Member Area

Razbibriga - Pokreće vBulletin

Pokazuje rezultate 1 do 9 od 9
  1. #1
    Registrovani Član
    Rosa avatar
    Status : Rosa je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Poruke : 12,185
    Tekstova u blogu : 21

    Početno Parfem-istorijat,sve o parfemima,preporuke

    Dakle tema je o perfemima-sve o parfemima na jednom mestu.
    Možete postavljati preporuke,pisati koji su vas parfemi razočarali,sve što ste pročitali ili čuli a vezano za parfeme..




    -
    Svi koji odbacuju parfeme kao nešto površno ili beznačajno, treba da znaju ovaj podatak:
    kliničke studije dokazale su da je miris direktnije povezan sa moždanom funkcijom nego bilo koje drugo čulo.
    Štaviše, naučnici smatraju da određene arome mogu da poboljšaju mentalne sposobnosti.



    Parfem
    je u suštini mirisno ulje koje se dobija od raznih sastojaka.
    Intenzivnost i jačina određenog mirisa se može odrediti pomoću procenta alkohola i ulja.
    Najveći procenat ulja sadrže parfemi , koji su i najskuplji, zatim slede Eau de Parfum (parfemisane vode), Eau de Toilette (toaletne vode) i na kraju su tu Eau de Cologne (kolonjske vode). Znači da su pravi parfemi postojaniji na koži, ali za to se plaća veća suma.


    Strogo čuvana tajna



    Precizne formule, odnosno recepti za aktuelne parfeme su strogo čuvana tajna. Reč je o kompleksnim hemijskim procedurama i kombinacijama odabranih sastojaka.
    U svakom slučaju, čak i najiskusniji poznavaoci parfema moraju biti veoma vešti prilikom određivanja komponenti koje ulaze u sastav mirisa, a ta veština je ravna umeću degustatora vina. Za stvaranje originalne kombinacije mirisa koja će rezultirati harmoničnim jedinstvom završnog akorda potrebni su logika i matematika, instinkt i talenat.

    Proces stvaranja parfema je i umetnost i zanatstvo, i alhemija i nauka. Ponekad, čak i zločin. Roman “Parfem” Patrika Ziskinda, koji je nedavno ekranizovan, daje tragičnu sliku opsesivnog traganja za neponovljivim, jedinstvenim mirisom.





    Ono što bi svaka žena trebala da zna pri kupovini:


    • Ekstrakt parfema/ Perfume extract: 20-40% aromatičnih sastojaka
    • Parfemska voda/ Eau de parfum: 10-30% aromatičnih sastojaka
    • Toaletna voda/ Eau de toilette: 5-20% aromatičnih sastojaka
    • Kolonjska voda/ Eau de cologne: 2-5% aromatičnih sastojaka

  2. #2
    Registrovani Član
    Rosa avatar
    Status : Rosa je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Poruke : 12,185
    Tekstova u blogu : 21

    Početno Odg: Parfem-istorijat,sve o parfemima,preporuke



    Budite pametni


    Evo kako da odaberete "pametan" miris.

    Svežina mentola -Miris peperminta može da deluje mnogo efikasnije od šolje kafe. Trenutno stvara osećaj budnosti i osveženja, što omogućava brže i energičnije obavljanje svakodnevnih obaveza. Kupite u apoteci esencijalno ulje peperminta ili ruzmarina (koji takođe sadrži komponentu mentola) i utrljajte na unutrašnju stranu ručnog zgloba, ili pak ukapajte malo u papirnu maramicu i udahnite miris nekoliko puta.
    Inače, studije pokazuju da miris ruzmarina jača memoriju. Rashladite se.

    Miris grejpfruta
    , ili pomorandže, može da deluje podjednako osvežavajuće kao umivanje hladnom vode.
    Ekstrakti citrusa stimulišu nerve u mozgu, što rezultira kratkotrajnim osećajem budnosti. Odredite pravo vreme. Nakon duže upotrebe istog parfema, vaš nos postaje "imun" na njega i više ga ne registruje. Zato, umesto da se namirišite ujutro, pošpricajte pulsne tačke na telu dvadesetak minuta pre važnog sastanka. Tako ćete moći diskretno da primaknete ručni zglob nosu kada god budete poželeli da se osvežite.

    Neka glava bude bistra Različiti mirisi odgovaraju različitim prilikama.

    Lavanda, koja pojačava alfa talase, može da vas uvede u stanje opuštenosti. (To je i razlog zbog kojeg se esencijalno ulje lavande često koristi kao sastojak sredstava za spavanje.) Lavanda je zapravo mirisni (olfaktorni) sedativ - savršeno sredstvo za noć pre važnog sastanka, ali ne i za sam randes.

    Govor parfema

    Neka vaša koža govori umesto vas! Svi znamo da miris utiče na raspoloženje, pa čak i na način razmišljanja. No, parfemi mogu da kreiraju i mišljenje drugih ljudi o vama... Evo kako! Kreatori parfema često vole da kažu da je miris "nevidljivi portret osobe koja ga nosi". Često je dovoljno da na svoje telo samo prsnete parfem iz bočice pa da kompletno promenite imidž. Takođe, sa parfemima je isto kao i sa odećom - nosite ono što odgovara vašem trenutnom raspoloženju. Žena može da koristi parfeme da bi odavala različite utiske o svojoj ličnosti. To je gotovo isto kao i da poseduje nekoliko crnih haljina - jedna je svilenkasta i seksi, druga je romantična, treća je izuzetno elegantna i "ozbiljna", ili opasno provokativna. Uostalom, i naučnici se slažu da parfem, osim nadražaja čula mirisa, može da izazove psihološku reakciju u mozgu, kako osobe koja ga nosi, tako i njene okoline. To je apsolutno ubedljiv razlog da kreirate mirisnu "garderobu", koja će odgovarati vašoj ličnosti (svim njenim stranama!), vašim raspoloženjima, kao i ciljevima koje želite da ostvarite.

    Umetnost zavođenja


    Senzualan miris ne naglašava samo vašu seksualnost, već je i definiše. Naravno, na vama je da odlučite da li želite da zavodite suptilno, ili potpuno otvoreno. U skladu sa tim, eksperti savetuju kakav miris da izaberete.
    Flertujte. Mirisi slatkiša, poput karamele ili bobičastog voća, bude senzualnost. Ipak, ublažite njihov intenzivno sladak miris, notama mošusa ili smole četinara. Špricnite malo u udubljenje ispod vrata da biste privukli pažnju na svoj dekolte.
    Opijte druge Jake cvetne arome, poput mirisa ljiljana i tuberoze, obaraju s nogu. Stavite kap takvog parfema na udubljenje između grudi, na unutršanju stranu ručnih zglobova, na vrat i, najvažnije od svega - nosite ga samouvereno.
    Zakomplikujte stvari. Deo zavodljivosti krije se u tome da delujete neosvojivo. Vaš miris mora da odražava i misterioznost koja nije prepoznatljiva "na prvu loptu". Izbegavajte upotrebu jednostavnih mirisa u kojima dominira slatka mirisna nota, poput jabuke ili vanile. Oni deluju previše očigledno, poput donjeg rublja koje se vidi ispod odeće. Čak i ako je parfem iz kategorije slatkastih, on će se vremenom na vašoj koži razviti u nešto mnogo kompleksnije.
    Obavijte se mirisom od glave do pete Senzualna žena stavlja parfem na celo telo. Ipak, da ne biste preterali, koristite toaletnu vodu, ili nanestite parfem na određene tačke - recimo, na dekolte i iza kolena. Učinite to nakon tuširanja, na još vlažnu kožu. Toaletnu vodu možete da stavite na ista mesta gde i parfem. Miris će probijati kroz vašu odeću na suptilan način i zadržaće se na koži čak i kada se skinete.
    Autor: Jelena Trmčić

  3. #3
    Registrovani Član
    Rosa avatar
    Status : Rosa je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Poruke : 12,185
    Tekstova u blogu : 21

    Početno Odg: Parfem-istorijat,sve o parfemima,preporuke






    Dobar parfem je podjednako važan kao i odeća Ili nakit, i nije lako odabrati odgovarajući bilo za sebe ili nekog drugog. Miris koji lepo miriše na nekome, ne znači da će I vama odgovarati. Postoji više stvari koje treba da uzmete u obzir pre nego što potrošite dosta para na neki parfem.

    Evo nekoliko saveta koje treba da imate na umu prilikom izbora odgovarajućeg parfema.

    1. Razmislite o mirisima koji vam se svidjaju - Za početak, pomislite na mirisnu notu koja vas uzbuđuje ili čini srećnom. Mirisi poput sveže pokošene trave ,određenog cveća, čistog veša, itd. Smisao ovoga je da pronađete miris koji vam se sviđa i pokušate da nadjete parfem sa sličnim mirisnim notama.

    2. Uzmite u obzir vašu ličnost - Ličnost je veoma važna pri izboru parfema. Posebno jer miris koji nosite treba da bude izraz vaše ličnosti. Da li ste brižna osoba? Vesela ili živahna? Koju vrstu muzike I hrane volite? Na primer ako ste tip osobe koja voli prirodu, opredelite se za čist, svež miris. Drugim rečima izaberite miris koji vas najviše oslikava.

    3. Doba dana u kojem nosite parfem - Preporučuje se da laganije parfeme koristite u toku dana , a one malo senzualnije uveče. Različiti parfemi su dizajnirani da se nose u različito doba dana.

    4. Tip kože - Veoma je važno da uzmete u obzir tip kože prilikom izbora parfema. Ukoliko imate suvu kožu miris će brže izvetriti.

    5. Isprobajte parfem pre kupovine - Miris koji osetite na testeru ili nekoj drugoj osobi, može skroz drugačije mirisati na vama. Stvari poput tipa kože, telesne temperature, vremena itd. utiču na miris parfema. Kada isprobavate parfem, naprskajte ga na zglob jer ćete tu osetiti kako on stvarno miriše na vama.

    6. Uzmite u obzir mirisnu notu - Morate znati da svaki parfem ima tri note- glavnu notu, srednju notu i osnovu. Miris koji osetite kada parfem naprskate na zglob je glavna nota. Posle petnaest do dvadeset minuta oseća se srednja nota, a nakon sat vremena, osnova. Vaša odluka o kupovini parfema treba da bude bazirana na tome koliko vam se dopada miris osnove parfema jer je to miris koji najduže traje na vašem telu....

    7. Ne isprobavajte previse parfema odjednom - Ukoliko isprobavate previše parfema odjednom, nećete moći da ih razlikujete. Trik koji u toj situaciji možete da primenite je da mirišete zrna kafe između svakog njuškanja novog mirisa....
    Autor: Jelena Trmčić

  4. #4
    Registrovani Član
    Rosa avatar
    Status : Rosa je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Poruke : 12,185
    Tekstova u blogu : 21

    Početno Odg: Parfem-istorijat,sve o parfemima,preporuke



    Kreiranje parfema je umetnost!



    Parfemi su mešavina aromatičnih materija. Dodaju se određenom kozmetičkom proizvodu, ali se koriste i kao dekorativni preparati kako bi obezbedili prijatan miris i osveženje.
    Tako, postoje i različite klasifikacije parfema, pa ih delimo na one malo slabije ili na parfeme jačeg mirisnog inteziteta.
    Parfemi jačine 18-20 % efektivni su četiri sata od nanošenja.
    Parfemske vode imaju jačinu 7-10 % i traju od tri do četiri sata od aplikovanja.
    Toaletne vode jačine 4-6 % traju do tri sata.
    Dok najmanji sadržaj parfema imaju kolonjske vode, jačine 1,5-3 % i traju oko dva sata od nanošenja.

    Parfemi jesu harmonija više različitih sastojaka. Postoji tzv. metoda „Jean Carl“, kojom se kreiraju.
    Poenta je stvaranje baze parfema.

    Nov parfem se stvara tako što imamo dve ključne komponente, koje moramo prilagoditi. Zatim se na osnovu ove dve dodaje treća komponenta i tako stvara mešavina, koja daje bazu parfema. Kod izrade je potrebno da sve odabrane esencije pre mešanja prođu fazu zrenja, tj. da odstoje neko vreme pre kreiranja parfema. Da bi miris imao harmoniju, mora da bude sastavljen od tri note : top note, note srca i bazne note.

    Nota srca je ono što kreator zamišlja i idejno želi, top nota se prva oseti kada se parfem aplikuje, a bazna nota međusobno povezuje sve sastojke. Bazne note su bitne kod dezodoranasa, a npr. kod šampona do izražaja dolaze top note. Mirisne note nikako ne odaju potpuno istu osobenost, kada se aplikuju na različite tipove kože.
    Svakako da je dobar parfem uvek onaj, koji ostaje dugo vezan za kožu po aplikovanju i kada miris osetimo odmah po otvaranju bočice. Ali, uticaj PH vrednosti kože je bitan faktor kod odabira parfema.
    Mirisne esencije imaju bolji kontakt sa masnom kožom, a kod suve kože supstance imaju bolju difuziju, dok je kod hrapave kože miris više izraženiji, a sa glatke kože se mnogo brže „rasipa“ , tj. isparava.

    Kako po hemijskim nazivima na poleđini bočice parfema, prepoznati karakteristike mirisnih nota koje nose ?


    - Floralni (cvetni mirisi) i voćni – benzilacetat (voćni miris),citronelol (miris ruže), geraniol (cvetni, ruža), heliotropin (cvetni, sladunjav), gama-metiljonon (šumsko cveće), feniletil alkohol (cvetni);

    - Zeleni (svežina „zelenog“ mirisa, trave i drveća) – kedrilacetat (oštar šumski), izobornilacetat (borovina, svež miris) ;

    - Orijentalni (tzv. drvenasti i teški mirisi, topli i balzamični, koji „greju“)- benzilsalicilat;

    - „Chypre“ – miris limuna i sandalovog drveta, mahovine sa elementima cveća;

    - „Citrus“ – kombinacija svežine zelenih i floralnih (cvetnih) nota;

    - „Leather“ – miris kože;

    - „Fougere“ – miris na paprat, sandalovo drvo, mahovinu i lavandu;

    Autor: Jelena Trmčić

  5. #5
    Registrovani Član
    Rosa avatar
    Status : Rosa je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Poruke : 12,185
    Tekstova u blogu : 21

    Početno Odg: Parfem-istorijat,sve o parfemima,preporuke

    Famozni parfem Chanel 5,
    naziv je dobio po Coco Chanel, a broj 5 je njen srećan broj.



    U Rimu su poznate priče Petronija o banketima – orgijama mirisa.
    Žena bez mirisa, je žena bez budućnosti… Prvi zapisi potiču iz Egipta.
    Njima je bio ispunjen život ali i – smrt. Balzamovanje faraona uz pomoć mirisnih trava je i danas tajna.
    Papirusi pokazuju da je kyfi nastao od šezdeset mirisnih sastojaka. U staroj Grčkoj je vladao kult mirisa i lepote.
    U Rimu su poznate priče Petronija o banketima koji su bili prave “orgije mirisa”. Tokom tih banketa su kroz rupice na balkonu po gostima padale ružine latice, natopljene najskupocenijim i najfinijim esencijama. Mirisna panorama naravno doživljava svoju revoluciju napretkom tehnologije i sintezom vanilije i aldehida.

    I tako smo dobili famozni “Chanel 5″- naziv dobio po Coco Chanel, a broj 5 je njen srećan broj. Vreme je proteklo ali je smisao parfema ostao isti: snovi, želje, zavodljivost, ekscentričnost, posebnost.




    Čuveni Chanel No 5 je simbol ukusa i trenutno najprodavaniji parfem u svijetu. Sama Coco Chanel je zamolila dizajnera parfema Ernesta Beaux da napravi "parfem koji miriše kao žena".
    Chanel No 5 je veoma složeni miris, u kojem se ne da izdvojiti ni jedan sastojak, i to je bio još jedan zahtijev velike Chanel, da parfem zvuči "ne kao ruža ili đurđevak, već kao kompozicija".
    Parfem su proslavile mnoge zvjezde, jednom od najvećih je bila Meryline Monro.


    Chanel #5 se do sada često povezuje sa njenim imenom, jer je prilikom jednog intervjua u Japanu Monro rekla da oblači u krevet samo nekoliko kapljica Chanel No 5. I toga je bilo dovoljno da se milijune žena odluče za izbor parfema.

    Trenutno lice mirisa je Nicole Kidman.

    Ernest Beaux kreator parfema, je predložio Coco Chanel da izabere jednu od dvije serije komponenti, koje su bile označene brojevima: prva serija je imala brojeve od 1 do 5; druga - od 20 od 24. Chanel je izabrala seriju pod brojem 5, tako je čuveni miris dobio svoj naziv. Sujevjerna Chanel je predstavila svijetu svoj novi miris 5. maja, petog mjeseca u godini, od pet izabranih komponenti sa nazivom No 5, 1921. godine.

    Ernest Beaux je prilikom rada na mirisu po prvi put izdvojio sintetičku komponentu - aldehidi. U njegovoj formuli aldehidi su praćeni mirisima ruže i jasmina. Miris aldehida je svjež i čist, podsjeća na miris čistog rublja koje je uneseno u kuću sa mraza. Kažu da je čuveni kreator dobio nadahnuće kada se vratio iz jedne mititarističke kampanje koja ga je dovela na Sjeverni pol.

    Jedinstveni miris ledenih jezera i rijeka toliko ga je fascinirao da se odlučio da ga ponovi.

  6. #6
    Registrovani Član
    Rosa avatar
    Status : Rosa je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Poruke : 12,185
    Tekstova u blogu : 21

    Početno Odg: Parfem-istorijat,sve o parfemima,preporuke

    Koliko je cveća potrebno za jedan Chanel 5 ?

    Za 30 mililitara parfema "šanel 5" potrebno je čak 1.000 cvetova jasmina, koji se bere se isključivo u gradiću Gras na Azurnoj obali, a već pet decenija uzgaja ga porodica Mil.

    "To je najskuplji jasmin na svetu. Ima sladunjav miris, manje agresivan i mekši od egzotičnog jasmina. Parfem bi bio potpuno drugačiji da se cveće uzgaja na bilo kojoj drugoj lokalciji",
    kaže za "independent" Žozef Mil.
    Jasmin za ovaj čuveni parfem bere se ručno, a porodica Mil svake godine u vreme berbe, koja traje od avgusta do novembra, zaposli najmanje 70 ljudi za taj posao.
    Ubere se oko pet hektara cveća, a Žozef Mil kaže da jedna osoba obere oko pola kilograma cveća za sat. Za kilogram latica jasmina potrebno je ubrati 8.000 redova.
    Ovaj naročiti jasmin iz Provanse, je 20 do 30 puta skuplji od jasmina iz Egipta ili Indije.


  7. #7
    Registrovani Član
    Rosa avatar
    Status : Rosa je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Poruke : 12,185
    Tekstova u blogu : 21

    Početno Odg: Parfem-istorijat,sve o parfemima,preporuke



    Parfemi-istorijat

    Razvojem kulture čovečanstva, razvijala se i priča o parfemima. Kultura parfema prešla je dug put od spaljivanja tamjana, mirišljavih trava i smole prilikom verskih obreda. Danas je parfem odraz dobrog stila i ogledalo čovekovog bića. Reč "parfem" potiče od latinskog "per fumum", a znači "kroz dim".


    Parfem ume da prelista sećanja i na trenutak nas odvede u zagrljaje najmilijih momenata. Mirisi koji nas čine izazovnijim, poželjnijim, sigurnijim u bočicu su zarobili verovatno stari Egipćani. Smatra se da je primitivna izrada parfema započela paljenjem biljnih smola kako bi se dobio miris za kađenje u verskim obredima.
    -Jedan od prvih zapisa o upotrebi parfema potiče iz Egipta. Kad je otvorena grobnica faraona Tutankamona, u njoj je pronađeno preko 3.000 bočica sa parfemima, čiji se miris nije posve izgubio ni nakon više od 3.000 godina! Hiljadu i petsto godina pre naše ere izraelski su sveštenici koristili sveto ulje pomazanja koje se pravilo od "najboljih mirisa" i u skladu sa "uputstvima dobijenim od Boga"! Jevreji su koristili mirisna ulja u kozmetičke i medicinske svrhe te kod pripremanja tela za sahranu - pri čemu su nesumnjivo služila kao sredstvo za dezinfekciju i uklanjanje neugodnog mirisa. Na primer, žene koje su otišle do Isusovog groba ponele su mirisna ulja i druge mirisne stvari kako bi njima namazale njegovo telo. U izraelskom domu gostoljubivost se, između ostalog, pokazivala tako da se gostu namažu noge mirisnim uljem.
    -U prvom veku naše ere u Rimu se navodno godišnje trošilo oko 2.800 tona tamjana i 550 tona smirne. Takve aromatične materije donošene su navodno na poklon Isusu dok je bio dete. Godine 54. n. e. rimski car Neron navodno je potrošio novac u vrednosti od današnjih 100.000 dolara da bi kupio mirise koji su korišćeni na jednoj njegovoj zabavi. Iz skrivenih cevi postavljenih u odajama u kojima su gosti jeli izlazila je mirisna vodena prašina. U 7. veku nove ere Kinezi su počeli koristiti mirisne materije u raznim oblicima, između ostalog i mirisne vrećice. U srednjem veku parfemi su se počeli koristiti i u islamskoj kulturi, u kojoj su naročito bili omiljeni ružini mirisi. U 7. veku nove ere Kinezi su počeli koristiti mirisne materije u raznim oblicima, između ostalog i mirisne vrećice. U srednjem veku parfemi su se počeli koristiti i u islamskoj kulturi, u kojoj su naročito bili omiljeni ružini mirisi. U 17. veku u Francuskoj je proizvodnja parfema toliko uzela maha da se dvor Luja XV nazivao parfimisani dvor. Mirise su nanosili ne samo na kožu već i na odeću, rukavice, lepeze i nameštaj.

    -Kolonska voda je nastala u 18. veku, a stavljana je u kupke, dodavala vinu, uzimala s kockom šećera za osvežavanje daha te koristila u medicinske svrhe kao dodatak klistiru i toplim oblozima. U 19. veku proizvedeni su prvi sintetički mirisi. Tako su se na tržištu prvi put našli parfemi koji se nisu mogli koristiti u medicinske svrhe.
    -Danas je proizvodnja parfema biznis u kojem se zarađuju milijarde dolara.

  8. #8
    Registrovani Član
    Rosa avatar
    Status : Rosa je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Poruke : 12,185
    Tekstova u blogu : 21

    Početno Odg: Parfem-istorijat,sve o parfemima,preporuke



    Kako i gde prskati parfem?


    Bilo koje mirisne arome je najbolje stavljati, odnosno naprskati na mesta gde nam je najtanja koža. To su predeli tela poput vrata, grudi, ručnog zgloba, iza ušiju i lakta. Nemojte preterivati, jer možda Vi ne osetite svoj miris, ali će ljudi oko Vas primetiti taj neodoljivi oblak mirisa.

    -Još jedna stvar koju mnogi ljudi ne shvataju je da trljanje zglobova jedan o drugi izaziva razbijanje molekula mirisa. Rezultat je čudno, neujednačeno menjanje mirisa tokom dana i pogrešne proporcije različitih mirisnih nota. Dakle, nanesite parfem na svaki zglob posebno ili samo nežno dodirnite zglobove, bez trljanja.

    -Ranije se savetovalo da parfem nanesete na sva pulsirajuća mesta (vrat, ručni zglob, može i unutrašnja strana lakta, neki su ga nanosili i na zadnji deo kolena…) ili, na drugi način formulisano, na sva mesta na kojima biste volele da vas ljube. Taj savet je imao odličnu osnovu, jer su tada parfemi proizvođeni tako da je toplota tela potpomagala širenje njihovog mirisa, pa je nanošenje na “pulsirajuće” tačke obezbeđivalo da zamamno mirišete.

    -Danas je, međutim, tehnologija proizvodnje parfema složenija. Miris se neće samo širiti od vas jednom kada ga nanesete, jer su sada parfemi prilično kompleksne mešavine različitih sastojaka koji će proći kroz različite faze nakon što ih stavite na kožu. Prvo će biti jasni i iskričavi, zatim će se “rastopiti” i postati nežniji i topliji. Ne zavise više od toplote vašeg tela, ne toliko, pa ih nije ni neophodno nanositi samo na mesta gde je puls najizraženiji i odakle bi se nekadašnji parfemi najbolje širili.

    Ono što se danas, zapravo, najviše proizvodi i prodaje jesu toaletne vode u spreju, jer su one mnogo blaže, pa ih možete nositi celog dana a da ne izvršite atak na čulo mirisa svakog pored koga prođete.
    Posledica toga jeste da te toaletne vode možete sasvim slobodno da raspršite po celom telu – ne kao da se kupate u parfemu, s količinom ipak ne treba biti neumeren, ali nije više ni potrebno naneti ih na svega nekoliko tačaka. Nakon što svoj omiljeni miris raspršite po celom telu, za vama će ostajati mirisan – a ipak ne prenapadan, ako ne preterate s količinom.

  9. #9
    Registrovani Član
    Rosa avatar
    Status : Rosa je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Poruke : 12,185
    Tekstova u blogu : 21

    Početno Odg: Parfem-istorijat,sve o parfemima,preporuke



    Kako prepoznati original?



    Na našem tržištu ima sve više kopija parfema koje se prodaju kao originalni parfemi. Da ne biste postali žrtva ovakve prevare,postoje četiri korisna saveta koji će Vam pomoći pri prepoznavanju originalnog parfema, to jest kopije parfema. U nastavku teksta pročitajte više o tome.


    1. Proverite pakovanje! Ako je parfem u celofanu, original parfem će se razlikovati od kopije parfema po tome što se originalni parfemi pakuju u prozirne, neizgužvane, kvalitetne celofane, koji stoje čvrsto oko kutije parfema.
    Ako parfem nije u celofanu – to još ne mora ništa da znači, jer mnogi prodavci skidaju celofane sa parfema pre prodaje. U tom slučaju proverite da li elementi na kutiji parfema odgovaraju elementima na kutijama ostalih parfema iz iste linije ili, još bolje, pronađite na internetu slike pakovanja konkretnog parfema i uporedite. Ukoliko vidite značajno odstupanje (bilo da na Vašem parfemu ima elemenata kojih nema na slici originalnog parfema, ili ima istih elemenata, ali su loše odštampani, ili postoje razlike u fontu teksta na kutiji...), najverovatnije u rukama držite kopiju parfema. Kutije originalnih parfema imaju oštre ivice i izrađene su od najkvalitetnijih vrsta kartona. Ukoliko se Vaš parfem nalazi u kutiji lošeg kvaliteta, u kojoj bočica ima puno prostora, verovatno se radi o kopiji parfema. Kod najlošijih kopija parfema se dešavaju i greške u tekstu – bilo gramatičke greške u opisu, sastavu i slično, bilo slovne greške u samom nazivu parfema (klikni na sliku).

    2. Pregledajte bočicu u kojoj se nalazi parfem Bočice originalnih parfema su izrađene od jako kvalitetnog stakla, obično sa puno sitnih detalja koji su jedinstveni za određenog kreatora ili liniju parfema. Ako bočica Vašeg parfema ima vidljive nesavršenosti, skoro je sigurno da se radi o kopiji parfema. Takođe, potražite karakteristične oznake koje na sebi nosi određena linija parfema – ako nedostaju, takođe je u pitanju kopija parfema.

    3. Proverite izgled samog parfema, tj. tečnosti u bočici Kod originalnih parfema, tečnost je kristalno čista. U njoj nema nikakvog trunja ili sedimentnih materija. Ako vidite mutnu tečnost, ili bilo šta u tečnosti, definitivno gledate u kopiju parfema. Originalni parfemi imaju jako kompleksne, troslojne mirisne note. Većina kopija parfema nema tu kompleksnost u mirisu. Neke kopije mirišu slično kao originali, ali se u mirisu oseća jednostavnost mirisne note. Neke pak mirišu totalno drugačije od originalnog parfema čiju kopiju predstavljaju.

    4. Potražite serijski broj parfemaOva metoda je manje pouzdana od prethodne tri, jer se proizvođači kopija parfema trude da što bolje iskopiraju elemente originalnog parfema, a serijski broj je najlakše iskopirati. Svi originalni parfemi negde na pakovanju nose i serijski broj.

    Mesta na kojima se nalaze ti brojevi variraju od proizvođača do proizvođača, ali i sami proizvođači često menjaju mesta serijskih brojeva kao vid borbe protiv kopiranih parfema. Potražite broj od tri, četiri, pet cifre koji se obično nalazi na dnu bočice parfema, obično utisnut u samu bočicu, odštampan na staklu, ili zalepljen na dno bočice. Kada pronađete ovaj broj, uporedite ga sa brojem odštampanim na pakovanju parfema. Na kutiji parfema se serijski broj obično nalazi pored bar-koda.
    Serijski broj bočici parfema mora biti isti kao onaj na kutiji. Ako se ovi brojevi ne poklapaju – u pitanju je kopija parfema!
    Takođe, ako ne uspete da nađete serijski broj na samoj bočici parfema – najverovatnije je reč o kopiji, mada pazite u donošenju ovog zaključka, postoji šansa da se broj nalazi na bočici, ali ga jednostavno ne vidite (klikni na sliku).

     

    Na sledećem linku pomoću ovog koda možete proveriti godinu proizvodnje vašeg parfema checkcosmetic.net

Slične teme

  1. Koji je vas omiljeni parfem?
    Od gedza u forumu Kozmetika i lepota
    Odgovora: 186
    Poslednja poruka: 30-03-2021, 23:13
  2. Preporuke
    Od PRCKO u forumu Pozorište & Film
    Odgovora: 121
    Poslednja poruka: 25-08-2020, 23:08
  3. Koji vas muški parfem ''obara sa nogu''?
    Od Sagacity u forumu Ženski kutak
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 12-08-2013, 08:27
  4. Koji vas ženski parfem ''obara sa nogu'' ?
    Od Sagacity u forumu Muška soba
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 05-02-2013, 21:56
  5. preporuke
    Od poverljiva u forumu Muška soba
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 12-07-2009, 09:52

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •