" Председник новосадског одбора Српске напредне странке Милош Вучевић изјавио је вечерас да је дефинитивно направљена нова већина у Скупштини Новог Сада и да њу чини 42 одборника из пет одборничких група.
Нову већину чине одборници из пет одборничких група – „Покренимо Нови Сад -Томислав Николић“, групе око СПС-а, „Сви за Нови Сад“, „Нови Сад одмах“ и одборничка група ДСС-а.
Вучевић је на конференцији за новинаре, на којој је јавности представљен коалиционин споразум о заједничким политичким циљевима, рекао да нико сада не може рећи да тренутна власт у граду има подршку у скупштини.
„Потписали смо коалициони споразум који представља основни предуслов за почетак било какве сарадње“, казао је он, додавши да садашња власт ни за претходне четири године није имала овакав документ којим би показала принципе свог рада.
Коментаришући одлуку председнице градског парламента Александре Јерков да седницу закаже за 12. септембар, он је рекао да ће нова већина у скупштини сачекати и тај рок уколико правници потврде да је сазивање седнице у складу са законом."
Наставак на http://www.vaseljenska.com/politika/...-u-novom-sadu/
****
На општим изборима у мају бирачи су имали прилику да свој глас дају странци у коју имају највише поверење.
После првог круга председничких избора утврђено је да се догодила крађа гласова у ОИК-у, ГИК-у у више општина и градова у Србији, а о крађи у Зајечару се највише причало.
Истрагу о крађи у највећој мери водиле су "Двери" и ДСС, а данашњи председник Србије обећао је да ће се то питање решити после другог круга избора.
Прича о крађи је престала, а локалне самоуправе су формирале своје Скупштине, Општинска и Градска већа и почели су сви да раде.
Да ли власт мора бити иста на републичком нивоу и на локалном нивоу? Да ли је то ново правило? Шта ако су Новосађани стварно гласали за коалицију чија се смена сада тражи?
Поред Новог Сада сличан сценарио се спрема и за Баточину, колико се сећам, о томе су медији извештавали.
Шта мислите о овоме? Да ли је политика на локалном нивоу, са постојећим Законима, важна колико и политика која се води на републичком нивоу?