PDA

Pogledaj Punu Verziju : Koliko smo spremni da budemo složni kad je ovako nešto u pitanju?!



kojica
17-10-2011, 06:02
Dino Merlin: Srbe ukloniti puškama!

Da li se sećate izjava Dina Merlina da su Srbi bolesnici, da ih sve treba ukloniti puškama i
da je Beograd "leglo fašizma"?! Ove izjave neki nisu zaboravili i žele da spreče pevačev
dolazak u Arenu.

http://razbibriga.net/clear.gif
Dino Merlin: sad i nekad

Na intrenet forumima i fejsbuku pojavile su se peticije za bojkot nastupa Dina Merlina u Beogradu. Sve
peticije su pokrenuli oni koji se pozivaju na svoju nacionalnost. "Srbi koji vole Srbiju" su svi oni koji
započinju peticije i koji žele da sarajevski pevač ne održi koncert u Areni.

Dino Merlin nastupiće 25.novembra u Beogradskoj areni a Srbi sve više počinju da se prisećaju
njegovih izjava prethodnih godina.

kojica
17-10-2011, 06:03
''Jedna od najupečatljivijih izjava Edina Dervišhalidovića je ona data
zagrebačkom "Slobodnom tjedniku" u kojoj je Beograd nazvao "leglom fašizma", a 1994.
na pitanje novinarke Globusa da li je moguć zajednički život sa Srbima, oštro je
odgovorio:

- Ma, kakav suživot sa Srbima! Bog ne voli one koji seju nered i on će ih ukloniti
pomoću naših pušaka.

A kad je rat uveliko završen, Dino nije prestao da zatvara usta. U "sarajevskim Danima
2001." izjavio je sledeće:

- Srbi bi trebalo da uzmu lekove za svoje bolesti, jer je evidentno da su bolesni. Većina
je bolesna i to je jedan od razloga zbog kojih bi trebalo da idem u Beograd, jer bolesnici
se obilaze, piše Kurir, a prenosi portal Smedia.

Mnogi ne žele da se on pojavi u Srbiji zbog ovih izjava ali takođe, pevač ima i veliki broj
fanova koji žele da zaborave na politiku i da uživaju u muzici. Koliko smo spremni da
budemo složni kad je ovako nešto u pitanju?!''

kojica
17-10-2011, 06:06
Ja sam nešto alergična na ove čiji Bog uklanja ljude s pomoću njihovih pušaka,
bez obzira na to da li vole srbe ili ne. Mislim da su to najopasniji ludaci koji
postoje na ovoj planeti.

kojica
17-10-2011, 06:11
"Zbog fanova koji nisu stigli da nabave ulaznice, odlučio sam da održim još jedan koncert
u Beogradu. Vidimo se 25. i 26. novembra", poručio je Dino Merlin.

Neka nam peva. Možda nas i oleči. Uopšte ta njakanja ko sa minareta, lekovito deluju
po one koji veruju u pogrešnog boga. Slušajući njega i Harija toliko smo svikli na taj
zvuk, da bi se načisto obradovali kada bi nam sutra u komšiluku sa minareta hodža
zapevao.

I dok je jedan koncert rasprodat, samo 4.700 ljudi je potpisalo peticiju protiv njegovog
dolaska u Beograd: Peticija (http://www.peticije24.com/bojkot_koncerta_dina_merlina_u_beogradu)

DaDole
17-10-2011, 07:06
Ja sam nešto alergična na ove čiji Bog uklanja ljude s pomoću njihovih pušaka,
bez obzira na to da li vole srbe ili ne. Mislim da su to najopasniji ludaci koji
postoje na ovoj planeti.

Ako je neki post trebao da me obraduje ponedjeljkom ujutro,onda je to svakako ovaj.Hvala u ime svih koji misle isto:)

Nežnicah
17-10-2011, 08:04
Znate sta, kakvi smo tako nam i jeste. Ovde su svi dobro dosli, svima se radujemo, svi zaradjuju pare na ovom narodu koji nema vise svoje Ja, samo misli da ima, mi smo gostoljubivi, topli, divni, krasni (tako nas strendzeri valjda dozivljavaju)... ma nebeski narod.
Pa nam onda, pored jos aktuelnih suseda sa dzamije, dodju ovde sa gerijatrije i pravi strendzeri na zalasku karijere, koje niko vise nigde ne zove, ali srbi brate, pa kod njih sve prolazi. Gde su bili kad su bili na vrhuncu slave?
I tako...sve uz izgovor Pa to je muzika, muzika spaja ljude. Mi smo druzeljubiv narod, u nama nema zla, mi volimo svakoga.
Pa radije bih isla da slusam Radu Manojlovic, srpsko seljace u minicu, nego ovog sto je napravio seljaniju od nase muzicke scene, i njemu slicne srbomrsce.

DaDole
17-10-2011, 08:08
MI smo ovdje ponekad i složni..znate li da Balašević nije kročio nonom ovdje:)

Nežnicah
17-10-2011, 08:11
Ajoj sto ga ne volem, nikako ... koliko je para namlatio ovde na onim maratonskim koncertima kad zaredja po sava centru danima... sreca pa toga vise nema

DaDole
17-10-2011, 08:40
Ajoj sto ga ne volem, nikako ... koliko je para namlatio ovde na onim maratonskim koncertima kad zaredja po sava centru danima... sreca pa toga vise nema

ne postavljam to u relaciji voljeti-ne voljeti već po principu..pljuješ po nama,odričeš nas se,rugaš se i negiraš moj narod..e,pa druže,nećeš nijednu kartu prodati u Banjaluci:nene:

Sandokan
17-10-2011, 08:49
"Zbog fanova koji nisu stigli da nabave ulaznice, odlučio sam da održim još jedan koncert
u Beogradu. Vidimo se 25. i 26. novembra", poručio je Dino Merlin.

Neka nam peva. Možda nas i oleči. Uopšte ta njakanja ko sa minareta, lekovito deluju
po one koji veruju u pogrešnog boga. Slušajući njega i Harija toliko smo svikli na taj
zvuk, da bi se načisto obradovali kada bi nam sutra u komšiluku sa minareta hodža
zapevao.

I dok je jedan koncert rasprodat, samo 4.700 ljudi je potpisalo peticiju protiv njegovog
dolaska u Beograd: Peticija (http://www.peticije24.com/bojkot_koncerta_dina_merlina_u_beogradu)


MI smo ovdje ponekad i složni..znate li da Balašević nije kročio nonom ovdje:)

Nesam ni znao za peticiju ... i potpisah je iz čisto principijelnih razloga, mada stvarno nikome ne bih da oduzimam pravo da sluša koga i šta želi .... ja tamo ne bih ni zbog muzičkih, a i ovih razloga kročio :nene:, i to je moj odgovor ovome što veru širi puškom :aha:

mikili
17-10-2011, 08:51
slusam te pesmice,ponekad mi idu uz raspolozenje,ali postoji grupa pevaca koje nikad necu ceniti ili otici na njihov koncert..mogu da budu i besplatni.ne vredi ni pravdanje da su to bile godine ludila,postoje pevaci koji nikad nisu rekli nista ruzno o narodima,i ovi su imalo pravo na izbor pa su se utrkivali u pljuvanju.volela bih da malo bolje kolektivno pamcenje imamo,da ponekad budemo i negostoljubivi,da umemo da kazemo ne.vidim da ostali to umeju vrlo dobro.

DaDole
17-10-2011, 08:55
slusam te pesmice,ponekad mi idu uz raspolozenje,ali postoji grupa pevaca koje nikad necu ceniti ili otici na njihov koncert..mogu da budu i besplatni.ne vredi ni pravdanje da su to bile godine ludila,postoje pevaci koji nikad nisu rekli nista ruzno o narodima,i ovi su imalo pravo na izbor pa su se utrkivali u pljuvanju.volela bih da malo bolje kolektivno pamcenje imamo,da ponekad budemo i negostoljubivi,da umemo da kazemo ne.vidim da ostali to umeju vrlo dobro.

bravo mikili:) tako se razmišlja:)
jesu bile godine ludila,o znam ja to predobro,al ima toliko pjevača koji nigdje nisu "doopetom zatvorili vrata" ..koji nikad nisu pljuvali i mahali nacionalnim zastavama,ni imali govore mržnje.
Problem jeste u tome što mi kolektivno kao narod,imamo slabo i kratko pamćenje:aha:

rile_nezni_oblak
17-10-2011, 08:56
meni licno niko ne treba da kaze da na njegov koncert ne idem... ja njegove izjave nisam, niti cu ikad zaboraviti... i to mi je dovoljno da cak promenim radio stanicu, kad cujem neku njegovu pesmu... takodje, niko ne treba da mi kaze da bojkotujem robu nekih drzava, koje su nam toliko zla nanele... nije to nista strasno, samo moja ubedjenja... siguran sam da postoje ljudi koji razmisljaju potpuno suprotno od mene... i verujem da nema tih plakata i poruka koji ce ih odvratiti od namere da odu na koncert...

Sandokan
17-10-2011, 09:00
Ja nesam ništa zaboravio ... :nene: ... a bolje bi možda bilo da jesam :aha:

ribizla
17-10-2011, 10:03
ja sam bila ocigledno mala, da bih znala za ove izjave.. juche sam videla nesto, al nisam ni tad obratila paznju.. i sad kad sam procitala ostala sam u shoku :eek:
ne mogu da verujem, sta citam.. :srbpla:
pa zar smo stigli do ovoga..
zar je to bilo tako?!
nekad mi je drago sto sam taj rat provela u svom dvoristu.. i sto niko nije morao da mi objasni sta se to desava.. a bila sam mala da bih ista razumela.. :(
potpisah peticiju...

kojica
17-10-2011, 10:11
I ja mislim da nikoga ovo što ja pišem neće odvratiti od odlaska na koncert. Nemam ni
nameru da utičem na tuđe mišljenje. Ali mislim da imam pravo da potpisivanjem peticije
dopinesem zabrani koncerta.

Nek ne menjaju mišljenje, samo nek ga slušaju u nekoj drugoj državi. Slobodno nek
putuju njegovi fanovi. De on, tu i oni...

mikili
17-10-2011, 10:14
ne mora da se zabrani...sam ce ga otkazati kad ne bude prodatih karata..:sojka:..zabranom ce samo dobiti da se jos vise prica o tome..

причалица
18-10-2011, 06:45
oliver dragojević je bar principijelan pa mu ne pada na pamet ni da dođe ovde, ni za kakve pare...a ni gibonni nije bolji - obilazi beograd kao kiša oko kragujevca. dakle, dvojicu pomenutih volim da slušam, i balaševića volim, a ovog dina ne volim...smeta mi što šuška kad peva....''ššššššššta si uradilaaaaa''' ...a i peva mehkoprdno.
dakle, ne bih na njegov koncert puškom da me teraju....a koga Bog kažnjava neće mi on govoriti.


ne mora da se zabrani...sam ce ga otkazati kad ne bude prodatih karata..:sojka:..zabranom ce samo dobiti da se jos vise prica o tome..

ma biće prodatih karata...vidiš da pravi dva koncerta.

p.s. potpisah peticiju.

Sarmica
18-10-2011, 07:02
Pa eto i Džiboni je svašta pričao pa opet odžao koncerat u lijepoj našoj,nije Srbija samo Beograd.
Poznati smo po tome što smo glupavi i lako zaboravljamo,kakva crna peticija...btw potpisah je i ja.

причалица
18-10-2011, 07:07
pa jeste svirao po vojvodini, ali nije u beogradu...i neće skoro, po mom mišljenju....jer je i on ''zadojen''. missim, ne bih išla na njegov koncert, pa taman ispod prozora da mi svira....a volim da ga slušam, da se razumemo.

DaDole
18-10-2011, 07:45
kod nas u RS Balašević ne bi smio ni plakate da nalijepi,a kamoli pusti karte u prodaju:) a bez ikakvih problema,gostovao je i Haris Džinović i Halid jači Muslimović,i pola hrvatske estrade:aha:

Sandokan
18-10-2011, 09:00
Balašević je nula od čoveka ... on više ni u Bgd-u ne pravi ozbiljne koncerte :aha: .... pa nema po kome u zavisnosti od trenutka nije pljuvao :aha:

Sandokan
18-10-2011, 10:34
Протестно паљење заставе БиХ

18. октобар 2011. http://razbibriga.net/clear.gif (http://nasisrbija.org/wp-content/uploads/2011/10/zastava.jpg)Активисти Српског народног покрета Наши у знак протеста због одржавања концерта србомрзца Дино Мерлина у Србији запалили су заставу Босне и Херцеговине. Српски народни покрет Наши изражава незадовољство организовањем концерта Едина Дервишхалидовића познатијег као Дино Мерлин који је последњих двадесет година ширио мржњу против Срба
„Ма, какав суживот са Србима! Бог не воли оне који сеју неред и он ће их уклонити помоћу наших пушака“, „Срби би требало да узму лекове за своје болести, јер је евидентно да су болесни. Већина је болесна и то је један од разлога због којих би требало да идем у Београд, јер болесници се обилазе“, само су неке од Мерлинових изјава.
Застава Босне запаљена је поред графита са ликом Ратка Младића како би указали да се у Србији хероји који су бранили народ од исламских фанатика прогоне, хапсе и испоручују Хашком суду док се промотерима зличина попут Дино Мерлина организују концерти и даје медијски простор.
СНП Наши подсећају да је Мерлин је током рата у Босни активно учествовао у исламској пропаганди против Срба и промовисању муслиманских паравојних формација. Он је компоновао и песму у част ратног злочинца Алије Изетбеговића „Да те није Алија (http://www.youtube.com/watch?v=VNyg8jlpluY&feature=related)“.
Погледај ВИДЕО (http://www.youtube.com/watch?v=phyDW2W891A)

Meni ovo ipak malo previše :aha:

ribizla
18-10-2011, 10:40
:facepalm:
cackaju i bodu gde ne treba....

DaDole
18-10-2011, 12:19
Zaborav je ubijanje istine..SNP to dobro zna:)

Sandokan
19-10-2011, 10:56
E baš smo spremni da mu pokažemo šta mislimo o tome što je o nama govorio :haha:

http://www.kurir-info.rs/stars/dino-merlin-drzi-i-treci-koncert-138360.php

mikili
19-10-2011, 11:01
kazem ja..trazimo da neko drugi postuje ono sto mi sami ne postujemo..

причалица
19-10-2011, 11:34
E baš smo spremni da mu pokažemo šta mislimo o tome što je o nama govorio :haha:

http://www.kurir-info.rs/stars/dino-merlin-drzi-i-treci-koncert-138360.php

eto ti ga sad :krsti: pa mi se upljuvasmo ovde, a narod kupuje karte kao da su džabe ....ma bre, sami sebi smo krivi za sve.

Nežnicah
19-10-2011, 11:49
E pa stvarno nemam reci... zaista smo cudo od naroda, u negativnom smislu :(

причалица
19-10-2011, 11:50
Zaborav je ubijanje istine..SNP to dobro zna:)
šta je snp :huh:

Sandokan
19-10-2011, 11:54
šta je snp :huh: Srpski narodni pokret Naši

причалица
19-10-2011, 11:58
Srpski narodni pokret Naši

to onda treba da bude snpn :hm:

Sandokan
27-10-2011, 10:29
“Tadićevci“ iskeširali 120.000 evra za Merlina!


Demokratska stranka organizovala je preko svojih članova, ljudi bliskih stranci i firmi na čijem čelu su njihovi kadrovi kupovinu čak 6.000 karata za koncert Dina Merlina koji će biti održan 25. novembra u “Beogradskoj areni“, piše beogradski “Alo!“, pozivajući se na izvore u centrali DS-a.
http://razbibriga.net/clear.gif
Dino Merlin, ljubimac članova DS-a, vladajuće stranke u Srbiji



Ulaznice za spektakl već se distribuiraju po opštinskim odborima te stranke, ali i po preduzećima kojima rukovode demokrate! Sagovornik lista “Alo“ rekao je da su karte rezervisane i pre nego što se saznalo da će sarajevski pevač održati i drugi koncert (http://www.vesti-online.com/Scena/Soubiznis/171753/Merlin-zakazao-jos-jedan-koncert-u-Areni).




Pročitajte još:

* Merlin: Srbe ukloniti puškama (http://www.vesti-online.com/Scena/Estrada/169990/Dino-Merlin-Srbe-ukloniti-puskama)



- Karte za koncert 25. novembra su kupljene čim su puštene u prodaju (http://www.vesti-online.com/Scena/Estrada/170491/Planule-karte-za-Merlinov-koncert). Radi se o 6.000 karata, i to uglavnom za tribine i parter. I već su razdeljene - priča izvor beogradskog dnevnika.

Karte za ovaj koncert koštaju 2.200 dinara za fan pit, 2.000 dinara za parter, a za tribine od 1.800 do 2.500 dinara. Ako uzmemo prosek da je karta 2.000 dinara, prostom računicom dolazimo do toga da je Demokratska stranka za 6.000 karata iskeširala 12 miliona dinara, odnosno 120.000 evra!


Pevao o Aliji i komponovao Ceci!

http://razbibriga.net/clear.gif
Nezgodno je što postoje dokazi za sve Dinove akcije protiv Srba...


Edin Dervišhalidović, alijas Dino Merlin, se tokom devedesetih kleo da nikada neće zapevati u Srbiji. Tokom rata u BiH, Dervišhalidović je pevao “patriotske pesme“ u uniformi “zelenih beretki“, spevao je čak i odu Aliji Izetbegoviću - “Da te nije, Alija“, a ostao je upamćen i po izjavi da je Beograd “leglo fašizma“!



Međutim, bio je i na meti istih “beretki“ posle otkrića da je pred početak rata u BiH napisao pesmu “Beograd“ za Svetlanu Cecu Ražnatović, udovicu vođe Srpske dobrovoljačke garde Željka Ražnatovića Arkana.

http://www.vesti-online.com/Vesti/Srbija/174692/Tadicevci-iskesirali-120000-evra-za-Merlina

Mislim da je ovde svaki komentar suvišan .....

mire
27-10-2011, 10:34
lik se puvao kako nikad nece pevati u srbiji...

a sada, kao, "`ajde, ja sam tolerantan"

ja mu ne bih dozvolio ni da prismrdi ovde

Man
27-10-2011, 10:44
“Tadićevci“ iskeširali 120.000 evra za Merlina!


Demokratska stranka organizovala je preko svojih članova, ljudi bliskih stranci i firmi na čijem čelu su njihovi kadrovi kupovinu čak 6.000 karata za koncert Dina Merlina koji će biti održan 25. novembra u “Beogradskoj areni“, piše beogradski “Alo!“, pozivajući se na izvore u centrali DS-a.

Karte za ovaj koncert koštaju 2.200 dinara za fan pit, 2.000 dinara za parter, a za tribine od 1.800 do 2.500 dinara. Ako uzmemo prosek da je karta 2.000 dinara, prostom računicom dolazimo do toga da je Demokratska stranka za 6.000 karata iskeširala 12 miliona dinara, odnosno 120.000 evra!



Ovim se samo potvrđuje da je žuti najveća pošast koja je zadesila ovu jadnu napaćenu zemlju :(

DaDole
27-10-2011, 10:58
Iako sam rekla da neću na ovakvim temama da postujem (jer me jako boli svaka riječ i činjenica koju iako znam,boli još više kad se čita)..ipak ne mogu a da ne kažem da me svaki put iznova poraze ovakvi podaci..i ne samo mene,već sve moje drage sunarodnjake i mučenike..ali,mi smo živi i dišemo i kad palimo svijeće na grobovima onih koji su živote dali za ovu našu Republiku,ne želimo da zaboravimo.
Toliko smo im dužni.

mica
27-10-2011, 11:01
Ovim se samo potvrđuje da je žuti najveća pošast koja je zadesila ovu jadnu napaćenu zemlju :(

Koliko je meni tesko, sto moram sa ovim da se slozim :( Toliko sam verovala u zute, borila se za tu vlast, visila na ulicama, da bih sada samu sebe, najradje olupala o glavu :(
Ja sam sokirana ovime... I smatram da, svako ko bude otisao na taj koncert, nema grama mozga...

PRCKO
27-10-2011, 11:10
Demokratska stranka organizovala je preko svojih članova, ljudi bliskih stranci i firmi na čijem čelu su njihovi kadrovi kupovinu čak 6.000 karata za koncert Dina Merlina koji će biti održan 25. novembra u „Beogradskoj areni“, saznaje „Alo!“ u centrali DS-a.



Ulaznice za spektakl već se distribuiraju po opštinskim odborima te stranke, ali i po preduzećima kojima rukovode demokrate!
Naš sagovornik kaže da su karte rezervisali pre nego što se saznalo da će sarajevski pevač održati i drugi koncert.
- Karte za koncert 25. novembra su kupljene čim su puštene u prodaju. Radi se o 6.000 karata, i to uglavnom za tribine i parter. I već su razdeljene - priča naš izvor.

Karte za ovaj veliki muzički spektakl koštaju 2.200 dinara za fan pit, 2.000 dinara za parter, a za tribine od 1.800 do 2.500 dinara. Ako uzmemo prosek da je karta 2.000 dinara, prostom računicom dolazimo do toga da je Demokratska stranka za 6.000 karata iskeširala 12 miliona dinara, odnosno 120.000 evra!
Podsetimo, „Alo!“ je prvi, još u julu, posle susreta poznatog pevača s predsednikom Srbije Borisom Tadićem u Sarajevu, objavio da će Edin Dervišhalidović zvani Dino Merlin u novembru održati koncertu u Beogradu, i to za basnoslovni honorar od čak 300.000 evra!
Iz Predsedništva Srbije smo tada dobili odgovor da je Tadić pružio podršku Merlinu u vezi s predstojećim koncertom u Beogradu, ali da on nema nikakve veze s organizacijom.
http://razbibriga.net/clear.gif

Demokrate bez komentara

U nameri da iz DS-a dobijemo komentar povodom naših saznanja da je ta stranka kupila 6.000 karata za koncert, pozvali smo Jelenu Trivan. Međutim, potpredsednica DS-a juče nije odgovarala na naše poruke i pozive.


Pevao o Aliji i komponovao Ceci!

Edin Dervišhalidović alijas Dino Merlin se tokom devedesetih kleo da nikada neće zapevati u Srbiji. Tokom rata u BiH, Dervišhalidović je pevao „patriotske pesme“ u uniformi „zelenih beretki“, spevao je čak i odu Aliji Izetbegoviću „Da te nije, Alija“, a ostao je upamćen i po izjavi da je Beograd „leglo fašizma“!
Međutim, bio je i na meti istih „beretki“ posle otkrića da je pred početak rata u BiH napisao pesmu „Beograd“ za Svetlanu - Cecu Ražnatović, udovicu vođe Srpske dobrovoljačke garde Željka Ražnatovića Arkana.
http://www.alo.rs/politika/42961/Demokrate_iskesirale_120000_evra_za_Merlina

:ljut:

Man
27-10-2011, 11:13
Ima tema :) otvorio sandokan, ili je možda samo dodao tekst na neku od postojećih :hm:

http://razbibriga.net/showthread.php/4949-Koliko-smo-spremni-da-budemo-složni-kad-je-ovako-nešto-u-pitanju-!?p=194062#post194062

Sandokan
27-10-2011, 11:14
Pa ja reko da ne otvaram temu kad smo već o Dini DervišHalidoviću ćakulali i pre neki dan ....

PRCKO
27-10-2011, 11:16
nisam video,trazio sam ovde,brisi :)