Pokazuje rezultate 1 do 12 od 12

Tema: Tajna

  1. #1
    Registrovani Član
    Mistery avatar
    Status : Mistery je odsutan
    Registrovan : Mar 2012
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 240
    Tekstova u blogu : 7

    Početno Tajna

    Dugo sam razmišljala o ovoj temi, i nisam znala da li treba da ide u filozofiju ili ovde.

    Nekako mi se čini da joj je mesto ovde, jer čuvanje tajne ima veze sa psihološkim profilom ljudi i sa karakterima svih nas.

    Da li znate da čuvate tajne koje vam drugi povere? Kako reagujete na porodične tajne koje otkrivate slučajno?

    Šta treba da se prećuti u porodici, u odnosima prema prijateljima, u emotivnoj vezi?
    "Igram, pevam, lako mi je, niko ne zna kako mi je.."

  2. #2
    Registrovani Član
    Mistery avatar
    Status : Mistery je odsutan
    Registrovan : Mar 2012
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 240
    Tekstova u blogu : 7

    Početno Re: Tajna

    Postavih temu i izleteh iz kuće.

    Znam da čuvam tajne i prijatelji, poznanici, rođaci rado mi poveravaju neke svoje tajne. Dajem savete samo ako ih traže i ako procenim da im je savet neophodan. Inače sam od onih koji ne vole da zaviruju u tuđe živote.

    I sama imam tajne. Čuvam ih u sebi, ne delim ih. Ponekad zaboli "teret u duši" a onda se lečim pisanjem.

    Tek nedavno sam saznala za neke porodične tajne, zapravo priče koje nisam čula pre. U fazi sam da slažem mozaik o celoj mojoj porodici, i sa tatine i sa mamine strane. Treba da znamo prošlost svojih predaka.Bila sam iznenađena jednim saznanjem.

    I naravno, o nekim stvarima se ćuti.
    "Igram, pevam, lako mi je, niko ne zna kako mi je.."

  3. #3
    nikad nema cigare !!!
    Ciciban avatar
    Status : Ciciban je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Poruke : 6,206
    Tekstova u blogu : 19

    Početno Re: Tajna

    Mrzim kad mi neko poveri tajnu i kaze jedino tebi mogu da kazem , a nakon par dana cujem od drugih istu stvar ....umem da cuvam tajne i cuvam ih ...
    Ciji potpis?

  4. #4
    Registrovani Član
    Sagacity avatar
    Status : Sagacity je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 9,775
    Tekstova u blogu : 9

    Početno Re: Tajna

    Uh Cici...i meni je to totalno bzv...To samo govori o tim osobama....Kao, ovo sam sam tebi rekao-la, a zna ''celo selo''...

    Kada mi neko oda neku pravu tajnu ili istinu o sebi i u vezi sebe, poštujem to jer mi to govori da me ta osoba ceni. Poverljiva sam i smatram se za takvu. Moj posao je takav, da tajnost mora biti zagarantovana. Moja plata zavisi od toga.

    Nije mi teško da čuvam nešto vezano za nekoga, ako mi se poveri. Ali se ja retko kada poveravam. Recimo da sam ''neverni Toma''...
    Da budem iskrena, nekih tajni o sebi i nemam. I ovde sam dosta toga rekla o sebi.
    Za sada nisam otkrila neku porodičnu tajnu, ali da je ima...verovatno bih bila šokirana...bez obzira o čemu je reč.

  5. #5
    Registrovani Član
    Čarapica avatar
    Status : Čarapica je odsutan
    Registrovan : Apr 2011
    Pol:
    Poruke : 1,577

    Početno Re: Tajna

    meni pun mozak tajni, sto tudjih, sto svojih ... nekad me nesto toliko muci da pozelim da nekud popucam i da to sve lijepo izadje iz mene i onda kad se desi da neko nesto od mene cuti zato sto mi ne vjeruje a to nesto meni mnogo bitno e onda bi lijepo mogla i da ujedam ono bas pravo mi bude krivo

  6. #6
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,312
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Tajna

    Nositi tajnu u sebi,teško je breme..ma koliko je guramo negdje u dubine naše tišine,uvijek je tu spremna da nas zaskoči svojim super egom,moćna da nas uznemiri..sa tajnom se dugo i teško živi..i nerijetko obolijeva..

  7. #7
    Registrovani Član
    Sagacity avatar
    Status : Sagacity je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 9,775
    Tekstova u blogu : 9

    Početno Re: Tajna

    Citiraj Prvobitno napisano od Krasiva Vidi poruku
    sa tajnom se dugo i teško živi..i nerijetko obolijeva..
    Čekaj bre, ovo te nisam razumela Misliš zbog tajni koje čuvamo možemo imati neko psihosomatsko oboljenje?
    Moguće je, ako je to neka tajna tipa, čovek vozio brzo i pregazio pešaka i sad krije tajnu u sebi... Ali to su već neki extremni slučajevi.

    Ako tajnu od nekoga primamo opušteno, bez da se suviše udubljujemo, onda je ona informacija kao svaka druga. Treba biti spreman za prijem neke tajne. Ako počnemo da o njoj razmišljamo i da se opterećujemo istom, onda je svakako teret za primaoca tajne.
    Treba primiti tajnu kao informaciju, ali ne i problem koji ona u sebi sadrži, odnosno ne smemo da dozvolimo da neki problem indirektno bude prebačen na nas, odnosno na našu psihu. U tom slučaju, tajna je zaista opterećenje.

  8. #8
    Registrovani Član
    Slavena avatar
    Status : Slavena je odsutan
    Registrovan : Aug 2012
    Pol:
    Lokacija : sever
    Poruke : 1,399

    Početno Re: Tajna

    Ne volim tajne. Pogotovo one javne.
    Sta da ti kazem kad sve znas!

  9. #9
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,312
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Tajna

    Citiraj Prvobitno napisano od Sagacity Vidi poruku
    Čekaj bre, ovo te nisam razumela Misliš zbog tajni koje čuvamo možemo imati neko psihosomatsko oboljenje?
    Moguće je, ako je to neka tajna tipa, čovek vozio brzo i pregazio pešaka i sad krije tajnu u sebi... Ali to su već neki extremni slučajevi.

    Ako tajnu od nekoga primamo opušteno, bez da se suviše udubljujemo, onda je ona informacija kao svaka druga. Treba biti spreman za prijem neke tajne. Ako počnemo da o njoj razmišljamo i da se opterećujemo istom, onda je svakako teret za primaoca tajne.
    Treba primiti tajnu kao informaciju, ali ne i problem koji ona u sebi sadrži, odnosno ne smemo da dozvolimo da neki problem indirektno bude prebačen na nas, odnosno na našu psihu. U tom slučaju, tajna je zaista opterećenje.
    Kad su u pitanju one tajne koje ne možemo nikad nikome reći,a tiču se naše kože,porodice ili nečeg zaista velikog..e,o takvima ja govorim..sa njima se teško živi,zapinju kao kost u grlu ,nit se mogu progutati,niti ispljunuti..sretan je onaj ko se nije susreo sa nečim takvim..o tome govorim,a ne o informacijama koje čuvamo.

  10. #10
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Odg: Tajna

    U Cara Trojana kozije uši.

    Svaka se tajna dozna, pre ili kasnije.
    Večnost je čista sadašnjost.

  11. #11
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,312
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Odg: Tajna

    Mišljenja sam da nije tako..neke tajne ipak ostanu tajne,ne zato što ih niko ne otkrije,ni zato što ih znamo čuvati..već same po sebi one se prosto nemaju kome reći..

  12. #12
    Banovina
    drago64 avatar
    Status : drago64 je odsutan
    Registrovan : Aug 2012
    Pol:
    Lokacija : BGD Vračar
    Poruke : 101

    Početno Odg: Tajna

    Tajna je vrlo važna kategorija .Postoje lične i globalne. Neretko se prepliću. Daju aromu svemu,neizbežne su i vrlo bitne. Rekao bih bez njih je sve besmisleno. Moramo biti diskretni i nemožemo javno reći sve što mislimo i sve što znamo ili u šta verujemo. Neko to neće shvatiti ili će zloupotrebiti i napraviti nam problem. Postoje POŠTENE I NEPOŠTENE. PRIGRLIMO OVE PRVE a bežimo daleko od drugih.

Slične teme

  1. Tajna društva
    Od DaDole u forumu Svet oko nas
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 16-06-2014, 11:01
  2. Tajna starog mosta
    Od PRCKO u forumu TV
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 15-12-2011, 23:08
  3. Tajna je – u kalendaru!
    Od Ometač u forumu Natprirodne pojave i misterije
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 15-09-2011, 08:45
  4. Mitologija-Tajna drevnih Maya
    Od misticlady u forumu Svet oko nas
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 04-12-2010, 22:53
  5. Slatka tajna ....
    Od Ciciban u forumu Poslastičarski kutak
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 05-10-2009, 21:15

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •