Stranica 20 od 31 PrviPrvi ... 10181920212230 ... ZadnjaZadnja
Pokazuje rezultate 381 do 400 od 602

Tema: Vijesti iz Republike Srpske

  1. #381
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,443
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Odg: Vijesti iz Republike Srpske

    CIK DONIO ODLUKU: Slavko Vučurević skinut sa kandidatske liste!

    Nosilac liste PDP-a za Narodnu skupštinu RS iz izborne jedinice 9 i aktuelni gradonačelnik Trebinja Slavko Vučurević, prema odluci CIK-a skinut je sa kandidatske liste i kažnjen je sa 3000 KM. Partija demokratskog progresa kažnjena je sa 6000 KM, saznaje ATV.

    Na tribini Saveza za promjene u Trebinju na poziv gradonačelnika Slavka Vučurevića čula su se skandiranja “Željka, ku.vo”, “Mile, lopove” i “Igore, Turčine”.

    nema pcovanje


  2. #382
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,443
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Odg: Vijesti iz Republike Srpske


    Duel o kome će svi pričati: TV duel Dodik – Tadić

    U ATV duelu “Apostrof izbori 2014″ koplja će ukrstiti kandidati za predsjednika RS na narednim opštim izborima. Milorad Dodik ispred koalicije SNSD-DNS-SP i Ognjen Tadić – ispred Saveza za promjene



  3. #383
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,443
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Odg: Vijesti iz Republike Srpske

    Dodik: SNSD želi da već u ponedjeljak formira vladu



    BANJALUKA - SNSD želi da već u ponedjeljak sa svojim koalicionim partenerima formira novu strukturu vlade, nakon pobjede u koju smo ubjeđeni, poručio je Milorad Dodik, kandidat koalicije SNSD-DNS-SP za predsjednika RS, na završnoj tribini SNSD-a u Banjaluci, održanoj na Trgu Krajine.
    „Došao sam ovdje da sa vama širimo ljubav i da gradimo novu budućnost i stabilnost i RS na ponos svih nas koju ćemo ostaviti našoj djeci da žive ovdje”, kazao je Dodik, obraćajući se prisutnim simpatizerima.
    Poručio je da je urađeno sve da narod u RS ne bude potlačen i ponižen, te da mu je svaki čovjek u RS bitniji od svih stranih ambasadora zajedno.
    “Radio sam predano i nikada nisam odustao a nikada me nije bilo sramota što predstavljam RS i što sam Srbin”, kazao je Dodik.

  4. #384
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,443
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Odg: Vijesti iz Republike Srpske

    Milorad Dodik rekao je da vrijeđanje premijera RS Željke Cvijanović predstavlja pokušaj stvaranja atmosfere linča, političkih pritisaka i tenzija u društvu

    Vrijeđanje premijerke Cvijanović je udar na sve žene


    "Primitivno vrijeđanje premijera kao kandidata i kao žene na predizbornom skupu, u prisustvu odgovornih ljudi i nosilaca te političke strukture, predstavlja pokušaj pravljenja atmosfere linča i omalovažavanja. To nije samo udar na premijerku, nego na sve žene za koje oni smatraju da nisu dostojne, jer nisu sa njima", istakao je Dodik.

  5. #385
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,443
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Odg: Vijesti iz Republike Srpske

    Lazanski: Jedino Dodik može da održi RS

    BEOGRAD - Politički analitičar Miroslav Lazanski rekao je da je aktuelni predsjednik RS Milorad Dodik jedini političar koji može da obezbijedi budućnost RS i njen opstanak.
    "Bez Milorada Dodika na čelu, vi gubite Republiku Srpsku. Nije to samo moje mišljenje, to je mišljenje vrlo uglednih zapadnih analitičara, da ne kažem i obavještajnih službi. On je jedini političar koji može da održi Republiku Srpsku i s kim Republika Srpska ima punu perspektivu", rekao je Lazanski Srni.
    On je dodao da će oni koji bi eventualno bili dovedeni na vlast na fonu zapadnih ambasada, morati da slušaju svoje mentore i zapadne centre moći, jer bi bili njihovi dužnici.
    "Jedini koji nikome nije dužan u Srpskoj, u smislu političkih dugova, jeste Dodik. On može da igra tu nezavisnu poziciju. Sa njim je Republika Srpska osigurana da se Dejton neće krivo tumačiti i da neće doći do njegove revizije", ocijenio je Lazanski, dodavši da svi drugi nemaju tu vrstu harizme, niti poziciju na međunarodnom planu kao što je ima Dodik.
    Ako Republika Srpska ostane bez Dodika, smatra Lazanski, pitanje je vremena kada je više neće biti.
    Ocijenivši da je predizborna kampanja u Republici Srpskoj veoma prljava i puna demagogije i prazne priče, Lazanski je rekao da se predstavnici opozicije ponašaju kao da ljudi u Srpskoj imaju kolektivnu amneziju.
    "Priča se o kriminalu i korupciji, a kriminal u Srpskoj je začet upravo za vreme vladavine SDS-a, još u vreme rata. Isto kao i priča o ingerencijama Republike Srpske. Upravo je vlast SDS-a lišila Republiku Srpsku nekih bitnih prerogativa i ingerencija", istakao je Lazanski.

    On je naveo da je na nastupima kandidata Saveza za promjene za predsjednika Republike Srpske Ognjena Tadića čuo priče o povećanju penzija, o otvaranju novih radnih mjesta..., postavivši pitanje odakle on misli to da obezbijedi.
    "Sve je to lepo, ali odakle. Priče da su penzije i plate najmanje u Evropi, koliko ja znam, nisu tačne i ta tvrdnja ne odgovara činjenicama. Kod vas su plate u nekim profesijama bolje nego u Srbiji", istakao je Lazanski.
    Napomenuvši da ima mnogo nastupa koji se baziraju samo na ponavljanju riječi "promjene", Lazanski je upitao šta znače te promjene ako one ne donose ništa bolje. Normalno je, dodaje on, da opozicija ide na to da kaže da se sve loše u Republici Srpskoj desilo za vrijeme sadašnje vlasti i Milorada Dodika, ali to je vrlo nepošteno.
    "Slušam priče kandidata Saveza za promjene Ognjena Tadića o bezbednosti i o tome kako je država odgovorila na bezbednost. Kako može upoređivati poplave i šta bi bilo da je neko napao Srpsku? To su dva fenomena koja su apsolutno nespojiva. Dobro je da nije rekao kako da se odbranimo od zemljotresa. To je stvarno demagogija, koja mi je potpuno neočekivana od pretendenta na tako visoku i ozbiljnu funkciju kao što je funkcija predsednika", istakao je Lazanski, dodavši da ga je Tadić veoma razočarao u svojim nastupima.

  6. #386
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,443
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Odg: Vijesti iz Republike Srpske

    BANJALUKA - Slobodarska stranka Austrije podržava pravo naroda Republike Srpske na samoopredjeljenje, rečeno je danas, u Banjaluci, nakon sastanka predsjednika Srpske, Milorada Dodika i predsjednika ove partije, Hajnca Kristijana Štrahea.
    Trenutno najjača partija u Austriji podržava i ukidanje funkcije visokog predstavnika u BiH, a protivi se sankcijama Ruskoj federaciji smatrajući da nisu dobre za ekonomiju Evropske unije, javlja RTRS.



    Dodik sa Štraheom: Pravo RS na samoopredjeljenje


  7. #387
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,443
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Odg: Vijesti iz Republike Srpske

    Sačuvati mir i stabilne strukture




    BANJALUKA - Predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik izjavio je da svi na ovim prostorima žele da se sačuva mir i da se obezbijede stabilne strukture.
    "Republika Srpska se kreće ka EU i želi da gradi snažno partnerstvo po svim pitanjima sa Ruskom Federacijom", rekao je Dodik danas novinarima u Banjaluci, nakon sastanka sa delegacijom Slobodarske partije iz Austrije.
    Dodik je istakao da je Republika Srpska ostala izvan zahtjeva kojim je traženo uvođenje sankcija Ruskoj Federaciji, ističući da je to štetno za ekonomiju Srpske.

  8. #388
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,443
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Odg: Vijesti iz Republike Srpske

    Dodik ubjedljivo nadmašio Tadića u TV duelu



    Tadić je veći dio svoje rasprave pokušao isprovocirati Dodika, a pravih ekonomskih problema i suštinske kritike prema vladajućoj koaliciji u RS gotovo da se nije ni dotakao. U nekoliko navrata pokušao je okriviti vlast za tešku ekonomsku situaciju u RS, ali njegovi argumenti nisu izgledali ubjedljivo

    Iako je Tadić Dodiku pokušao staviti primjedbu da ne vodi dijalog, čini se da je u 90 minuta koliko je emisija trajala najmanje bilo govora o problemima koji se najviše tiču građana.
    Dodik: Ja sam vodio ozbiljne kompanije,a vi nemate nijedan ozbiljan posao iza sebe. Mi smo napravili pomak.

    Tadić: Jeste rekli u pauzi da ćete se potući sa mnom?

    Dodik: Uozbiljite se...Dramatično je da ne poznaje ekonomiju (aludirajući na Tadića) ..
    Tadić: Nema novca.

    "Vi ste ko nenavođena raketa, ne znate gdje ćete", kazao je Dodik.

  9. #389
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,443
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Odg: Vijesti iz Republike Srpske

    DEJAN ŠAJINOVIĆ - 10.10.2014 08:00

    Dodik: Putinova podrška vjetar u leđa RS





    "Isplata penzija je redovna. Plate u prosvjeti, zdravstvu i policiji su redovne i veće od plata njihovih kolega u regionu. Čak ni pod teretom velike krize nismo izgubili broj radnih mjesta koliko je izgubljeno u zemljama oko nas.
    Sve kriminalne grupe u zemlji su razbijene zahvaljujući predanom radu Policije, koju smo opet mi očuvali i sačuvali u trenutku kada su neki drugi bili spremni i nju da predaju", rekao je Dodik.

    NN: Ukoliko osvojite predsjednički mandat, šta će Vam biti politički prioriteti?

    DODIK: Institucionalna i svaka druga stabilnost RS je prioritet nad prioritetima. Samo u uslovima takve stabilnosti RS može da jača svoj demokratski kapacitet. Bez političke stabilnosti jedne zemlje nema ekonomskog napretka, nema novih investicija, nema novih radnih mjesta.
    A do političke stabilnosti možemo doći samo ako stvorimo uslove za efikasan rad svih institucija RS, u prvom redu Narodne skupštine. Zato će i moj prioritet biti politička stabilnost RS, jer samo stabilna Srpska može da odgovori izazovima koji stoje pred njom u narednom periodu.


    NN: Da li mislite da Vam je susret sa ruskim predsjednikom u Moskvi na neki način dao vjetar u leđa na predstojećim izborima?

    DODIK: Poznato vam je da je to moj drugi susret ove godine sa predsjednikom Ruske Federacije gospodinom Putinom. I ovaj posljednji susret o kojem govorite dogovoren je ranije, tako da ga ne bih vezivao za predstojeće izbore. Premijerka Cvijanović i ja smo u Moskvi bili u svojstvu predsjednika Vlade i predsjednika RS, a ne kao funkcioneri SNSD-a.

    I sve što smo tamo dogovarali i potpisali, učinili smo u tom svojstvu. Podrška predsjednika jedne od najmoćnijih država svijeta, predsjednika Putina, svakako da je dobro došla, jer je to podrška našem partnerstvu, našim političkim i ekonomskim vezama koje smo uspostavili u posljednjih osam godina.
    U tom smislu sam veoma zadovoljan riječima predsjednika Putina, i čitao bih te riječi kao podršku RS.
    Neka narod RS ocijeni "težinu" riječi predsjednika Ruske Federacije. Dodao bih i to da mi je bila velika čast što smo na tom nivou primljeni u Moskvi, i što smo uspjeli da prethodnih godina, upravo preko Ruske Federacije, odnosno njihovih predstavnika u UN, obezbijedimo da se čuje i naš stav i naša riječ. Prijatelja u politici kao i u životu nikad dosta. A još ako su ti prijatelji velesile na međunarodnom planu, onda je to velika stvar za naš narod i RS.

    I da konkretno odgovorim na vaše pitanje: da, podršku predsjednika Putina doživio sam kao vjetar u leđa RS i njenom narodu.
    Neka narod cijeni kako je do te podrške došlo.

  10. #390
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,443
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Odg: Vijesti iz Republike Srpske



    Dodik nije podlegao Tadićevim verbalnim provokacijama

    Vranješ: Tadić nije dorastao funkciji na koju pretenduje

    Aleksandar Vranješ, profesor na Fakultetu političkih nauka u Banjaluci, istakao je da se u duelu jasno vidjelo da je Tadić došao s namjerom da isprovocira Dodika.
    "Jasno se vidjelo da je Dodik je bio apsolutno smiren i uspio se iskontrolisati kod svih niskih udaraca koje je primio od Tadića. Na kraju se desilo da je Tadić na neki način izgubio koncentraciju i došao je do izražaja njegov afektivni temperament. Neverbalno komuniciranje je pokazalo jaku nervozu. Mislim da je svoje glasače iznenadio nekulturom komuniciranja kada je upadao u riječ i odnosio se prema Dodiku veoma lično, kao da ima nešto lično protiv njega. Mislim da je Tadić poslao sliku da još nije dorastao funkciji na koju pretenduje. Pokazao je da nema državnički stil ponašanja koje treba da ima jedan predsjednik. Mislim da su birači od njega očekivali da ponudi neki program, svoju viziju i ideje. Ako je smatrao da je dovoljno da se isprovocira Dodik da se dobiju izbori, mislim da je to pogrešna strategija", naglasio je Vranješ.
    Istakao je da se cijela kampanja opozicije svela na govor mržnje u svojim predizbornim spotovima.
    "Ljudi žele da čuju rješenja, kako se nešto može popraviti, kako se neki problemi mogu riješiti. Opozicija ima lagodnu poziciju jer nema potrebe da se brani. Uvijek je teža pozicija vlasti da odbrani ono što je radila. Ako su u opoziciji mislili da izbore mogu dobiti na osnovu ličnih uvreda, mislim da su odabrali pogrešnu strategiju", ocijenio je on.

  11. #391
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,443
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Odg: Vijesti iz Republike Srpske



    Dugin: Novi Dodikov mandat izaziva nemir na Zapadu

    MOSKVA - Poznati ruski sociolog i geopolitičar Aleksandar Geljejevič Dugin ocijenio je da opšti izbori u BiH, koji će biti održani 12. oktobra, izazivaju nemir na Zapadu, jer "još jedan predsjednički mandat najjačeg srpskog političara Milorada Dodika može da postane prekretnica".
    "Njegova popularnost znatno je porasla, njegova snaga ojačala. On čeka izbore kako bi počeo da djeluje. I naravno da Zapad na to neće gledati dobroćudno. I on se sprema. Sve NVO, u prvom redu mreže DŽordža Soroša, glavnog sponzora 'obojenih atlantističkih revolucija', dovedene su u punu bojevu gotovost", istakao je Dugin.
    U autorskom tekstu pod naslovom "Srpska obzorja Ruskog proljeća – Milorad Dodik i njegov značaj za Srbiju i Rusiju", Dugin je naveo da je predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik izuzetno popularan, oprezan i tanan političar.
    "Cijeli njegov životni put bio je vezan za jedno - za borbu za očuvanje jedinstva srpskog naroda i za odbranu Srba u Republici Srpskoj, koja se suprotno volji njenog stanovništva obrela u sastavu BiH", ocijenio je Dugin.
    On je naglasio da je Dodik u borbi za srpski narod krenuo svojim sopstvenim putem, pristao na neke zahtjeve Zapada, ograničivši srpski nacionalizam, ali samo zato da bi izgradio Republiku Srpsku.
    "Republika Srpska je uspjela da odbrani svoju nezavisnost od bošnjačkog nacionalizma Sarajeva, podržanog od Zapada, da sačuva srpsku socijalnu strukturu, kulturu, školstvo, upravu, vjeru", istakao je Dugin.

    On je dodao da je uaravo u Republici Srpskoj sačuvano kritično etnosocijalno jezgro pravih Srba, neslomljenih, neklonulih, koji nisu izdali svoju vjeru, sebe same.

  12. #392
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,443
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Odg: Vijesti iz Republike Srpske


    Iz izbornih štabova stranaka SNSD i SDS, na osnovu dosad prebrojanih glasova, noćas su date oprečne ocjene o tome ko od kandidata tih partija vodi u trci za predsjednika Republike Srpske – Milorad Dodik ili Ognjen Tadić.
    Potpredsjednik SNSD-a Igor Radojičić saopštio je da, poslije 53 odsto prebrojanih glasova, Milorad Dodik vodi sa 52 odsto, u odnosu na 48 odsto koliko ima Ognjen Tadić.

  13. #393
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,443
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Odg: Vijesti iz Republike Srpske

    Možemo da proglasimo pobjedu Željke Cvijanović, izjavio je Dodik.

    Odlučujući broj glasova u Banjaluci je dospio tako da je u konačnici Željka Cvijanović osvojila 309 201 glasova a Mladen Ivanić 303 621 glas.

    "Možemo računati da je Željka Cvijanović izvjesno dobila mandat. Koalicija je odnijela pobjedu"

    "Vjerujemo da je bilo i podrške glasova iz odsustva" dodao je Dodik

    "Možemo da odahnemo. Ovo je potpuno relevantan rezultat"kazao je lider SNSD-a

  14. #394
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,443
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Odg: Vijesti iz Republike Srpske

    Dodik: Kampanja nikada nije bila prljavija

    13.10.2014 13:20

    BANJALUKA - Žao mi je zbog rezultata za Predsjedništvo BiH. Znali smo od početka da je to velika igra, rekao je Milorad Dodik, predsjednik SNSD-a.
    "Na 99,93 odsto obrađenog uzorka tačno je da Ivanić vodi za oko 100 glasova ali od glasova iz inostranstva očekujemo glasove Hrvata pa se nadam da bi tu možda moglo doći i do drugačijeg rezultata", rekao je Dodik na današnjoj pres konferenciji.
    On je istakao da su se stranci masovno uljučivali u predizbornu kampanju.
    "Ako Ivanić i prođe on će se morati okretati prema stavovima Narodne skupštine Republike Srpske. Mi smo znali već odavno da su oni znali da ne mogu da pobijede mene na poziciji predsjednika RS pa su se koncetrisali za poziciju u Predsjedništvu BiH ", kazao je Dodik i naglasio da izborna kampanja nikada nije bila prljavija.

  15. #395
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,443
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Odg: Vijesti iz Republike Srpske

    Preliminrani, nezvanični i nepotpuni rezultati Opštih izbora


    DODIK MILORAD - SNSD-DNS-SP - 264051, glasova, 47.10 %

    TADIĆ OGNJEN - SAVEZ ZA PROMJENE- 253211 glasova, 45.16 %

    SALKIĆ RAMIZ - DOMOVINA - 15552 glasova, 2.77 %

  16. #396
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,443
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Odg: Vijesti iz Republike Srpske


    Ovako izgleda poredak za Predsjednika RS


  17. #397
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,443
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Odg: Vijesti iz Republike Srpske

    Presjek stanja- Ovo su pobjednici Opštih izbora u BiH

    Prema nekompletnim i nezvaničnim danas objavljenim rezultatima, SNSD je izgubio samo u trci za srpskog člana Predsjedništva BiH, gdje je kandidovao Željku Cvijanović, dok je za ostale organe i nivoe vlasti SNSD pobijedio SDS i njegove koalicione partnere.

    Srpski član Predsjedništva BiH, prema preliminarnim nekompletnim rezultatima, biće Mladen Ivanić, kandidat Saveza za promjene. Bakir Izetbegović (kandidat SDA) osvojio je najviše glasova u trci za bošnjačkog člana Predsjedništva i time sebi osigurao drugi mandat na ovoj funkciji. Lider HDZ BiH Dragan Čović pobijedio je u trci za hrvatskog člana kolektivnog šefa države, ostavivši iza sebe kao drugoplasiranog Martina Raguža, predsjednika HDZ 1990.

    Lider SNSD-a Milorad Dodik, aktuelni predsjednik RS, osvojio je još jedan mandat na ovoj funkciji jer je na izborima dobio 10.840 glasova više od drugoplasiranog Ognjena Tadića, kandidata Saveza za promjene.

  18. #398
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,443
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Odg: Vijesti iz Republike Srpske

    Dodik i Cvijanović na vojnoj paradi u Beogradu, stiže i Putin

    U Beogradu će danas biti održana vojna parada "Korak pobjednika" povodom obilježavanja 70 godina od oslobođenja Beograda u Drugom svjetskom ratu, kojoj će prisustvovati predsjednik Rusije Vladimir Putin i zvaničnici Srbije i Republike Srpske (RS).

    Paradi, čiji je početak predviđen za 15.30 sati, prisustvovat će predsjednik RS-a Milorad Dodik i premijer RS-a Željka Cvijanović.

    U prvoj vojnoj paradi u Beogradu poslije 29 godina kod Palate "Srbija" i na Dunavu učestvovat će oko četiri i po hiljade pripadnika Vojske Srbije.

    Biće angažovano više od 300 različitih pokretnih sredstava naoružanja i vojne opreme, a na paradi će biti prisutna i ruska akrobatska grupa "Striži".

    Tokom jednodnevne posjete Srbiji, Putin će prisustvovati obilježavanju 100 godina od početka Prvog svjetskog rata, te 70 godina od oslobođenja Beograda i pobjede nad fašizmom.

  19. #399
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,443
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Odg: Vijesti iz Republike Srpske

    LG donirao Mašinskom fakultetu u Banjaluci opremu vrijednu 50.000 EURA

    LG Electronics je danas donirao komercijalni sistem klimatizacije za obuku i istraživanje na Mašinskom fakultetu u Banjaluci. Zahvaljujući ovoj donaciji, studenti će imati iskustvo iz prve ruke u radu i učenju na sistemima, sa kojima će se kasnije susretati tokom svog radnog iskustva, te eventualno učestvovati u dizajniranju novih modela u budućnosti.


  20. #400
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,443
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Odg: Vijesti iz Republike Srpske



    Dodik: Nakon izbora ista politika - afirmacija Srpske

    BEOGRAD - Predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik izjavio je Srni da politika državnog vrha Srpske, nakon oktobarskih izbora, ostaje ista i da će biti usmjerena na dalje pozicioniranje i afirmaciju Republike Srpske kroz dejtonski mirovni sporazum i Ustav Srpske.
    "Ono što je dobro za Republiku Srpsku, to ćemo raditi i u narednom periodu. Nemamo namjeru odustajati od naših strateških ciljeva", rekao je Dodik.
    On je naglasio da će politika Republike Srpske u budućnosti biti ojačana nastojanjem da se nadležnosti koje su na sumnjiv način prenesene na nivo BiH, vrate Srpskoj.
    Dodik je istakao da će poseban akcenat biti stavljen na jačanje ekonomije, otvaranje novih i očuvanje postojećih radnih mjesta.
    Južni tok neće stati

    Predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik izjavio je večeras Srni da je za Republiku Srpsku izuzetno važna realizacija gasovoda "Južni tok" i da taj projekat neće biti zaustavljen.
    "Idemo u dalju proceduru, nećemo stati. Neće se zaustaviti taj projekat. Idemo u izgradnju gasovoda", rekao je Dodik, koji je danas u Beogradu prisustvovao vojnoj paradi "Korak pobjednika", održanoj povodom 100 godina od početka Velikog rata i 70 godina od oslobođenja Beograda u Drugom svjetskom ratu.
    On je istakao da je sa predsjednikom Izvršnog odbora "Gasproma" Aleksejom Milerom razgovarao u vezi sa "Gaspromom".
    Dodik je rekao da je iza njega izuzetno uspješan dan i da se u nekim dijelovima razgovora sa predsjednikom Ruske Federacije Vladimirom Putinom "moglo vidjeti šta ruska politika i privreda na ovom prostoru misle".
    On je naglasio da je Putin ovom prilikom govorio o mogućnosti da se pokuša putem ruskih poslovnih banaka finansirati poljoprivreda za rusko tržište.
    "Tu mogućost ćemo dobro izučiti i mi u Republici Srpskoj, te pokušati da napravimo iskorak", dodao je predsjednik Republike Srpske.
    Dodik je istakao da je Jugoslavija bila velika zabluda srpskog naroda u prošlom vijeku i da Srbi i u Srbiji i u Republici Srpskoj treba da se okrenu stvaranju svoje države i da odbrane svoj identitet.

    On je rekao da su Srbi u oba svjetska rata najviše stradali u regionu, a da su ustaše i drugi kvislinzi iz toga pokušali da izvuku korist.

    "Srbi danas moraju da odbrane sve ono što se tiče njihovog identiteta, pismo, jezik, kulturu, krsnu slavu i sve ono što jeste identitet i da taj identitet ne skrivaju ni od koga i da se njega ne stide", istakao je Dodik.

Stranica 20 od 31 PrviPrvi ... 10181920212230 ... ZadnjaZadnja

Slične teme

  1. Spoljna politika Republike Srbije
    Od G u forumu Politika
    Odgovora: 88
    Poslednja poruka: 02-06-2016, 00:18
  2. Vijesti iz Republike Srpske
    Od DaDole u forumu Vesti - Hronika
    Odgovora: 23
    Poslednja poruka: 20-02-2014, 10:30
  3. Uspesi Vlade Republike Srbije ...
    Od Sandokan u forumu Politika
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 12-12-2011, 16:19
  4. Vlada Republike Srbije.
    Od G u forumu Politika
    Odgovora: 36
    Poslednja poruka: 14-12-2010, 17:48
  5. srećan vam 29 novembar dan republike
    Od Man u forumu Zona sumraka - Anarhija
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 29-11-2009, 15:19

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •