

    Citiraj Prvobitno napisano od Sagacity Vidi poruku
    Koliko je istine u ovoj izreci :''Ko drugome jamu kopa, sam u nju upada''?
    I da li zaista oni koji drugima čine zlo i neke smicalice sami dožive isto ili život ima neke druge kriterijume, pa njih nikada ne stigne zaslužena kazna?
    Kakve su ti misli,takav ti je život ,rekao je još pre dva milenijuma skoro,Marko Aurelije i ja zaista mislim da je to tako
    ili što bi se reklo - sve ide iz glave.Ne može čovek biti zao ,pa da mu zlo ne bude deo života na ovaj ili onaj način.sa
    jedne ili druge strane ,bilo da ga čini ili da mu ga na kraju učine ,onda kad se nekome smuči pa čisto da bi izuzetak
    potvrdio pravilo - exceptio firmat regulam na kraju uvek bude tako !!
    Klonim se ljudi koji misle da je drskost hrabrost, a nežnost kukavičluk
    A klonim se i onih koji misle da je brbljanje mudrost, a ćutanje neznanje.

  7. #27
    Registrovani Član
    Sagacity avatar
    Status : Sagacity je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 9,775
    Tekstova u blogu : 9

    Početno Re: Ko drugome jamu kopa, sam u nju upada...

    Ja se uvek setim Andrije Artukovića, koji je umro prirodnom smrću u 88-oj godini života. Lepo proživeo čovek. Do kraja života je bio zaštićen.

    ''Kad je Artuković imao 87 godina Amerika je odlučila da ga isporuči Jugoslaviji, da ne bi umro na njihovoj teritoriji. Anegdota koju je on prepričavao po ustaškim krugovima ispostavila se kao tačna. Govorio je: " Kad se budem vratio u ZG dočekaće me na rukama." Na zg aerodromu su ga izneli iz aviona noseći ga u bolničkom ćebetu, jer je bio toliko star da nije mogao da hoda. 1986. počinje proces protiv njega , gde je osudjen na smrt ali ta presuda nije izvršena zbog njegovog zdravstvenog stanja. Umro je 1988. u zatvorskoj bolnici.''

    U principu, ova izreka uglavnom funkcioniše...ali tamo gde treba da pokaže pravi intezitet, zakaže...Savest je ono što muči čoveka i to ga na kraju i vrati na njegovo zlo, ako ga je svestan, ali ako nije...

  8. #28
    Registrovani Član
    Bisernica avatar
    Status : Bisernica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Razbibriga
    Poruke : 20,094
    Tekstova u blogu : 22

    Početno Re: Ko drugome jamu kopa, sam u nju upada...

    Nije Artuković jedini,na žalost,ali ....je li tome on kriv ?!..nije.
    Klonim se ljudi koji misle da je drskost hrabrost, a nežnost kukavičluk
    A klonim se i onih koji misle da je brbljanje mudrost, a ćutanje neznanje.

  9. #29
    Registrovani Član
    Sagacity avatar
    Status : Sagacity je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 9,775
    Tekstova u blogu : 9

    Početno Re: Ko drugome jamu kopa, sam u nju upada...

    U tome i jeste poenta. Nije jedini i ponekad se nekome zlo ne vraća nikada. Njegov primer sam namerno navela, jer i pored truda mnogih, nikako nije mogao biti priveden pred sud. Ljudi koji nemaju griže savesti imaju jaku psihilogiju, koja ih čuva do neverovatnog.
    On je tipičan primer.
    Naravno, depresivno je razmišljati, da se zlo počiniocu nikada ne vraća, mada neki primeri obaraju tu tvrdnju.
    To je neki moj zaključak, koji ne mora biti tačan.

  10. #30
    Registrovani Član
    Picola avatar
    Status : Picola je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 1,086

    Početno Re: Ko drugome jamu kopa, sam u nju upada...

    Citiraj Prvobitno napisano od Sagacity Vidi poruku
    U tome i jeste poenta. Nije jedini i ponekad se nekome zlo ne vraća nikada. Njegov primer sam namerno navela, jer i pored truda mnogih, nikako nije mogao biti priveden pred sud. Ljudi koji nemaju griže savesti imaju jaku psihilogiju, koja ih čuva do neverovatnog.
    On je tipičan primer.
    Naravno, depresivno je razmišljati, da se zlo počiniocu nikada ne vraća, mada neki primeri obaraju tu tvrdnju.

    To je neki moj zaključak, koji ne mora biti tačan.
    Ovo nije istina. Vraca se njihovoj deci ili unucima, a ako nemaju potomaka, i sama griza savesti (koju glume da nemaju) dovoljna im je kazna za ceo zivot.


  11. #31
    Registrovani Član
    Sagacity avatar
    Status : Sagacity je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 9,775
    Tekstova u blogu : 9

    Početno Re: Ko drugome jamu kopa, sam u nju upada...

    Citiraj Prvobitno napisano od Picola Vidi poruku
    Ovo nije istina. Vraca se njihovoj deci ili unucima, a ako nemaju potomaka, i sama griza savesti (koju glume da nemaju) dovoljna im je kazna za ceo zivot.
    Rekla sam Picola da to uglavnom funkcioniše...da se svako zlo vraća, ali ima izuzetaka. I sigurna sam da ih ne grize nikakva savest. Ovaj čovek je sve vreme poricao svoja nedela (ma koliko da glumiš, ne možeš biti tako dobar glumac).
    Namerno sam gore pomenutog uzela za primer, jer je on neko ko je bogato proživeo, bio zaštićen kao beli medo, imao zdravu i normalnu porodicu (koliko znam ima sina i kćer), doživeo je da vidi njihovo odrastanje itd. Jednom rečju, čovek je vodio sasvim normalan život unatoč tome šta je sve počinio.
    Pa i da se desi toj njegovoj deci ili nucima ne znam šta, on se neće sekirati zbog toga niti to gledati, jer ga nema. Čemu i pravda, kada kasno stiže...
    Pazi, to je neki moj rezon....što ne mora značiti da je tačan...

    E sad se postavlja pitanje, zašto se dešava da neki ljudi ''iskoče'' iz sistema ?
    Moja teorija je bila, da im je bila jaka psihologija..recimo. (ne sekiraju se za svoja zlodela, jer iz njihovog ugla to i nisu zlodela, recimo)...

  12. #32
    Registrovani Član
    Picola avatar
    Status : Picola je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 1,086

    Početno Re: Ko drugome jamu kopa, sam u nju upada...

    Citiraj Prvobitno napisano od Sagacity Vidi poruku
    Rekla sam Picola da to uglavnom funkcioniše...da se svako zlo vraća, ali ima izuzetaka. I sigurna sam da ih ne grize nikakva savest. Ovaj čovek je sve vreme poricao svoja nedela (ma koliko da glumiš, ne možeš biti tako dobar glumac).
    Namerno sam gore pomenutog uzela za primer, jer je on neko ko je bogato proživeo, bio zaštićen kao beli medo, imao zdravu i normalnu porodicu (koliko znam ima sina i kćer), doživeo je da vidi njihovo odrastanje itd. Jednom rečju, čovek je vodio sasvim normalan život unatoč tome šta je sve počinio.
    Pa i da se desi toj njegovoj deci ili nucima ne znam šta, on se neće sekirati zbog toga niti to gledati, jer ga nema. Čemu i pravda, kada kasno stiže...
    Pazi, to je neki moj rezon....što ne mora značiti da je tačan...

    E sad se postavlja pitanje, zašto se dešava da neki ljudi ''iskoče'' iz sistema ?
    Moja teorija je bila, da im je bila jaka psihologija..recimo. (ne sekiraju se za svoja zlodela, jer iz njihovog ugla to i nisu zlodela, recimo)...
    Pa nemaju grizu savesti, jer su "monstrumi" od ljudi. Ali tek sad zapazih ovaj podatak da ima dece - onda ce ona nazalost da snose njegovu krivicu ili unuci i sl...tako to biva u zivotu.


Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •