Stranica 5 od 10 PrviPrvi ... 34567 ... ZadnjaZadnja
Pokazuje rezultate 81 do 100 od 199

Tema: Misterija brojeva

  1. #81
    Registrovani Član
    Vragolanka avatar
    Status : Vragolanka je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Had
    Poruke : 3,974
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Misterija brojeva

    Citiraj Prvobitno napisano od sani Vidi poruku
    Ok shvatam sta ste hteli da kazete za misteriju broja 11..al ne shvatam znacaj pojave za koju Lilu i ja pitasmo..ZASTO STALNO NA SATU VIDIM 22:22.jEL TO NEKA DJAVOLSKA PORUKA, EL STA ..NE RAZUMEM BRE..il sam prosto gluMpava?
    Nije, zna on da bi ga kastrirala ako krene da šalje drugima male signale.

  2. #82
    Registrovani Član
    Vragolanka avatar
    Status : Vragolanka je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Had
    Poruke : 3,974
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Misterija brojeva

    Citiraj Prvobitno napisano od dr.Kadžija Vidi poruku
    pa nije to...nego je možda nevesta na tren pomislila da sam đavo
    A šta smo mi ono pričali na temu; ja mislim?

  3. #83
    Registrovani Član
    dr.Kadžija avatar
    Status : dr.Kadžija je odsutan
    Registrovan : Jul 2010
    Pol:
    Lokacija : Mračno doba šverca srednjevekovnih štamparskih boja
    Poruke : 940
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: Misterija brojeva

    Citiraj Prvobitno napisano od kojica Vidi poruku
    E dobro.. šalu na stranu...

    Misterija brojeva je jedna od najvećih gluposti koju je dokoni um mogao da smisli.
    To što smo izmislili brojeve da bi nam pomogli da se snađemo u životu i ponešto
    sračunamo, jeste korisno.
    Ali praviti misteriju oko nečega što smo sami izmislili zaista je van pameti.
    Dovoljno je što od nepoznatog pravimo misterije, zašto to radimo i sa poznatim?

    Neki pijani Rista je mogao 11. septembra 1941. godine da izjavi u kafani ''Srbija do Tokija''
    (I po svim zakonima verovatnoće to se sigurno nekog 11. septembra i desilo, ali to niko nije zapisao, a kamo li objavio jer je to totalno nebitan događaj)
    I to ništa ne bi promenilo, sve i da je kafana svečano počela sa radom na 11. septembar koji je datum rođenja gazde na kafanu..
    i da je Rista rođen u 11 sati i da ima 11 braće i sestara...
    i da je kafana pod brojem jedanaest u ulici..
    i da je u tom trenutku bilo 11 gostiju u kafani..
    ništa..
    ali da je američki predsednik to izjavio 11. septembra 1941. godine, taj bi se grad sada
    zvao ''esmo li vam rekli'' i to na ćirilici...

    Ne zbog datuma i brojeva već zbog toga što je to predsednik jedne veoma moćne države, a ne pijani Rista.
    Kao prvo, nikakva misterija brojeva ne postoji, to te vuče naziv teme . Brojevi su tu od početka (kad god da je bio i kakav god da je bio), i čovek ih nije izmislio ni smislio, već ih je otkrio, tj dao im ime.
    Drugo, očigledno je da nisi upoznata sa postojanjem rituala (svakakvih), i u sadašnjosti i kroz istoriju čovečanstva, samim tim nisi upoznata ni sa važnošću i neophodnosti brojeva prilikom izvođenja rituala.
    Treće, ne valja kada koristiš racionalizacije, pogotovo ovako infantilne kao što je ova sa kafanom, jer tako pokazuješ zavidan nivo nepoznavanja materije o kojoj se priča.

    Jedan lik, mnogo mudriji od mene , je još daaaaavno rekao - svetom ne upravljaju reč i zakon, već brojevi i simboli. Ali naravno, ''civilizacija'' ne dozvoljava korišćenje i primenu istorijskih mudrih reči u shvatanju svakodnevnog života i sveta oko nas, već su mudre reči rezervisane za citiranja poznatih likova kroz istoriju sa ciljem prikazivanja nekog opšteg ''znanja''.
    Sve što postoji može da se izrazi i predstavi brojem
    every year, every week, every day, every memory

  4. #84
    Registrovani Član
    Kovač avatar
    Status : Kovač je odsutan
    Registrovan : Mar 2010
    Pol:
    Lokacija : Periferija...
    Poruke : 1,188
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Misterija brojeva

    [QUOTE=dr.Kadžija;53935
    Jedan lik, mnogo mudriji od mene , je još daaaaavno rekao - svetom ne upravljaju reč i zakon, već brojevi i simboli. [/QUOTE]

    Da nije K.G.Jung?

  5. #85
    Registrovani Član
    dr.Kadžija avatar
    Status : dr.Kadžija je odsutan
    Registrovan : Jul 2010
    Pol:
    Lokacija : Mračno doba šverca srednjevekovnih štamparskih boja
    Poruke : 940
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: Misterija brojeva

    Citiraj Prvobitno napisano od Skituljka Vidi poruku
    Za sve ostalo brojevi su sabirani ili se broj 11 nekako sam namestio, samo za slucaj 77 potrebno je deljenje da bi se doslo dobroja 11. Ja i dalje nista ne verujem.
    I cija je to kuca tj. koja je? Ne prepoznajem. Ono jeste djavo na pocetku spota, ali me to ne tangira previse ili je neko doradio spot ili su sami ubacili djavola ili sta vec. Taj djavo je covekova kreacija, kao i svaki djavo.
    to je tačno što kažeš, ali samo ako posmatraš u tako uzanim okvirima, a već sam rekao, ali možda ne dovoljno jasno, da je za izvođenje rituala neophodna što veća učestalost i prisustvo određenog broja, da bi se ritul što uspešnije i efikasnije izveo. 77 = 7 x 11...znači na postojeći broj jedanaestica, tu je dodato još 7 . Znači da bi se ritual žrtvovanja 11. septembra što bolje odigrao bila je potrebna što veća zastupljenost broja 11.
    već sam rekao da ne znam čija je kuća, a za spot se vidi da nije dorađivan, već je snimljen sa par kamera u kući u kojoj na jednom zidu visi okačena pomenuta slika.
    Đavo...on postoji... ...to je ovaj Bog u kojeg masa veruje, a pošto se dobro zna da je đavo otac svih laži, iz toga sledi da je đavo slagao i predstavio se narodu kao bog
    every year, every week, every day, every memory

  6. #86
    Registrovani Član
    dr.Kadžija avatar
    Status : dr.Kadžija je odsutan
    Registrovan : Jul 2010
    Pol:
    Lokacija : Mračno doba šverca srednjevekovnih štamparskih boja
    Poruke : 940
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: Misterija brojeva

    Citiraj Prvobitno napisano od Kovač Vidi poruku
    Da nije K.G.Jung?
    ...pa gde tog prevaranta nađe
    probaj jedno 2 500 godina pre toga ...pa pravac istok
    every year, every week, every day, every memory

  7. #87
    Registrovani Član
    Kovač avatar
    Status : Kovač je odsutan
    Registrovan : Mar 2010
    Pol:
    Lokacija : Periferija...
    Poruke : 1,188
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Misterija brojeva

    Citiraj Prvobitno napisano od dr.Kadžija Vidi poruku
    ...pa gde tog prevaranta nađe
    probaj jedno 2 500 godina pre toga ...pa pravac istok
    Prevarant?
    Srušio si mi snove.Upravo po deseti put čitam njegove teorije o sihronicitetu,pa pod njegovim uticajem verovatno napisano"Celestinsko proročanstvo".
    Mislio sam da i ove teorije o brojevima mogu da se ubace u teorije sihroniciteta.

  8. #88

    Početno Re: Misterija brojeva

    :raz_012:
    - Zašto nosiš taj glupavi zečji kostim?
    - A zašto ti nosiš taj ljudski kostim?

  9. #89
    Registrovani Član
    sani avatar
    Status : sani je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Lokacija : Novi Sad
    Poruke : 1,810
    Tekstova u blogu : 10

    Početno Re: Misterija brojeva

    Citiraj Prvobitno napisano od Djavolova nevesta Vidi poruku
    Nije, zna on da bi ga kastrirala ako krene da šalje drugima male signale.
    :raz_114::raz_114::raz_114:


    Pijem da utopim tugu, al' prokleta stvar naučila da pliva.

  10. #90
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Misterija brojeva

    Citiraj Prvobitno napisano od dr.Kadžija Vidi poruku
    Kao prvo, nikakva misterija brojeva ne postoji, to te vuče naziv teme . Brojevi su tu od početka (kad god da je bio i kakav god da je bio), i čovek ih nije izmislio ni smislio, već ih je otkrio, tj dao im ime.
    Drugo, očigledno je da nisi upoznata sa postojanjem rituala (svakakvih), i u sadašnjosti i kroz istoriju čovečanstva, samim tim nisi upoznata ni sa važnošću i neophodnosti brojeva prilikom izvođenja rituala.
    Treće, ne valja kada koristiš racionalizacije, pogotovo ovako infantilne kao što je ova sa kafanom, jer tako pokazuješ zavidan nivo nepoznavanja materije o kojoj se priča.

    Jedan lik, mnogo mudriji od mene , je još daaaaavno rekao - svetom ne upravljaju reč i zakon, već brojevi i simboli. Ali naravno, ''civilizacija'' ne dozvoljava korišćenje i primenu istorijskih mudrih reči u shvatanju svakodnevnog života i sveta oko nas, već su mudre reči rezervisane za citiranja poznatih likova kroz istoriju sa ciljem prikazivanja nekog opšteg ''znanja''.
    Sve što postoji može da se izrazi i predstavi brojem
    ooo.. pa dobrodošao na razbibrigu... ja najvolem sa takvima da pričam..

    Aj sad ti meni neukoj, pokušaj što jednostavnije da objasniš,
    de su se to brojevi krili pre nego što ih je čovek otkrio?

    Nemoj da te obeshrabri to što ne poznajem materiju, brzo učim.

    I rituali su se krili negde ili je njih čovek izmislio?
    Večnost je čista sadašnjost.

  11. #91
    lilasta
    Lilu avatar
    Status : Lilu je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Mighty jungle...
    Poruke : 4,442
    Tekstova u blogu : 7

    Početno Re: Misterija brojeva

    Citiraj Prvobitno napisano od dr.Kadžija Vidi poruku
    ...pa gde tog prevaranta nađe
    probaj jedno 2 500 godina pre toga ...pa pravac istok
    Konfucije?
    Proleteri svih zemalja, ujedinite se!

  12. #92
    Registrovani Član
    Vragolanka avatar
    Status : Vragolanka je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Had
    Poruke : 3,974
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Misterija brojeva

    Citiraj Prvobitno napisano od dr.Kadžija Vidi poruku
    Kao prvo, nikakva misterija brojeva ne postoji, to te vuče naziv teme . Brojevi su tu od početka (kad god da je bio i kakav god da je bio), i čovek ih nije izmislio ni smislio, već ih je otkrio, tj dao im ime.
    Drugo, očigledno je da nisi upoznata sa postojanjem rituala (svakakvih), i u sadašnjosti i kroz istoriju čovečanstva, samim tim nisi upoznata ni sa važnošću i neophodnosti brojeva prilikom izvođenja rituala.
    Treće, ne valja kada koristiš racionalizacije, pogotovo ovako infantilne kao što je ova sa kafanom, jer tako pokazuješ zavidan nivo nepoznavanja materije o kojoj se priča.

    Jedan lik, mnogo mudriji od mene , je još daaaaavno rekao - svetom ne upravljaju reč i zakon, već brojevi i simboli. Ali naravno, ''civilizacija'' ne dozvoljava korišćenje i primenu istorijskih mudrih reči u shvatanju svakodnevnog života i sveta oko nas, već su mudre reči rezervisane za citiranja poznatih likova kroz istoriju sa ciljem prikazivanja nekog opšteg ''znanja''.
    Sve što postoji može da se izrazi i predstavi brojem
    Uspori malo... prvo moraš da definišeš "upotrebu" brojeva, kad su rituali u pitanju. Kakvi rituali?
    Korišćenje brojeva u cilju izračunavanja određenih vrednosti je razumljivo, dok je sa druge strane potpuno nelogično praktikovati upotrebu brojeva, pri nekim dešavanjima, katastrofama, nesrećama... i tražiti pri tome šta? Broj koji je nesreću prouzrokovao?

    Taj mudri lik, čime je zaslužio da bezuslobno veruješ u njegove reči?
    Nije problem u civilizovanosti... pre bih rekla da ima ljudi kojim je neprihvatlji ovakav način razmišljanja usled određene moždane ne/aktivnost... slično je sa vernicima i ateistima... tačnije, dokazano je da su im se moždane strukture razlikuju. I to nije stvar izbora, već stanja svesti.

    Da, sve što postoji može da se predstavi brojem, ako ništa drugo, bar da se približimo materiji kroz dimenzije...

    Deluješ jako samouvereno, lepo bi bilo da nam kažeš zašto bi racionalizacija, koja bi bila u skladu sa upotrebom brojeva u naučne svrhe, i logiku bila nepoželjna? Dok sa druge strane pominješ rituala, navodeći na verovanje u neke druge dimenzije... kao što se ezoterija primenjuje kroz neki vid znanja i učenja... ali se ipak odnosi i na vidljivo i na nevidljivo.
    Možda mašim poentu, ali si otišao u širinu, malo konkretizovanja ne bilo naodmet, primera, ili nešto slično.

  13. #93
    Registrovani Član
    dr.Kadžija avatar
    Status : dr.Kadžija je odsutan
    Registrovan : Jul 2010
    Pol:
    Lokacija : Mračno doba šverca srednjevekovnih štamparskih boja
    Poruke : 940
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: Misterija brojeva

    Citiraj Prvobitno napisano od Lilu Vidi poruku
    Konfucije?
    every year, every week, every day, every memory

  14. #94
    Registrovani Član
    dr.Kadžija avatar
    Status : dr.Kadžija je odsutan
    Registrovan : Jul 2010
    Pol:
    Lokacija : Mračno doba šverca srednjevekovnih štamparskih boja
    Poruke : 940
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: Misterija brojeva

    Citiraj Prvobitno napisano od Djavolova nevesta Vidi poruku
    Uspori malo... prvo moraš da definišeš "upotrebu" brojeva, kad su rituali u pitanju. Kakvi rituali?
    Korišćenje brojeva u cilju izračunavanja određenih vrednosti je razumljivo, dok je sa druge strane potpuno nelogično praktikovati upotrebu brojeva, pri nekim dešavanjima, katastrofama, nesrećama... i tražiti pri tome šta? Broj koji je nesreću prouzrokovao?
    Kakvi rituali? Svakakvi …napravi listu svih rituala za koje si do sada u životu čula, na to dodaj izvestan broj onih za koje nisi čula i to je odgovor na tvoje pitanje - svi rituali, u svakom ritualu koji je izvođen kroz istoriju, bez obzira da li je ritual pozitivnog ili negativnog predznaka i bez obzira na narode i geografske odrednice (i bez obzira na bilo čije lično mišljenje i stav o bilo kakvim ritualima i njihovom izvođenju ) , brojevi su neizostavni, tj sastavni su i neraskidivi deo svakog rituala. Prisutnost stvari i predmeta u (za ritual) precizno određenom broju, pokreti i potezi koji moraju biti urađeni u određenom broju, pozicioniranje ljudi tokom ritual u trouglove, kvadrate, pentagrame, heksagrame…
    Što je više manifestacija određenog broja uključeno u sam tok rituala, to povećava energiju koja se tokom rituala generiše i koristi, pa će samim tim i efekti rituala biti delotvorniji po onoga ko ritual izvodi.


    Citiraj Prvobitno napisano od Djavolova nevesta Vidi poruku
    Taj mudri lik, čime je zaslužio da bezuslobno veruješ u njegove reči?
    …Konfučije, i ne verujem bezuslovno, tj verujem, ali samo u jednom slučaju – u sebe


    Citiraj Prvobitno napisano od Djavolova nevesta Vidi poruku
    Nije problem u civilizovanosti... pre bih rekla da ima ljudi kojim je neprihvatlji ovakav način razmišljanja usled određene moždane ne/aktivnost... slično je sa vernicima i ateistima... tačnije, dokazano je da su im se moždane strukture razlikuju. I to nije stvar izbora, već stanja svesti.

    Da, sve što postoji može da se predstavi brojem, ako ništa drugo, bar da se približimo materiji kroz dimenzije...

    Deluješ jako samouvereno, lepo bi bilo da nam kažeš zašto bi racionalizacija, koja bi bila u skladu sa upotrebom brojeva u naučne svrhe, i logiku bila nepoželjna? Dok sa druge strane pominješ rituala, navodeći na verovanje u neke druge dimenzije... kao što se ezoterija primenjuje kroz neki vid znanja i učenja... ali se ipak odnosi i na vidljivo i na nevidljivo.
    Leba ti, šta ti ovo ''navodeći na verovanje u neke druge dimenzije'' znači?…kakvo verovanje? : lol:
    Zbog toga što se svaka pojava, i vidljiva i nevidljiva, ponaša po zakonu broja 3, tj definisana je trojstvom (ne svetim , trip svetog trojstva je uzet da bi se vernicima prenelo znanje o tom istom zakonu) ili preciznije, svaka pojava proističe iz zajedničke manifestacije tri sile – aktivne, pasivne i neutralne, ili +, - i , zato se i ezoterija primenjuje trojako - kroz učenje, znanje i praksu. Znači uvek ttri....a jes vala, i to što kažeš…. otišao sam u širinu…al zbog pomenutog zakona, ja kad idem u širinu, istovremeno idem i u dužinu i dubinu
    Racionalizacija nije nepoželjna apsolutno(isto kao što nije apsolutno poželjna), ali predstavlja prepreku u saznavanju i spoznaji...pogotovo kada racionalizaciju koristiš kao odbranu od informacija drugačije vrste.

    Citiraj Prvobitno napisano od Djavolova nevesta Vidi poruku
    Možda mašim poentu, ali si otišao u širinu, malo konkretizovanja ne bilo naodmet, primera, ili nešto slično.
    Još primera...pa ajd... (ništa posebno, opet samo gomila slučajnosti )…
    Samo da napomenem, velika većina rituala je direktno ili indirektno povezana sa Suncem. Kult (posrednog i neposrednog) obožavanja Sunca postoji od kad je sveta (i svih vrsta religija), i održao se kroz istoriju sve do danas u različitim oblicima i varijantama...
    (uvodni kadar)Jedan veliki događaj, da ne kažem praznik, na Zemlji je bilo pomračenje Sunca 99te godine...11.8.1999(= 11) u 11h i 11 min. Započelo je u halifaksu u usa (u 5:33=11 po njihovom vremenu) a završilo u Engleskoj u pomenutih 11h i 11 min...(kadar odlazi u crno, novi kadar... 344(=11) dana pre pomračenja... ) 2.9.1998(=11) desila se avionska nesreća na svis erovom letu, poleteo je sa JFK aerodroma put ženeve, ali avion je pao, upravo u halifaksu (gde je totalno pomračenje započelo) ...ono što je jako interesantno da se redovna putanja leta tog aviona skoro pa 100% poklapa sa putanjom koju je Sunce imalo tokom totalnog pomračenja...i naravno, tu je neizbežna jedanaestica.... na svis erovom letu avion model MD-11, let br. 111, u avionu ukupno putnika 229(=13 : lol: ), od toga, 137(=11) amerikanci i 92(=11) neamerikanci. Još jedna od i ne baš tako interesantnih stvari veaznih za ovaj ritual (uz sve kontroverze oko zvanične verzije) je ta što nijedno telo od preminulih nije bilo celo...

    ...e i baš je bzvz što ne daje više od 10 smajlija...da je makar 11 ....više vremena sam potrošio na brisanje smajlija nego na kucanje...
    every year, every week, every day, every memory

  15. #95
    Registrovani Član
    Vragolanka avatar
    Status : Vragolanka je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Had
    Poruke : 3,974
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Misterija brojeva

    Meni mozak usporava sa radom posle 12... sutra ću da proučim ovu elaboraciju...

  16. #96
    Registrovani Član
    dr.Kadžija avatar
    Status : dr.Kadžija je odsutan
    Registrovan : Jul 2010
    Pol:
    Lokacija : Mračno doba šverca srednjevekovnih štamparskih boja
    Poruke : 940
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: Misterija brojeva

    Citiraj Prvobitno napisano od kojica Vidi poruku
    ooo.. pa dobrodošao na razbibrigu... ja najvolem sa takvima da pričam..

    Aj sad ti meni neukoj, pokušaj što jednostavnije da objasniš,
    de su se to brojevi krili pre nego što ih je čovek otkrio?

    Nemoj da te obeshrabri to što ne poznajem materiju, brzo učim.

    I rituali su se krili negde ili je njih čovek izmislio?
    Brojevi se kriju svuda, gde god se okreneš, sve što postoji, postoji u određenom broju, a pošto kažeš da brzo učiš, ne bi trebalo da imaš problema oko shvatanja te činjenice
    Čovek je izmislio mnogo stvari, a još više je otkrio.... rituali nisu izmišljeni, oni su otkriveni
    ova igra rečima ne prolazi kod mene ...ako koristiš 'krili' onda pitanje treba da se završava sa 'pronašao'
    every year, every week, every day, every memory

  17. #97
    Registrovani Član
    dr.Kadžija avatar
    Status : dr.Kadžija je odsutan
    Registrovan : Jul 2010
    Pol:
    Lokacija : Mračno doba šverca srednjevekovnih štamparskih boja
    Poruke : 940
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: Misterija brojeva

    Citiraj Prvobitno napisano od Djavolova nevesta Vidi poruku
    Meni mozak usporava sa radom posle 12... sutra ću da proučim ovu elaboraciju...
    ...opušteno
    every year, every week, every day, every memory

  18. #98
    Registrovani Član
    dr.Kadžija avatar
    Status : dr.Kadžija je odsutan
    Registrovan : Jul 2010
    Pol:
    Lokacija : Mračno doba šverca srednjevekovnih štamparskih boja
    Poruke : 940
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: Misterija brojeva

    Citiraj Prvobitno napisano od Kovač Vidi poruku
    Prevarant?
    Srušio si mi snove.Upravo po deseti put čitam njegove teorije o sihronicitetu,pa pod njegovim uticajem verovatno napisano"Celestinsko proročanstvo".
    Mislio sam da i ove teorije o brojevima mogu da se ubace u teorije sihroniciteta.
    Pa dobro, nemoj biti tužan...sada vidim i priznajem, nisam se pravilno izrazio...nesvesni prevarant je trebalo da stoji ...nije njegova krivica što su određene strukture odlučile da preko njega i frojda, kao autoriteta, čovečanstvu predstave sve što se tiče onog ''nevidljivog'' u čoveku, tj njegove psihe i svega vezanog za nju
    every year, every week, every day, every memory

  19. #99
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Misterija brojeva

    Citiraj Prvobitno napisano od dr.Kadžija Vidi poruku
    Brojevi se kriju svuda, gde god se okreneš, sve što postoji, postoji u određenom broju, a pošto kažeš da brzo učiš, ne bi trebalo da imaš problema oko shvatanja te činjenice
    Čovek je izmislio mnogo stvari, a još više je otkrio.... rituali nisu izmišljeni, oni su otkriveni
    ova igra rečima ne prolazi kod mene ...ako koristiš 'krili' onda pitanje treba da se završava sa 'pronašao'
    teško da ću ja nešto od tebe naučiti...

    To da li je nešto bilo pokriveno ili sakriveno pre nego što ga je čovek otkrio,
    je neka sasvim druga tema, sa koje bi skrenuo na treću u slučaju da se ne snađeš.

    Dakle...
    Slažem se da sve što postoji, postoji u nekom broju, ali to ne dokazuje da su brojevi postojali pre nego što ih je čovek izmislio.
    Čovek je izmislio brojeve da bi mogao da prebroji sve to što postoji. Brojevi pre toga nisu postojali.
    Večnost je čista sadašnjost.

  20. #100
    Registrovani Član
    dr.Kadžija avatar
    Status : dr.Kadžija je odsutan
    Registrovan : Jul 2010
    Pol:
    Lokacija : Mračno doba šverca srednjevekovnih štamparskih boja
    Poruke : 940
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: Misterija brojeva

    Citiraj Prvobitno napisano od kojica Vidi poruku
    teško da ću ja nešto od tebe naučiti...

    To da li je nešto bilo pokriveno ili sakriveno pre nego što ga je čovek otkrio,
    je neka sasvim druga tema, sa koje bi skrenuo na treću u slučaju da se ne snađeš.

    Dakle...
    Slažem se da sve što postoji, postoji u nekom broju, ali to ne dokazuje da su brojevi postojali pre nego što ih je čovek izmislio.
    Čovek je izmislio brojeve da bi mogao da prebroji sve to što postoji. Brojevi pre toga nisu postojali.
    hahaha pa daaaa... zaboravio sam ...ranije ništa nije postojalo i sve je nastalo ni iz čega...:raz_095:
    ok , nemam nameru da te ubeđujem u bilo šta, sama prema svom poimanju i shvatanju određuješ skučenost svog pogleda na svet, niko te ne prisiljava ni na šta
    ne skačem sa teme na temu, već samo ukazujem na neispravnu postavku tvog pitanja, koje si ti btw uvela u priču
    every year, every week, every day, every memory

Stranica 5 od 10 PrviPrvi ... 34567 ... ZadnjaZadnja

Slične teme

  1. Misterija – zašto muškarci varaju?
    Od Sagacity u forumu Ljubav & Seks
    Odgovora: 43
    Poslednja poruka: 12-08-2013, 08:25
  2. OKULTNA ZNACENJA BROJEVA
    Od Cruz u forumu Veštine predviđanja
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 30-04-2012, 12:58
  3. prenosivost brojeva
    Od mica u forumu Mobilna sokoćala
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 06-10-2011, 19:59
  4. Misterija Kremanskog proročanstva
    Od Пркос u forumu Natprirodne pojave i misterije
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 02-03-2011, 15:16

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •