Stranica 1 od 2 12 ZadnjaZadnja
Pokazuje rezultate 1 do 20 od 24

Tema: Ljubav i polnost

  1. #1
    Registrovani Član
    salel avatar
    Status : salel je odsutan
    Registrovan : Sep 2013
    Pol:
    Poruke : 9,459
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Ljubav i polnost

    Najbolji članak koji sam pronašao na ovu temu je pred vama. Interesuje me komentar ali i sve drugo što je vezano za ovu temu.

    Šest tipova privlačnosti


    Između seksualne veze i prijateljstva, ljudi osjećaju čitav niz različitih vrsta privlačnosti jedni prema drugima, koje u njima izazivaju potrebu sa stvaranjem različitih vrsta veza.



    SEKSUALNA PRIVLAČNOST

    Seksualna privlačnost je osjećanje koje kod ljudi izaziva želju za seksualnim kontaktom sa određenom drugom osobom.

    ROMANTIČNA PRIVLAČNOST

    Romantična privlačnost je osjećanje koje kod ljudi izaziva želju za romantičnom vezom sa određenom drugom osobom.

    ZALJUBLJENOST

    Zaljubljenost je romantična privlačnost prema nekome, želja za nekom vrstom romantične veze. Ta želja može biti privremena po prirodi i ne mora da znači da će se djelovati u skladu sa njom.

    PLATONSKA VEZA

    Platonsku vezu imaju oni koji osjećaju duboku povezanost i međusobno se sviđaju, cijene i dive se jedno dugom, ali bez želje da postanu romantičan par ili imaju seksualnu vezu.

    SENZUALNA PRIVLAČNOST

    Želja da radite senzualne (ali ne i seksualne) stvari sa određenim drugim ljudima, posebno se odnosi na taktilnu senzualnost kao što je grljenje.

    ESTETSKA PRIVLAČNOST

    Privlačnost prema drugim ljudima koja nije povezana sa željom da bilo šta radite sa njima, bilo seksualno ili romantično. Jednostavno se divite njihovoj pojavi.


    cdm.me

  2. #2
    Registrovani Član
    Picola avatar
    Status : Picola je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 1,086

    Početno Odg: Ljubav i polnost

    Potpuno tacno, s tim sto je tesko razlikovati ponekad seksualnu i romanticnu privlacnost, valjda to jedno s drugim ide.


  3. #3
    Registrovani Član
    salel avatar
    Status : salel je odsutan
    Registrovan : Sep 2013
    Pol:
    Poruke : 9,459
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Odg: Ljubav i polnost

    Ide jedno s drugim naravno od kad je sveta i veka ali zašto romansa brzo prestaje, zašto prestajemo da verujemo u ljubav, zašto se sve uglavnom svodi na telesno prvenstveno kod muškaraca ali i žene danas sve više reaguju na muški način kako bi postale "ravnopravne" i nezavisne, kako bi gradile karijeru...

  4. #4
    Registrovani Član
    Picola avatar
    Status : Picola je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 1,086

    Početno Odg: Ljubav i polnost

    Ne znam, to nije pitanje za mene, za mene kad romansa prestane, prestaje sve, svaka zelja.....a odgovor bi bio verovatno - rutina, zivot, stres, navika (panika).


  5. #5
    Registrovani Član
    salel avatar
    Status : salel je odsutan
    Registrovan : Sep 2013
    Pol:
    Poruke : 9,459
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Odg: Ljubav i polnost

    Živela razlika između polova. To je sigurno tačno ali ako je velika ili mala razlika verovatno nije dobro. Ako bi mentalni sklop muškarca bio identičan ženskom neki lekari tvrde da bi se sve manje dece rađalo i da bi ljudski rod nestao sa lica zemlje. U obrnutom slučaju kada bi žene bile kao muškarci nastao bi demografski bum, glad, siromaštvo, opšti haos ....Kao i mnogo toga u prirodi, dve tendencije koje se moraju dovesti u ravnotežu da bi sistem opstao.Zato nemojmo kritikovati muški i ženski pogled na svet sve dok je on u okvirima korisnog.
    Mali osvrt na čat : "coveku nestoo LJiS, stFar je ozbiljna"
    Nisam uspeo da shvatim ove reči.

  6. #6
    Registrovani Član
    salel avatar
    Status : salel je odsutan
    Registrovan : Sep 2013
    Pol:
    Poruke : 9,459
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Odg: Ljubav i polnost

    Oči nisu ogledalo duše. Osmeh je to njen, reči, pokreti, ljupkost, ruke, misli, vaspitanje, vera, vernost, privrženost....Sve to i još mnogo više vide moje oči i šalju mojoj duši tako da na kraju ispada da su moje oči ogledalo njene duše.

  7. #7
    Registrovani Član
    Picola avatar
    Status : Picola je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 1,086

    Početno Odg: Ljubav i polnost

    Citiraj Prvobitno napisano od salel Vidi poruku
    Živela razlika između polova. To je sigurno tačno ali ako je velika ili mala razlika verovatno nije dobro. Ako bi mentalni sklop muškarca bio identičan ženskom neki lekari tvrde da bi se sve manje dece rađalo i da bi ljudski rod nestao sa lica zemlje. U obrnutom slučaju kada bi žene bile kao muškarci nastao bi demografski bum, glad, siromaštvo, opšti haos ....Kao i mnogo toga u prirodi, dve tendencije koje se moraju dovesti u ravnotežu da bi sistem opstao.Zato nemojmo kritikovati muški i ženski pogled na svet sve dok je on u okvirima korisnog.
    Mali osvrt na čat : "coveku nestoo LJiS, stFar je ozbiljna"
    Nisam uspeo da shvatim ove reči.
    Naravno da sve ima svoje "zato".

    P.S. Ma to sam pogresila u brzini, trebalo je da napisem "da odgovorim coveku nesto na LJiS...", a ovo "stFar" (od "stvar") je zezanje.


  8. #8
    Registrovani Član
    salel avatar
    Status : salel je odsutan
    Registrovan : Sep 2013
    Pol:
    Poruke : 9,459
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Odg: Ljubav i polnost

    Hvala ti na objašnjenju ( pojašnjenju - kako mi rogobatno zvuči i nikad neću moći tu reč da prihvatim ) , oduvek sam cenio tvoje mišljenje i zato sam ti postavio pitanje. Nekom drugom verovatno nebi. Kod tebe mi samo jedna stvar nije jasna a to je zašto pišeš u to vreme oko 3 sata zorom. Znam samo da bi ja najradije pisao oko 5 jer sam tada naravno najodmorniji i najsvežiji a dok ustanem oko 6.30 već mi ode nit misli i ne bude onako izvorno i kristalno čisto kako mi je bilo oko 5 sati.

    Tema : Da li muškarac može da voli dve žene istovremeno ali naravno na potpuno različit način. Jedna ljubav da bude i duhovna i telesna a druga samo duhovna ili kako bi sveštenici rekli božanska a filozofi su je nazvali Platonska. Da li bi to bilo u skladu sa onom božijom "voli bližnje svoje kao samoga sebe", da li bi bilo moralno i da li bi nekoga moglo da povredi.

    Da li žena može da voli dva muškarca istovremeno ....

  9. #9
    Registrovani Član
    Picola avatar
    Status : Picola je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 1,086

    Početno Odg: Ljubav i polnost

    Zato sto nekoliko poslednjih dana narocito sedim do kasno, i onda se kasno i ukljucim na internet (forum).

    Inace i ja volim da pisem rano ujutru (mada i noc volim za bilo kakvo pisanje - nebitno gde i kako, ali sada sam preumorna da bih uopste o necemu razmisljala).

    Zato kad budem malo odmornija, odgovoricu ti na ovo pitanje iz teme, zanimljivo je.


  10. #10
    Registrovani Član
    salel avatar
    Status : salel je odsutan
    Registrovan : Sep 2013
    Pol:
    Poruke : 9,459
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Odg: Ljubav i polnost

    Preneti poruku mlađima ako mislimo da smo u pravu ili još bolje ako smo sigurni da smo u pravu. Nismo više mi toliko bitni niti naša generacija ali bi bilo dobro ako možemo nešto novo i bolje da poručimo mladima. Valjda je ljubav najbolja poruka, ljubav u svakom obliku i zato sam izdvojio tekst s početka teme. Pored ljubavi naravno i znanje, rad i snaga i još dosta toga, da bi se odbranili od svakog zla i sačuvali lepotu življenja.

  11. #11
    Registrovani Član
    paculjkica avatar
    Status : paculjkica je odsutan
    Registrovan : Apr 2010
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 8,964
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Odg: Ljubav i polnost

    Citiraj Prvobitno napisano od salel Vidi poruku
    Hvala ti na objašnjenju ( pojašnjenju - kako mi rogobatno zvuči i nikad neću moći tu reč da prihvatim ) , oduvek sam cenio tvoje mišljenje i zato sam ti postavio pitanje. Nekom drugom verovatno nebi. Kod tebe mi samo jedna stvar nije jasna a to je zašto pišeš u to vreme oko 3 sata zorom. Znam samo da bi ja najradije pisao oko 5 jer sam tada naravno najodmorniji i najsvežiji a dok ustanem oko 6.30 već mi ode nit misli i ne bude onako izvorno i kristalno čisto kako mi je bilo oko 5 sati.

    Tema : Da li muškarac može da voli dve žene istovremeno ali naravno na potpuno različit način. Jedna ljubav da bude i duhovna i telesna a druga samo duhovna ili kako bi sveštenici rekli božanska a filozofi su je nazvali Platonska. Da li bi to bilo u skladu sa onom božijom "voli bližnje svoje kao samoga sebe", da li bi bilo moralno i da li bi nekoga moglo da povredi.

    Da li žena može da voli dva muškarca istovremeno ....
    Slušala sam jednog našeg poznatog psihologa kad je pričao na ovu temu i reko je da može da se voli više osoba u isto vreme , ne sećam se tačno da li je dao primer kao što volimo prvo dete, pa kasnije naravno i ostalu decu....Samo voleti na primer dve osobe u isto vreme nosi sa sobom i razne komplikacije....
    The best feelings are those that have no words to describe them!

  12. #12
    Registrovani Član
    salel avatar
    Status : salel je odsutan
    Registrovan : Sep 2013
    Pol:
    Poruke : 9,459
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Odg: Ljubav i polnost

    Citiraj Prvobitno napisano od paculjkica Vidi poruku
    Slušala sam jednog našeg poznatog psihologa kad je pričao na ovu temu i reko je da može da se voli više osoba u isto vreme , ne sećam se tačno da li je dao primer kao što volimo prvo dete, pa kasnije naravno i ostalu decu....Samo voleti na primer dve osobe u isto vreme nosi sa sobom i razne komplikacije....
    Život po definiciji nosi sa sobom strašne komplikacije po nam je ipak najdragoceniji. Nosi i strahove sa kojima se borimo nekad uspešno a nekad ne. Poređenje sa prvim i drugim detetom mi se čini kao loša korelacija. Pomenuo sam moram reći hrabro dva potpuno različita odnosa koji ne smeju nikoga da povrede. Vreme će možda da pokaže da li sam u pravu ali sve ovo što se dešava oko nas ne vodi ničemu ili možda vodi tome da dobro tresnemo pa da se osvestimo. Rušimo sve moralne norme a ne gradimo nove. Izdvojio sam dve vrste ljubavi a ima ih više kako i uvodni članak kaže. Ništa nije idealno samo zato što mi nismo idealni. Jedino je božanska, čista i uzvišena ljubav idealna ali ona sama za sebe i izolovana od svega ostalog nemože da opstane.

  13. #13
    Registrovani Član
    Picola avatar
    Status : Picola je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 1,086

    Početno Odg: Ljubav i polnost

    Citiraj Prvobitno napisano od salel Vidi poruku
     
    Hvala ti na objašnjenju ( pojašnjenju - kako mi rogobatno zvuči i nikad neću moći tu reč da prihvatim ) , oduvek sam cenio tvoje mišljenje i zato sam ti postavio pitanje. Nekom drugom verovatno nebi. Kod tebe mi samo jedna stvar nije jasna a to je zašto pišeš u to vreme oko 3 sata zorom. Znam samo da bi ja najradije pisao oko 5 jer sam tada naravno najodmorniji i najsvežiji a dok ustanem oko 6.30 već mi ode nit misli i ne bude onako izvorno i kristalno čisto kako mi je bilo oko 5 sati.


    Tema : Da li muškarac može da voli dve žene istovremeno ali naravno na potpuno različit način. Jedna ljubav da bude i duhovna i telesna a druga samo duhovna ili kako bi sveštenici rekli božanska a filozofi su je nazvali Platonska. Da li bi to bilo u skladu sa onom božijom "voli bližnje svoje kao samoga sebe", da li bi bilo moralno i da li bi nekoga moglo da povredi.

    Da li žena može da voli dva muškarca istovremeno ....

    Zapravo ne znam odgovor na ovo pitanje, kad bolje razmislim. Mislim, tj. sigurna sam da muskarac ne moze da voli 2 zene istovremeno, dok zena ipak daje prednost onom ko joj najvise pruza, iako je cesto sasvim nekog drugog volela, pa cak mozda i jos uvek voli, ali to joj postaje manje bitno (ta ljubav u odnosu na sigurnost).


  14. #14
    Registrovani Član
    salel avatar
    Status : salel je odsutan
    Registrovan : Sep 2013
    Pol:
    Poruke : 9,459
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Odg: Ljubav i polnost

    Pošten i lep odgovor. Sviđa mi se. Pravi ženski. Zato mi samo malu terminološku nedoumicu pravi kod muškarca. Ako smatramo da je voleti i biti zaljubljen različita emocija i da je ova druga mnogo jačao onda muškarac može voleti više žena ali samo u jednu može biti zaljubljen onako do kraja. Kada je neka žena duže vreme ljubazna prema meni ali i ja prema njoj onda ja slobodno mogu reći da je volim ali do zaljubljenosti mora dug i neizvestan put da se pređe.

  15. #15
    udavača u pokušaju
    Nežnicah avatar
    Status : Nežnicah je odsutan
    Registrovan : Sep 2011
    Pol:
    Poruke : 28,108

    Početno Одг: Ljubav i polnost

    Dlako, znači ti voliš i prodavačicu u trafici ako je ljubazna prema tebi

  16. #16
    Registrovani Član
    salel avatar
    Status : salel je odsutan
    Registrovan : Sep 2013
    Pol:
    Poruke : 9,459
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Odg: Ljubav i polnost

    Zar tu ima nešto loše ili ružno. Neophodno je da je ljubaznost obostrana i da traje duže vreme. Nijanse uvek postoje i nije prema svima isto. Bitne su ove teme kao što je i Ljis ali su vrlo različite tako da sam ovu na pogrešno mesto stavio jer nije konkurencija Ljis-u. Sad je valjda teško dislocirati je.

  17. #17
    udavača u pokušaju
    Nežnicah avatar
    Status : Nežnicah je odsutan
    Registrovan : Sep 2011
    Pol:
    Poruke : 28,108

    Početno Одг: Ljubav i polnost

    mensečini da ti olako koristiš taj izraz ljubav a i da imaš totalno pogrešnu predstavu o tom doživljaju zvanom ljubav.. ja mogu da simpatišem nekoga ko je ljubazan prema meni, na primer kasapin gde kupujem meso svaki dan, uvek je ljubazan prema meni, godinama, uvek i nešto duhovito prokomentariše, ali ga ipak ne volim

  18. #18
    Registrovani Član
    salel avatar
    Status : salel je odsutan
    Registrovan : Sep 2013
    Pol:
    Poruke : 9,459
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Odg: Ljubav i polnost

    Iz istog razloga je veoma ružno kad je neko ljubazan pa onda iznenada, bez ikakvog razloga i objašnjenja, bez da sasluša i drugu stranu prekine sve lepo što je postojalo ako je postojalo.

  19. #19
    udavača u pokušaju
    Nežnicah avatar
    Status : Nežnicah je odsutan
    Registrovan : Sep 2011
    Pol:
    Poruke : 28,108

    Početno Одг: Ljubav i polnost

    ne smem više da spamujem u sospstvenom bunaru

  20. #20
    Registrovani Član
    salel avatar
    Status : salel je odsutan
    Registrovan : Sep 2013
    Pol:
    Poruke : 9,459
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Odg: Одг: Ljubav i polnost

    Citiraj Prvobitno napisano od Sneguljica Vidi poruku
    mensečini da ti olako koristiš taj izraz ljubav a i da imaš totalno pogrešnu predstavu o tom doživljaju zvanom ljubav.. ja mogu da simpatišem nekoga ko je ljubazan prema meni, na primer kasapin gde kupujem meso svaki dan, uvek je ljubazan prema meni, godinama, uvek i nešto duhovito prokomentariše, ali ga ipak ne volim
    Nemojmo baš toliko banalizovati stvari sa mesarom i prodavačicom u trafici jer su to susreti koji traju minut dva.

Stranica 1 od 2 12 ZadnjaZadnja

Slične teme

  1. kad ljubav zaboli...
    Od rile_nezni_oblak u forumu Muška soba
    Odgovora: 20
    Poslednja poruka: 20-08-2015, 22:49
  2. Ljubav, sta je to?
    Od Zolton u forumu Ljubav & Seks
    Odgovora: 95
    Poslednja poruka: 07-02-2014, 21:07
  3. A šta je to prava ljubav ? :hm:
    Od Sagacity u forumu Ljubav & Seks
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 29-07-2013, 13:41
  4. Ljubav i/ili mržnja
    Od kojica u forumu Psihologija i Neurologija
    Odgovora: 39
    Poslednja poruka: 12-04-2012, 09:10
  5. Ljubav i opsesija
    Od Cruz u forumu Ljubav & Seks
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 01-04-2012, 00:07

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •