Pokazuje rezultate 1 do 12 od 12

Tema: Razlike između muškaraca i žena su manje nego što mislimo

  1. #1
    Registrovani Član
    Sagacity avatar
    Status : Sagacity je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 9,775
    Tekstova u blogu : 9

    Početno Razlike između muškaraca i žena su manje nego što mislimo

    Neki eksperti tvrde da su žene i muškarci sa različitih planeta, a ponekad se zaista tako i čini. Međutim, prema novim istraživanjima prilično smo slični kada se radi o emocijama...

    Univerzitet u Ročesteru je sproveo istraživanje na tačno 13.301 osobi oba pola, analizirajući 122 različite karakteristike. Zaključak je bio sledeći: muškarci i žene su veoma slični kada je u pitanju odabir partnera ili se radi o osećanjima poput empatije – među brojnim drugim osobinama koje su se, takođe, pokazale kao iste. Istraživači veruju da su mišljenja o tome da žene i muškarci različito pristupaju svojim vezama i emotivnom životu - predrasude.

    Kada razmislite, uvidećete da ovo ima logike. Odavno već znamo da u suštini, većina ljudi, bez obzira na pol, traži smislenu i iskrenu ljubavnu vezu. Takođe, svi mi verovatno poznajemo bar jednog muškarca koji je preemotivan i nekako „žensko“ u vezi, kao i jednu devojku koja vezama pristupa kao muškarac.

    Za tipove se obično misli da kada izađu i upoznaju devojku, na umu imaju smo jedno, da sa njom odu kući te večeri, ali ima i onih koji bi zaista da razgovaraju i upoznaju ženu, pre nego da se upuste u još jednu beznačajnu šemu. Devojke, s druge strane, mogu pokazivati tipično muške osobine – biti osvajački nastrojene, sa ciljem da se smuvaju sa gomilom likova bez emotivnog uplitanja.

    Ipak, ono što nama deluje kao najvažnije jeste da se konačno ruše stereotipi o polovima i sve češće imamo radne mame i tate koji ostaju kući i čuvaju decu. Polako izlazimo iz ustaljenih okvira kako žene treba da se ponašaju, a šta se očekuje od jače polovine.

    Izvor:cosmopolitan.com

  2. #2
    Registrovani Član
    Sagacity avatar
    Status : Sagacity je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 9,775
    Tekstova u blogu : 9

    Početno Odg: Razlike između muškaraca i žena su manje nego što mislimo

    Za tipove se obično misli da kada izađu i upoznaju devojku, na umu imaju smo jedno, da sa njom odu kući te večeri, ali ima i onih koji bi zaista da razgovaraju i upoznaju ženu, pre nego da se upuste u još jednu beznačajnu šemu. Devojke, s druge strane, mogu pokazivati tipično muške osobine – biti osvajački nastrojene, sa ciljem da se smuvaju sa gomilom likova bez emotivnog uplitanja.
    Sa ovim se slažem...
    I sa jedne i sa druge strane ima dobrog i lošeg...Naravno..
    Kada je mušakarac zainteresovan za ženu, prvi sastanak će iskoristiti stvarno da je upozna. Iako se misli da mu je samo jedna stvar u mislima, ipak ima i onih koji se ozbiljno zainteresuju za ženu na način da zaista žele da je upoznaju.
    Mada.....ako prihvatiš da izađeš sa nekim muškarcem, on nešto uvek očekuje...Onog momenta kada prihvatiš poziv za izlazak u njegovoj glavi se već kreiraju neke ''konstrukcije''... Bar ja tako mislim...
    Kada je žena u pitanju, pričam iz svog ugla...ne očekujem ništa i prvi sastanak sa nekim meni ne mora ništa da znači. Treba mi više vremena da nekog upoznam, ali samo malo vremena da znam da li ću sa nekim ponovo izaći....

  3. #3
    udavača u pokušaju
    Nežnicah avatar
    Status : Nežnicah je odsutan
    Registrovan : Sep 2011
    Pol:
    Poruke : 28,108

    Početno Одг: Razlike između muškaraca i žena su manje nego što mislimo

    Sve se to promenilo moja Sago Navikli smo da su muškarci ti koji naprave prvi korak, kakvi god da su im razlozi i planovi, a treba da se naviknemo i da žene to rade, neke direktno, bez femkanja, a neke onako izokola, šalju male signale, trepću sve kao ne bi one, nisu one takve, ali signali pljušte non stop
    Ali mislim da kada je par u vezi, iskrenoj, da tu onda i nema neke bitne razlike u emocijama... kad zavoliš onda voliš i to je to, nebitno da li je tome prethodio neki smišljeni pristup i plan ili ne, i ko je koga i na koji način "startovao"

  4. #4
    Registrovani Član
    Sagacity avatar
    Status : Sagacity je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 9,775
    Tekstova u blogu : 9

    Početno Odg: Одг: Razlike između muškaraca i žena su manje nego što mislimo

    Citiraj Prvobitno napisano od Fajfica Vidi poruku
    Ali mislim da kada je par u vezi, iskrenoj, da tu onda i nema neke bitne razlike u emocijama... kad zavoliš onda voliš i to je to, nebitno da li je tome prethodio neki smišljeni pristup i plan ili ne, i ko je koga i na koji način "startovao"
    Slažem se....Kad odmakne veza, ako je ljubav prava...nema tu nekih razlika...Osim.......Ako ona nije sponzoruša, pa se ''dovija'' ne bi li izgurala iz njegovog džepa što više novca ili...on ima neke svoje namere...Mada, u ovo današnje vreme ima dosta sponzorušana...
    A što se tiče prilaska..Ni tu skoro više nema neke razlike..
    Čak šta, imam osećaj da žeMske više startuju nego muški...
    Ja sam ipak staromodna...Čekam prvi korak od njega...Ne volim muškarce koje moram ja da osvajam...Nije mi to to...

  5. #5
    Banovina
    drago64 avatar
    Status : drago64 je odsutan
    Registrovan : Aug 2012
    Pol:
    Lokacija : BGD Vračar
    Poruke : 101

    Početno Odg: Razlike između muškaraca i žena su manje nego što mislimo

    NE da su male razlike nego dolazi do KONVERZIJE ponašanja. Naime u pravoj i dubokoj LJ-i i na početku romanse momak je džentlmen a ako nije to je prvi znak da od te veze i netreba baš mnogo očekivati. Drugim rečima džaba ga bilo, mada ponekad ali retko može nešto i da ispadne. A žena ,ona se predaje svom svojom dušom i telom i eto te KONVERZIJE. M je "stidljiv" a Ž je istakla sve bele zastave koje poseduje. Ima li išta lepše od toga ? Kakva onda postoji razlika u ponašanju ? Pa nikakva ! Ali to važi samo za pravu ,pravcatu,najpravcatiju LJ i ni za kakvu više. Samo kad bi M-ci bili kasnije makar upola dragi i zaljubljeni kao što su bili.

  6. #6
    Registrovani Član
    Sarmica avatar
    Status : Sarmica je odsutan
    Registrovan : Jun 2010
    Pol:
    Lokacija : Šerpica
    Poruke : 18,366

    Početno Odg: Razlike između muškaraca i žena su manje nego što mislimo

    drago jesi ti muško oli žemsko
    Oh you may not think I'm pretty,
    But don't judge on what you see,
    I'll eat myself if you can find
    A better meal than me

  7. #7
    Banovina
    drago64 avatar
    Status : drago64 je odsutan
    Registrovan : Aug 2012
    Pol:
    Lokacija : BGD Vračar
    Poruke : 101

    Početno Odg: Razlike između muškaraca i žena su manje nego što mislimo

    Sarmice ,tvoje pitanje je popriličan kompliment, jer sva moja razmišljanja su usmerena na to kako dva pola približiti prevashodno emocionalno a ne samo radi produžetka vrste,samo zato što nas hormoni teraju na to. Ipak hvala im jer oni iznedriše LJUBAV a nama ostaje samo da je pravilno koristimo i ništa više. Krajnje jednostavno mada ima i malo komplikacija i malo muke i ponekad tuge i bola ali to je sve LJ i uglavnom je čarolija zbog koje vredi poneka biti i na gubitku. Pa nemožemo samo dobijati. Nikome i nikada to nije pošlo za rukom. Nadam se da i ovo zvuči kao odgovor jednog muškarca jer kod mene nema foliranja i ne na ovako ozbiljnu temu. Zašto bih gubio vreme i ovoliko pisao uzalud. U LJ-i je laž POGUBNA i ubija odma.Nadam se da mi svi i ovde upravo pišemo samo o njoj, o LJ i o istini.A da ono o KONVERZIJI ponašanja je ŽIVA ISTINA mada se većina NAŽALOST ne ponaša tako. Verujem da će se jednom u budućnosti velika,baš velika većina ponašati tako !!!!!!

  8. #8
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Odg: Razlike između muškaraca i žena su manje nego što mislimo

    Citiraj Prvobitno napisano od Sagacity Vidi poruku
    Ipak, ono što nama deluje kao najvažnije jeste da se konačno ruše stereotipi o polovima i sve češće imamo radne mame i tate koji ostaju kući i čuvaju decu. Polako izlazimo iz ustaljenih okvira kako žene treba da se ponašaju, a šta se očekuje od jače polovine.

    Izvor:cosmopolitan.com
    Ma konačno.. blagoš nama što to dočekasmo...

    Ako ovako nastave da nas truju glumpavim filmovima, knjigama i časopisima,
    razlike više neće ni biti.

    Muškarci i žene su različiti tačka. Muškarci i žene moraju da budu različiti da bismo kao
    vrsta opstali.

    Jedan naš psiholog, vazda mu zaboravljam ime, još pre više od petnaest godina, objašnjavao
    je u čemu se te razlike sastoje i zašto je bitno da se očuvaju. Između ostalog je naveo da
    žene u savremenim zapadnim društvima imaju mnogo manju sposobnost rađanja
    nego u zatucanim društvima gde žene mogu slobodno da budu to što jesu.

    I tako.. jednog dana će ti divlji doći i potamaniti nas pitome, pa sve nanovo...

    I da li je neko nastavio da istražuje u tom pravcu? Jok.. nekome baš ovako odgovara
    i neko baš finansira naučnike koji pričaju neke druge priče...
    Večnost je čista sadašnjost.

  9. #9
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Одг: Odg: Razlike između muškaraca i žena su manje nego što mislimo

    Citiraj Prvobitno napisano od kojica Vidi poruku
    žene u savremenim zapadnim društvima imaju mnogo manju sposobnost rađanja
    nego u zatucanim društvima gde žene mogu slobodno da budu to što jesu.
    šta su to ''zatucana'' društva svako društvo ima neka svoja pravila i u okviru njih treba da se ponašamo, bez obzira da li je u pitanju žena ili muškarac. glupo je insistirati da tome da žena sedi kod kuće i vodi računa isključivo o domaćnstvu ako ima i drugih mogućnosti za koje se školovala...i takođe je glupo da muškarac ne pomaže ako već ima više vremena...
    podržavam da žene i muškarci nisu isto, ali to ne znači da mora da postoji podela na ''muške'' i ''ženske '' poslove.
    druga je stvar i drugi problem ako pojedinac nije spreman da se prilagodi, to već stvarno može da bude poprilično stresno
    где си пошла с крмељиве очи

  10. #10
    Banovina
    drago64 avatar
    Status : drago64 je odsutan
    Registrovan : Aug 2012
    Pol:
    Lokacija : BGD Vračar
    Poruke : 101

    Početno Odg: Razlike između muškaraca i žena su manje nego što mislimo

    U pravu si Kojice ,ALI da li devojke moraju da se natakare na platforme ,štule od 12 cm da bi bile ženstvenije i zavodljivije i trebaju li da puše da bi bile ravnopravne sa M-ma i da bi im bile slične ? Naravno da ne moraju !!! Budimo različiti tamo gde je opravdano ,korisno i prirodno a slični iz istih tih razloga . Živela RAZLIKA ALI I SLIČNOST .NEMOJMO SE ODRICATI niti jednog niti drugog.

  11. #11
    Registrovani Član
    Picola avatar
    Status : Picola je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 1,086

    Početno Odg: Razlike između muškaraca i žena su manje nego što mislimo

    Preporucujem knjigu "Muskarci naspram zena" od Jovana Marica ....(ili "Muskarci su sa marsa, zene sa venere" zaboravila sam kako se zove autor, strani je). Tu se opisuje kako oni ipak razlicito reaguju u razlicitim situacijama i dobar je prirucnik za duge veze ili brak i za razumevanje tih reakcija.


  12. #12
    Banovina
    drago64 avatar
    Status : drago64 je odsutan
    Registrovan : Aug 2012
    Pol:
    Lokacija : BGD Vračar
    Poruke : 101

    Početno Odg: Razlike između muškaraca i žena su manje nego što mislimo

    Veoma cenim Marića i ne pamtim da sam ikada sa negodovanjem reagovao na bilo koju njegovu rečenicu izgovorenu u medijima. Verovatno nismo 100%-ni istomišljenici a i zašto bi bili. Pun šešir je i 90% obzirom da nismo iste struke.Nisam ni filmadžiske a čini mi se da je sličica iz "Boni i Klajd"? Zašto baš ona ?

Slične teme

  1. Test - Jesam li različit ili svi mislimo na isti način ?
    Od kojica u forumu Mali (psiho)testovi
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 10-09-2013, 04:54
  2. Odgovora: 196
    Poslednja poruka: 24-02-2012, 06:34
  3. Uoči razlike...
    Od Sarmica u forumu Flash igrice
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 05-11-2011, 10:24
  4. Parovi varaju manje nego pre 30 godina
    Od kojica u forumu Ljubav & Seks
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 06-10-2011, 08:31
  5. Razlika između pametnog i mudrog?
    Od Пркос u forumu Filozofija
    Odgovora: 37
    Poslednja poruka: 16-01-2011, 01:44

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •