Pokazuje rezultate 1 do 13 od 13

Tema: Prijateljstvo&ljubav

  1. #1
    Registrovani Član
    darko1 avatar
    Status : darko1 je odsutan
    Registrovan : Aug 2013
    Pol:
    Poruke : 784
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Prijateljstvo&ljubav

    Šta biva kad se ujedine Prijateljstvo i LJubav ? Da li je to moguće ? Mislim da jeste !!! Samo pod kojim uslovima ?

  2. #2
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,354
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Odg: Prijateljstvo&ljubav

    Šta sad? Mi kao đaci treba da odgovaramo na pitanja
    Daj u uvodnom postu svoje mišljenje,nejasno je postavljeno

  3. #3
    Registrovani Član
    paculjkica avatar
    Status : paculjkica je odsutan
    Registrovan : Apr 2010
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 8,964
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Odg: Prijateljstvo&ljubav

    Citiraj Prvobitno napisano od darko1 Vidi poruku
    Šta biva kad se ujedine Prijateljstvo i LJubav ? Da li je to moguće ? Mislim da jeste !!! Samo pod kojim uslovima ?
    Ni ja baš ne razumem najbolje....Da li je moguće ? Jeste....Pod kojim uslovima? Pod uslovima da se ne privlače...To bi bili idealni uslovi


    A što se tiče ljubav, to je već malo zamršenije, jer gde ima ljubavi ima i strasti

    Eto to su neke činjenice ...
    Znači prvo pitanje ne znam da odgovorim ...Šta se dobije kad se ujedine ....
    The best feelings are those that have no words to describe them!

  4. #4
    Registrovani Član
    Sarmica avatar
    Status : Sarmica je odsutan
    Registrovan : Jun 2010
    Pol:
    Lokacija : Šerpica
    Poruke : 18,366

    Početno Odg: Prijateljstvo&ljubav

    Citiraj Prvobitno napisano od darko1 Vidi poruku
    Šta biva kad se ujedine Prijateljstvo i LJubav ? Da li je to moguće ? Mislim da jeste !!! Samo pod kojim uslovima ?
    Naravno da nije moguće
    Ili jedno ili drugo.
    Oh you may not think I'm pretty,
    But don't judge on what you see,
    I'll eat myself if you can find
    A better meal than me

  5. #5
    Registrovani Član
    darko1 avatar
    Status : darko1 je odsutan
    Registrovan : Aug 2013
    Pol:
    Poruke : 784
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Odg: Prijateljstvo&ljubav

    "Jadna je LJ ako je ne prati mašta" --- Graf
    "U LJ-i je uvek nešto besmisla. Uvek je i nešto pameti u besmislu" --- Nietzsche --- Kako je mudro zatvorio krug ( ciklus ) taj osnovni mehanizam u prirodi.
    "LJ je kao plamen, koji brzo ugasne,kada se prestane povećavati" --- Rey --- Priznajem ovo mi je malo nejasno jer to znači da je osuđena da propadne pošto ništa nemože u beskonačnost da se povećava.
    Eto malo sam proširio temu pa ostavljam vašoj mašti na volju ( kao što reče Graf ).
    Neznam ni ja odgovor na 1. pitanje.Samo duboko verujem da je moguće,iz svog iskustva.Ipak i dalje proveravam jer šta je drugo LJ nego Istraživanje i Prodor u nova i neispitana Područja.To bih svakom drugom preporučio jer LJ je prvenstveno duhovna sfera koja je krajnje neispitana.Nemojmo stalno i neraskidivo posmatrati LJ i S jer to su dve potpuno različite stvari.
    "S omogućava LJ a LJ čini S dostojnim čoveka" --- ovo je moj skromni doprinos,ako jeste, na ovu večnu temu, koja će uvek ostati tajna i dobro je što je tako jer niko nikada neće uspeti da je dokuči pošto bi tada imao apsolutnu moć, a to je nemoguće.
    Da li sam nešto pomogao? Neznam, a voleo bih da jesam.Možda sam zato još uvek na RB, mada ona ima i drugih sjajnih tema.

  6. #6
    udavača u pokušaju
    Nežnicah avatar
    Status : Nežnicah je odsutan
    Registrovan : Sep 2011
    Pol:
    Poruke : 28,108

    Početno Одг: Prijateljstvo&ljubav

    Darko nemoj da se ljutiš ali ja izgubim volju da išta pišem kada vidim to LJ i S... znam da si negde napisao zbog čega to tako skraćeno pišeš, ali i dalje mi smeta jer ljubav je jedna jako lepa reč i za napisati i za pročitati, da ne pričam o tome kakav je osećaj doživeti je

    Po meni kada se ujedine prijateljstvo i ljubav trebalo bi da se dobije jedna, ajde da tako kažem, neraskidiva veza Ne može nas u vezi držati samo ljubav i strast, potrebno je da budemo prijatelji... i to najbolji jedno drugome.
    Možda nisam dobro shvatila temu

  7. #7
    Registrovani Član
    paculjkica avatar
    Status : paculjkica je odsutan
    Registrovan : Apr 2010
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 8,964
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Odg: Prijateljstvo&ljubav

    Evo i sa naučne tačke gledišta ...


    The best feelings are those that have no words to describe them!

  8. #8
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,354
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Odg: Prijateljstvo&ljubav

    Prijateljstvo je ljubav,a ljubav je,između ostalog, i prijateljstvo..i mogu da prave jedna drugoj zamke previše prijateljstva može da izglođe ljubav

  9. #9
    Registrovani Član
    darko1 avatar
    Status : darko1 je odsutan
    Registrovan : Aug 2013
    Pol:
    Poruke : 784
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Odg: Одг: Prijateljstvo&ljubav

    Citiraj Prvobitno napisano od Nensi Vidi poruku
    ... ljubav je jedna jako lepa reč i za napisati i za pročitati, da ne pričam o tome kakav je osećaj doživeti je

    Po meni kada se ujedine prijateljstvo i ljubav trebalo bi da se dobije jedna, ajde da tako kažem, neraskidiva veza Ne može nas u vezi držati samo ljubav i strast, potrebno je da budemo prijatelji... i to najbolji jedno drugome.
    Možda nisam dobro shvatila temu
    Odlično si shvatila,bolje nego što sam očekivao, ako ja imam ikakvo pravo da o tome sudim, a nemam, niti iko ima.

    Frensis Bekon jednom davno reče : "Bračna ljubav (evo cele reči) gradi čovečanstvo, Prijateljska ga Uzdiže ( Usavršava ) a Razuzdana ponižava i kvari" --- Ovo nije moj prevod jer se time ne bavim ali mislim da je dosta dobar i zato još uvek ne tražim original da bih proverio.
    Time je Bekon rekao jednu veliku Istinu koja se meni Jako Dopada. Nadam se da ti ne smetaju ova velika slova? Pozdrav

  10. #10
    Registrovani Član
    Sarmica avatar
    Status : Sarmica je odsutan
    Registrovan : Jun 2010
    Pol:
    Lokacija : Šerpica
    Poruke : 18,366

    Početno Odg: Prijateljstvo&ljubav

    meni tu ništa nije jasno
    ako ima privlačnosti i nekih varnica ondak to i nije bilo samo prijateljstvo
    Oh you may not think I'm pretty,
    But don't judge on what you see,
    I'll eat myself if you can find
    A better meal than me

  11. #11
    Registrovani Član
    darko1 avatar
    Status : darko1 je odsutan
    Registrovan : Aug 2013
    Pol:
    Poruke : 784
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Odg: Prijateljstvo&ljubav

    Citiraj Prvobitno napisano od andjelika Vidi poruku
    Evo i sa naučne tačke gledišta ...


    I ovo mi se baš dopada. Gde si uspela to da iskopaš. Deluje kao šala ali da vidiš ima dosta istine. To je neki moj kolega sklepao a mi baš nismo jaki u oblasti emocija, sem ako se ne zalaufamo. Presek sva tri skupa je PERFECT i šta drugo reći nego PUN POGODAK. Fali još malo priče za ovu interesantnu šemu. Recimo oblast KOMPLIKEJTID je jako interesantna i posle PERFEKT zaslužuje pažnju. S i F mi je čudna i strana. L i S je Bračna ljubav u kojoj mora da bude i F a to je već PERFECT. Znamo iz Milijardu primera da brak nije PERFEKT, sem u prvih nekoliko godina,ako bude sreće. Tako da ova šema pomaže ali ima i nedostataka jer PRIRODNE NAUKE ( ENGINEERING ) nemogu da Dokuče tako Tešku Temu. Verujmo Samo Emocijama i Mudrosti. Kako je to lako reći a ostvariti...Na stend baju sam za svako pitanje ili podpitanje,ako mogu da pomognem.

  12. #12
    Registrovani Član
    darko1 avatar
    Status : darko1 je odsutan
    Registrovan : Aug 2013
    Pol:
    Poruke : 784
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Odg: Prijateljstvo&ljubav

    Citiraj Prvobitno napisano od Krasiva Vidi poruku
    Prijateljstvo je ljubav,a ljubav je,između ostalog, i prijateljstvo..i mogu da prave jedna drugoj zamke previše prijateljstva može da izglođe ljubav
    Sve može da pravi zamku pa i da uspe u toj zloj nameri.
    "Pozdravljeni svi, koji se volite! Prokletstvo onima koji nikada nisu osetili ljubav a najveće prokletstvo onima koji Ugrožavaju tuđu ljubav"- Pompejanski natpis

  13. #13
    Registrovani Član
    darko1 avatar
    Status : darko1 je odsutan
    Registrovan : Aug 2013
    Pol:
    Poruke : 784
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Odg: Prijateljstvo&ljubav

    Citiraj Prvobitno napisano od Sarmica Vidi poruku
    meni tu ništa nije jasno
    ako ima privlačnosti i nekih varnica ondak to i nije bilo samo prijateljstvo
    Zar može išta da fali ako iz Prijateljstva iznikne Privlačnost i Varnice ? Ili okrenimo situaciju kada iz Privlačnosti izraste Prijateljstvo i LJubav koja podrazumeva čitavu lepezu intenziteta strasti pa svako neka izabere šta IM odgovara. Neko će se opeći na munjama i gromovima a neko neće. Neko će uživati na tihoj vatri koja greje i srce i dušu. Tačno tako mada sam malo tošao u sladunjavost jer mi nje najbitnija estetika u svakom momentu nego suština pa makar bila bolna, sladunjava,....

Slične teme

  1. Ljubav, sta je to?
    Od Zolton u forumu Ljubav & Seks
    Odgovora: 95
    Poslednja poruka: 07-02-2014, 21:07
  2. Test - Šta to beše ljubav?
    Od kojica u forumu Hajde da se testiramo
    Odgovora: 38
    Poslednja poruka: 06-02-2014, 17:34
  3. Prijateljstvo i različitosti
    Od Nežnicah u forumu Dom & Porodica
    Odgovora: 48
    Poslednja poruka: 27-09-2013, 16:50
  4. Odgovora: 37
    Poslednja poruka: 23-12-2012, 23:13
  5. Forumsko prijateljstvo
    Od Sagacity u forumu Svaštara
    Odgovora: 20
    Poslednja poruka: 01-04-2012, 22:56

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •