Zašto žene stres leče kupovinom cipela, a ne knjiga, pita se reditelj Veljko Mićunović…

1. Koketiranje

Zove li se to više tako ili je koketiranje jedna hiperprivlačna osobina u odnosu na fenomene ženskog agresivnog nabacivanja, kao tobožnjeg izraza samopouzdanja, iskustva i emancipovanosti.

2. Muškobanjatost

Ne mora to biti očigledno, ne tiče se izgleda, ne moraju nositi jahaće čizme, pod muškobanjastim podrazumevam one koje vole da se razmeću stereotipima muških osobina - dobri su vozači, ne znaju ni rovito jaje da skuvaju, ne znaju kako izgleda pijaca, ne razlikuju celer i bosiljak.

3. Plačljivost, sentimentalnost

Zna da bude groteskno kad žena igra na tu kartu. Naravno, razlikujem senzibilnost ženske duše od ispraznog plačljivog prenemaganja.

4. Nesolidarnost

Prepoznajem je vrlo često i u ljubavnim rivalstvima između žena, i u profesiji - čak i u prijateljstvu. Muškarci su međusobno neuporedivo solidarniji nego žene i ponekad mi se učini da bi žene pre trebalo da se bore za veću solidarnost između sebe, nego za ravnopravnost polova. Da me ne razumeju pogrešno, ja iz sveg srca zagovaram ravnopravnost polova.

5. Opsednutost spoljašnjim izgledom

Trendseterke. Ispeglana kosa, hirurška smanjenja i uvećanja, teror estrade. Beg od sebe.

6. Brbljivost

To možda zvuči kao stereotip, jer ima i brbljivih muškaraca, ali čini mi se da od ispraznih ženskih monologa više bole uši.

7. Ćutljivost

Ono što je strašnije od brbljivosti je kad žena misli da treba da ćuti, da ništa ne misli, da nema stav i da umesto nje treba da misli muškarac.
8. Posesivnost

Kada bi sve žene bile tako neodoljive i šarmantne kao posesivna Penelope Kruz u filmu „Ljubav u Barseloni“, onda me ova osobina ne bi odbijala, ali obično je nepodnošljiva jer se u pozadini krije ženska nesigurnost.

9. Šopingmanija

Navodno lečenje od stresa kupovinom. Nije u pitanju trošenje novca, rasipanje. Doduše, nekad me odbija, a nekad je i simpatična ta ženska poza da se leče od stresa kupovinom. I onda ne odu u knjižaru, nego u prodavnicu cipela. No, nije strašno ako je orman pun, pod uslovom da glava nije prazna.

10. Nepoznata osobina

Tako je to sa ženama - i ono što vas odbija može da vas privuče.

Izvor:cosmopolitan.com