Stranica 4 od 5 PrviPrvi ... 2345 ZadnjaZadnja
Pokazuje rezultate 61 do 80 od 96

Tema: Ljubav, sta je to?

  1. #61
    Banovina
    drago64 avatar
    Status : drago64 je odsutan
    Registrovan : Aug 2012
    Pol:
    Lokacija : BGD Vračar
    Poruke : 101

    Početno Odg: Ljubav, sta je to?

    Čini mi se Picola(mudra) da vrlo dobro znaš šta je LJ. Sve je to što si napisala, i jedno i drugo. Zapravo postoje 2-e vrste LJ-vi jedna koja mora da zaboli i druga koja je svesna topla,blaga,savršena, koja je samo LJ i ništa drugo, koju svi tražimo ali neznamo kako da je nađemo.I obe su nam potrebne. Do prve lakše dolazimo jer je jednostavnija ali se posle iskomplikuje. Od OBOŽAVANJA ,ako smo imali sreće se pretvara u svoju suprotnost. Tada je treba POPRAVITI.
    Stari bračni parovi kažu da su dugo u braku zato što su ga popravljali kada je trebalo A DANAS SE SVE BACA KADA SE POKVARI. SVE JE ZA JEDNOKRATNU UPOTREBU. Čak i LJ, i ima tu istine.Nisu u potpunosti oni u pravu ali donekle jesu.Nove generacije bi trebale da budu bolje ali često baš i nisu takve. Dobile su slobodu kakve nikad nije bilo ali lutaju i tragaju za nečim što znaju šta je ali ne i kako se stiže do toga.A put je jednostavan,samo treba dobro obratiti pažnju na saobraćajne znake na kojima piše LJ,LJ,LJ i samo LJ.

  2. #62
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Odg: Ljubav, sta je to?

    Kako kad svuda piše samo S, S, S..

    a da.. to nisu saobraćajni znaki nego bilbordi...
    Večnost je čista sadašnjost.

  3. #63
    Registrovani Član
    naki avatar
    Status : naki je odsutan
    Registrovan : Aug 2010
    Pol:
    Lokacija : ovde i tamo...
    Poruke : 7,434

    Početno Odg: Ljubav, sta je to?

    neki volU da udaraju glavom u te znakove
    nije ljubav sve sto se odeva u to ruho na Lj
    plotarius transpareticus

  4. #64
    Banovina
    drago64 avatar
    Status : drago64 je odsutan
    Registrovan : Aug 2012
    Pol:
    Lokacija : BGD Vračar
    Poruke : 101

    Početno Odg: Ljubav, sta je to?

    Kojice i Naki za pravu LJ treba dosta odricanja ali je vredno toga. Tada jednostavno ne vidiš mane onog drugog ili ti ne smetaju ili prelaziš preko njh i ne dotiču te se. Jednostavno LJ to sve maskira. Ako ne obožavaš nekoga onda to i nije prava LJ. Neko je sklon da kaže da je to zamka prirode. Možda je to delić istine ali onaj njen većinski deo je da nam je priroda podarila fantastičnu šansu da popravimo sve što nevalja."Sreća je lepa samo dok se čeka....". Za ovu divnu misao DEsanke Maksimović treba još puno,puno reči da bi se objasnila,pardon pojasnila, a za to ovde nema dovoljno mesta.LJ se može sažeti u 30-tak rečenica kao što se muzika piše sa samo 7 nota. Nemojmo sitničariti sa polutonovima i sa 5 oktava.Ih , šta sve nadaren muzičar može da uradi sa tom šakom tonova. Šta tek onda mogu dvoje koji se istinski vole da urade sa tih 30-tak misli koje se čak ne moraju ni izgovoriti. Kod njih one lebde u vazduhu i stalno su prisutne. Romantika je neophodan začin svake LJ-i i to često i sve više zaboravljamo. Možda sam upotrebio 3 od onih 30 rečenica a i malo sam se rasplinuo. Devojke moraju da povedu svoje momke putem na kome piše LJ jer one imaju tu moć. Momcima priroda nije to podarila i zato je na vama ta evoluciska uloga. Nadam se da ne grešim jer već dugo verujem u to. Mnogo toga je tačno što kažete,skoro sve,samo to treba lepo ukonpovati u celinu koja se opet zove samo LJ. Kako bi drugačije,jednostavno nikako.

  5. #65
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Odg: Ljubav, sta je to?

    Ma ako si se rasplino.. sve ja tebe razumem...

    Samo sam htela da kažem da su mladi pogrešno usmereni.
    I nemoj molim te svu odgovornost da svaljuješ na devojčice. Nije ni njima
    lako.
    Večnost je čista sadašnjost.

  6. #66
    Registrovani Član
    naki avatar
    Status : naki je odsutan
    Registrovan : Aug 2010
    Pol:
    Lokacija : ovde i tamo...
    Poruke : 7,434

    Početno Odg: Ljubav, sta je to?

    i treba da se svi rasplinemo

    nego, shodno promeni merila vrednosti menjaju se i pogledi na ljubav...
    cast romanticnim izuzecima, kojima je u srcu usadjena pesnicka nota divljenja prema ljubavi...
    danas, vise je onih koji su na nebesa leteli zahvaljujuci cistom spajanju tela, a nikada nisu osetili koliko dusa ume da opipa raj...i to pri svakoj pomisli na voljenu osobu...
    ipak, postoje i devojke i momci koji umeju da povedu stazama romanse...
    poenta je pronaci nekoga ko ce se usuditi da koraca sa tobom
    e ondaK tu vec ima nesto od onoga na LJ ...
    plotarius transpareticus

  7. #67
    Registrovani Član
    Picola avatar
    Status : Picola je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 1,086

    Početno Odg: Ljubav, sta je to?

    Citiraj Prvobitno napisano od drago64 Vidi poruku
    Čini mi se Picola(mudra) da vrlo dobro znaš šta je LJ. Sve je to što si napisala, i jedno i drugo. Zapravo postoje 2-e vrste LJ-vi jedna koja mora da zaboli i druga koja je svesna topla,blaga,savršena, koja je samo LJ i ništa drugo, koju svi tražimo ali neznamo kako da je nađemo.I obe su nam potrebne. Do prve lakše dolazimo jer je jednostavnija ali se posle iskomplikuje. Od OBOŽAVANJA ,ako smo imali sreće se pretvara u svoju suprotnost. Tada je treba POPRAVITI.
    Stari bračni parovi kažu da su dugo u braku zato što su ga popravljali kada je trebalo A DANAS SE SVE BACA KADA SE POKVARI. SVE JE ZA JEDNOKRATNU UPOTREBU. Čak i LJ, i ima tu istine.Nisu u potpunosti oni u pravu ali donekle jesu.Nove generacije bi trebale da budu bolje ali često baš i nisu takve. Dobile su slobodu kakve nikad nije bilo ali lutaju i tragaju za nečim što znaju šta je ali ne i kako se stiže do toga.A put je jednostavan,samo treba dobro obratiti pažnju na saobraćajne znake na kojima piše LJ,LJ,LJ i samo LJ.

    Upravo tako, ljubav je i istrajnost. Evo jednog citata Dostojevskog, meni omiljenog, o ovome sto si rekao:


    "Žalim sto vam ne mogu kazati ništa utešnije, jer delotvorna ljubav, kada se poredi sa sanjalačkom - stvar je surova i zastrasujuća. Ljubav sanjalačka, čezne za brzim podvigom, koji se brzo zadovolji i želi da je svi posmatraju. I zaista se ide dotle da neki čak i život žrtvuje, samo da stvar ne traje dugo nego da se što pre svrši, kao na pozornici i da je svi gledaju i hvale. A ljubav delotvorna-to je posao i istrajnost, a za neke je možda čitava nauka."


  8. #68
    Banovina
    drago64 avatar
    Status : drago64 je odsutan
    Registrovan : Aug 2012
    Pol:
    Lokacija : BGD Vračar
    Poruke : 101

    Početno Odg: Ljubav, sta je to?

    Divno je to što pišete i citirate,divno pre svega za vas jer ja to znam i nije mi ništa novo ali je vrlo prijatno čuti od drugoga,drugim rečima isto ono što smatraš za najlepšu ISTINU. Umetnost kao i LJ nije ništa drugo nego tumačenje istine na razne načine ,uvek drugim rečima i svaki put lepšim. Ali LAŽ je svuda oko nas OKRUTNA I RAZARAJUĆA i kako se spasti od toga ? Pa tako što će nam LJ biti vodilja ALI ne LJ koja će trajati 24 sata dnevno nego recimo 3x dnevno po 5 minuta ili 10x po 1 min ili 1x ceo sat .Hoću reći to je stvar trenutka i netreba nikoga zarobiti svojim osećanjima .Treba ostaviti vremena ZA DOTOK EMOCIJA .Ostalo vreme je nažalost rezervisano za borbu sa silama prirode i ljudskog ništavila. Što ne znači da su većina takvi i da su stalno takvi .Jednostavno dovoljno je da si 1x dnevno 5 min sa takvom osobom pa da ti se zgadi sve . Zato LJ vraća veru u bolje DANAS i 100% sam siguran u bolje sutra za celo čovečanstvo. Jedino ona,ona kao izvorište svega dobrog. Nauka i tehnologija su samo posledica te čarolije koju nam je neko neštedimice poklonio a mi ne umemo da je koristimo .Daljinski upravljač koji neznamo niti da uključimo, poneko zna ali ga pogrešno koristi A SAMO RETKI SREĆNICI ZNAJU KAKO mada ni njima ne teče med i mleko jer "bez muke nema nauke".

  9. #69
    Registrovani Član
    naki avatar
    Status : naki je odsutan
    Registrovan : Aug 2010
    Pol:
    Lokacija : ovde i tamo...
    Poruke : 7,434

    Početno Odg: Ljubav, sta je to?

    ljubav je nacin zivljenja ...ali kakav je izazov ostati mekog srca i otvorene duse u doba sveopsteg interesa...
    kada ne posedujes, dobijas ... eh ljubavi tajno rajskih dveri
    plotarius transpareticus

  10. #70
    Banovina
    drago64 avatar
    Status : drago64 je odsutan
    Registrovan : Aug 2012
    Pol:
    Lokacija : BGD Vračar
    Poruke : 101

    Početno Odg: Ljubav, sta je to?

    Ako se poistovetimo sa masom potonućemo svi. Gde nas je mnogo, Dramatično raste Mogućnost Greške."Ako nemožeš da ih pobediš NEMOJ im se pridružiti".Nisam lirski raspoložen u ovom trenu mada odgovaram na takav tvoj tekst koji me je podstakao svojom suštinom koja žari, pali i žeže svojom aktuelnošću za sva vremena. Ma, moramo praviti iskorak, ići putem kojim se ređe ide ako u srcu osećamo da neko plete zlatne niti i mami nas tuda. Makar i padali, a padaćemo, ipak moramo znati da ne uspeva ko suviše strepi nego onaj ko ustane. Na tom putu nisu presudni prijatelj, mada su važni, nego Srodna Duša čije damare osluškuješ i razumeš i u gluvo doba noći...LJubav i gvozdena vrata otvara a kamoli rajske dveri,ali samo ona VEČNA, KOJA JE TAKVA I KAD JE NEMA ALI NJEN EHO TREPERI U NAMA DOKLE GOD ZNAMO ZA SEBE. Nema slasti pobede bez imalo bola. To je suština emocije, a LJubav je suština svega i toliko je važnija od nas da mi samo predstavljamo nosioca a ne odlučujući faktor. Možemo samo da biramo da li hoćemo da je skrušeno molimo da nam podari sve ili da besciljno tonemo u ništavilo. Rodili smo se i odgajani u LJubavi,pa zašto je onda teramo od sebe. Možda zato što smo PRASKOZORJE CIVILIZACIJE. Ima bezbroj dokaza za to. Samo ruka u ruci,srce na dlanu i po koja suza nas mogu SPASITI. Ali to nije lako JER VREDI !!!
    Uh,opet sam preterao sa pisanijem a znam da forumaši vole sažeto, tipa "Sa štitom ili na njemu"

  11. #71
    Registrovani Član
    naki avatar
    Status : naki je odsutan
    Registrovan : Aug 2010
    Pol:
    Lokacija : ovde i tamo...
    Poruke : 7,434

    Početno Odg: Ljubav, sta je to?

    ljubav je kljuc sopstvenih spoznaja o bistvovanju i prikljucenijama
    plotarius transpareticus

  12. #72
    Banovina
    marelica avatar
    Status : marelica je odsutan
    Registrovan : Oct 2013
    Pol:
    Poruke : 20

    Početno Odg: Ljubav, sta je to?

    naša slabost

  13. #73
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,423
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Odg: Ljubav, sta je to?

    Citiraj Prvobitno napisano od marelica Vidi poruku
    naša slabost
    snaga ili oboje,zavisi kako nas nosi

  14. #74
    Registrovani Član
    salel avatar
    Status : salel je odsutan
    Registrovan : Sep 2013
    Pol:
    Poruke : 9,459
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Odg: Ljubav, sta je to?

    Marelica je najplemenitija vrsta višnje ali gornji odgovor meni ne izgleda takav, ne izgleda mi plemenit, a ljubav jeste nešto najuzvišenije i naša snaga i pored svih nedaća koje može da donese i donosi. Treba pročitati post na "Sve o ljisu iz časopisa" pod brojem #xxx ( Anđin sa nekih 6 tačaka - skoro postavljen ). Verujem da on može da inspiriše i donese preokret u nečijem životu pogotovo posle nekih razočarenja koja su neminovna.

  15. #75
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,423
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Odg: Ljubav, sta je to?

    Citiraj Prvobitno napisano od salel Vidi poruku
    Marelica je najplemenitija vrsta višnje ali gornji odgovor meni ne izgleda takav, ne izgleda mi plemenit, a ljubav jeste nešto najuzvišenije i naša snaga i pored svih nedaća koje može da donese i donosi. Treba pročitati post na "Sve o ljisu iz časopisa" pod brojem #xxx. Verujem da on može da inspiriše i donese preokret u nečijem životu pogotovu posle nekih razočarenja koja su neminovna.
    ne vidi se broj posta
    inače,ja bih odmah otrčala jer bez časopisa,slabo kontam to o ljubavi
    i dalje mislim da je snaga

  16. #76
    udavača u pokušaju
    Nežnicah avatar
    Status : Nežnicah je odsutan
    Registrovan : Sep 2011
    Pol:
    Poruke : 28,108

    Početno Одг: Ljubav, sta je to?

    snaga i pokretač

  17. #77
    Registrovani Član
    salel avatar
    Status : salel je odsutan
    Registrovan : Sep 2013
    Pol:
    Poruke : 9,459
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Odg: Ljubav, sta je to?

    Citiraj Prvobitno napisano od Krasiva Vidi poruku
    ne vidi se broj posta
    inače,ja bih odmah otrčala jer bez časopisa,slabo kontam to o ljubavi
    i dalje mislim da je snaga
    Lako ga je pronaći i bez broja ali evo ga #181, baš je članak dobar i za one koji "sve" znaju o toj temi. Često sitnica pomogne da razjasniš neku veću ili čak veliku nedoumicu.

  18. #78
    Registrovani Član
    naki avatar
    Status : naki je odsutan
    Registrovan : Aug 2010
    Pol:
    Lokacija : ovde i tamo...
    Poruke : 7,434

    Početno Odg: Ljubav, sta je to?

    ljubav je snaga koja ti cupa srce iz grudi noseci ga na tudji dlan
    plotarius transpareticus

  19. #79
    Registrovani Član
    salel avatar
    Status : salel je odsutan
    Registrovan : Sep 2013
    Pol:
    Poruke : 9,459
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Odg: Ljubav, sta je to?

    potrefi se da taj dlan bude blagorodan......tad nije ništa uzalud

  20. #80
    Registrovani Član
    naki avatar
    Status : naki je odsutan
    Registrovan : Aug 2010
    Pol:
    Lokacija : ovde i tamo...
    Poruke : 7,434

    Početno Odg: Ljubav, sta je to?

    Citiraj Prvobitno napisano od salel Vidi poruku
    potrefi se da taj dlan bude blagorodan......tad nije ništa uzalud
    ako ista od tog srca ostane... mada mozda ima moc da vaskrsne
    plotarius transpareticus

Stranica 4 od 5 PrviPrvi ... 2345 ZadnjaZadnja

Slične teme

  1. kad ljubav zaboli...
    Od rile_nezni_oblak u forumu Muška soba
    Odgovora: 20
    Poslednja poruka: 20-08-2015, 22:49
  2. Ljubav bez rizika
    Od DaDole u forumu Filozofija
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 18-03-2014, 11:17
  3. A šta je to prava ljubav ? :hm:
    Od Sagacity u forumu Ljubav & Seks
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 29-07-2013, 13:41
  4. Ljubav i/ili mržnja
    Od kojica u forumu Psihologija i Neurologija
    Odgovora: 39
    Poslednja poruka: 12-04-2012, 09:10
  5. Ljubav i opsesija
    Od Cruz u forumu Ljubav & Seks
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 01-04-2012, 00:07

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •