Pokazuje rezultate 1 do 7 od 7

Tema: Da li uživate u poslu koji radite?

  1. #1
    Registrovani Član
    ЖениМиСе avatar
    Status : ЖениМиСе je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : NP Fruška gora, Banja Vrdnik
    Poruke : 795
    Tekstova u blogu : 18

    Red face Da li uživate u poslu koji radite?

    Kada radimo posao u kojem ne uživamo, on postaje siguran recept za nezadovoljstvo u životu.

    Šta vaš posao znači za vas?
    Da li je ono što radite u skladu sa vašim sposobnostima i vašim najdubljim interesima?
    Da li je posao jednostavno način da zaradite za život?
    Da li je za vas ponedeljak najgori dan u nedelji, a petak najbolji?

    Evo za početak da i sam dam neke odgovore na ova pitanja:

    Posao za mene ne znači obavezu i uvek ga biram prema mojim interesima i sposobnostima, ne predstavlja mi način da prosto zaradim za život. Ako mi neki posao ne pričinjava užitak i zadovoljstvo jednostavno ga neću ni prihvatiti jer pre ili kasnije će se pojaviti neki posao koji će mi i pružiti ono što od njega očekujem. A što se tiče najboljeg ili najgoreg dana u nedelji .... za mene oni svi su isti. Svaki novi dan pruža nove izazove i nove prilike da radim ono što volim. Što je veći problem ispred mene veće mi je i zadovoljstvo da se izborim sa istim. Toliko od mene za sada, a sad bih vole da čujem vaše mišljenje i odgovore na gore postavljena pitanja.
    Živim samo ovaj sadašnji trenutak, jer sve ostalo ili je već prošlo ili je neizvesno hoće li doći.

  2. #2
    Registrovani Član
    Padalica avatar
    Status : Padalica je odsutan
    Registrovan : May 2012
    Pol:
    Poruke : 8,977
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Odg: Da li uživate u poslu koji radite?

    Da budem malo diplomata

    Posao mi znaci sigurnost, nezavisnost i pruza jednu stabilnost , kakvu takvu, meni i mojoj porodici.
    I jeste jednostavno nacin da zaradim za zivot, da mogu, bila bih na odmoru stalno dok primanja stizu. Ali nazalost, ne moze tako
    i jeste mi ponedeljak najgori, a petak najbolji
    Ne mogu reci ni da obozavam svoj posao ni da ga mrzim...jednostavno tu je. Volim izazove, volim oblast koju radim, volim i ljude s kojima blisko saradjujem ali ne uvek. Da se ja pitam, radila bih kao degustator putovanja ...kazem bas degustator, jer turisticki radik je opet naporan posao. Ovako, obilazis i degustiras svet .
    Nazalost, zivimo u drzavi u kojoj nema mnogo izbora, moras da radis bilo sta da bi ziveo. Ne, ne 'ziveo'-'prezivljavao'
    Tako da mogu da kazem da sam srecna sto uopste imam posao da li uzivam u njemu, to vec zavisi od dana i ljudi...

  3. #3
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je prisutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,384
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Одг: Da li uživate u poslu koji radite?

    Posao koji obavljam radim profesionalno,za pare, znači nema uživanja.
    Uživanje ipak vezujem za neke druge stvari
    Generalno,zadovoljna sam i ne bih ništa posebno mijenjala.
    Naravno,ima teških trenutaka i loših dana,ali tako je u svemu što je dio poslovnog okruženja.
    Srećom,imam oko sebe divne saradnike i korektne ljude uvijek spremne da se dnevna rutina "razbije" ili napravi plan za neku zabavu,putovanje..
    Nekad mi je svaki dan ponedeljak,a nekad uvijek petak
    Jedino što me opterećuje je nivo odgovornosti,ali kao i sve,i to ima svoje mane i prednosti.

    I da,naravno da sam srećna što radim.

  4. #4
    Registrovani Član
    ЖениМиСе avatar
    Status : ЖениМиСе je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : NP Fruška gora, Banja Vrdnik
    Poruke : 795
    Tekstova u blogu : 18

    Početno Odg: Da li uživate u poslu koji radite?

    Neke poslove radim volonterski, nek pak za pare, ali i u jednom, a i u drugom slučaju ih radim samo i samo ako mi pričinjavaju užitak i zadovoljstvo ... Ne nisam bogat pa da mogu da biram šta ću raditi, a šta ne. Jednostavno sam došao do zaključka da nijedan posao na svetu nije vredan toga da prodam svoj duševni mir ... Ne volim poslove od 9 do 5 da se tako izrazim, niti volim da imam šefa nad glavom dok radim ... najviše volim honorarne poslove gde koliko toliko imam svoju slobodu naravno uz strogo poštovanje rokova, a po završenom poslu nije mi toliko bitno kolika je zarada, bitno mi je da je klijent zadovoljan i to je za mene pravi užitak i zadovoljstvo.
    Živim samo ovaj sadašnji trenutak, jer sve ostalo ili je već prošlo ili je neizvesno hoće li doći.

  5. #5
    Registrovani Član
    bakterijasmarsa avatar
    Status : bakterijasmarsa je odsutan
    Registrovan : May 2015
    Pol:
    Lokacija : Kikinda
    Poruke : 14,916

    Početno Odg: Da li uživate u poslu koji radite?

    Poenta ove price ce biti u sledecoj recenici: Ne mrzim svoj posao, ne kasnim i ne bezim u krivinama.

    Zapravo volim svoj posao kao struku koju radim i da su malo drugacije okolnosti da je manje politike a vise logike, bia bi situacija bombonica.
    Profesionalno odradjujem posao, trudim se da kad u 3 zatvorim vrata firmre i problemi ostanu iza vrata.
    Srecan sam sto imam kolege zdravog razuma koji su mi podrska i kojma sam podrska u svim situacijama a situacija ima svakodnevno.
    Danas smo posle posla otisli na pivo i bili potpuno iskreni i opusteni. To je sreca koju nemaju svi koji rade po javnim i drustvenim preduzecima, a narocito privatnim.
    Da sam u situaciji da radim sta pozelim i da ne razmisljam o prihodima koji zivot znace, radio bih projekte u prirodi na odrzanju prirode i suzivotu s prirodom, ali to je vec druga tema.
    Legal Alien

  6. #6
    udavača u pokušaju
    Nežnicah avatar
    Status : Nežnicah je odsutan
    Registrovan : Sep 2011
    Pol:
    Poruke : 28,108

    Početno Одг: Da li uživate u poslu koji radite?

    da, od 2003. pa na ovamo svaki sam mrzela i mrzim i dalje

  7. #7
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Одг: Da li uživate u poslu koji radite?

    volim svoj posao, nema tu mnogo razmišljanja. sreća je da mogu da živim od posla, da je posao u struci za koju sam se školovala...nemam animozitet prema ponedeljku, ali se ponekad radujem petku....
    i...ipak, iako je penzija još daleko, znam da mi neće biti žao kad dođe i taj dan.
    где си пошла с крмељиве очи

Slične teme

  1. Istina o IT poslu!
    Od Man u forumu Softver
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 15-10-2014, 13:57
  2. Test- posao koji radite
    Od DaDole u forumu Mali (psiho)testovi
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 01-09-2014, 08:21
  3. Da li znate da volite i uživate u ljubavi!?
    Od Cruz u forumu Hajde da se testiramo
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 14-06-2012, 05:53
  4. Umete li da uživate u ljubavi?
    Od Cruz u forumu Hajde da se testiramo
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 16-03-2012, 09:34
  5. Lojalnost poslu
    Od mica u forumu Psihologija i Neurologija
    Odgovora: 30
    Poslednja poruka: 25-01-2012, 15:35

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •