Stranica 1 od 2 12 ZadnjaZadnja
Pokazuje rezultate 1 do 20 od 36

Tema: Služenje vojnog roka u VS Da ili Ne.

  1. #1
    Registrovani Član
    sani avatar
    Status : sani je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Lokacija : Novi Sad
    Poruke : 1,810
    Tekstova u blogu : 10

    Početno Služenje vojnog roka u VS Da ili Ne.

    Prijem decembarske klase vojnika koji vojni rok služe u uniformi odložen je zbog epidemije novog gripa, saopštilo je danas Ministarstvo odbrane.

    Odluku o odlaganju prijema decembarske klase regruta za period od 25. do 27. januara 2010. godine doneo je ministar odbrane Dragan Šutanovac, na predlog načelnika Generalštaba Vojske Srbije, a na osnovu stručne procene Uprave za zdravstvo Ministarstva odbrane.

    Odlaganje prijema te klase regruta uzrokovano je epidemijom virusa A H1N1 i odnosi se na vojnike koji vojni rok služe u uniformi u jedinicama Vojske Srbije, a ne na vojnike koji vojni rok služe u civilnoj službi, kaže se u saopštenju.





    Sta reci? Ja sam majka regruta koji je trebao da ide u utorak u Krusevac! Po redu pozvasmo goste, naprivismo ispracaj danas..da bi jutros saznali o odluci Ministarstva!Tri dana pred polazak ??????????
    :raz_081: :raz_081: :raz_081:
    Danas poslepodne zvali su iz Vojnog odseka da nas obaveste...
    Poslednje uređivanje od G : 29-06-2010 at 03:10

  2. #2
    Administrator
    Man avatar
    Status : Man je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Razbibriga
    Poruke : 24,535
    Tekstova u blogu : 320

    Početno Odg: Odlaganje vojske zbog gripa!

    Oćeš opet da praviš ispraćaj :raz_097:
    Ko nije probao urmašicu taj ne zna šta je slatko

  3. #3
    Registrovani Član
    sani avatar
    Status : sani je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Lokacija : Novi Sad
    Poruke : 1,810
    Tekstova u blogu : 10

    Početno Odg: Odlaganje vojske zbog gripa!

    :raz_114:
    Ma strasno bre..smejem se, a stvarno je shit...
    Mislim koji kreteni covece..najmanje za ispracaj, al ludaci covece, gde mi zivimo..?
    Zar nisu mogli da se prisete pre tri nedelje kad je epidemija bila u zamahu da donesu takvu odluku!!??
    Pa svi su iz decembarske klase pravili ispracaj danas..to jedno, a drugo, mnogi su svoje planove pomerili i promenili..npr drug od sina je da otkaz na poslu, sto sigurno ne bi uradio da je za ovo znao dve nedelje ranije..




    Pijem da utopim tugu, al' prokleta stvar naučila da pliva.

  4. #4
    Registrovani Član
    Sibi avatar
    Status : Sibi je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : u nekom ćošku na petoj strani sveta...
    Poruke : 3,792
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Odg: Odlaganje vojske zbog gripa!

    Ako praviš opet ja ću da dođem :trci:
    ...daj okreni taj ringispil u mojoj glavi...

  5. #5
    Registrovani Član
    sani avatar
    Status : sani je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Lokacija : Novi Sad
    Poruke : 1,810
    Tekstova u blogu : 10

    Početno Odg: Odlaganje vojske zbog gripa!

    Jbt Sibi, mos odmah da dodjes ..jos traje, rodbina bila danas zakazana za 13h na rucku, bili i obavili, a sad je sin sa drugarima..
    Ma u pozadini je garant prisilna vakcinacija kad ti kazem....da im ne propadnu vakcine posto 90% populacije nece..



    Pijem da utopim tugu, al' prokleta stvar naučila da pliva.

  6. #6
    Administrator
    Man avatar
    Status : Man je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Razbibriga
    Poruke : 24,535
    Tekstova u blogu : 320

    Početno Odg: Odlaganje vojske zbog gripa!

    mene ne zove :raz_012:
    Ko nije probao urmašicu taj ne zna šta je slatko

  7. #7
    Registrovani Član
    Sibi avatar
    Status : Sibi je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : u nekom ćošku na petoj strani sveta...
    Poruke : 3,792
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Odg: Odlaganje vojske zbog gripa!

    Ma naravno Sani, zamisli da se baci toliki novac utrošen za vakcine... ovako su prinuđeni da se vakcinišu.

    Hajde man, ja ću da te prošvercujem nekako
    ...daj okreni taj ringispil u mojoj glavi...

  8. #8
    Registrovani Član
    sani avatar
    Status : sani je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Lokacija : Novi Sad
    Poruke : 1,810
    Tekstova u blogu : 10

    Početno Odg: Odlaganje vojske zbog gripa!

    [quote author=Manijak link=topic=814.msg15132#msg15132 date=1259445331]
    mene ne zove :raz_012:
    [/quote]

    Zovem te bre ..
    samo kakva nam je Vlada, ne znam koliko jos ispracaja treba da napravim dok mi dete ne krene u vojsku.. ..ko zna sta u januaru mogu da smisle u "5 do 12".. :raz_117:
    Odluka je nebulozna, logicnije bi mi bilo da su se ta deca javila u kasarne i otisla kad treba makar ih odmah sutradan pustili kucama dok ne stignu vakcine..Ovo ovako zaista lici na sprdacinu..I da li to znaci da ce im vojni rok biti kraci?..ili ce pomerati i martovsku klasu..? Ja stvarno ne znam sta oni rade.. :raz_081:


    Pijem da utopim tugu, al' prokleta stvar naučila da pliva.

  9. #9
    Registrovani Član
    Sibi avatar
    Status : Sibi je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : u nekom ćošku na petoj strani sveta...
    Poruke : 3,792
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Odg: Odlaganje vojske zbog gripa!

    To što mi ne znamo šta Vlada radi nekako je ok... ali da li ona zna šta radi?
    ...daj okreni taj ringispil u mojoj glavi...

  10. #10
    Registrovani Član
    supermen*prvi avatar
    Status : supermen*prvi je odsutan
    Registrovan : Oct 2009
    Lokacija : Kolin, Ceska Republika
    Poruke : 1,899

    Početno Odg: Odlaganje vojske zbog gripa!

    A kako biste vi resile ovaj problem? :nos:
    Sve sto kazem potpisujem

  11. #11
    Registrovani Član
    Sibi avatar
    Status : Sibi je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : u nekom ćošku na petoj strani sveta...
    Poruke : 3,792
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Odg: Odlaganje vojske zbog gripa!

    nekako se osećam prozvanom vojska je vojska .. otkud znam, ali je zaista van pameti odlagati vojsku, šta bi da je ne daj bože neko s*anje ... raspustili sve vojnike kućama?

    Nemam pojma, nisam u Vladi i hvala bogu da nisam, tad bih razmišljala o tome, ovako neću, koja korist .. nije moj posao, iako se tamo velika većina njih i ne meša u svoj posao
    ...daj okreni taj ringispil u mojoj glavi...

  12. #12
    Registrovani Član
    supermen*prvi avatar
    Status : supermen*prvi je odsutan
    Registrovan : Oct 2009
    Lokacija : Kolin, Ceska Republika
    Poruke : 1,899

    Početno Odg: Odlaganje vojske zbog gripa!

    [quote author=Sibi link=topic=814.msg15387#msg15387 date=1259688818]
    nekako se osećam prozvanom vojska je vojska .. otkud znam, ali je zaista van pameti odlagati vojsku, šta bi da je ne daj bože neko s*anje ... raspustili sve vojnike kućama?

    Nemam pojma, nisam u Vladi i hvala bogu da nisam, tad bih razmišljala o tome, ovako neću, koja korist .. nije moj posao, iako se tamo velika većina njih i ne meša u svoj posao
    [/quote]Sibi, nisam te prozvao. Zeleo sam samo da razmislite pre nego pocnete da kritikujete bilo kakvu odluku. Reci da nesto ne valja a pritom nemati adekvatan odgovor kako bi to trebalo da bude, najblaze receno je neozbiljno. Nisam imao nameru da ulazimo u bilo kakav konflikt. Samo sam hteo da vidim drugo resenje. Sibi, ako su zatvorene skole, ogranicena javna okupljanja i ostale zabrane zbog gripa ne vidim nista cudno da se odlozi okupljanje novih vojnika koji mogu doci u kasarne i zaraziti celu vojsku. Taj argument da su to mogliu da urade ranije takodje, po meni, ne stoji. Ni jedno vreme za takvu odluku nije apsolutno prihvatljivo za svakoga.
    Inace, sto se tice ispracaja vojnika u vojsku nije bitno kada je odigrano. Neka je tebi momak ziv i zdrav i neka otsluzi tu obavezu casno i posteno. Junacki i smelo. Nemoj ga uciti da bude maza. Moj ima 21 god. i nije jos regrutovan. Nije cak ni odlozio vojsku a mene srce boli. Majka ga uci da u vojsku ne treba da ide, da nema zbog cega da ide, da nema za koga da gine..........................a moja rana sve veca i veca. Sta vi zene necete sve nagomilati tamo gde se ne gomila?

    Da ti ne drzim pridiku niti kakva predavanja. Ta odluka o odlaganju vojske zbog gripa u "bas 5 do 12" nije za bilo kakvu kritiku vlade. Srpska vlada zasluzuje daleko vece kritike za sve druge odluke. Za ovu, manje vise. Ne bi trebala nikome da smeta.

    Aj' uzdravlje i neka ti mali junacina bude ponosan na uniformu koju obuce!
    Sve sto kazem potpisujem

  13. #13
    Administrator
    Man avatar
    Status : Man je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Razbibriga
    Poruke : 24,535
    Tekstova u blogu : 320

    Početno Odg: Odlaganje vojske zbog gripa!

    Pozivi za decembarsku klasu su stornirani istog momenta kad je ministarstvo odbrane donelo tu naredbu, mislim da su ispraćaji bili najmanje bitna stvar na koju su mislili

    Internatski smeštaj i život u kasarni pogoduje širenju gripa, ne mislite valjda da bi neko dozvolio da manja grupa neobučenih vojnika zarazi borbeno sposobne jedinice.
    Da ne spominjem okupljanje roditelja i familije za zakletvu...

    I ne mlatite praznu slamu
    Ko nije probao urmašicu taj ne zna šta je slatko

  14. #14
    Registrovani Član
    sani avatar
    Status : sani je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Lokacija : Novi Sad
    Poruke : 1,810
    Tekstova u blogu : 10

    Početno Odg: Odlaganje vojske zbog gripa!

    Supermene, junacina je moj , a ne Sibin.

    Inace supermene, sve skole i svi kolektivni smestaji u Srbiji redovno rade, ukljucujuci i vrtice!..vrlo dobro sam kao radnik jedne ogromne predskolske ustanove upoznata sa epidemioloskom situacijom u Srbiji, prema tome i tvrdim da obrazlozenje Ministarstva za odlaganje vojske zbog gripa i ne pije puno vodu. takodje, nisu odlozena i nikakva javna okupljanja, koncerti i sl..
    Drugo, ako si pratio najave, mada ja vise nista nikom ne verujem, upravo najzesci talas epidemije se predvidja u februaru..a vojska odlozena za 25 januar.. mislim..sta misle da ce se promeniti.???.izuzev sto ce stici VAKCINE..a to je ono sto me zivo zanima koji ce procenat regruta pristati na TU vakcinaciju!???
    A narocito i sigurno jeste uvredljiva odluka tri dana pred polazak..deca su zamrznula studije, radni staz..podredila sve planove tom terminu..i odjednom "pup" kao grom iz vedra neba!Zato kazem da su se mogli i ranije setiti gripa..npr pre mesec dana . Najmanje od svega je sto su ispracaj sinova svi pravili u subotu, a vest o odlaganju je bila u subotu ujutru.

    Manijace ne mlatim..nego samo kazem svoje misljenje..i dalje tvrdim da je razlog da se potrose vakcine

    Aman bre, moj sin je dobio poziv covece i pare za kartu..jutros je trebao da otputuje!


    Pijem da utopim tugu, al' prokleta stvar naučila da pliva.

  15. #15
    Registrovani Član
    Sibi avatar
    Status : Sibi je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : u nekom ćošku na petoj strani sveta...
    Poruke : 3,792
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Odg: Odlaganje vojske zbog gripa!

    Supermene nisam mislila da sam "prozvana" ni u kakvom negativnom kontekstu, taman posla ... žao mi je ako si ti to tako doživeo.
    Ja zaista ništa ne znam o vojsci .. niti me je ikad zanimala, što bi rekla moja drugarica Sani, "nemam nervni sistem da razmišljam još i o tome".. ovo je bila moja reakcija generalno na sva dešavanja oko nas, jer mi je već dosta da iz dana u dan gledam kako nas besomučno vuku za nos, tretirajući nas kao idiote.

    Imam dve ćere, Sani dva sina, a problem nastaje kad nas pomešaju ... e sad, ove moje dve da li će da oblače uniformu, ne znam, to zavisi od njih (iskreno se nadam da neće)
    ...daj okreni taj ringispil u mojoj glavi...

  16. #16
    Registrovani Član
    Sibi avatar
    Status : Sibi je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : u nekom ćošku na petoj strani sveta...
    Poruke : 3,792
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Odg: Odlaganje vojske zbog gripa!

    kad ste vas dvoje uleteli
    ...daj okreni taj ringispil u mojoj glavi...

  17. #17
    Administrator
    Man avatar
    Status : Man je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Razbibriga
    Poruke : 24,535
    Tekstova u blogu : 320

    Početno Odg: Odlaganje vojske zbog gripa!

    [quote author=Sibi link=topic=814.msg15404#msg15404 date=1259698014]
    kad ste vas dvoje uleteli
    [/quote]

    si videla klizeći start :raz_067:
    Ko nije probao urmašicu taj ne zna šta je slatko

  18. #18
    Registrovani Član
    sani avatar
    Status : sani je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Lokacija : Novi Sad
    Poruke : 1,810
    Tekstova u blogu : 10

    Početno Odg: Odlaganje vojske zbog gripa!



    Pijem da utopim tugu, al' prokleta stvar naučila da pliva.

  19. #19
    Registrovani Član
    supermen*prvi avatar
    Status : supermen*prvi je odsutan
    Registrovan : Oct 2009
    Lokacija : Kolin, Ceska Republika
    Poruke : 1,899

    Početno Odg: Odlaganje vojske zbog gripa!

    [quote author=sani link=topic=814.msg15402#msg15402 date=1259697753]
    Supermene, junacina je moj , a ne Sibin.

    Inace supermene, sve skole i svi kolektivni smestaji u Srbiji redovno rade, ukljucujuci i vrtice!..vrlo dobro sam kao radnik jedne ogromne predskolske ustanove upoznata sa epidemioloskom situacijom u Srbiji, prema tome i tvrdim da obrazlozenje Ministarstva za odlaganje vojske zbog gripa i ne pije puno vodu. takodje, nisu odlozena i nikakva javna okupljanja, koncerti i sl..
    Drugo, ako si pratio najave, mada ja vise nista nikom ne verujem, upravo najzesci talas epidemije se predvidja u februaru..a vojska odlozena za 25 januar.. mislim..sta misle da ce se promeniti.???.izuzev sto ce stici VAKCINE..a to je ono sto me zivo zanima koji ce procenat regruta pristati na TU vakcinaciju!???
    A narocito i sigurno jeste uvredljiva odluka tri dana pred polazak..deca su zamrznula studije, radni staz..podredila sve planove tom terminu..i odjednom "pup" kao grom iz vedra neba!Zato kazem da su se mogli i ranije setiti gripa..npr pre mesec dana . Najmanje od svega je sto su ispracaj sinova svi pravili u subotu, a vest o odlaganju je bila u subotu ujutru.

    Manijace ne mlatim..nego samo kazem svoje misljenje..i dalje tvrdim da je razlog da se potrose vakcine

    Aman bre, moj sin je dobio poziv covece i pare za kartu..jutros je trebao da otputuje!
    [/quote] E pa sani neka je i tvoj junak ziv i zdrav i veliki majci porastao!
    Ima dosta elemenata, sada kad procitam tvoje argumente za neku kritiku. Ali zar mislis da je iskljucivi krivac za donosenje odluke o odlaganju vlada ili postoje jos mnogi elementi koji su uslovili takvu odluku bas u takvo vreme. Cak mislim i da argumenti o zamrzavanju studija, zaposlenja i slicno nisu dovoljni za promenu te odluke. Moze vrlo lako i da se te odluke "odmrznu". A pitanje vakcina i da li ce je vojnici primiti ili ne ne uticu na odluku o odlaganju polaska na odsluzenje vojnog roka.
    Verujem da si umorna od raznih vladinih odluka ali nemoj da te ova odluka bas toliko iritira. Kao sto rekoh, imas onih koje se upravo ticu tvoje egzistencije. Dozvoli sebi da mislis samo na njih. Ne zamaraj dusu odlukama koje nisu od znacaja!
    Sve sto kazem potpisujem

  20. #20
    Registrovani Član
    supermen*prvi avatar
    Status : supermen*prvi je odsutan
    Registrovan : Oct 2009
    Lokacija : Kolin, Ceska Republika
    Poruke : 1,899

    Početno Odg: Odlaganje vojske zbog gripa!

    [quote author=Manijak link=topic=814.msg15401#msg15401 date=1259697539]
    Pozivi za decembarsku klasu su stornirani istog momenta kad je ministarstvo odbrane donelo tu naredbu, mislim da su ispraćaji bili najmanje bitna stvar na koju su mislili

    Internatski smeštaj i život u kasarni pogoduje širenju gripa, ne mislite valjda da bi neko dozvolio da manja grupa neobučenih vojnika zarazi borbeno sposobne jedinice.
    Da ne spominjem okupljanje roditelja i familije za zakletvu...

    I ne mlatite praznu slamu
    [/quote]Ne daju majke sinove u vojsku pa to ti je! :raz_067:
    Sve sto kazem potpisujem

Stranica 1 od 2 12 ZadnjaZadnja

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •