PDA

Pogledaj Punu Verziju : Šta dalje?



mrav
28-11-2011, 09:51
Šta uraditi kad partner prestane da vas voli? Da li se praviti da je sve u redu, ili otvoriti karte na sto bez obzira što će vaše saznanje da povredi vašeg partnera?

kojica
28-11-2011, 09:53
Razgovarati. :dada:
Možda nije prestao da voli, već samo zaboravio da povremeno to pokaže.

DaDole
28-11-2011, 10:00
Šta uraditi kad partner prestane da vas voli? Da li se praviti da je sve u redu, ili otvoriti karte na sto bez obzira što će vaše saznanje da povredi vašeg partnera?
ne boriti se,ne preispitivati,ne stavljati karte na stol..samo se povući i sačekati jer što se više batrgamo stvara se efekt živog pijeska..

kojica
28-11-2011, 10:07
a možda i nisam razumela uvodni post...

Onaj ko je prestao da voli, trebao bi to da kaže. Koliko god bolno bilo za suprotnu stranu,
nije lepo da živi u neznanju. Možda bi je neko drugi voleo.. :sad:

DaDole
28-11-2011, 10:09
a možda i nisam razumela uvodni post...

Onaj ko je prestao da voli, trebao bi to da kaže. Koliko god bolno bilo za suprotnu stranu,
nije lepo da živi u neznanju. Možda bi je neko drugi voleo.. :sad:
ih,da kaže..pa to je bolno kojice..
mora li neko da mi kaže ono što sama moram da vidim..da zaključim i shvatim..je l to onda manje bolno:hm:

Sagacity
28-11-2011, 10:13
Pravu vezu čini iskrenost, ma koliko bolna bila..Mislim da treba otvoreno popričati o svemu...To je način i poštovanja pratnera. Ništa pod ''tepih''. ako je ljubav prava, možda je samo malo ušla u krizu. A ako nije, posle tog razgovora će se mnogo toga saznati..Možda i drugi partner oseća to isto, ali nije spreman da prvi započne razgovor...

kojica
28-11-2011, 10:14
ih,da kaže..pa to je bolno kojice..
mora li neko da mi kaže ono što sama moram da vidim..da zaključim i shvatim..je l to onda manje bolno:hm:

mhm.. ja sama shvatim šta sam shvatila i samo se pokupim i odem..

A šta ako sam pogrešno shvatila? :lol:

Nije to baš tako jednostavno. Različito tumačimo neke signale. Ljudi
prosto uđu u rutinu i smatraju da se nešto podrazumeva, pa ne kažu
ili ne pokažu. Neću dramiti svaki put kad mi se nešto pričini, nego ću
razgovarati.

DaDole
28-11-2011, 10:18
mhm.. ja sama shvatim šta sam shvatila i samo se pokupim i odem..

A šta ako sam pogrešno shvatila? :lol:

Nije to baš tako jednostavno. Različito tumačimo neke signale. Ljudi
prosto uđu u rutinu i smatraju da se nešto podrazumeva, pa ne kažu
ili ne pokažu. Neću dramiti svaki put kad mi se nešto pričini, nego ću
razgovarati.

i to je tačno:) ipak,voljeti partnera podrazumijeva i poznavati ga do te mjere da prepoznamo svaku kretnju i riječ koja je negdje ostala neizgovorena,da visi..
mogućnost pogrešne procjene uvijek postoji tim više što način valorizacije i signalizacije kod muškarca i žene nije isti:nene:
svaki znak nije predznak..tačno..ali,žene imaju onu suptilnu intuitivno izbrušenu tanku liniju po kojoj moraju da osjete i naslute prije:)

mica
28-11-2011, 10:20
Treva razgovatati, otvoreno. I otkriti, da liu jeljubav nestala ili je samo zatrpana svakodnevnom kolotecinom. Ljudi ponekad, ma vrlo cesto, upadnu u zamku, zelieci obnovu zaljubljenosti, leptirica i svega onoga, sto se gubi u dugim partnerskim odnosima. Treba to, preispitati...:dada:

kojica
28-11-2011, 10:26
Pravu vezu čini iskrenost, ma koliko bolna bila..Mislim da treba otvoreno popričati o svemu...To je način i poštovanja pratnera. Ništa pod ''tepih''. ako je ljubav prava, možda je samo malo ušla u krizu. A ako nije, posle tog razgovora će se mnogo toga saznati..Možda i drugi partner oseća to isto, ali nije spreman da prvi započne razgovor...

tako je.. :dada:

Mada, ja se samo krijem iza toga ''tako je ispravno', a zapravo i da nije ispravno
drugačije ne umem. Kad prestanem da volim, prestala sam i nema se tu šta
ćutati. Počne da mi smeta svako prisustvo te osobe do granice kad ću povratiti. :sad:
Čitav mi se organizam buni.

DaDole
28-11-2011, 10:28
tako je.. :dada:

Mada, ja se samo krijem iza toga ''tako je ispravno', a zapravo i da nije ispravno
drugačije ne umem. Kad prestanem da volim, prestala sam i nema se tu šta
ćutati. Počne da mi smeta svako prisustvo te osobe do granice kad ću povratiti. :sad:
Čitav mi se organizam buni.

ali,kao i kod svakog nagona za povraćanjem,nešto ipak prethodi tome..malo zaboli glava,pa to traje,pa onda imamo simptome nekakve kao da ćemo se razboljeti ili nisam to dobro "pofatala" :hm:

kojica
28-11-2011, 10:30
i to je tačno:) ipak,voljeti partnera podrazumijeva i poznavati ga do te mjere da prepoznamo svaku kretnju i riječ koja je negdje ostala neizgovorena,da visi..
mogućnost pogrešne procjene uvijek postoji tim više što način valorizacije i signalizacije kod muškarca i žene nije isti:nene:
svaki znak nije predznak..tačno..ali,žene imaju onu suptilnu intuitivno izbrušenu tanku liniju po kojoj moraju da osjete i naslute prije:)

Pa dobro.. znamo se.. al recimo, ja Konana ne znam kakav je kad odlazi.. :hm:
to bi za mene bilo potpuno novo iskustvo...

Sagacity
28-11-2011, 10:31
tako je.. :dada:

Mada, ja se samo krijem iza toga ''tako je ispravno', a zapravo i da nije ispravno
drugačije ne umem. Kad prestanem da volim, prestala sam i nema se tu šta
ćutati. Počne da mi smeta svako prisustvo te osobe do granice kad ću povratiti. :sad:
Čitav mi se organizam buni.
Da budem iskrenam, ja volim otvoren odnos iliti ''igra otvorenih karata''...Ne mogu da mislim šta on misli, niti on treba da misli šta ja mislim...Reci..
Ja jesam neko ko govori postupcima, ali nije to uvek pravi odgovor na upitno...Nekada je bolje porazgovarati ipak...
Kada je čovek ''ludo zaljubljen'' u nekoga on i ne želi da primeti da ga ta druga strana i ne primećuje u istoj meri...

kojica
28-11-2011, 10:32
ali,kao i kod svakog nagona za povraćanjem,nešto ipak prethodi tome..malo zaboli glava,pa to traje,pa onda imamo simptome nekakve kao da ćemo se razboljeti ili nisam to dobro "pofatala" :hm:

:nene: nikakvi simptomi...
danas jeste, sutra nije.. oma napad mučnine i kraj...:haha:
Tek posle sam imala vremena da analiziram šta se to desilo.

Al dobro.. nismo svi isti..

DaDole
28-11-2011, 10:35
Pa dobro.. znamo se.. al recimo, ja Konana ne znam kakav je kad odlazi.. :hm:
to bi za mene bilo potpuno novo iskustvo...

i bolje da nemaš to iskustvo:)

ali,ima jedan divan stih koji je u meni probudila tema..A.Dedić
"Znaćeš po svakoj stvari
po kojoj i sada znaš..znaćeš kad bude vrijeme
a sad čula bi laž..
Znaćeš po mojim usnama
znaćeš po pogledu mom
da je kraj
da je kraj,ljubavi mojoj.."

kojica
28-11-2011, 10:37
Treva razgovatati, otvoreno. I otkriti, da liu jeljubav nestala ili je samo zatrpana svakodnevnom kolotecinom. Ljudi ponekad, ma vrlo cesto, upadnu u zamku, zelieci obnovu zaljubljenosti, leptirica i svega onoga, sto se gubi u dugim partnerskim odnosima. Treba to, preispitati...:dada:

I snovi tu mogu da pomognu. Pričala meni jednom kuma, kako ona možda
više i ne voli svog muža. Izgleda da joj je postao dosadan i pita se ima li tu
čega. Posle nekog vremena dolazi i kaže. ''Jao.. sinoć sam sanjala da me je
ostavio.. probudila se na mokrom jastuku.. ubila sam se plačući i još mi je
teško.. kako sam mogla da pomislim da ga više ne volim..''

:haha:

mica
28-11-2011, 10:42
I snovi tu mogu da pomognu. Pričala meni jednom kuma, kako ona možda
više i ne voli svog muža. Izgleda da joj je postao dosadan i pita se ima li tu
čega. Posle nekog vremena dolazi i kaže. ''Jao.. sinoć sam sanjala da me je
ostavio.. probudila se na mokrom jastuku.. ubila sam se plačući i još mi je
teško.. kako sam mogla da pomislim da ga više ne volim..''

:haha:


Pa da, to ti pricam, ona je, sanjala da ga gubi pa je bila svesna, sta moze da izgubi:)

DaDole
28-11-2011, 10:46
Jeste..njena podsvijest je bila bazirana na strahu:)
Inače,ljudi sanjaju samo ono čega se plaše ili šta žele:hm:

mica
28-11-2011, 10:47
Auu, ja sanjam sarmicu, je l se plasim il je zelim:hm:
:haha:
No, da se vratim na temu...Da, posdvest je cudo, ali uglavnom ljudi zaista izgube nekog a onda shvate, sta su imali...

kojica
28-11-2011, 10:48
Jeste..njena podsvijest je bila bazirana na strahu:)
Inače,ljudi sanjaju samo ono čega se plaše ili šta žele:hm:

Ona može da ostane u vezi i kad više ne voli. Sećam se njenog devojačkog
taktiziranja ''ne volim ga više, al što da budem sama'' i onda ostane u vezi
dok ne naiđe nešto bolje. :lol:

Pa je podsvest morala da je prodrma u ovom slučaju.. da je opametni...

zato kod mene nema greške.. :haha:

DaDole
28-11-2011, 10:50
e,kojice pala mi na pamet nova tema..tvoj me gornji post inspirisao(kao i uvijek)
elem,đe da je turam:hm:

kojica
28-11-2011, 10:52
e,kojice pala mi na pamet nova tema..tvoj me gornji post inspirisao(kao i uvijek)
elem,đe da je turam:hm:

pa u svoj bunar.. de bi.. :lol: