Pokazuje rezultate 1 do 6 od 6

Tema: Odluke

  1. #1
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,443
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Odluke

    Kako odlučujemo,na koji način se opredjeljujemo pri donošenju manjih,svakodnevnih i onih značajnih životnih odluka? Da li smo više racionalna ili intuitivna bića?
    Ako razumom odlučujemo potrebno je da "važemo"argumentima za i protiv,a to je uvijek proces koji zahtijeva napor..
    Često,u svakodnevnim obavezama postupamo po intuiciji jer određene situacije ne ostavljaju vremena za razmišljanje ..Koliko se oslanjate na intuiciju prilikom donošenja odluka?

  2. #2
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Odluke

    Intuiciju?
    Primetila sam da, kada nemam vremena da razmislim, odluke donosim
    po navici. Na intuiciju bih se mogla osloniti u nekim situacijama u kojima
    se nalazim po prvi put u životu, a takve situacije su zaista retke.
    Večnost je čista sadašnjost.

  3. #3
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,443
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Odluke

    Meni je intuicija svakodnevna ne moraju biti neke nove situacije..jer već dok su nove ili se dešavaju prvi put uključujem racio..naravno,ako imam vremena..
    intuitivno ,često nemam vremena da važem za i protiv već postupim upravo po nekom "unutrašnjem glasu"..

  4. #4
    Registrovani Član
    paculjkica avatar
    Status : paculjkica je odsutan
    Registrovan : Apr 2010
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 8,964
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Odluke

    Kada racionalno ne mogu da procenim šta je dobro rešenje na primer, onda radi intuicija.Ona je uglavnom više uključena u situacijama koje se prvi put dešavaju, mada je vrlo često i svakodnevno prisutna. Volim tu intuiciju ,ne znam zašto.
    The best feelings are those that have no words to describe them!

  5. #5
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,443
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Odluke

    I ja je volim..izvan svake sumnje,mnogo mi je pomogla u životu i ma kako to zvučalo..al,oslanjam se na nju veoma često...kad klikne "ono nešto" i pođem za njim..dosad me nije prevarila..a razum je znao da izda..što je i normalno..rezonovanje je često stvar trenutka,a okolnosti se mijenjaju i na kraju,mi se mijenjamo..

  6. #6
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Odluke

    Citiraj Prvobitno napisano od Krasiva Vidi poruku
    Kako odlučujemo,na koji način se opredjeljujemo pri donošenju manjih,svakodnevnih i onih značajnih životnih odluka? Da li smo više racionalna ili intuitivna bića?
    Ako razumom odlučujemo potrebno je da "važemo"argumentima za i protiv,a to je uvijek proces koji zahtijeva napor..
    Često,u svakodnevnim obavezama postupamo po intuiciji jer određene situacije ne ostavljaju vremena za razmišljanje ..Koliko se oslanjate na intuiciju prilikom donošenja odluka?
    kad bih o svakoj odluci ponaosob tokom dana mislila i razmišljala - ne bih uradila ništa većinu svakodnevnih stvari osmislim i postavim u redosled ujutro, dok pijem kafu. to traje nekih pola sata i tad skoro sve bitne stvari tokom dana koje me čekaju - dobiju svoj red i oblik.
    ako me nešto saleti tokom dana iznenada - samo ga smestim u već postojeći redosled...ako mi se ne uklapa nikako - jednostavno to preskočim i ostavim za neki drugi put - i odluku o tome i razmišljnje treba li to da se odradi ili ne.
    a bitne životne odluke - udaja, rađanje dece...ne mogu da kažem da sam to planirala...jednostavno sam to radila po osećaju i nekako mi je lakše što sam to radila na taj način.
    zašto?
    pa zato što je osećanje ljubavi u bitnim životnim odlukama jedini dobar argument koji se nikad ne zaboravlja.
    где си пошла с крмељиве очи

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •