Prijava

Pogledaj Punu Verziju : Спас или нешто друго...



QueenOfClubs
06-02-2010, 18:30
Да ли сте некад неког оставили иако волите?
Који су били разлози?
И да ли је то спас, саможивост, страх?

Ја нисам. Никад нисам имала снаге за то...

Sibi
06-02-2010, 18:37
Nisam ni ja ... a tolike sam razgovore sama sa sobom vodila, nije vredelo.

QueenOfClubs
06-02-2010, 18:53
Ех... Ево ја се спремам...
Данас ћу... Сутра ћу...
И тако...

причалица
11-02-2010, 18:24
Да ли сте некад неког оставили иако волите?
Који су били разлози?
И да ли је то спас, саможивост, страх?

Ја нисам. Никад нисам имала снаге за то...

ma ne...ostavljala sam samo onda kad više nisam bila zaljubljena. ljubav sam jedino osetila prema mom mužu i još je tu taj osećaj...:krsti:

Ciciban
12-02-2010, 01:54
jesam morala sam .......

Ванда
14-02-2010, 13:39
Јесам, оставила сам га, јер смо гушили један другог.
Срели смо се поново, и у петак наш син слави 18. рођендан...

Taska
18-02-2010, 17:33
jesam dva puta....i oba puta je bilo zbogom zauvjek ...

jednom je bio spas....a drugi put realno shvatanje da tu nema buducnosti....

kambodza
24-02-2010, 23:04
...............:)))...........................

QueenOfClubs
25-02-2010, 07:15
...............:)))...........................
Деси Камби :raz_082:

Sibi
07-03-2010, 22:33
Nikad nisam imala hrabrosti da presečem, uvek sam puštala da se nekako samo od sebe završi ... mislila sam da ću crći ako raskinem. I tako u nedogled ... dok se ne smučimo jedno drugom. :(

Izabela
07-03-2010, 23:07
Jesam,prosle godine sam ostavila osobu sa kojom sam provela 8.godina....
Mislim da sam time spasila oboje!

DaDole
29-09-2011, 12:33
Да ли сте некад неког оставили иако волите?
Који су били разлози?
И да ли је то спас, саможивост, страх?

Ја нисам. Никад нисам имала снаге за то...

jesam,ali ne da bih spasila sebe od njega..niti zbog straha,nit samoživosti..već zbog sasvim drugog razloga..mada mislim da kad voliš ne treba da ostavljaš,već da spajaš..kao most koji spaja ili razdvaja.
nažalost,ljubav uvijek nije dovoljna..

kojica
29-09-2011, 18:33
jesam.. :sad: bogz straha...

Sarmica
29-09-2011, 20:39
Jesam...viša sila...to je bio jedini način i izlaz.Nakon toga mnogo grešaka napravljenih,neke možda neće moći nikada da se isprave.
Ali ipak...ko zna zašto je to dobro...

I da...kod mene je bio čisti spas,u bukvalnom smislu te reči.Možda sam ja tu bila samoživa,ali u tom trenutku sam i trebala jedino na sebe da mislim,i sa ove distance ne mislim da sam pogrešila.

Cruz
08-04-2012, 08:06
mislim da je strah pokretac.. visi ciljevi, nepovoljna situacija i tome slicno samo su izgovori..

ljubičica
08-04-2012, 08:50
jesam.
tri puta.

причалица
08-04-2012, 08:56
:qq: pa što?

ljubičica
08-04-2012, 09:03
postojali su jako dobri razlozi.

Steppenwolf
08-04-2012, 12:48
Jesam zbog obostranog spasa.

Cruz
08-04-2012, 12:57
sta znaci obostrani spas?

Rosa
08-04-2012, 13:49
Osoba koja ostavlja,nikad ne treba da zaboravi da nije ona ostavljena ili odbačena,već da "ona ostavlja" pa samim tim može samo u svoje ime da govori da li se spasila ili ne.. ne može da govori o drugoj strani,osim da nagadja..
..to je prokletstvo koje nosi sa sobom onaj koji ostavlja..

Steppenwolf
08-04-2012, 14:13
sta znaci obostrani spas?
Upravo to, bolje i jednom i drugom bez onog drugog u zivotu.
Nema komplikacija.

Cruz
08-04-2012, 14:50
ako je ljubav iskrena i obostrana, nema komplikacija, to je jedna stvar, druga je pitanje jesi li ti to sam zakljucio pa postupio ili ste zajedno dosli do istog?

Cruz
08-04-2012, 14:52
Osoba koja ostavlja,nikad ne treba da zaboravi da nije ona ostavljena ili odbačena,već da "ona ostavlja" pa samim tim može samo u svoje ime da govori da li se spasila ili ne.. ne može da govori o drugoj strani,osim da nagadja..
..to je prokletstvo koje nosi sa sobom onaj koji ostavlja..

upravo tako roso, ne znam ko daje za pravo drugoj strani da u moje ime odlucuje i govori (ovo "moje" je samo primer)

причалица
08-04-2012, 15:24
Osoba koja ostavlja,nikad ne treba da zaboravi da nije ona ostavljena ili odbačena,već da "ona ostavlja" pa samim tim može samo u svoje ime da govori da li se spasila ili ne.. ne može da govori o drugoj strani,osim da nagadja..
..to je prokletstvo koje nosi sa sobom onaj koji ostavlja..
potpuno se slažem, ali ne bih to nazvala prokletstvom.
uvek sam ostavljala kad sam videla da nema više perspektive. to je stvarno žešće smaranje....i nisam ja bila kriva što sam ''imala petlju'' da prekinem. rekoh u svom prvom postu na temi - prekidala sam kad nisam više volela a to je dobro i za ostavljenog, da krene dalje....

Vragolanka
08-04-2012, 23:45
moraću i ja da se učlanim u spasioce... :rile:

Čarapica
09-04-2012, 00:17
Да ли сте некад неког оставили иако волите?
Који су били разлози?
И да ли је то спас, саможивост, страх?


ma kakv crni spas, tek onda znaju da nastanu muke :mm:... kajanje, pa kazna bozija... pa svasta nesto :mm:jos ako je iz inata, pa osjecaj krivice :qq:... pa poslije iz straha da se sve ne ponovi ne volis a nemos ostavis :facepalm: ... ma zna da budne zajbandus citav :mm:....


mlogo bre komplikovana ota ljubav:mm:....

Moonster
09-04-2012, 05:20
moraću i ja da se učlanim u spasioce... :rile:

Već jesi, samo kriješ :raz_068:
Mene si spasila :stidljiva:.....valjda....

Sagacity
09-04-2012, 06:58
potpuno se slažem, ali ne bih to nazvala prokletstvom.
uvek sam ostavljala kad sam videla da nema više perspektive. to je stvarno žešće smaranje....i nisam ja bila kriva što sam ''imala petlju'' da prekinem. rekoh u svom prvom postu na temi - prekidala sam kad nisam više volela a to je dobro i za ostavljenog, da krene dalje....
Potpuno se slažem Pričo sa tobom...Stvarno je smaranja kada si sa nekim, a ne vidš više nikakav smisao...

Steppenwolf
09-04-2012, 19:18
ako je ljubav iskrena i obostrana, nema komplikacija, to je jedna stvar, druga je pitanje jesi li ti to sam zakljucio pa postupio ili ste zajedno dosli do istog?
Zajedno smo dosli do istog.

Cruz
09-04-2012, 19:23
Zajedno smo dosli do istog.

u tom slucaju ne mozemo govoriti o ostavljanju, vec o sporazumnom raskidu, zar ne?

Steppenwolf
09-04-2012, 19:29
Ne bas sasvim, neko ipak ucini prvi korak ali nije to ni bitno.
Svi su na neki nacin luzeri.

Cruz
09-04-2012, 19:34
da li cu ja da podnesem papire za razvod ili ti sasvim je svejedno, ako smo prethodno zajedno dosli do zakljucka da vise ne ide... banalan primer

ne znam cija je okrutnost veca kada je ostavljanje u pitanju, da li to bezosecajnije rade muskarci ili zene..

ja mogu da govorim samo sa aspekta zene i da kazem da muskarci mogu da budu izuzetno okrutni, a isto to mogu da ocekujem da za zenu kaze neki muskarac.. sve zavisi koliko emocije dominiraju sa obe strane

Steppenwolf
09-04-2012, 19:41
To je vec za drugu temu o okrutnosti.
Nije svako "ostavljanje" okrutnost vec cak izbavljenje, imas slucajeva gde partner cini sve da te otera da bi ti ucinio taj korak jer on nema petlju i nece da ga "grize savest".

Cruz
09-04-2012, 19:43
manipulacija znaci... :)

Steppenwolf
09-04-2012, 19:54
Oooo, da.

Nežnicah
09-04-2012, 19:57
Ja sam se rano udala, nisam stigla da budem ostavljana ili da ostavljam :aha: ... i sad se pitam zasto sam se onda uopste oglasila ovde? Pricajte usta da niste pusta, bice da je to kod mene... cisto da ne ispadne da ne zalazim na ovakve teme :)

Vragolanka
09-04-2012, 23:45
Već jesi, samo kriješ :raz_068:
Mene si spasila :stidljiva:.....valjda....

:desi: moon
da bi te spasila, prvo moram da te upropastim... :trepp:

Moonster
10-04-2012, 06:05
:desi: moon
da bi te spasila, prvo moram da te upropastim... :trepp:

Vrago :cmok:

Već si me upropastila, čim tražim spašavanje, a možda tražim reprizno spašavanje :trepp:

@tema


Да ли сте некад неког оставили иако волите?
Који су били разлози?
И да ли је то спас, саможивост, страх?

Ја нисам. Никад нисам имала снаге за то...

Ne, nisam nikada ostavio nekoga koga sam voleo....
Postoje situacije kada je to nekada i više nego poželjno, prvenstveno radi strane koja se ostavlja.
Tada je to u svakom slučaju spas za onoga ko se ostavlja, a razlozi su razni, ali je najčešći razlog strah za toga nekoga....
Nadam se da nikada neću biti u takvoj poziciji....

vrludava
10-04-2012, 09:55
Да ли сте некад неког оставили иако волите?
Који су били разлози?
И да ли је то спас, саможивост, страх?

Ја нисам. Никад нисам имала снаге за то...

Ova riječ "snaga" me zamislila. Ko tu treba imati snage? Zašto bih ja trebala imati snage da ostavim nekoga koga volim? Mi ljudi smo, kad sve podvučeš, sebični. Ako on nema želje da ode (namjerno kažem "želje", a ne "snage" jer me slabići ne privlače), zašto bih ja trebala biti ta koja će "za njegovo dobro" otići?

Straha od voljenja nemam, a niti od neuzvraćene ljubavi....




Ili sam promašila temu.....

vrludava
10-04-2012, 10:15
To je vec za drugu temu o okrutnosti.
Nije svako "ostavljanje" okrutnost vec cak izbavljenje, imas slucajeva gde partner cini sve da te otera da bi ti ucinio taj korak jer on nema petlju i nece da ga "grize savest".

U ovom slučaju može biti i hrabrost i spas, ali najveći razlog treba biti samopoštovanje jer je takva veza patnja.