Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 41 do 57 od 57

Tema: za blog : "da li kratke price lice?"

  1. #41
    Registrovani Član
    petrana avatar
    Status : petrana je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Poruke : 653

    Početno Odg: za blog : "da li kratke price lice?"

    Opera

    Evo u ovom svemiru negde sam i ja. Koordinate mesta mog boravka mogu se tacno, precizno izracunati u svakom trenutku, samo ko bi se time bavio? Mogu da zamislim komandira neke stanice za pracenje kretanja pisaca . Iz nekog meni sad nepoznatog razloga mnogo u toj nekoj buducnosti bude vazno za ekonomska pitanja gde se koji pisac, ocu reci covek nalazi, i bude razvijena sva moguca tehnika, ili je to tehnologija za pracenje polozaja pisaca. Posto su tada i tehnologije za kretanje i menjanje polozaja jako napredovale, velika je rasprava otvorena oko uzimanja referentne tacke ili tela, od cijeg ce polozaja zavisiti polozaj svih pisaca u svemiru. Jedan od komandira je uporan da to bude zvezda ali se drugi bune, da zvezda ce predugo da traje, da se time daje prevelik znacaj i onako preznacanim piscima. Oni su za neku planetu kako bi rok te tacke bio sto kraci i u neko dogledno vreme se polozaj pisaca ipak dovede u nestabilan polozaj i ...
    Takav projekat se vec razmatra u NASi ali su informacije procurele, dosta je toga poznato o tom kako i sta ce se od tih ideja realizovati i kada. Jednom od pisaca je palo na pamet da cak napravi neki komad, nesto, mozda cak i operu, kao neki mjuzikl, ali sa elementima prave starinske opere. Da bude ukljucen ceo orkestar, mozda cak i vise solista, violina, klavir, udarljke neke... plus solisti pevaci, koji ne bi bili na sceni, i citav hor...
    Hor bi na primer oglasavao sta se nekada, u proslosti mislilo o piscima, u vecini. Naprimer, sta je bar pedeset posto stanovnistva svemira mislilo o piscima, a solisti bi pevali ono sto su pojedini veliki pisci u proslosti mislili o piscima. Sami junaci na sceni bi bili trenutni pisci i oni bi pevali ono sto oni sami misle o piscima. A instrumenti solisti, te njihove solaze, to bi bilo sta ce se tek misliti o piscima. Ono kad se dopusti malo vise slobode u izrazavanju nego sto to dopusta jezik reci....
    Izvodjenej opere, ustvari prvo njeno pisanje pripremanje i td. poprilicno je komplikovano, tako da ce najverovatnije NASA da preuzme i samu operu. Racunaju da ce od prihoda sa izvodjenenja opere moci da prikupe znacajna sredstva za projekat pracenja pisaca.
    ovaj avatar nema veze sa mnom...

  2. #42
    Registrovani Član
    petrana avatar
    Status : petrana je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Poruke : 653

    Početno Re: za blog : "da li kratke price lice?"

    Koji forum najvise volis?

    Izvukla je iz gepeka ogromnu metalnu kofu punu crvene farbe i cetku. Gegala se nespretno noseci je, krenula puteljkom ispod mosta. Tamo je jedan sivi zid na kom ce ispisati svoj prvi grafit ljubav-mržnja. Imala je vise ideja: spokoj-nemir, rat i mir, srbin-hrvatica... ali se na kraju odlucila za ljubav-mržnja, taj joj je donosio mir-mir-miiiiirrrrrr.

    Sve je ona pokusala. Ubedjivala je sebe da to i nije bitno, da je zivot takav, sve pametne recenice ovog sveta sebi je ponavljala. Mozda je to i pomagalo na neki nacin, mozda je ona zaista postajala pametnija, ali to joj ni najmanje nije bila neka bliska cinjenica, satisfakcija kako se kaze. Sasvim izmisljena rec, umisljena, rec od asvalta.
    Moguce da je slikar pa da moze da nacrta da joj je usao u kosti ili da je pevacica i da joj glas prenosi to cudo, da slika u vazduhu, da ume da pise, bilo sta sto bi dalo nacin, da napravi neki protok, barem privid da izlazi iz nje, pa da ce jednom izici. Nesigurna nada, ostrvo od trave na mocvarnom jezeru, nesigurna nada da nije taj smisao naslonjen sav na njega, onaj smisao koji se iz kurtuazije pre njega morao glumeti pred svim drugim dalekim licima.
    A da li se nadala tome da ce jednom izaci, da li je zelela da jednom izadje. Ili je htela da se pohvali celom svetu da ga ima u sebi, da ga je zarobila. Da li joj je to davalo tajni povod za zivot. Da li je to on ili neka zvezda. Zvezda covek. Nemusta neverovatna pra slika coveka, potonula u petu i sija i centar je zivog coveka, coveka od mesa, koji je ovom prilikom ona. Pomerio joj se centar iz srca iz stomaka. Nezavidno zavidna pozicija hladne planete koja se Suncu ne moze primaci a to bi htela i ne bi htela. Mesom prihvacen apsurd, zivot kao prihvatanje apsurda zagrljaj apsurda i prirode, apsurda i coveka. Da je ljubav kada osetis da ljubavi nemas.
    ovaj avatar nema veze sa mnom...

  3. #43
    Registrovani Član
    Kovač avatar
    Status : Kovač je odsutan
    Registrovan : Mar 2010
    Pol:
    Lokacija : Periferija...
    Poruke : 1,188
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: za blog : "da li kratke price lice?"

    Umro sam sa čašom crnog vina u ruci.Polupijan u kafani polupraznoj zagledan kroz čašu u konobaricin dekolte napunjen njenim mesom,složen uredno kao tek ispeglane košulje u ormar.Osetio sam da me nešto steže u grudima i čitava zadimljena prostorija počela se vrteti oko moje glave kao ringišpil na kom radosna deca pokušavaju da uhvate Paju Patka.Da sam mrtav shvatio sam po konobaričinim pokretima dok mi je vešto gurala ruku u košulju i pokušavala da masažom grudi učini da mi srčka opet počne udarati.Ništa me nije stezalo dole ni kad mi je veštačkim disanjem brojala zube.Gotovo je.Gledao sam je nekako sa visine,sa plafona prostorije,čini mi se,dok se ona sa suzama u očima mučenički borila da me vrati u život.Vrhunac voajerizma je kad gledaš samog sebe u uzbudljivoj seksi sceni sa zgodnom ženom...Ali tako je to kad umireš i napuštaš svoje telo.Put do konačišta mog duha brzo je prošao.Pred glavom mi nisu prolazile slike svake scene iz života,ne nije istina to što pričaju,pred očima su mi prolazile najerotičnije scene polnih činova koje sam imao.Kao u dobrom erotskom filmu.Ništa nabudjeno,ništa preterano,mnogo vrisaka,ženskih orgazama,pocepanih grudnjaka,haltera i čipkastih crnih gaćica...Bože...o Bože zar je svemu kraj?Još jedna laž je da čovek u duhu,bez tela ne može doživeti seksualno uzbudjenje.Goreo sam gledajući ove radosne trenutke i leteo negde iznad sve više i više...Ogromna bela kapija odjednom ispred mene,let se završava i dočekuje me zgodna plavuša andjeoskog izraza...Pa naravno da je andjeoskog izraza kad je to andjeo pomislio sam i instiktivno pogledao u mesto gde je nekad stajao moj krivak jer sam zbog silnog uzbudjenja mislio da se tu nešto dešava,a ne bi bilo zgodno da ovaj andjelčić to vidi.Medjutim ništa...ničeg tu nije bilo samo dim izmedju mojih nogu.Tad sam se prvi put jako uplašio."Odvešću te do gazde"Reče.Sad sam gotov,razmišljao sam...već sam video zažarenu vatru,i djavolčiće spremne da me okreću na njoj kao što sam ja okrenuo za života hiljade nedužnih prasića i jagnjića.I pojavio se gazda,začudo ne tako strašan,ne tako opasan.Izgledao mi je poznato kao neko ko ga dugo,dugo poznajem."I...Šta sad"?Upitao me je."Ništa".Odgovorio sam."Verovatno kazna,doživotne muke,dranje kože s ledja i slično.Bio sam grešan."Začudo,nije mi izgledao kao neko ko želi da me kazni.Osmehivao se..."Ti misliš da je sve ono tvoje bludničenje bilo loše?Nisi nikog povredio,žene su uživale...Da li si nekog povredio,ubio,da li si nešto nekad ukrao?"Odrično sam odgovorio,gnušao sam se za života postupaka u kojima bi nekom naneo bilo kakvu vrstu bola..."Onda ne vidim tvoj greh.Ti si samo ulepšavao život drugima."Razmislio sam...Čovek je u pravu.U stvari gazda je u pravu.Kad bih mogao još samo malo...Zavapio sam.Smisao života nije u tome objasnio mi je.Ni koliko ćeš žena imati,ni koliko ćeš snošaja imati.Smisao je da ljubav vlada.Znam,odgovorih pametnom,velikom gospodaru Svemira,ljubav je ono za šta sam živeo.Izgledao je zadovoljno mojom naučenom lekcijom.Izvukoh iznenada keca iz rukava.Reinkarnacija!Šta je sa tim gospodaru moj?"To je samo za one koji ne nauče lekciju i ne shvate da je ljubav najvažnija.To je za one koji svaki snošaj imaju iz čisto egoističkih pobuda sa namerom da zadovolje isključivo sebe i svoje nagone.Tako rade životinje.Ti si naučio lekciju."Rado bih utvrdio gradivo gazda".Rekao sam,sigurno bi mi u ovom trenutku oči bile ispunjene suzama da sam ih imao,a u grlu bi mi bila knedla pomislio sam,a od predjačnjih uzbudjenja dok sam gledao konobaricu i slike iz odnosa koje sam za života imao,spolovilo bi mi se ponašalo kao visibaba koja silno želi izaći na svetlost dana u trenutku dok sneg kopni.Prepoznao je stanje mojih emocija."Dobro."Puštam te još jednom dole.""Svoju mudrost stečenu kroz prethodne živote koristi isključivo u svrhe širenja ljubavi i ljubavnog zanosa.""Sećaćeš se ovog našeg razgovora samo u trenucima duboke meditacije,drugačije ne,ajde sad...idi još jednom dole."Po prvi put ovo biće posmatrao sam kao svog nebeskog oca."Hvala ti oče...biću tvoj rob i sluga." I sada u tišini večernjeg mira,i stanju svoje meditacije dok izgovaram Oče naš koji si na nebesima,prisećam se mudrih reči svog Oca.Ona me večeras čeka,a i ja čekam.Čekam da krenem u još jednu misiju širenja ljubavi medju pučanstvom,da misionarim svojim čuvenim misionarskim položajem,ili već po želji kako se kojoj svidja.Važno je samo da se zadatak ispuni.

  4. #44
    Registrovani Član
    G avatar
    Status : G je odsutan
    Registrovan : May 2010
    Pol:
    Poruke : 4,502

    Početno Re: za blog : "da li kratke price lice?"

    Kovač alal ti vera! Napisao bi još nešto ali bi bilo ... Bravo !

  5. #45
    Registrovani Član
    tol avatar
    Status : tol je odsutan
    Registrovan : Aug 2010
    Pol:
    Poruke : 1,506

    Početno Re: za blog : "da li kratke price lice?"

    Opalac, Kovac..svaka cast !
    Boziji izaslanice, Ti koji hodish vodama i vladas ribama ..Ti,
    vaskrsli smrtnice, sto zivote udahnjujesh zenskim bićima i ozivljavas ih svakim zagrljajem..
    .vecno svetleo i orao plodne njive tople životne ma gde god bio i vino pio i njedra celivao!

  6. #46
    Registrovani Član
    Kovač avatar
    Status : Kovač je odsutan
    Registrovan : Mar 2010
    Pol:
    Lokacija : Periferija...
    Poruke : 1,188
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: za blog : "da li kratke price lice?"

    Citiraj Prvobitno napisano od G Vidi poruku
    Kovač alal ti vera! Napisao bi još nešto ali bi bilo ... Bravo !
    Hvala komšija.
    Citiraj Prvobitno napisano od tol Vidi poruku
    Opalac, Kovac..svaka cast !
    Boziji izaslanice, Ti koji hodish vodama i vladas ribama ..Ti,
    vaskrsli smrtnice, sto zivote udahnjujesh zenskim bićima i ozivljavas ih svakim zagrljajem..
    .vecno svetleo i orao plodne njive tople životne ma gde god bio i vino pio i njedra celivao!
    Hvala tolče.

    Oraću njive svojim malim plugom,
    Družiti se sa njim ko sa najboljim drugom,
    Udahnuću život ženskim bićima
    I diviti se njihovom pi....lićima

  7. #47
    Registrovani Član
    divilac avatar
    Status : divilac je odsutan
    Registrovan : Oct 2009
    Lokacija : izbačen iz njenog srca
    Poruke : 79

    Početno Re: za blog : "da li kratke price lice?"

    ...pohvalio bih umetničku vrednost ovog pisanija, ali bih ujedno kovaču skrenuo pažnju na to da se još nije probudio,....još je mrutav,...
    I to, tamo gde je bio, nije vrhovni gospodar, već njegov neposlušni sluga razvratni. Dokaz, koliko je sposoban je tu,...
    i jednog, tako pametnog kovača je prevario,...uputio ga da nastavi bludnim životom,....
    a kad ga stvarno pozove na rzgovor, biće mu kasno za život,...već će se na smrt uveliko navići!!!
    brzo ću ja,.....samo se malo strpite

  8. #48
    Registrovani Član
    Zazijavalo avatar
    Status : Zazijavalo je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Poruke : 1,951

    Početno Re: za blog : "da li kratke price lice?"

    Šta znači mrutav?

  9. #49
    Registrovani Član
    kojote avatar
    Status : kojote je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Mesto nenormalne lepote
    Poruke : 276

    Početno Re: za blog : "da li kratke price lice?"

    Valjda isto što i rzgovor?
    Žena je raj za okice, pakao za dušicu, i čistilište za džepČić.

  10. #50
    Registrovani Član
    kojote avatar
    Status : kojote je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Mesto nenormalne lepote
    Poruke : 276

    Početno Re: za blog : "da li kratke price lice?"

    Petrana, guzo lepa, napisaću jednom jednu kratku priču o
    tvom drugom ljubimcu, Titu, i posvetiti je tebi.
    Žena je raj za okice, pakao za dušicu, i čistilište za džepČić.

  11. #51
    Registrovani Član
    tol avatar
    Status : tol je odsutan
    Registrovan : Aug 2010
    Pol:
    Poruke : 1,506

    Početno Re: za blog : "da li kratke price lice?"

    Jedan stari Ciroki Indijanac ispricao je svom unuku:
    "U ljudima se odvija neprekidna bitka.Tu se stalno bore dva vuka. Jedan je Zlo. To je strah, gnev, zavist, zalost, kajanje, pohlepa, nadmenost, samosazaljenje, krivica, ogorcenje, inferiornost, lazi, lazni ponos, superiornost i ego.
    Drugi je Dobro.To je radost,mir,ljubav, nada, vedrina, poniznost, dobrota, dobronamernost, saosjecanje, velikodusnost, istina, samilost i vera".
    "I koji vuk pobjedjuje?"- upita unuk
    Stari Ciroki odgovori:
    "Onaj koga hranis."

  12. #52
    Registrovani Član
    Zazijavalo avatar
    Status : Zazijavalo je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Poruke : 1,951

    Početno Re: za blog : "da li kratke price lice?"

    Baš je pominjao ego? Stari Čiroki, to jest...

  13. #53
    Registrovani Član
    tol avatar
    Status : tol je odsutan
    Registrovan : Aug 2010
    Pol:
    Poruke : 1,506

    Početno Re: za blog : "da li kratke price lice?"

    ma...moderna interpretacija

  14. #54
    Registrovani Član
    Zazijavalo avatar
    Status : Zazijavalo je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Poruke : 1,951

    Početno Re: za blog : "da li kratke price lice?"

    O!

  15. #55
    Registrovani Član
    tol avatar
    Status : tol je odsutan
    Registrovan : Aug 2010
    Pol:
    Poruke : 1,506

    Početno Re: za blog : "da li kratke price lice?"

    al si probirljiv...gledaj u shustinu...a ne prebiraj po buhama

  16. #56
    Registrovani Član
    Zazijavalo avatar
    Status : Zazijavalo je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Poruke : 1,951

    Početno Re: za blog : "da li kratke price lice?"

    Tako ja to... Kako kad trebiš pasulj. Na kraju na stolu ostane sama suština. Al opet mora da se iskuva i prva voda baci.

  17. #57
    Registrovani Član
    tol avatar
    Status : tol je odsutan
    Registrovan : Aug 2010
    Pol:
    Poruke : 1,506

    Početno Re: za blog : "da li kratke price lice?"

    Batali protokole i privid...uzivaj u zrncu -poruci kojom ono odishe iako je i to iluzija

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Slične teme

  1. Odgovora: 94
    Poslednja poruka: 20-08-2015, 22:14
  2. Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 07-02-2012, 11:19
  3. Da li ste za "Ajklaud" ili "Gugl" servise?
    Od ribizla u forumu Surferski kutak
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 21-10-2011, 09:08
  4. Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 23-09-2011, 09:36
  5. za blog "pcela u kutiji za sibice"
    Od petrana u forumu Književnost
    Odgovora: 35
    Poslednja poruka: 28-12-2009, 14:41

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •