Stranica 1 od 10 123 ... ZadnjaZadnja
Pokazuje rezultate 1 do 20 od 199

Tema: Misterija brojeva

  1. #1
    Registrovani Član
    Пркос avatar
    Status : Пркос je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Lokacija : Beograd moj rodni grad
    Poruke : 5,528
    Tekstova u blogu : 125

    Početno Misterija brojeva

    Misteriozni broj 11

    Mnogo se govori o misterioznom broju 11. Da li je zaista u pitanju misterija ili nešto drugo, ne zna se. Da li su numerološki podaci koji slede samo slučajnost?

    1- New York City ima 11 slova
    2- Avganistan ima 11 slova
    3- Ramsin Yuseb (terorista koji je pretio da će srušiti Bliznakinje 1993. godine) ima 11 slova
    4- George W. Bush ima 11 slova
    Ovo bi i mogla da bude puka slučajnost, ali postaje zanimljivije:
    1- New York je bila jedanaesta savezna država SAD-a
    2- Prvi avion koji je udario u zgrade Bliznakinje je bio let broj 11
    3- Let broj 11 je imao 92 putnika: 9 + 2 = 11
    4- Let 77 koji je takođe udario u Bliznakinje je imao 65 putnika: 6+5= 11
    5- Tragedija se dogodila 11. septembra, ili kako Amerikanci pišu to izgleda ovako: 9/11; 9 + 1 +1 = 11
    6- Datum tragedije (9/11) se poklapa sa Američkim brojem za hitne službe (911). Opet 9 + 1 + 1 = 11

    Slučajnost? Nastavite da čitate dalje, pa ćete možda promeniti mišljenje.

    1- Ukupni broj poginulih putnika otetih aviona je 254; 2 + 5 + 4 = 11
    2- 11. septembar je 254. dan u godini! Opet 2 + 5 + 4 = 11
    3- Bombaški napad u Madridu se dogodio 11.03.2004. godine; 1 + 1 + 3 + 2 + 4 = 11
    4- Tragedija u Madridu se dogodila tačno 911 dana nakon napada na zgrade Bliznakinje…

    Još uvek ne verujete?
    Život nije samo topla plima.
    I kada te nema - treba da te ima...


  2. #2
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Misterija brojeva

    Ne verujem.

  3. #3
    Registrovani Član
    Sibi avatar
    Status : Sibi je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : u nekom ćošku na petoj strani sveta...
    Poruke : 3,792
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Misterija brojeva

    Otvori Microsoft Word i uradi sledeće:

    1) Ukucaj Q33 NY . To je službeni naziv leta prvog aviona koji je udario u zgrade Bliznakinje.

    2) Zacrni ih i povećaj font na 48.

    3) Ukoliko promeniš font slova na WINGDINGS dobićeš:



    probaj ništa ne košta ..
    ...daj okreni taj ringispil u mojoj glavi...

  4. #4
    Registrovani Član
    zLozi avatar
    Status : zLozi je odsutan
    Registrovan : Mar 2010
    Pol:
    Poruke : 397

    Početno Re: Misterija brojeva

    Citiraj Prvobitno napisano od Пркос Vidi poruku
    Misteriozni broj 11



    Mnogo se govori o misterioznom broju 11. Da li je zaista u pitanju misterija ili nešto drugo, ne zna se. Da li su numerološki podaci koji slede samo slučajnost?

    1- New York City ima 11 slova
    2- Avganistan ima 11 slova
    3- Ramsin Yuseb (terorista koji je pretio da će srušiti Bliznakinje 1993. godine) ima 11 slova
    4- George W. Bush ima 11 slova
    Ovo bi i mogla da bude puka slučajnost, ali postaje zanimljivije:
    1- New York je bila jedanaesta savezna država SAD-a
    2- Prvi avion koji je udario u zgrade Bliznakinje je bio let broj 11
    3- Let broj 11 je imao 92 putnika: 9 + 2 = 11
    4- Let 77 koji je takođe udario u Bliznakinje je imao 65 putnika: 6+5= 11
    5- Tragedija se dogodila 11. septembra, ili kako Amerikanci pišu to izgleda ovako: 9/11; 9 + 1 +1 = 11
    6- Datum tragedije (9/11) se poklapa sa Američkim brojem za hitne službe (911). Opet 9 + 1 + 1 = 11

    Slučajnost? Nastavite da čitate dalje, pa ćete možda promeniti mišljenje.

    1- Ukupni broj poginulih putnika otetih aviona je 254; 2 + 5 + 4 = 11
    2- 11. septembar je 254. dan u godini! Opet 2 + 5 + 4 = 11
    3- Bombaški napad u Madridu se dogodio 11.03.2004. godine; 1 + 1 + 3 + 2 + 4 = 11
    4- Tragedija u Madridu se dogodila tačno 911 dana nakon napada na zgrade Bliznakinje…

    Još uvek ne verujete?

    Evo je nepravilnosti, 7+7=14. Ako je sve povezano sa brojem 11, onda bi i taj let u zbiru brojeva morao biti jednak 11. Prvi let je let 11.

  5. #5
    Registrovani Član
    dr.Kadžija avatar
    Status : dr.Kadžija je odsutan
    Registrovan : Jul 2010
    Pol:
    Lokacija : Mračno doba šverca srednjevekovnih štamparskih boja
    Poruke : 940
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: Misterija brojeva

    Citiraj Prvobitno napisano od Skituljka Vidi poruku
    Evo je nepravilnosti, 7+7=14. Ako je sve povezano sa brojem 11, onda bi i taj let u zbiru brojeva morao biti jednak 11. Prvi let je let 11.
    To nije nepravilnost. Kada se izvode rituali žrtvovanja (a oni su neraskidivo povezani sa brojevima, kao i sve u prirodi uostalom), uspešnost rituala zavisi od učestalosti ponavljanja broja pod kojim se dati ritual izvodi. Broj 77 se ne svodi dalje na 14 pa na 5, jer broj 77 pripada grupi moćnih brojeva. On predstavlja 7 x 11. 7 i 11 su inače jedina dva broja od 1-12 sa kojima 360 (pun krug, tj godina) nije deljiv, i to je jedan od razloga što su ova dva broja od izuzetnog okultnog značaja.

    Što se tiče minijature koju je postavila sibi, ona nije tačna, to je bio još jedan pokušaj da se za sve okrive jevreji, jer oznake Q33NY nigde nema u zvaničnim protokolima letova tog dana. Naravno ovo ne znači da jevreji nisu imali nikakvu ulogu u celoj ovoj priči

    Ono što je još interesantno a vezano za 11. septrembar jeste sledeće :
    11.9.1941 ceremonija povodom postavljanja temelja pentagona (šta se dešava 60 godina kasnije)
    11.9.1991 buš stariji u svom govoru najavljuje novu frazu - it's a new idea, it's a big idea ...it's the new world order (šta se dešava 10 godina kasnije)
    11.9.1994 bespilotni avion cesna je udario u belu kuću (šta se dešava 7 godina kasnije?)

    Kada se saberu godine u zagradama - 60+10+7 = 77

    Dalje što se tiče ovog datuma i broja 11...obe zgrade WTC predstavljaju broj 11, izgradnja obe zgrade je trajala 11 godina, obe su imale po 110 spratova i obe su srušene do visine od 11 spratova, broj prozora na zgradi je 21 800 (2+1+8), prva vatrogasna jedinica koja je stigla na lice mesta je izgubila 11 vatrogasaca (Buš se par dana kasnije na zgarištu slikao sa jednim vatrogascem koji je nosio šlem sa brojem 164 (1+6+4)), drugi toranj je srušen u 10:28 (1+2+8), zvanični broj žrtava, objavljen godinu dana posle 11. sept jeste 2801 (2+8+1), treća srušena zgrada je imala 47 spratova (4+7). Takođe, 11. septembar je bio i zvaničan početak trećeg svetskog rata, tj WWIII (iako on neformalno traje od kraja 80tih)...prebrojte broj linija u WWIII
    Sledeći put ćemo se pozabaviti Obamom, 44. predsednikom SAD i brojem 11

    Za kraj ovog dela izlaganja još da napomenem dva (kako kome) interesantna detalja - prema nekim istraživačima i autorima (krajem 70tih/početkom 80tih) došlo se do podatka da je Isus rođen 11. septembra treće godine pre nove ere ...

    12.3.2003 datum kada je ubijen Đinđić, takođe u zbiru daje broj 11...nisam se bavio ostalim jedanaesticama oko Đinđića, ali jedan ritualni detalj mi nekako baš bode oči...nekoliko dana po njegovom ubistvu na vrata sobe iz koje je pucano na njega je okačena ova slika


    ...
    a do delimičnog odgovora na pitanje - odakle ova slika tu? - može se doći postavljanjem pitanja - u kojoj (ili u čijoj) kući je viktorija snimala spot za pesmu 'samo teraj ti po svome'
    every year, every week, every day, every memory

  6. #6
    Registrovani Član
    misticlady avatar
    Status : misticlady je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : na relaciji milano-beograd
    Poruke : 2,146
    Tekstova u blogu : 34

    Početno Re: Misterija brojeva

    veoma zanimljiva teorija...smem li reći da je moj srećni br.11

  7. #7
    Registrovani Član
    dr.Kadžija avatar
    Status : dr.Kadžija je odsutan
    Registrovan : Jul 2010
    Pol:
    Lokacija : Mračno doba šverca srednjevekovnih štamparskih boja
    Poruke : 940
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: Misterija brojeva

    Smeš
    Činjenica je da jedanaesticu vole da koriste u negativnom kontekstu i u negativne svrhe, ali brojevi su sami po sebi neutralni, niti dobri niti loši, sve zavisi od onog ko ih koristi.
    A jel broj 11 ima neke veze sa tvojim datumom rođenja ili brojem imena pa zato kažeš da ti je srećan broj ili je neki treći razlog?
    every year, every week, every day, every memory

  8. #8
    Registrovani Član
    Vragolanka avatar
    Status : Vragolanka je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Had
    Poruke : 3,974
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Misterija brojeva

    Po meni je ovakav način razmišljanja sličan sujeverju...
    Ni ezoteriju ne mogu u potpunosti da prihvatim... a tek ovo... uh, sve se nešto mislim da ta igra sa brojevima uvek da željeni broj, tačnije, po nekoj računici, ako hoćete da vidite to što mislite da treba, takav će biti krajnji rezultet. Neka vrsta autosugestije, uz malo matematike.

  9. #9
    Registrovani Član
    dr.Kadžija avatar
    Status : dr.Kadžija je odsutan
    Registrovan : Jul 2010
    Pol:
    Lokacija : Mračno doba šverca srednjevekovnih štamparskih boja
    Poruke : 940
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: Misterija brojeva

    Citiraj Prvobitno napisano od Djavolova nevesta Vidi poruku
    Po meni je ovakav način razmišljanja sličan sujeverju...
    Ni ezoteriju ne mogu u potpunosti da prihvatim... a tek ovo... uh, sve se nešto mislim da ta igra sa brojevima uvek da željeni broj, tačnije, po nekoj računici, ako hoćete da vidite to što mislite da treba, takav će biti krajnji rezultet. Neka vrsta autosugestije, uz malo matematike.
    To je zato što nisi u stanju da razumeš informacije drugačije vrste od onih na koje si navikla ...ali ozbiljno . Ti već imaš pripremljenu samoodbranu za informacije ovakve vrste, i kada naletiš na njih ti uopšte nećeš, ili nisi u stanju, da se pozabaviš ovime iole ozbiljno - jer imaš već unapred pripremljeno mišljenje - to je tebi slično sujeverju. Sa tom definicijom ti su gurnula tj podvela svu priču pod etiketu ''sujeverje'' ili ''slično sujeverju'' i na dalje je tako procesiraš, ali dobro, to je tvoje neotuđivo pravo .
    Verovatno smatraš da su i svi rituali koji uključuju žrtvovanje takođe sujeverje
    every year, every week, every day, every memory

  10. #10
    lilasta
    Lilu avatar
    Status : Lilu je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Mighty jungle...
    Poruke : 4,442
    Tekstova u blogu : 7

    Početno Re: Misterija brojeva

    Citiraj Prvobitno napisano od dr.Kadžija Vidi poruku
    To nije nepravilnost. Kada se izvode rituali žrtvovanja (a oni su neraskidivo povezani sa brojevima, kao i sve u prirodi uostalom), uspešnost rituala zavisi od učestalosti ponavljanja broja pod kojim se dati ritual izvodi. Broj 77 se ne svodi dalje na 14 pa na 5, jer broj 77 pripada grupi moćnih brojeva. On predstavlja 7 x 11. 7 i 11 su inače jedina dva broja od 1-12 sa kojima 360 (pun krug, tj godina) nije deljiv, i to je jedan od razloga što su ova dva broja od izuzetnog okultnog značaja.

    Što se tiče minijature koju je postavila sibi, ona nije tačna, to je bio još jedan pokušaj da se za sve okrive jevreji, jer oznake Q33NY nigde nema u zvaničnim protokolima letova tog dana. Naravno ovo ne znači da jevreji nisu imali nikakvu ulogu u celoj ovoj priči

    Ono što je još interesantno a vezano za 11. septrembar jeste sledeće :
    11.9.1941 ceremonija povodom postavljanja temelja pentagona (šta se dešava 60 godina kasnije)
    11.9.1991 buš stariji u svom govoru najavljuje novu frazu - it's a new idea, it's a big idea ...it's the new world order (šta se dešava 10 godina kasnije)
    11.9.1994 bespilotni avion cesna je udario u belu kuću (šta se dešava 7 godina kasnije?)

    Kada se saberu godine u zagradama - 60+10+7 = 77

    Dalje što se tiče ovog datuma i broja 11...obe zgrade WTC predstavljaju broj 11, izgradnja obe zgrade je trajala 11 godina, obe su imale po 110 spratova i obe su srušene do visine od 11 spratova, broj prozora na zgradi je 21 800 (2+1+8), prva vatrogasna jedinica koja je stigla na lice mesta je izgubila 11 vatrogasaca (Buš se par dana kasnije na zgarištu slikao sa jednim vatrogascem koji je nosio šlem sa brojem 164 (1+6+4)), drugi toranj je srušen u 10:28 (1+2+8), zvanični broj žrtava, objavljen godinu dana posle 11. sept jeste 2801 (2+8+1), treća srušena zgrada je imala 47 spratova (4+7). Takođe, 11. septembar je bio i zvaničan početak trećeg svetskog rata, tj WWIII (iako on neformalno traje od kraja 80tih)...prebrojte broj linija u WWIII
    Sledeći put ćemo se pozabaviti Obamom, 44. predsednikom SAD i brojem 11

    Za kraj ovog dela izlaganja još da napomenem dva (kako kome) interesantna detalja - prema nekim istraživačima i autorima (krajem 70tih/početkom 80tih) došlo se do podatka da je Isus rođen 11. septembra treće godine pre nove ere ...

    12.3.2003 datum kada je ubijen Đinđić, takođe u zbiru daje broj 11...nisam se bavio ostalim jedanaesticama oko Đinđića, ali jedan ritualni detalj mi nekako baš bode oči...nekoliko dana po njegovom ubistvu na vrata sobe iz koje je pucano na njega je okačena ova slika


    ...
    a do delimičnog odgovora na pitanje - odakle ova slika tu? - može se doći postavljanjem pitanja - u kojoj (ili u čijoj) kući je viktorija snimala spot za pesmu 'samo teraj ti po svome'

    isuse, kak je pametan...
    Proleteri svih zemalja, ujedinite se!

  11. #11
    Registrovani Član
    Vragolanka avatar
    Status : Vragolanka je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Had
    Poruke : 3,974
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Misterija brojeva

    Citiraj Prvobitno napisano od dr.Kadžija Vidi poruku
    To je zato što nisi u stanju da razumeš informacije drugačije vrste od onih na koje si navikla ...ali ozbiljno . Ti već imaš pripremljenu samoodbranu za informacije ovakve vrste, i kada naletiš na njih ti uopšte nećeš, ili nisi u stanju, da se pozabaviš ovime iole ozbiljno - jer imaš već unapred pripremljeno mišljenje - to je tebi slično sujeverju. Sa tom definicijom ti su gurnula tj podvela svu priču pod etiketu ''sujeverje'' ili ''slično sujeverju'' i na dalje je tako procesiraš, ali dobro, to je tvoje neotuđivo pravo .
    Verovatno smatraš da su i svi rituali koji uključuju žrtvovanje takođe sujeverje
    Da, to znam. Ako ne postoji logičko objašnjenje, u startu ću odbaciti svaku ideju... jer nije postojana kao tvrdnja. Ne mogu da se pozabavim ozbiljno jer mislim da se radi o stvari kojom je lako manipulisati, u smislu da možeš da kreiraš pomoću brojeva ono što ti odgovara.
    Ako pričamo o etikatama, volela bih da mi kažeš kojoj grani nauke pripada ovaj fenomen. Da bi baratali definicijama, ne etiketama.
    Smatram... ezoterija mi je privlačna, kao i astrologija, ali ostaje mali crvić sumnje... u istinitost. Što ne znači da mi nije zanimljvo.

  12. #12
    Registrovani Član
    misticlady avatar
    Status : misticlady je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : na relaciji milano-beograd
    Poruke : 2,146
    Tekstova u blogu : 34

    Početno Re: Misterija brojeva

    Citiraj Prvobitno napisano od dr.Kadžija Vidi poruku
    Smeš
    Činjenica je da jedanaesticu vole da koriste u negativnom kontekstu i u negativne svrhe, ali brojevi su sami po sebi neutralni, niti dobri niti loši, sve zavisi od onog ko ih koristi.
    A jel broj 11 ima neke veze sa tvojim datumom rođenja ili brojem imena pa zato kažeš da ti je srećan broj ili je neki treći razlog?
    nasumičan odabir...

  13. #13
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Misterija brojeva

    Citiraj Prvobitno napisano od Пркос Vidi poruku
    Misteriozni broj 11



    Mnogo se govori o misterioznom broju 11. Da li je zaista u pitanju misterija ili nešto drugo, ne zna se. Da li su numerološki podaci koji slede samo slučajnost?

    1- New York City ima 11 slova
    2- Avganistan ima 11 slova
    3- Ramsin Yuseb (terorista koji je pretio da će srušiti Bliznakinje 1993. godine) ima 11 slova
    4- George W. Bush ima 11 slova
    Ovo bi i mogla da bude puka slučajnost, ali postaje zanimljivije:
    1- New York je bila jedanaesta savezna država SAD-a
    2- Prvi avion koji je udario u zgrade Bliznakinje je bio let broj 11
    3- Let broj 11 je imao 92 putnika: 9 + 2 = 11
    4- Let 77 koji je takođe udario u Bliznakinje je imao 65 putnika: 6+5= 11
    5- Tragedija se dogodila 11. septembra, ili kako Amerikanci pišu to izgleda ovako: 9/11; 9 + 1 +1 = 11
    6- Datum tragedije (9/11) se poklapa sa Američkim brojem za hitne službe (911). Opet 9 + 1 + 1 = 11

    Slučajnost? Nastavite da čitate dalje, pa ćete možda promeniti mišljenje.

    1- Ukupni broj poginulih putnika otetih aviona je 254; 2 + 5 + 4 = 11
    2- 11. septembar je 254. dan u godini! Opet 2 + 5 + 4 = 11
    3- Bombaški napad u Madridu se dogodio 11.03.2004. godine; 1 + 1 + 3 + 2 + 4 = 11
    4- Tragedija u Madridu se dogodila tačno 911 dana nakon napada na zgrade Bliznakinje…

    Još uvek ne verujete?
    ne verujem...
    где си пошла с крмељиве очи

  14. #14
    Registrovani Član
    G avatar
    Status : G je odsutan
    Registrovan : May 2010
    Pol:
    Poruke : 4,502

    Početno Re: Misterija brojeva

    ja sam mislio...ali...injaooooo...zavere, armagedon ... misteriozni brojevi ...

  15. #15
    Registrovani Član
    dr.Kadžija avatar
    Status : dr.Kadžija je odsutan
    Registrovan : Jul 2010
    Pol:
    Lokacija : Mračno doba šverca srednjevekovnih štamparskih boja
    Poruke : 940
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: Misterija brojeva

    @ mistiq - ništa nije nasumično
    @ đn - definicije, etikete...sve su ti to iste babroge ...ostaje ti crvić sumnje u istinitost - čega? Šta ti daje za pravo da pomisliš da su tvoje istine jedine istinite? - to što si ih učila u školi? ...to što su ''autoriteti'' rekli da su to istine, a ti ih bez razmatranja preuzela kao takve?
    @ lilu - a tek što sam leeeep
    @ G - baš sam juče na pp sa đn komentarisao za to ''ja sam mislio/la''
    every year, every week, every day, every memory

  16. #16
    Registrovani Član
    misticlady avatar
    Status : misticlady je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : na relaciji milano-beograd
    Poruke : 2,146
    Tekstova u blogu : 34

    Početno Re: Misterija brojeva

    to i ja rekoh sebi kad sam pisala odgovor...ništa nije nasumično

  17. #17
    Registrovani Član
    G avatar
    Status : G je odsutan
    Registrovan : May 2010
    Pol:
    Poruke : 4,502

    Početno Re: Misterija brojeva

    Citiraj Prvobitno napisano od dr.Kadžija Vidi poruku

    @ G - baš sam juče na pp sa đn komentarisao za to ''ja sam mislio/la''
    Haha ...i cveće brati brate.Da nije to?:raz_067:

  18. #18
    lilasta
    Lilu avatar
    Status : Lilu je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Mighty jungle...
    Poruke : 4,442
    Tekstova u blogu : 7

    Početno Re: Misterija brojeva

    Citiraj Prvobitno napisano od dr.Kadžija Vidi poruku
    @ lilu - a tek što sam leeeep
    Proleteri svih zemalja, ujedinite se!

  19. #19
    Registrovani Član
    G avatar
    Status : G je odsutan
    Registrovan : May 2010
    Pol:
    Poruke : 4,502

    Početno Re: Misterija brojeva

    Citiraj Prvobitno napisano od Lilu Vidi poruku
    spamerko

  20. #20

    Početno Re: Misterija brojeva

    Ima i nešto slično sa Tošetom, valjda se sve povezuje sa 26..
    Dr, piši još o ovome, ili o nekim drugim mističnim brojevima..
    Ovo za spot je zaista čudno, šta je na slici, Satana?
    - Zašto nosiš taj glupavi zečji kostim?
    - A zašto ti nosiš taj ljudski kostim?

Stranica 1 od 10 123 ... ZadnjaZadnja

Slične teme

  1. Misterija – zašto muškarci varaju?
    Od Sagacity u forumu Ljubav & Seks
    Odgovora: 43
    Poslednja poruka: 12-08-2013, 08:25
  2. OKULTNA ZNACENJA BROJEVA
    Od Cruz u forumu Veštine predviđanja
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 30-04-2012, 12:58
  3. prenosivost brojeva
    Od mica u forumu Mobilna sokoćala
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 06-10-2011, 19:59
  4. Misterija Kremanskog proročanstva
    Od Пркос u forumu Natprirodne pojave i misterije
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 02-03-2011, 15:16

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •