Stranica 1 od 2 12 ZadnjaZadnja
Pokazuje rezultate 1 do 20 od 26

Tema: A šta je to prava ljubav ? :hm:

  1. #1
    Registrovani Član
    Sagacity avatar
    Status : Sagacity je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 9,775
    Tekstova u blogu : 9

    Početno A šta je to prava ljubav ? :hm:

    A šta je to prava ljubav ?
    Kako znamo da je to baš prava ljubav?
    A kakva bi onda bila ona neka ....neprava ljubav ?
    Može li se prepoznati ta prava ljubav odmah ili se ona prepoznaje posle nekog izvesnog vremena?

  2. #2
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Одг: A šta je to prava ljubav ? :hm:

    постављаш тешка питања, саго, за недељно пре подне....
    где си пошла с крмељиве очи

  3. #3
    Registrovani Član
    Sagacity avatar
    Status : Sagacity je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 9,775
    Tekstova u blogu : 9

    Početno Odg: A šta je to prava ljubav ? :hm:

    Pa dobro...Evo sada je nedelja veče. Pravo vreme da se krene sa odgovorima...
    Ja sve mislim da se prava ljubav prepoznaje....Kada osetiš sa nekim bliskost, ali onu duhovnu i kada se nekako razumete bez reči....Kada nekoga pre svega trebaš, odnosno kada ti je potreban...Kada ti je nečije prisustvo dovoljno da te u potpunosti ispuni. Kada sa nekim osetiš mir. Kada te ne iritira ničim. Kada te potpuno opušta i kada toj osobi potpuno veruješ....

  4. #4
    Registrovani Član
    ANIMOB avatar
    Status : ANIMOB je odsutan
    Registrovan : Feb 2013
    Pol:
    Lokacija : -
    Poruke : 766

    Početno Odg: A šta je to prava ljubav ? :hm:

    Mislim da je to onaj osjecaj blazenstva, smirenosti i sigurnosti kraj voljene osobe. Pravu ljubav treba njegovati a mislim da je oni koji su voljeni, jednostavno osjecaju. Osjetis da te on, ona voli...

  5. #5
    udavača u pokušaju
    Nežnicah avatar
    Status : Nežnicah je odsutan
    Registrovan : Sep 2011
    Pol:
    Poruke : 28,108

    Početno Одг: Odg: A šta je to prava ljubav ? :hm:

    Citiraj Prvobitno napisano od Sagacity Vidi poruku
    Pa dobro...Evo sada je nedelja veče. Pravo vreme da se krene sa odgovorima...
    Ja sve mislim da se prava ljubav prepoznaje....Kada osetiš sa nekim bliskost, ali onu duhovnu i kada se nekako razumete bez reči....Kada nekoga pre svega trebaš, odnosno kada ti je potreban...Kada ti je nečije prisustvo dovoljno da te u potpunosti ispuni. Kada sa nekim osetiš mir. Kada te ne iritira ničim. Kada te potpuno opušta i kada toj osobi potpuno veruješ....
    Sve to stoji, ali desi se da se nakon nekog perioda, nebitno da li dužeg ili kraćeg sve to preokrene u svoju suprotnost ljudi se otuđe, počinju da smetaju jedno drugom, da ih guši sve... ali dok je trajalo bilo je jako lepo... i sad da li je to onda bila prava ljubav?

  6. #6
    Registrovani Član
    Sagacity avatar
    Status : Sagacity je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 9,775
    Tekstova u blogu : 9

    Početno Odg: A šta je to prava ljubav ? :hm:

    To sam htela da čujem ?
    Može li se recimo ona neprava ljubav, lakše prepoznati od prave?
    Ili je skoro svaka ljubav na početku, a u nedostatku našeg osluškivanja sa jedne strane i prevelikog očekivanja od dotične osobe, sa druge strane, proglašena u našoj duši kao prava ?
    Inače, ja i dalje stojim iza prethodnog posta koji sam napisala. Za mene to jeste prava ljubav. I recimo da tačno znam šta ili koji osećaj me ispunjava kada sam u nečijem društvu. I baš zato mi je jako teško da nađem ono što mi odgovara, jer znam šta tačno želim i šta mi treba. Ne volim da eksperimentišem, niti sam od onih koji se lako prepuštaju talasu ljubavi. Lako prepoznam šta mi ne odgovara ili bolje rečeno, lakše prepoznam tu neku nepravu ljubav....Srećom...

  7. #7
    Registrovani Član
    ANIMOB avatar
    Status : ANIMOB je odsutan
    Registrovan : Feb 2013
    Pol:
    Lokacija : -
    Poruke : 766

    Početno Odg: A šta je to prava ljubav ? :hm:

    Moja tetka je dala odgovor na to. Jos davno kad sam je pitala o njenom braku. Kaze-- svasta smo prosli u zivotu ja i Slaven.... svade i bolesti i nezaposlenost i seljakanje ali, on je moj covjek i opet se navece kraj njega savijem. Kaze da jos medu njima ima ljubavi i poslije skoro 26 godina braka. Eto.. to je jedna prica ali ima i drugih i drugacijih.

  8. #8
    Registrovani Član
    Picola avatar
    Status : Picola je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 1,086

    Početno Odg: A šta je to prava ljubav ? :hm:

    Citiraj Prvobitno napisano od Sagacity Vidi poruku
    A šta je to prava ljubav ?
    Kako znamo da je to baš prava ljubav?
    A kakva bi onda bila ona neka ....neprava ljubav ?
    Može li se prepoznati ta prava ljubav odmah ili se ona prepoznaje posle nekog izvesnog vremena?
    Pojma nemam sta je "prava" ljubav, jer mi se sve cine pravima dok sam zaljubljena, ali mislim da je to ona koja gradi (licnost) a ne rusi, i posle koje ostaju i neka druga znanja, da te taj covek oplemeni, da si bogatiji ne samo za ljubavno iskustvo nego i za mnoga druga iskustva iz raznih oblasti a za koje te je zainteresovala ta osoba.


  9. #9
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Одг: Odg: A šta je to prava ljubav ? :hm:

    Citiraj Prvobitno napisano od Sagacity Vidi poruku
    Kada te ne iritira ničim
    иди бре саго... не постоји особа која те баш ничим не иритира, таман да ти је на око испала....
    где си пошла с крмељиве очи

  10. #10
    udavača u pokušaju
    Nežnicah avatar
    Status : Nežnicah je odsutan
    Registrovan : Sep 2011
    Pol:
    Poruke : 28,108

    Početno Одг: A šta je to prava ljubav ? :hm:

    Okolina je ta koja kaže: Ma, to i nije bila prava ljubav kad se tako završila... Hoću da kažem da su "posmatrači" jedini koji vide nepravu ljubav, oni koji su zaljubljeni i u toj ljubavi nikad za svoja osećanja ne bi rekli da su neprava, za njih su u tom trenutku, tom periodu to jedina prava i iskrena osećanja i najlepša su na svetu za njih... a sad ako to sve kratko traje, ili počne da bledi, sasvim nestane i prekine se, to ne znači da nije bila prava ljubav u pitanju....

  11. #11
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,312
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Odg: A šta je to prava ljubav ? :hm:

    Već sam naziv ljubav podrazumijeva da je Prava..
    inače,nije ljubav..a vezano za temu..to je kad ne traži i ne mjeri količinu davanja i uzimanja,kad joj je srednje ime Predaja..kad znamo da vjerujemo i radujemo se..da šutimo i čekamo..kad povjerenje grli emociju..i kad u nekim drugim očima vidiš svoje radosne

  12. #12
    Registrovani Član
    rile_nezni_oblak avatar
    Status : rile_nezni_oblak je odsutan
    Registrovan : Jun 2011
    Pol:
    Poruke : 1,129
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Odg: A šta je to prava ljubav ? :hm:

    to ti je ljubav koja ostane da stoji cak i kad vetar duva..
    rile_laki_oblak - zato sto je preporucen od strane 4 od 5 strucnjaka za razbibrigu..

  13. #13
    Registrovani Član
    Keti avatar
    Status : Keti je odsutan
    Registrovan : Aug 2012
    Pol:
    Poruke : 14,553

    Početno Одг: A šta je to prava ljubav ? :hm:

    ja neznam sta je to

  14. #14
    Registrovani Član
    Sagacity avatar
    Status : Sagacity je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 9,775
    Tekstova u blogu : 9

    Početno Odg: A šta je to prava ljubav ? :hm:

    Citiraj Prvobitno napisano od rile_laki_vragolan Vidi poruku
    to ti je ljubav koja ostane da stoji cak i kad vetar duva..
    I koja odoleva svim izazovima....

  15. #15
    Registrovani Član
    Sagacity avatar
    Status : Sagacity je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 9,775
    Tekstova u blogu : 9

    Početno Odg: A šta je to prava ljubav ? :hm:

    Zatekla muža u preljubi pa ga bacila sa drugog sprata

    Muž je neće tužiti, već je moli da mu oprosti.
    Jedna Egipćanka bacila je muža sa drugog sprata, nakon što ga je zatekla u krevetu sa ljubavnicom.


    Neverni muž imao je sreću da je posle pada prošao sa lakšim povredama.

    Kada je videla da je vara, žena je muža podigla, odnela ga na balkon i bacila sa drugog sprata, navodi portal

    Zabrinute komšije videle su kako povređeni muškarac leži na putu, pa su pozvali Hitnu pomoć i policiju. Policajci su priveli suprugu koja je potvrdila da je muža bacila preko balkona.

    Njen suprug zbrinut je u lokalnoj bolnici i on neće slučaj prijaviti, već će od žene tražiti da mu oprosti prevaru.
    trojka.rs/foto: ilustracija

  16. #16
    Registrovani Član
    Sagacity avatar
    Status : Sagacity je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 9,775
    Tekstova u blogu : 9

    Početno Odg: A šta je to prava ljubav ? :hm:

    Njen suprug zbrinut je u lokalnoj bolnici i on neće slučaj prijaviti, već će od žene tražiti da mu oprosti prevaru.
    A jel' to prava ljubav... sad su 1:1:

  17. #17
    Banovina
    drago64 avatar
    Status : drago64 je odsutan
    Registrovan : Aug 2012
    Pol:
    Lokacija : BGD Vračar
    Poruke : 101

    Početno Odg: A šta je to prava ljubav ? :hm:

    Ako mnogo puta tražimo pravu LJ i ako je nađemo ali se to ipak pokvari i još povredimo tu osobu ili ona nas na bilo koji način ONDA TU NEŠTO NE VALJA.Apsolutno nije bitno ko je kriv nego samo TREBA NEŠTO PROMENITI. Mislim da je PRAVA LJ trenutak kad žena pomisli i poželi da se potpuno preda a kada muškarac poželi da to osećanje VELIKE LJUBAVI potraje što duže i kada mu je dovoljno prisustvo voljene žene. Kada mu je dovoljno prisustvo i pogled. Naravno da to nemože trajati dugo i čim se promeni a mora da se promeni to je "POČETAK KRAJA". Zvuči grubo ali nije baš toliko jer ta SILAZNA LINIJE može biti blaga i sve zavisi od dosta faktora ali AKO POČNE SJAJNO onako kako smo predpostavili onda su mnogo veće šanse da traje i bude lepo.
    E, sad kako se vratiti na početak A NIŠTA NE POKVARITI, kako oživeti veliku ljubav a ne stati na stepenik koji počinje da je kvari ? Mislim da su to već "male tajne velikih majstora" tojest da je to već zalaženje u više duhovne sfere koje uopšte nisu tako komplikovane kako se to na prvi pogled čini.Jednostavno LJ je božiji dar i to divno OSEĆANJE je približavanje bogu bar na tren. To je oboženje čoveka kako to divno objašnjava profesor Jerotić.

  18. #18
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Одг: A šta je to prava ljubav ? :hm:

    prava ljubav te ispunjava i skoro da ti ništa drugo nije potrebno nego da budeš sa osobom koju voliš. da li je bitno trajanje?...pa ne znam...u ovom životu je sve prolazno
    где си пошла с крмељиве очи

  19. #19
    Banovina
    drago64 avatar
    Status : drago64 je odsutan
    Registrovan : Aug 2012
    Pol:
    Lokacija : BGD Vračar
    Poruke : 101

    Početno Odg: A šta je to prava ljubav ? :hm:

    Ma nije bitno,samo nek je pravo dok traje.Lepo je i 1 dan ako traje ,još lepše ako je mesec dana ..... a najlepše ceo život.Čak je i to moguće ali je uglavnom tako samo u bajkovitim filmovima.Samo jedan dan je dobro ako je pravo i ne ostavi bol jer shvatiš koliko je NIČIM ZAMENLJIVO.To je neprocenjiv dar koji ČAK I SAMO 1 DAN PRAVE LJ DONOSI.Poveruj u to ako možeš a ako nemožeš iz bilo kog razloga pokušaj neki drugi put.Nemoj samo nikad potpuno to da zaboraviš jer će ti grejati dušu i onda kad neznaš kud ćeš i šta ćeš.Jednostavno ima isceliteljsku moć,moć koja ti omogućava da vladaš sobom a ne drugima.

  20. #20
    nikad nema cigare !!!
    Ciciban avatar
    Status : Ciciban je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Poruke : 6,206
    Tekstova u blogu : 19

    Početno Odg: A šta je to prava ljubav ? :hm:

    pitali su decaka od 9 god sta je to ljubav : kad mi sestrica krade cokoladu iz skolskog ranca a ja je i dalje skrivam na istom mestu. Kad bratu dam zadnje pare da kupi farmerice a i sama ih nemam , a oko ovog o cemu vi pricate ne razumem se i nekako mi mnogo prolazno .

Stranica 1 od 2 12 ZadnjaZadnja

Slične teme

  1. prava ucenika
    Od classic u forumu Kutak za studente i školarce
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 18-11-2012, 10:00
  2. Posebna prava
    Od kojica u forumu Psihologija i Neurologija
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 24-10-2011, 12:21
  3. Muška prava danas
    Od Slowpoke Rodriguez u forumu Muška soba
    Odgovora: 63
    Poslednja poruka: 27-05-2011, 15:18
  4. Prava doza seksa
    Od vojvođanka u forumu Ljubav & Seks
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 24-03-2011, 23:26
  5. prava i obaveze...
    Od Klu u forumu Dom & Porodica
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 27-12-2010, 19:31

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •