Stranica 13 od 174 PrviPrvi ... 311121314152363113 ... ZadnjaZadnja
Pokazuje rezultate 241 do 260 od 3480

Tema: Šta ste ručali danas?

  1. #241
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Sta se kuvali danas?

    sarmice od vinovog lista sa ovčijim kiselim melkom.
    dezert - ananas dinja
    где си пошла с крмељиве очи

  2. #242
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Sta se kuvali danas?

    blitva sa barenim krommpirom, skuša sa marinadom.
    где си пошла с крмељиве очи

  3. #243
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Sta se kuvali danas?

    mm danas pravio ručak...pržio krompiriće, deci kobaje, meni neku ribetinu sa limunom i tako....
    где си пошла с крмељиве очи

  4. #244
    Registrovani Član
    kojote avatar
    Status : kojote je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Mesto nenormalne lepote
    Poruke : 276

    Početno Re: Sta se kuvali danas?

    Nacionalno srpsko jelo "Karađorđeva šnicla", pored starog srpskog imena Đorđe, u svom nazivu sadrži i dve strane reči: kara (turski) i šnicla (nemački). Srbi se uvek ustručavaju da ove dve reči prevedu na svoj jezik. Prvo, zato što su fini, a drugo iz straha od uroka - jer, nešto što se zove "Karađorđev odrezak" zaista ne sluti ni na šta dobro. Kako bilo, nema te strankinje koja je posetila Beograd, a da joj šarmantni i originalni domaćin nije objasnio da "Karađorđeva šnicla" u prevodu na engleski znači "ledies' delight". Zato svaki srpski restoran koji drži do nacionalne reputacije nudi gostima "Karađorđevu šniclu" hiperbolične veličine i epske dužine.

    Hrvati, kao da ih je neko nešto pitao, lažu da karađorđeva šnicla nije srbijansko, već austrijsko čedo. navodno, da je Karađorđe, kad je služio Habsburšku vojsku u Vojvodini, toliko zavoleo "kalbsschnitzel", tj. rolovanu bečku šniclu sa sirom i šunkom, da je na kraju prepisao recept (za razliku od svog kuma Grujice, bio je pismen) i prošvercovao ga nazad u Srbiju. Ali tu je umesto švapskog sira koristio turski kajmak, kako bi se dodvorio Turcima, i umesto vojvođanske šunke, Užičku pršutu (kako bi se dodvorio Srbima). Ali ništa mu nije pomoglo. Na kraju su mu Turci i Srbi zajedno došli glave.
    Žena je raj za okice, pakao za dušicu, i čistilište za džepČić.

  5. #245
    smišlja slatke prevare
    Hexy De OZ avatar
    Status : Hexy De OZ je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Aussie Land
    Poruke : 933
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Sta se kuvali danas?

    Pečena skuša, pečeni oslić i krompir salata....
    ...'' You know, if you're gonna ask someone to save the world, you'd better make sure they like it the way it is....''

  6. #246
    Registrovani Član
    misticlady avatar
    Status : misticlady je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : na relaciji milano-beograd
    Poruke : 2,146
    Tekstova u blogu : 34

    Početno Re: Sta se kuvali danas?

    laganu minestronu,torteline i po komad snicle uz salatu i to sopsku
    izvolite na rucak

  7. #247
    Registrovani Član
    Zazijavalo avatar
    Status : Zazijavalo je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Poruke : 1,951

    Početno Re: Sta se kuvali danas?

    Citiraj Prvobitno napisano od kojote Vidi poruku
    Nacionalno srpsko jelo "Karađorđeva šnicla", pored starog srpskog imena Đorđe, u svom nazivu sadrži i dve strane reči: kara (turski) i šnicla (nemački). Srbi se uvek ustručavaju da ove dve reči prevedu na svoj jezik. Prvo, zato što su fini, a drugo iz straha od uroka - jer, nešto što se zove "Karađorđev odrezak" zaista ne sluti ni na šta dobro. Kako bilo, nema te strankinje koja je posetila Beograd, a da joj šarmantni i originalni domaćin nije objasnio da "Karađorđeva šnicla" u prevodu na engleski znači "ledies' delight". Zato svaki srpski restoran koji drži do nacionalne reputacije nudi gostima "Karađorđevu šniclu" hiperbolične veličine i epske dužine.

    Hrvati, kao da ih je neko nešto pitao, lažu da karađorđeva šnicla nije srbijansko, već austrijsko čedo. navodno, da je Karađorđe, kad je služio Habsburšku vojsku u Vojvodini, toliko zavoleo "kalbsschnitzel", tj. rolovanu bečku šniclu sa sirom i šunkom, da je na kraju prepisao recept (za razliku od svog kuma Grujice, bio je pismen) i prošvercovao ga nazad u Srbiju. Ali tu je umesto švapskog sira koristio turski kajmak, kako bi se dodvorio Turcima, i umesto vojvođanske šunke, Užičku pršutu (kako bi se dodvorio Srbima). Ali ništa mu nije pomoglo. Na kraju su mu Turci i Srbi zajedno došli glave.

  8. #248
    Registrovani Član
    G avatar
    Status : G je odsutan
    Registrovan : May 2010
    Pol:
    Poruke : 4,502

    Početno Re: Sta se kuvali danas?

    Citiraj Prvobitno napisano od misticlady Vidi poruku
    laganu minestronu,torteline i po komad snicle uz salatu i to sopsku
    izvolite na rucak
    Dolazim zlato obavezno...Valjda će ostati i za večeru jer ostajem duže.

  9. #249
    Registrovani Član
    misticlady avatar
    Status : misticlady je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : na relaciji milano-beograd
    Poruke : 2,146
    Tekstova u blogu : 34

    Početno Re: Sta se kuvali danas?

    napravicemo neki sendvic za vecedru...samo ti ostani

  10. #250
    Registrovani Član
    G avatar
    Status : G je odsutan
    Registrovan : May 2010
    Pol:
    Poruke : 4,502

    Početno Re: Sta se kuvali danas?

    Citiraj Prvobitno napisano od misticlady Vidi poruku
    napravicemo neki sendvic za vecedru...samo ti ostani
    Znaš da hoću...

  11. #251
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Sta se kuvali danas?

    čorba od šargarepe, teleće šnicle, pire krompir i paradajz salata.
    lubenica.
    где си пошла с крмељиве очи

  12. #252
    Registrovani Član
    Zazijavalo avatar
    Status : Zazijavalo je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Poruke : 1,951

    Početno Re: Sta se kuvali danas?

    Punjene paprike.
    Rekla mi draga da ako baš oćem, da si gi napravim. I sad nisam siguran dal ću da joj dam da proba.

  13. #253
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Sta se kuvali danas?

    mm je samo ispržio šnicle i napravio salatu.
    od toga sam ja pojela sir i paradajz....oni su sve smazali.
    где си пошла с крмељиве очи

  14. #254
    Registrovani Član
    kojote avatar
    Status : kojote je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Mesto nenormalne lepote
    Poruke : 276

    Početno Re: Sta se kuvali danas?

    Crni puding nije puding, ali jeste crn. Pravi se od krvi, a recept liči na foršpan za Texas Chainsaw Massacre. Naravno, danas niko osim dobroćudnih bakica u nekada bratskoj nam Slavoniji i Kerriju nema više volje i vremena da mulja po životinjskoj krvi i pravi domaće krvavice, tako da se crni puding kupuje gotov u lokalnom supermarketu.

    Kada je irskog pisca Brama Stokera, tokom studijskog obilaska Austrougarske, put naneo u slavonski grad Bjelovar, on se smestio u pansion kod Kopčića. Spavao je, kako se u tim krajevima veli, "kao zaklan" i ujutro se spustio čio i veso na doručak. Pitao je šta ima, kažu - krvavice. "Daj da vidim i to čudo", rekao je Stoker. Kad su mu doneli sveže isprženu krvavicu, on se toliko oduševio ("Pa to ni u Transilvaniji nema!") da je odmah zapisao recept, i to direktno u rukopis svoje nove knjige. Od tada je u Irskoj nezamisliv doručak bez crnog pudinga. Danas prosečan irski zemljoradnik za doručak ("fry") pojede omlet od pet jaja s četvrt kile pržene slanine, parom svinjskih kobasica, konzervom pasulja i pola vekne crnog hleba. Plus 3-4 šnite crnog pudinga. Doručak ispod 3000 kalorija ovde se smatra nečim neozbiljnim, a dobra strana je što posle doručka ne morate da ručate paprike koje je punio Zazijavalo (ako znate legendu o jednorukom kuvaru, znate o čemu govorim), niti da večerate šnicle i salatu Pričalicinog nesrećnog muža, koje ova gotivna ali često surova ženica, redovno uvaljuje svojoj nejakoj dečici.

    Žena je raj za okice, pakao za dušicu, i čistilište za džepČić.

  15. #255
    Registrovani Član
    Pile avatar
    Status : Pile je odsutan
    Registrovan : Oct 2009
    Poruke : 99

    Početno Re: Sta se kuvali danas?

    Haha bas si lepo skuvao danas kojote.
    Ima jedna izreka: "Eat breakfast like a king, lunch like a prince, and dinner like a pauper". Koliko je jedenje krvavice za dorucak kraljevski nisam bas sigurna ali obilat dorucak jeste vrlo vazan. Ovde sam bas skoro sa koleginicama razgovarala o tome jer se u Kanadi prosecna porodca hrani obrnutim redosledom, znaci nesto malo za dorucak, za rucak tamte vamte a kada dodje red na veceru onda se krka. Posle se cude kako su se ugojili. Ne verujem da bih bas probala tu krvavicu iako sam cula mnogo lepih prica o njoj, narocito od onih koji su bili u poseti Irskoj. Posle onolikog popivenog piva mora da je sve lepo, pa i puding od krvi.

  16. #256
    Registrovani Član
    Пркос avatar
    Status : Пркос je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Lokacija : Beograd moj rodni grad
    Poruke : 5,528
    Tekstova u blogu : 125

    Početno Re: Sta se kuvali danas?

    Becarac sa komadicima juneceg mesa i kvit.
    Život nije samo topla plima.
    I kada te nema - treba da te ima...


  17. #257
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Sta se kuvali danas?

    danas - čorba od blitve (sa kiselim mlekom, ovčijim afkors), rolovana piletina i verovatno krompir (pekarski ili restovani, to ću tek da odlučim)....mešana salata i lubenica.
    где си пошла с крмељиве очи

  18. #258
    Registrovani Član
    kojote avatar
    Status : kojote je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Mesto nenormalne lepote
    Poruke : 276

    Početno Re: Sta se kuvali danas?

    U Kanadi ima dosta zelenog drveća, bistre vode i čistog vazduha, ali nema onoga što ću ja danas jesti, a to je...

    Roštilj se ne jede kod kuće. Na roštilj se ide u kafanu. Ali u Kanadi nema kafana, pa se umesto u kafanu ide na izlet. Lepo je otići tamo gde drugi ne idu; dobri su nacionalni parkovi, arheološke lokacije i travnjaci univerzitetskih kampova. Ovo poslednje zbog malog fudbala i badmingtona na pun stomak. Ako vas mrzi da idete van grada, dovoljno je da izađete na terasu. Komšijama sigurno neće smetati malo dima sa vaše ganc nove skare, turbo-folka i pijanog urlanja.

    U starom kraju najbolji roštilji bili su oni koje su proizvodili i prodavali pripadnici romske nacionalnosti na pijaci Zeleni venac u Beogradu. Reč je o prostom mehanizmu nalik na limenu kantu za cipele, koja je imala par rupa sa strane (za cug) i metalnu rešetku preko. U Kanadi takvih roštilja nema, tamo svi imaju one crne okrugle, na ugalj, ili zelene pravougaone, na gas, s unutrašnjim sagorevanjem i forsažom. Zato je najbolje da u samoposluzi, ti i tvoje prijateljice, kupite roštilj od aluminijumske folije za jednokratnu upotrebu, Biso - taj dosta liči na naš; kockast je i moraš da se presamitiš do zemlje, da bi na njemu nešto ispekla. Ako ti se vatra u toku pečenja bar dvaput ugasi, i ako hamburgeri i krilca ostanu unutra presni a spolja ugljenisani, znači da si sve uradila kako treba, i da si konačno poslala one of Canada.
    Žena je raj za okice, pakao za dušicu, i čistilište za džepČić.

  19. #259
    Registrovani Član
    kojote avatar
    Status : kojote je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Mesto nenormalne lepote
    Poruke : 276

    Početno Re: Sta se kuvali danas? KAD SU CVETALE TIKVICE

    Ne, neću se vratiti. Imam porodicu. Vidite onog riđeg dečka tamo? To je moj klinac. Moja žena ga je rodila pre nego što je mene upoznala, ali on se sad zove Marko Only Gorjanović. A moja žena zove se Lilu. Moja Lilu nije lepotica, ali se volimo. Nije to kao da imamo dvadeset godina, ali volimo se. I ne pričamo puno o tome. Umesto toga, ona mi skuva sarmu, ili pasulj sa slaninom, ili ispohuje tikvice. I kaže: "Mi volimo naša Srbija".

    I tako sinoć, večerasmo. A ja se setih Dušanovca, i mame, i njenih tikvica, i mojih drugara Mana, G-a, Septembre, Gurbeta, Mistične, Kovača i Falkona koji ih obožavaju kao i ja. Noćas ostadoh sam u kuhinji i napih se kao svinja. A onda nekako ružno posrnuh, razbih rukom staklo na vratima. I gadno se posekoh, krv samo lije. Preplaših ženu i dete, jadva sam ih posle smirio. Ne treba da pijem. Kad pijem, hvatam se za poslednju, mračnu nadu: da će najzad izbiti neki mali, prljavi rat. Jer, dođe li do toga, tada će me sigurno pozvati, i ja ću čist, i bez potrebe da se perem, mirno moći da se vratim. A vi, ako nekad dođete u Dušanovac, pogledajte ga dobro. Tada ćete se možda setiti da ovde živi jedan čovek koji i kad stoji i kad hoda, i kad se smeje i kad spava - plače za njim. Jedan čovek koji još može da se uzda samo u - rat.
    Žena je raj za okice, pakao za dušicu, i čistilište za džepČić.

  20. #260
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Sta se kuvali danas? KAD SU CVETALE TIKVICE

    Citiraj Prvobitno napisano od kojote Vidi poruku
    Ne, neću se vratiti. Imam porodicu. Vidite onog riđeg dečka tamo? To je moj klinac. Moja žena ga je rodila pre nego što je mene upoznala, ali on se sad zove Marko Only Gorjanović. A moja žena zove se Lilu. Moja Lilu nije lepotica, ali se volimo. Nije to kao da imamo dvadeset godina, ali volimo se. I ne pričamo puno o tome. Umesto toga, ona mi skuva sarmu, ili pasulj sa slaninom, ili ispohuje tikvice. I kaže: "Mi volimo naša Srbija".

    I tako sinoć, večerasmo. A ja se setih Dušanovca, i mame, i njenih tikvica, i mojih drugara Mana, G-a, Septembre, Gurbeta, Mistične, Kovača i Falkona koji ih obožavaju kao i ja. Noćas ostadoh sam u kuhinji i napih se kao svinja. A onda nekako ružno posrnuh, razbih rukom staklo na vratima. I gadno se posekoh, krv samo lije. Preplaših ženu i dete, jadva sam ih posle smirio. Ne treba da pijem. Kad pijem, hvatam se za poslednju, mračnu nadu: da će najzad izbiti neki mali, prljavi rat. Jer, dođe li do toga, tada će me sigurno pozvati, i ja ću čist, i bez potrebe da se perem, mirno moći da se vratim. A vi, ako nekad dođete u Dušanovac, pogledajte ga dobro. Tada ćete se možda setiti da ovde živi jedan čovek koji i kad stoji i kad hoda, i kad se smeje i kad spava - plače za njim. Jedan čovek koji još može da se uzda samo u - rat.
    sjajno.
    где си пошла с крмељиве очи

Stranica 13 od 174 PrviPrvi ... 311121314152363113 ... ZadnjaZadnja

Slične teme

  1. DANAS JE.....
    Od Пркос u forumu Religija
    Odgovora: 557
    Poslednja poruka: 19-08-2019, 13:41
  2. Danas bih bio-la
    Od DaDole u forumu Svaštara
    Odgovora: 38
    Poslednja poruka: 25-01-2019, 13:51
  3. Jel' pao neki sex danas...
    Od Sandra u forumu Ljubav & Seks
    Odgovora: 389
    Poslednja poruka: 20-09-2018, 07:23
  4. Danas su .....
    Od marabu u forumu Religija
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 02-01-2012, 19:30
  5. Danas na TV-u...
    Od PRCKO u forumu TV
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 03-07-2010, 15:21

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •