Obzirom da svaki drugi stanovnik Turske ima rodbinu u Novom Pazaru, eto i ja sam na plaži srela jednog takvog koji eto pomalo zna srpski. I tako, čovek mi pričao o njihovim običajima, o nekom stilu života, a onda mi pokaza mladu devojku koja se spremala da uđe u vodu sa sve pantalonama, nekom haljinom do kolena i maramom (to joj valjda kupaći). Objasnio mi je da su to pravi biseri Turske, verne i moralne žene. I tu poče žešća rasprava između nas Srba koji smo se tu kupali i njega, oko toga da li ta ''uniforma'' garantuje moral i nevinost ili ne...
I tako, posle izvesnog vremena taj ''biser Turske'' je uzela neku veliku gumu i zajedno sa punačkim Turčinom, uđe u vodu i zajedno se provukoše u tu gumu (ona im je bila oko struka) i normalno, počeše da se maze, ljube i malo pomalo, ''otiskoše'' podaleko od obale...Naravno, mi smo to jedva dočekali da se zezamo sa njim na tu temu...međutim, njemu je bilo toliko neprijatno da je čovek uzeo svoj peškir obukao se i otišao... Mislim...

Naravno, ovo nije tema o tim devojkama, već mi je priča poslužila kao uvod teme koju sam otvorila. Ovaj primer bi bio možda neki primer lažnog morala za njihovo podneblje...

A šta bi kod nas predstavljalo lažni moral ?