Stranica 18 od 20 PrviPrvi ... 81617181920 ZadnjaZadnja
Pokazuje rezultate 341 do 360 od 383

Tema: Sarma zagore a Musaka se češlja...

  1. #341
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,423
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Одг: Sarma zagore a Musaka se češlja...

    Zbunjena grupa je stajala u hodniku ne znajući kud da krenu,ni lijevo ni desno,sve se činilo da je ta Soba za posebne namjene mnogo posebna..

    -Ako krenemo svako na svoju stranu i razdvojimo se,može se desiti da se izgubimo,hajde da je dozivamo,što glasnije,možda se i odazove-predloži Salele

    -Sarmiceeee ooooo Sarmiceeeeeee, povikaše svi u isti glas

    -Smotooo ooooo el nas ćujeeeeš ba-

    Ali,zalud bješe..pola sata su vikali i zvali i dozivali..


    -Ako joj je šta uradio,oba oka ću mu izvaditi -zaplaka Neda

    -Ba Nedo,ma nije..pa i sama si reknula da je prašina opajsana,znaći znaćii da je bila živa dok je to radila a

    -Zvekira,dušo nepametna,a šta ako je mučio i ostavio tako ,ona se podigla i pospremila sve,pa pala negdje gladna i žedna,gola i bosa -

    -Kažem ja vama bre,ništa nećemo napraviti daj jaranice neku drugu taktiku-

    -Koju ba Padalice- jedino je l imamo negdje neki snimak gazdinog glasa,pa da ga pustimo..more bit da je Sarmica samo na tu frekvenciju prikopčana,more bit samo bi to čula-

    - da odemo do recepcije ima tamo onaj njegov pozdravni govor jaranice..znaš onaj..-

    -Onaj Velko M ..e,znam..aj probamo-

    -Ajmo,meni je ionako pao šećer,jee mi se keks -
    dobaci Keti

    I grupa pojuri niz stepenice ka izlazu,ali odjednom zatutnji i grede počeše da padaju na sve strane.
    Svi padoše na pod i zagrliše se..
    Nakon par minuta,buka se smiri i polako se pridigoše..

    -Ovo kao da je neđe zdrmalo narodee..puče mi puce na grudobranu ooo..jeste dobro svi?-

    -Šta biii- neje valjda zemljotres

    -Ba jaranice vid ovo

    Padalica se proteže do malog prozora i zape bujnim grudima,jedva održa ravnotežu :



    -Pa to snežna lavina-

    -Dobro je ja se prepanula zemljotres..e,nadam se da je zatrpala one padobrance-




  2. #342
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,423
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Одг: Sarma zagore a Musaka se češlja...

    Narednu,petnaestu epizodu možete pratiti od ponedeljka,23.marta u redovnom terminu
    Ne mijenjajte Forum

  3. #343
    Registrovani Član
    Keti avatar
    Status : Keti je odsutan
    Registrovan : Aug 2012
    Pol:
    Poruke : 14,787

    Početno Одг: Sarma zagore a Musaka se češlja...


  4. #344
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,423
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Одг: Sarma zagore a Musaka se češlja...

    "Sarma zagore,a musaka se češlja" novi serijal

    Petnaesta epizoda


    Recepcija hotela "Pastime"

    Poštar:

    -Ciciban na recepciji.-
    -Jovan igra tenis.-
    -Lonče otvara vrata lifta-



    Ciciban,rukovodilac odjeljenja brze dostave,okretala se oko sebe držeći u ruci najnovije skice večernjih haljina ,kolekcije koju je osmislila samo za menadžment hotela i dala joj naziv :"Urmašice u cvijeću"

    -De ste breee..decooo,došla sam da vam pokažem nove modele bree pa de ste -

    -Pozdravko Ciciban,nema nikog sem mene,a i ja sam u prolazu,tražim gazdu da mi podapiše ovu knjigu pa da je stavim u promet..Ja sam Lonče i novi sam referent hotelske biblioteke-

    -Dobro bre,mene znaš koja sam i tako to bre.. a de ga se denuo taj gazda,treba i meni da potpiše ove fakture..
    ..vid bre koliko sve ovo košta,zna li on koliko košta samo jedan cvet na aljinu da se prišije
    Svaka urmašica 'oće svagde da joj se turi cvetak kad ih je tako navikao-


    -De da se turi cvetkić kako ja to ne znam..missim nekad se darivala kita cveća,msm nova sam


    -Smoriše ga,ugušiše ga,svaka oće da se cvetak stavi,zadene,prikači,ma šta znam bre..ja sam svoj posao uradila i eve je kolekcija-

    -Dopada mi se ideja da budemo uniformisane u cvetne dezenea to Mane tražio da budemo cvetne?-

    -Jok more,to moja ideja da mu razbijem maler bre,isčeša se živ od onih kopriva
    Oće cveće na celo telo,evo mu cveće na sva tela nek vidi koliko to košta
    Alo bre Jovaneee..vid neće ni da gu se okrene..eve ti fakture Jovane -

    -Kakve sad fakture -

    -Ne se pravi grbav,potpisuvaj to-


    - nema šaMSe,čeka me tenis -


    -Odoh ja Lonče veliš se vikaš..aj pa ako sretneš gazdu samo prenesi da su fakture na recepciji bree..nemam vremena da gu čekam


    -Dobro Cicibanko,idem i ja da prošetam do sale za video projekcije -

  5. #345
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,423
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Одг: Sarma zagore a Musaka se češlja...

    Poštar:

    -Zvekira,Neda,Padalica,Keti,Salel,Rumonja izlaze iz Sobe za posebne namjene.


    Puni prašine,izgrebani i rasčupani ličili su na sve samo ne na uredno osoblje.

    -Trkom da se okupamo i sredimo,pa da nastavimo Potragu za Sarmicom-zadihano naredi Padalica.

    -I svi se nađemo ovdje za pola sata,baš me živo zanimlje jesu oni padobranci preživjeli snježnu lavinu ba nego,jaranice skontaj ti najbolje znaš đe bi mogao da bude onaj snimak..-

    -Pozdravni govor Velko M el taj-

    -Tajčim ga nađemo pustićemo ga na razglas sve do tornja..ako je Sarmica negdje čučnula oli se zanesvijestila,samo to će da je prodrmusa..znaš ba da ona ne čuje svaku..a sad tutanj,nađemo se čisti i okupani-

    -Može ja ću da pustim neku muziku- dobaci Keti i grupa se razbježa po svojim apartmanima.
    Poštar:

    Keti se tušira u apartmanu i pjeva :Samo ludak kao jaaaa
    Zvekira suši kosu i pijucka maksuziju.
    Padalica oblači novi grudnjak i zateže kosu.
    Neda uteže ginekološke čarapice i pod lupom gleda da nije iznikla koja dlačica.
    Salel oblači novu košulju i stavlja crvenu leptir mašnu.


  6. #346
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,423
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Одг: Sarma zagore a Musaka se češlja...

    Za to vrijeme u jednoj od soba Koko je uznemireno hodao gore dole..Nije znao šta da radi sa izdahnulim padobrancem..
    Neda će ga ubiti kad sazna da je mrtav i da od njega nije izvukao nijednu riječ..
    Bar da je saznao mjesto gdje je skinuo Sarmicu..
    Tamo bi sigurno našli neke tragove...

    -Nisam kriv,pa nisaam nije bio mnogo razgovorljiv..a i meni se baš nije pričalo..šta ću sad..jedino da ga bacim kroz prozor u sneg ..

    Nervozno je uzeo turpijicu za nokte i nastavio da hoda po sobi..

    -Ako ga i bacim u sneg,pitaće gde je..najbolje da joj kažem da sam od njega izvukao priznanje i onda ga ubio ali,šta da kažem kakva je sve će da ispituje ..
    Moram da slažem,nemam izbora..
    O,živote ti koji ne razumeš šta je strast -


    Recepcija,pola sata kasnije

    Osvježena i namirisana grupa sjatila se oko Padalice i brižno su počeli da pregledaju sve ladice,za pultom oko pulta,ispod plakara i arhiva na recepciji..
    Potraga za snimkom gazdinog glasa se nastavljala.

    -Bre,nemam pojma de je mogao da ga turi jaranice-

    -Ne znam Padalice,ali moramo da nađemo-

    -Mog'o je svađe da turi-

    -Zvekira,dušo nepametna,aj ti turi neke kafe,bićeš tako korisnija-

    Salel priđe velikom prozoru i viknu:

    -Vidite ovoo..sneg kopni..ova lavina će nam doneti proleće-

  7. #347
    Registrovani Član
    salel avatar
    Status : salel je odsutan
    Registrovan : Sep 2013
    Pol:
    Poruke : 9,459
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Odg: Sarma zagore a Musaka se češlja...

    meni bi mi Neda lavica donela proleće

  8. #348
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,423
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Одг: Sarma zagore a Musaka se češlja...

    "Sarma zagore,a musaka se češlja" novi serijal

    Šesnaesta epizoda


    Negdje na spratu hotela...

    Hodala je gore-dole ..mnogo je voljela svoj apartman,ali joj se sad nekako učinio malen..posebno jer su sve nindže kornjače još uvijek spavale svud naokolo..
    Ionako,nikakve koristi od njih,ali šta da radi,i njena potraga za Sarmicom nije dala rezultate.
    Mnogo su kihali,kašljali i štucali
    Njena nervoza bivala je sve jača,posao za koji je bila plaćena nije je više ispunjavao u onoj mjeri kao nekad,biti izvršni direktor hotela počelo je da je umara ,jer niko nije radio svoj posao kako treba

    -Za sve je kriv onaj manijak da se nije izgubio u nepoznatom pravcu ,sve bi bilo drukče..sad na svakom treningu motivacije i unapređenja rada sa gostima,na svakom monitoringu,svi čekaju da on da svoj potpis
    A možda bi trebalo da se javim svima bar da znaju da sam živa,pre nego počnu da traže i mene -


    Njen monolog prekinulo je šuškanje


    Nindže su se probudile i bili su gladni


    Za to vrijeme na recepciji

    Zadihana grupa je bjesomučno pretraživala prostorije u nadi da će pronaći snimak gazdinog glasa...ali,bezuspješno..premoreni sjedoše u fotelje hola

    -Sneg baš kopni- progovori Salel

    -I vrijeme je vala Salele aj popijemo kafe-

    -Može Nedolina ja sam za -

    -Bolje bi bilo da mislite šta dalje da radimo,situacija je krajnje ozbiljna..nismo našli Sarmicu ,ni manijaka,vani otopljava,gosti će htjeti da se odjave,plate nisu bile,keksa ni na vidiku-

    -Ja ću da pevam,ne mogu da mislim-reče Keti i zapjeva: ja ga vooolim na svoooj naaačin -

    - aman zaman Keti svi ga volimo na svoj način..otpjevaj nešto drugoo

    -Može Zvekira,eve Vooozim mana prikolicuuuuu-

    - koju prikolicu bolja bila..jel vidiš ti negdje Mana,el vidiš prikolicu..šta voziš
    dobro de pjevaj..
    a ti Zvekira
    sipaj neku maksuziju,dušo nepametna-


    Zvekira popravi grudnjak,isprsi se i na štiklicama pohita prema prozoru

    -Piće je na šanku Zvekira,kusi navrla-

    -Aajmeeeeeee,ajme ooooo narodeee oooo...pada: dođite vamooooo,vid'te ovoo-




  9. #349
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,423
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Одг: Sarma zagore a Musaka se češlja...



    svi u čudu pojuriše na prozor

    -Eve gaaaa dođijooo ooooo-

    -Manijakeee breee-


    -Ooooo-


    Svi od sreće popadaše,jurnuvši ka staklu...
    Neda zape i pade preko Salela,Salel je podiže,uhvati oko struka,Keti pade preko Salela,on izgubi ravnotežu,Padalica pojuri da im pomogne,saplete se preko njih ali se grudima dočeka pa na ruke pridignu..
    Komadići stakla vrcali su na sve strane i krv poteče..

  10. #350
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,423
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Одг: Sarma zagore a Musaka se češlja...

    Godinu dana su previjali rane..

    Godinu dana Manijak se trudio da svakoj previje ranu,utegne zavoje,posoli il antiseptikom smiri...danonoćno se brinuo o osoblju hotela Pastime na način na koji može samo neko ko je rizikovao svoj život penjanjem na neslućene visine zarad njihovog dobra.
    Redovno im je davao terapiju



    podizao moral



    Sve goste iz hotela je otpustio,čak i paukovima zabranio da se švrćkaju okolo da bi spasio najvrednije..
    i nakon te duge godine,sve osoblje bilo je na nogama,čilo i orno za rad

  11. #351
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,423
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Одг: Sarma zagore a Musaka se češlja...

    Podsjetimo se mjesta radnje i glumaca

    Srednjevjekovni dvorac,koji je godinama bio muzej,a nakon restauracije prelijepi hotel neoromantičarske arhitekture.
    Na 1000 m nadmorske visine,ovaj dvorac-hotel "Pastime" omiljena je turistička destinacija za sve ljubitelje dobrog provoda,vesele riječi i posebnih užitaka.
    Opkoljen nestvarno lijepim šumama i stazama brižno čuvanim,hotel "Pastime" godinama odolijeva mnogim malim dvorcima i njihovim nelojalnim konkurentskim ponudama.
    Gord,okupan u sjaju zimske čarolije,jesenjih magli ili zelenih proljeća,ovaj hotel je kao stvoren da bude oaza radosti i šale.




    Glumci:


    Manijak....................vlasnik hotela
    vlasnik hotela,muškarac u najboljim godinama,uvijek spreman da ga nema.
    Apsolutna je enigma gdje se nalazi,kad ga nema..Čovjek poznat po humanom radu,posebno po zdušnoj brizi za bolesne tetke.
    U javnosti se špekuliše na koji je način uspio restaurirati srednjevjekovni zamak i napraviti velelijepo zdanje uinat svima,ali se na sve strane šuška da ima neka tajne veze van granica hotela.
    Niko ne zna na koji način i kako se uspije pojaviti u hotelu kad su svi putevi zatrpani i kad samo ptica može da sleti,ali njegovom dolasku se uvijek obraduje kompletno osoblje.

    Sarmica....................direktor recepcije
    Direktor recepcije,mlada,atraktivna,brza na jeziku,poliglota,majka dvoje male djece.
    Dugo se sumnjalo da je ona vlasnik hotela,i iako postoje dokazi o suprotnom,i dalje se ne zna koliki je udio njenog kapitala.
    Sarmica obezbjeđuje glavni čvor,odnosno recepciju-mjesto gdje se slijevaju sve informacije.
    Vodi temeljnu brigu o prijavi i odjavi gostiju uglavnom po ubrzanim procedurama.
    Pretpostavlja se da ima apsolutnu kontrolu nad magnetskim karticama kojima je odmah po dolasku zamijenila ključeve sa privjeskom,ali se to niko ne usuđuje da pita.
    U posljednje vrijeme,slabije kontroliše rad na recepciji i recepcionerke protestvuju radi povećanog obima posla.
    Njen je slogan: "Za nemoguće nam je potrebno kratko vrijeme,sve ostalo završavamo odmah "

    Rosa........................izvršni direktor
    Izvršni direktor hotela.Obezbjeđuje i vrši nadzor nad kontrolom kvaliteta usluga i proizvoda,i povremeno vodi brigu o ljudskim resursima .
    Dugo je radila na poslovima regrutovanja osoblja,treninzima i motivaciji,unapređenju i ocjenjivanju personala,pa je unapređena na poslove izvršnog direktora.
    Njen odnos sa vlasnikom hotela počiva na uzajmnom poverenju,ali i primjetnim tenzijama koje se se ispolje prilikom određenih propusta u rukovođenju,ali kratko traju.
    Pije puno kafe i niko joj tad ne smije prići ,sem naravno manijaka koji je kupio specijalne tihotapke da bi mogao da joj se prikrade.


    Ciciban.....................rukovodilac Odjeljenja brze dostave
    Rukovodilac Odjeljenja brze dostave
    Jedan od inicijatora i polagača kamena temeljca hotela.Brza,radišna,svagdje stigne i uradi sve.
    U hotelu je zadužena za brze ispostave večernjih toaleta i kupaćih kostima za gošće ,prekrajanje,šivenje,radnu odjeću personala i menadžmenta.
    Oštra,nepopustljiva,ali uvijek voljna da svima uradi onako kako oni žele.

    Padalica....................rukovodilac sektora Sobe
    Rukovodilac sektora Sobe
    Zadužena za besprijekorno funkcionisanje najvažnijih prostorija hotela,za apsolutnu čistoću i diskreciju i kao šef svih sobarica nesumnjivo drži kontrolu nad svim poslovima koje se obavljaju kako u sobama,tako i izvan njih.
    Pravila koja je postavila rukovodeći ovim sektorom,poštovana su od strane osoblja i gosti veoma rado žele da se zahvale upravo njoj ,budući da ona brine o svakom detalju,o vremenima i posebnim željama gostiju,koje nisu uvijek najnormalnije.
    Voli da pjeva po hodnicima,i kad hoda mnogo se treska što privlači brojne,znatiželjne poglede i nerijetko sjevkaju blicevi.
    Padalica je jedna od rijetkih usposlenika koju voli kompletno osoblje i sa kojom nikad nema problema.

    Neda........................referent za odnose sa javnošću
    Referent za odnose sa javnošću
    Ne izlazi iz hotela gotovo nikad,sem kad treba da da neku izjavu,a i to u zadnje vrijeme radi putem video linka koji joj je vlasnik omogućio.
    Brine se o svim odnosima,temeljno i radoznalo.Upućena je u najveći dio organizacije hotela za koji je spremna da uradi mnogo .
    Često se neprimjereno oblači,ali javnost se ne buni.

    Salel........................rukovodilac sektora Kuhinja i restoran
    Rukovodilac sektora Kuhinja i restoran
    Vrsni poznavalac vina i estetike u gastronomskim delicijama.Pomalo povučen,ali romantičan i zaljubljive prirode.Osjećajan i miran.Obično se udvara istovremeno.

    Keti.........................muzički urednik


    Jovan...................... finansijski direktor
    Lonče......................referent hotelske biblioteke i video projekcije
    Valter......................obezbjeđenje






  12. #352
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,423
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Одг: Sarma zagore a Musaka se češlja...

    Pored glavnih glumaca,predstavimo i sporedne glumce:

    KAŠLJO.........................glavni kuhar,nespretan ali tačan,sporog hoda ,miljenik turbana
    BLJUZGO.......................šef sale,hoda kao da ima dvije lijeve noge,stalno se zapliće i pada
    KOKO...........................dekorater menija,mnogo vrcka doopetom i nije ljubitelj žena

    PIKI,ŠIKI,KIKI.................sobarice

    RUMONJA......................kućni majstor,ljubitelj maksuzije i dobre suknje
    TRKELJALO....................momak za sve,nadaleko poznat kao dokoljenko,sporo konta,ali brzo radi

    ZVEKIRA.......................šef recepcije,zjakava,brljiva,svagdje se petlja i ljubi sve redom

    KOMUŠNJAK I ZEJNEBA......maser i maserka

  13. #353
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,423
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Одг: Sarma zagore a Musaka se češlja...

    Novi glumac u seriji Bak Crni ... profesionalni kušač vina

    Njegov posao bio je da određuje klasifikaciju vina i Bak je to radio temeljno prinoseći čašu svjetlu i njišući je lagano sa nevjerovatnom strpljivošću da bi je potom primakao i mirisao dugo i nježno.
    Bio je nadaleko poznat u regionu kao čovjek sa izuzetnim osjetilima,a svoju vještinu je razvijao tokom niza godina provedenih na Marsu..bar se tako pričalo

    Njegov omiljenin slogan je bio


  14. #354
    Registrovani Član
    Padalica avatar
    Status : Padalica je odsutan
    Registrovan : May 2012
    Pol:
    Poruke : 8,977
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Odg: Sarma zagore a Musaka se češlja...


    jaranice

  15. #355
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,423
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Одг: Sarma zagore a Musaka se češlja...

    I nova glumica u seriji Sunčica bre..profesionalna vaspitačica i dreser kućnih ljubimaca

    Njen posao bio je da se brine o kućnim ljubimcima gostiju hotela i zahvaljujući njenom dugogodišnjem iskustvu u radu sa kućnim ljubimcima,jedina je prošla teške krugove prilikom intervjua za posao i među obiljem kandidata,izborila se za ugovor o radu.



    Epizoda 1.



    Sala za sastanke bila je spremna.
    Svi zaposleni su znali da je vrijeme ljenstvovanja i izležavanja prošlo i da je došlo vrijeme da se prihvate posla.

    Dnevni red je bio prilično obiman:

    1.Izvještaj o neradu u proteklom periodu
    2.Izvještaj o broju uprljanih čaršava i razbijenog posuđa
    3.Izvještaj o praznim frižiderima
    4.Informacija o finansijskoj situaciji
    5.Plan aktivnosti u narednoj sezoni
    6.Plan pecačkih aktivnosti
    7.Informacija o toplom obroku
    8.Razno

  16. #356
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,423
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Одг: Sarma zagore a Musaka se češlja...

    U salu je prvo ušao Salel,rukovodilac Sektora Kuhinja i restoran,udobno se smjestio i pažljivo proučavao dnevni red.
    Odmah za njim došli su Bak Crni i Sunčica bre.kao novi uposlenici,vedri i puni entuzijazma.
    Bučno čavrljanje najavilo je ulazak Kašlje,glavnog kuhara i nespretnog Bljuzge,šefa sale.
    Za njima su zakokodakale sobarice Piki,Šiki i Kiki koje su živahno raspravljale o kvalitetu ležajeva u sobama optužujući Rumonju,kućnog majstora koji se trapavo podsmjehivao ne skidajući pogled sa njihovih suknji.
    U stopu za njima uđoše Kojo,dekorater menija čudne orijentacije i Trkeljalo,momak za sve.

    Glasna vika ih upozori na dolazak Zvekire,šefa recepcije koja ih sve bučno izljubi:

    -Oooooo đe ste narodeee..oćemo se vatat' posla-

    Ulazak finansijskog direktora Jovana prođe u muku..Nit je koga pogledao,nit se kome obratio,sjede i zaburi nos u kilogram papira ispred sebe.

    Tišinu prekinu vesela Keti koja se uvijek ponašala kao pravi muzički urednik:mikrofon:

    -Dobar dan:mikrofon: -

    Odmah sjede do Sunčice bre i njih dvije počeše da razdragano čavrljaju

    Izvršni direktor hotela ,Rosa uđe tiho i sjede sa lončetom kafe za ponijeti,a odmah za njom pojavi se direktor recepcije Sarmica,uletivši kao munja:

    -Čaoooo..-

    Rukovodilac odjeljenja brze dostave Ciciban,kasnila je po običaju i uletila je u salu skoro bez daha tresući sa sebe konce sa šivaće mašine.

    Sastanku se pridružiše Neda,referent za odnose sa javnošću i Padalica,rukovodiLIca sektora Sobe.

    -Idem ja ba po kafe narode - reče Zvekira i uputi se prema vratima pa se okrenu:

    -Ba zaborav'la sam da rečem da su naši maseri Komušnjak i Zejneba imali povredu na poslu i da su mi javili da ne mogu da siđu-

    Svi su pričali istovremeno i u sali je vladala nesnosna buka..čekao se dolazak gazde Manijaka..

  17. #357
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,423
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Одг: Sarma zagore a Musaka se češlja...

    Po načinu na koji je ušao,svi prisutni shvatiše da je situacija ozbiljna.
    I bez obzira što nisu radili cijelu godinu,ipak su svi redom očekivali kakvu-takvu platu,ali njegovo lice nije odavalo nikakvu naznaku da će se o tome pričati.
    Zvekira mu prinese kafu:

    -Đes ba gazda,mi se načekasmo el Salele vodi zapisnik.a ja mu ga ovjeravam-

    -Fala da bre-

    -Svi ste videli dnevni red,ima l' ko šta da doda?-,reče im bez uvoda

    Sve ruke se podigoše uvis

    - slušam,aj' redom-

    -Mi predlažemo da se ukine noćna smjena za nas sobarice i da se to stavi na dnevni red- začaktaše u isti glas Piki,Šiki i Kiki

    -Ja 'oću da mi se primi jedan pomoćni majstor,ne postizavam sam sve- reče Rumonja

    -Dabome da ne postizavaš kasi vazda na maksuziji i kraj neke suknje- uskoči mu u riječ Zvekira

    -Ja bih hteo,moliću lepo ,da se uvrsti na dnevni red usvajanje zakona protiv polne diskriminacije i da mi se dozvoli u aktu vrckanje sa dupe- teatralno zamoli Koko

    -Bre bre,meni treba nova šivaća mašina,kako vi mislite da na onoj staroj rubim čaršave i endlam sve ono rublje za noćne izlete - žestoko se obrati Cici

    -Mislim da bismo trebali kupiti nove zavjese za sobe i napokon promijeniti one stare paročistače -konstruktivno će Padalica

    -Ja bih da se donese novo Uputstvo o postupanju u vanrednim situacijama posebno u onim u kojima se ja odnosim u tim odnosima je l te sa javnošću..Da se sve fino napiše,pa da ja ne moram da kontam ako ne moram

    -Ja bih da svi umuknete- nemam vrimena,iman dvoje male dice,ajme mini ća ćakulate tol'ko..manijake goni dalje sa temom-

    Manijak pogleda u Sarmicu pa u sve prisutne:

    -Svi prijedlozi se odbijaju ,ko je za predloženi dnevni red koji je ispred vas?-

    Svi se zgledaše i počeše da klimaju glavama.

  18. #358
    Registrovani Član
    Rosa avatar
    Status : Rosa je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Poruke : 12,185
    Tekstova u blogu : 21

    Početno Odg: Sarma zagore a Musaka se češlja...

    jaoooo a oću ja da imam kanclariju sa kožne fotelje i pisacji stol i lampu i foteljuštosespušta i sliku mog dede nakrivo na zidu i pikadonavrata i na vratima da piše"ovde dr ma Rosa" ee pusti snovi

  19. #359
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,423
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Одг: Sarma zagore a Musaka se češlja...

    Epizoda2.

    Budući da je i na prijedlog izvršnog direktora,Rose odgovoreno zavladao je tajac.


    - Možemo da počnemo:

    Konstatujem da je dnevni red jednoglasno usvojen
    Zvekira,fataj se zapisnika

    -Odmah gazdako će ba da mi ovjerava,el ono trebaju dvoj'ca-

    -Prestani da cmačeš sve oko sebe i da,trebaju dva overivača,a ne dvoj'ca..Ako te ja overim-

    Napetost u sali za sastanke mogla se sjeći nožem...
    Zvekira uze svesku i zašilji olovku dok su se ovjerivači zapisnika Koko i Bljuzgo,samo malo pomjerili da joj budu bliže.

    -Prva tačka dnevnog reda:

    IZVJEŠTAJ O NERADU U PROTEKLOM PERIODU

    Kao što znate,ništa ne znate,ništa niste radili,sem što ste švrćkali okolo,spamovali i rastezali čaršafe
    Pustio sam bre da vidim dokle
    Sva moguća pravila i kodekse ponašanja ste kontinuirano kršili skoro godinu dana.
    A ja sam vas samo gledao..i puštao da vidim dokle bre više
    Brinuo o vama ne bi li iko od vas pitao 'oćemo li već jednom početi sa radom,ali ne
    Sad je dosta.
    Od danas stupa na snagu Uredba po kojoj raspuštam kompletan menadžment i oduzimam ih prava odlučivanja,od danas se nijedna wc rolna neće kupiti bez mog potpisa
    Lične dohotke ćete dobiti kad zaradite
    Ako neko misli da ne može da radi u novonastalim uslovima,neka odmah kaže-

    Svi su i dalje bili nijemi..samo se Koko vrtio :

    -Kao glavni dekorater menija smatram da sam izložen podsmehivanju i da se ovde ne poštuju prava LGBT populacije,stoga dajem otkaz i molim da se moja radna knjižica dostavi u zakonskom roku kako bih ostvario svoja prava na Zavodu.-

    -Slobodan si,dekoraciju menija će preuzeti neko drugi,a radnu knjižicu ćeš dobti znaš kad-

    -Šta će biti sa mojom knjižicom

    -Zapaliću je-

    Koko istrča plačući.

  20. #360
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,423
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Одг: Sarma zagore a Musaka se češlja...



    -Ko je za to da se usvoji Izveštaj-

    Sve ruke se podigoše.

    -Druga tačka dnevnog reda:

    IZVEŠTAJ O BROJU ZAPRLJANIH ČARŠAVA I RAZBIJENOG POSUĐA
    Izveštaj podnosi Padalica,rukovodilac Sektora Sobe,izvoli


    -Kud bre da ja to brojim pa lakše mi je da prebrojim koliko je posteljine neuprljano,ali 'ajde
    Najveći broj čaršava je u neupotrebljivom stanju,jer su toliko prljavi da se ne mogu ni oprati,meneme samo neje jasno ko je to toliko uprlj'o kad je hotel bez gostiju..-

    -Šta si ti poduzela po tom pitanju-

    -Kako šta bre Mane brinula sam bre za diskreciju ,da sačuvamo dobar glas uposlenika,misliš da je to lakoznaeš šta su radili kude su radili i s kime su sve to nešto radili
    Samo da ne počnu fakture stizati od laboratorije sve nešto oko DNK se raspituju

    -Sačini spisak uposlenih koje su se raspitivale i sa njima a Izveštaj slobodno baci.
    Zvekira,unesi u Zapisnik:

    Izveštaj o broju uprljanih čaršava se odbacuje i naređuje RukovodiLICi Padalici da u roku od 7 dana donese nove čaršave,istog kvaliteta kao što su bili i prethodni.-

    Zvekira -Pišem ,gazda...Istog sadržaja kao što su bili..

    -Istog kvaliteta-

    -Pardon..Kvalitetaa-

Stranica 18 od 20 PrviPrvi ... 81617181920 ZadnjaZadnja

Slične teme

  1. Da li je ljubav sarma
    Od DaDole u forumu Ljubav & Seks
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 01-11-2019, 10:03
  2. I tako je sarma morala biti ubivena...
    Od Man u forumu Svaštara
    Odgovora: 54
    Poslednja poruka: 05-06-2018, 07:23
  3. Razne vrste musaka, složenaca, đuveča....
    Od Пркос u forumu Kuhinjske teme
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 24-05-2016, 14:50
  4. Sarma - razne vrste...
    Od Пркос u forumu Kuhinjske teme
    Odgovora: 36
    Poslednja poruka: 23-10-2012, 07:14

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •