Pokazuje rezultate 1 do 11 od 11

Tema: Da li ipak postoji ''nešto'' ?

  1. #1
    Registrovani Član
    Sagacity avatar
    Status : Sagacity je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 9,775
    Tekstova u blogu : 9

    Početno Da li ipak postoji ''nešto'' ?

    Meštani Bajine bašte u panici da im vampir Sava Savanović ovih dana ne pokuca na vrata



    Аko je verovati britanskoj štampi svi Srbi ovih dana oko ruke ili u džepu nose po čen belog luka i drže po jedan krst u svakoj sobi.

    "Prodaja belog luka 'cveta' u zapadnoj Srbiji, nakon što je lokalni sud izdao javno upozorenje da su vampiri na slobodi", piše u današnjem izdanju britanskog
    Kako piše list, čak je i odbornik sela Zarožje u opštini Bajina Bašta Miodrag Vujetić priznao: “Ljudi su zabrinuti. Svi znaju za legendu o ovom vampiru i misle da je sada beskućnik koji traži nove žrtve. Svi smo u strahu”.

    On je dodao da je lako drugima da se smeju zbog njihovih briga, ali da oni čvrsto veruju da vampiri postoje.

    Potvrdio je da je lokalno veće savetovalo seljacima da stave beli luk na vrata i prozore kako bi oterali Savu.

    - Takođe, podsetili smo ih da stave po jedan krst u svaku prostoriju kuće - dodao je Vujetić.

    Seljani koji su profitirali od procvata turizma zbog legende o vampirima kažu da sada žele da ovo mesto ostave na miru.

    Iako se veruje da je Sava prvi srpski vampir, postoje neke sumnje da je pre njega u folkloru Srbije postojao mit o Petru Blagojeviću iz Velikog Gradišta koji je umro 1724. i iste godine se povampirio, piše Dejli mejl.

    Ovaj britanski medij prenosi da je zvanično saopštenje objavljeno nakon rušenja stare vodenice koja je nekada bila kuća najpoznatijeg srpskog vampira Save Savanovića.

    Veruje se da je vampir Sava živeo u kolibi na reci Rogačici u Zarožju kod Bajine Bašte i da je pio krv svima koji su dolazili kod njega da melju brašno.

    Vodenicu je kupila porodica Jagodić iz istog sela, ali nije smela da je koristi od straha od vampirske osvete. Međutim, shvatili su da je ona pravi “zlatni rudnik” budući da su mnogi turisti dolazili da je posete, doduše, uvek u toku dana.

    Neko vreme Jagodići su dlagali renoviranje vodenice iz "straha da će to naljutiti Savu", a kada su radovi konačno počeli, cela građevina se srušila.

    Izvor:nadlanu.com

  2. #2
    Registrovani Član
    Sagacity avatar
    Status : Sagacity je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 9,775
    Tekstova u blogu : 9

    Početno Re: Da li ipak postoji ''nešto'' ?

    Šta mislite, da li ipak postoji ''nešto''?
    Da li znate za neko mesto na kojem ljudi ne smeju da borave?
    Da li znate za deo auto puta, gde se često dešavaju nesreće, skoro na isti način?
    Da li su svi strahovi tog tipa deo naše mašte ili ipak postoji ''nešto''?

  3. #3
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Da li ipak postoji ''nešto'' ?

    ne mislim da postoji ''nešto''...strah je čudna energija koja generiše sve i svašta.
    a sujeverja se grozim....baš.
    где си пошла с крмељиве очи

  4. #4
    Registrovani Član
    Sagacity avatar
    Status : Sagacity je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 9,775
    Tekstova u blogu : 9

    Početno Re: Da li ipak postoji ''nešto'' ?

    Postoji jedan deo auto puta, da ga sada ovde ne naglašavam i stvaram sugestije, na kojoj ljudi sleću sa auto-puta potpuno na isti način. Recimo da se i meni to isto desilo. Išla sam sasvim nekom laganom brzinom. Vreme je bilo zimsko, ali nije bilo nekog leda ili mnogo snega, da bi se moglo ''poklizati'' na auto-putu. Onda je najednom auto počeo da šeta levo desno i skroz me prebacilo u drugu traku. Ostala sam potpuno van kontrole, da bi me auto opet odveo na suprotnu stranu i stao na jednom proširenju gde je bilo stajalište na autobuskoj stanici.
    Tada sam sva šokirana izašla iz auta u neverici šta se desilo, da bi mi čovek koji je stajao tu na stanici posvedočio da se isto to desilo i još nekom prethodnog dana. Kada sam došla na posao, ispričala sam istu priču i saznala za još dva slučaja. Da sama to nisam prošla pomislila bih da je taj neko vozio brzo, bio led itd. Ali nije bilo tako...Ali ja i dalje ne verujem da postoji ''nešto''...Tako mi lakše, ako ćemo iskreno.. Beži bre...

    I pored toga što ne verujem da postoji ''nešto'', ne bih nešto uveče šetala po toj vodenici...neka, neka...

  5. #5
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,312
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Da li ipak postoji ''nešto'' ?

    Putevi su čudo..i veoma je teško odrediti se po njima..i ja znam za jednu dionicu puta gdje se događaju godinama neobjašnjive nesreće..ravna cesta kao tepsija..ta dionica je već odnijela nekoliko života bez sudara,jednostavno auto sklizne sa ceste..i to traje već godinama.
    Jednom sam imala priliku rzgovarati sa mještanima sela pored ceste..oni imaju svoje objašnjenje:
    rukom su mi pokazali brdašce na kojem je nekad bilo njemačko groblje..vojnici iz dr.svjetskog rata su tu sahranjivani i onda ,nekih sedamdesetih godina,eshumirani u svoju domovinu.
    Seljacii tvrde da se "zemlja buni i da hoće da namiri broj leševa"
    Ja odbijam da vjerujem jer zaista nisam sujevjerna osoba,ali za neke takve i slične pojave ,u nedostatku validnog i zdravorazumskog objašnjenja..često pomislim .ma,ko zna..a niko ništa ne zna
    krhko je znanje našeg uma..

  6. #6
    udavača u pokušaju
    Nežnicah avatar
    Status : Nežnicah je odsutan
    Registrovan : Sep 2011
    Pol:
    Poruke : 28,108

    Početno Re: Da li ipak postoji ''nešto'' ?

    saste me skroz isprepadale ionako sam se jedva pomirila sa tim da zivim u ulici u kojoj se nalazi groblje, i skupila hrabrost da tuda prolazim nocu kad zatreba... kako cu sad posle ovoga

  7. #7
    Registrovani Član
    Sagacity avatar
    Status : Sagacity je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 9,775
    Tekstova u blogu : 9

    Početno Re: Da li ipak postoji ''nešto'' ?

    Živiš u ulici u kojoj se nalazi groblje Ja bih se odatle odselila odmah...i trčala u stilu ''beži i ne okreći se sine''...
    Znaš li šta je prvo što pitam kada gledam stan koji imam nameru da kupim...''Da li je ovde umro neko''...

  8. #8
    udavača u pokušaju
    Nežnicah avatar
    Status : Nežnicah je odsutan
    Registrovan : Sep 2011
    Pol:
    Poruke : 28,108

    Početno Re: Da li ipak postoji ''nešto'' ?

    da, u ulici sa grobljem jos jednom kad sam prolazila tuda, pogledam u kapiju od groblja, a po njoj sve pozabadane jabuke kako sam se oduzela, raspitivala sam se kod komsija sta to znaci, ja odmah mislila sekta neka, jer je izgledalo jezivo i niko nista ne zna da mi kaze... par godina posle sam slucajno negde procitala za taj obicaj, vecan je za neki datum, crveno slovo i nije sektaski

    ovde kod mene kad su nalivali temelj za nasu kucu, neko rece treba zaklati petla i ubaciti ga u temelj neki obicaj... rekla sam more mrs, da vam nije palo na pamet nadam se da mi nisu to uradili iza ledja

  9. #9
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Da li ipak postoji ''nešto'' ?

    šta fali groblju? baš je mirno u takvim ulicama...bolje nego da živi u centru gde ima prašine i buke.
    sago, ok...kapiram to tvoje loše iskustvo, ali svejedno ne bih to ''pripisivala'' nadnaravnim varijantama.
    где си пошла с крмељиве очи

  10. #10
    Registrovani Član
    Sagacity avatar
    Status : Sagacity je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 9,775
    Tekstova u blogu : 9

    Početno Re: Da li ipak postoji ''nešto'' ?

    Ako ne sanjaš ''obezglavljenog petla''..onda nisu, ne boj se...
    Ovde kod nas, na jednom groblju su vršeni neki rituali...Uhvaćeni su na delu...Mada, najviše ima lopova koji kradu hranu sa grobova...
    Ne znam, rekoh da se vodim mišlju da ne postoji ''nešto'', ali ipak se pridržavam nekih svojih ''nepisanih pravila''.

    Citiraj Prvobitno napisano od pričalica Vidi poruku
    sago, ok...kapiram to tvoje loše iskustvo, ali svejedno ne bih to ''pripisivala'' nadnaravnim varijantama.
    Ma naravno...Ne treba previše obraćati pažnju, jer što više veruješ u to ''nešto'' više te stiže...

    Što se tiče ''iskustava'' tog tipa, nažalost ni to me nije nešto zaobišlo. Cimerka i ja smo imali iskustvo samo takvo..No nije za priču...Ovde smo da se zabavimo...

    Mislim da je većina ljudi imala neko iskustvo...ali ne treba pridavati tome neku važnost. Treba se izdići iznad toga...I to nas jača...

  11. #11
    Registrovani Član
    ANIMOB avatar
    Status : ANIMOB je odsutan
    Registrovan : Feb 2013
    Pol:
    Lokacija : -
    Poruke : 766

    Početno Odg: Da li ipak postoji ''nešto'' ?

    Postoji to nesto..a to nesto sam i osjetila par puta u zivotu. Tada nisam u te stvari vjerovala ali poslije niza cudnih dogadaja, pocela sam vjerovati.

Slične teme

  1. Da li praznična depresija stvarno postoji?
    Od Sagacity u forumu Psihologija i Neurologija
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 08-05-2013, 07:35
  2. Zašto postoji religija?
    Od Sagacity u forumu Filozofija
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 06-12-2012, 20:28
  3. postoji li količina ljubavi
    Od DaDole u forumu Psihologija i Neurologija
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 22-09-2011, 08:03
  4. Da li postoji univerzalno lepo?
    Od Filozof u forumu Filozofija
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 28-07-2011, 11:28
  5. Dal' postoji neqi mushkarac koji razume zhene?
    Od marlon u forumu Ljubav & Seks
    Odgovora: 101
    Poslednja poruka: 09-10-2010, 06:23

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •