PDA

Pogledaj Punu Verziju : Preterano poverenje ?



Sagacity
24-03-2012, 22:38
Poznavala sam drugaricu koja je u isto vreme išla sa dva tipa. Sa jednim je već bila tri godine u vezi, a sa drugim je išla paralelno sa prvim skoro godinu dana. Ovaj drugi je znao za ovog prvog, a prvi nije znao za drugog. Taj drugi tip je isto imao devojku, ali su oboje varali svoje partnere. Ono što je katastrofalno u celoj priči je to, da sam ih sve poznavala, a oni se svi nisu poznavali međusobno.

Jedne prilike, otišla sam kod te drugarice da uzmem neku knjigu i u tom mometnu je ušao njeni dečko sa kojim je bila u vezi 3 godine pokazujući anonimno pismo. U pismu mu neko saopštava kako ga devojka vara. I on je direktno sav ljut predamnom pita, da li je to istina...Ona njemu hladno kaže''Pa valjda ćeš ti pre verovati meni, nego nekom ljubomornom anonimnom tipu''...To joj je bilo sasvim dovoljno da odagna svaku sumnju sa sebe...

Šta se tu dešava? Očigledno je ona ta koja je manipulator, ali kako nekim ljudima tako nešto pođe za rukom?
U ovom slučaju, njegova ljubav je slepa...Normalna je stvar da se veruje partneru, ali šta kada neko to zloupotrebi?
Kako to prepoznati?
:hm:

Zolton
24-03-2012, 22:41
''Pa valjda ćeš ti pre verovati meni, nego nekom ljubomornom anonimnom tipu''

znaci cim kaze ''valjda ces ti pre meni verovati'' laze... :) jedan od primera

ljubičica
24-03-2012, 22:43
nikako.
ne postoji preterano poverenje..preveliko poverenje..malo poverenje ili delimicno poverenje
ili verujes, ili ne
ako verujes, naravno da uvek postoji sansa da te neko ispali, prevari, napravi od tebe budalu, da te povredi zgazi ko bubasvabu i da ne pojasnjavam vise:g:
jedini nacin da to sprecis, je da nikad nikom ne verujes.
ali to nije najzdraviji nacin da se provede zivot:zrika:
s godinama valjda steknemmo neke mehanizme kako prepoznajemo iskrenost.
ili makar jacamo snagu, da lakse preprodimo ako se zeznemo..
sve u rok sluzbe..

Sagacity
24-03-2012, 22:44
znaci cim kaze ''valjda ces ti pre meni verovati'' laze... :) jedan od primera
Misliš da je to dovoljno za čoveka koji je zaslepljen nečijom ljubavlju?
Nisam sigurna..Imam osećaj i da ih je našao na ''gomili'' da ne bi verovao svojim očima...Ima i toga...

Zolton
24-03-2012, 22:48
Misliš da je to dovoljno za čoveka koji je zaslepljen nečijom ljubavlju?
Nisam sigurna..Imam osećaj i da ih je našao na ''gomili'' da ne bi verovao svojim očima...Ima i toga...

mozda jednostavno bezi od istine ali to je vec druga tema...

kojica
24-03-2012, 22:52
:hm: preterano poverenje...

Pa recimo imaš prijatelja i veruješ da su njegove šale bez nekih loših namera
i onda u jednom trenutku shvatiš da su pokvarene do koske i više mu ne veruješ

I jel bi sad bilo preterano, ako ipak nastaviš da mu veruješ ili samo glupo? :hm:

Sagacity
24-03-2012, 22:53
mozda jednostavno bezi od istine ali to je vec druga tema...
Ne nije druga tema...
Ne,... mislim da ju je preterano voleo i plašio se da je ne izgubi pa je prelazio preko svega...

Sagacity
24-03-2012, 22:55
:hm: preterano poverenje...

Pa recimo imaš prijatelja i veruješ da su njegove šale bez nekih loših namera
i onda u jednom trenutku shvatiš da su pokvarene do koske i više mu ne veruješ

I jel bi sad bilo preterano, ako ipak nastaviš da mu veruješ ili samo glupo? :hm:
Da baš tako Kojice.
Ali ovde se radi osobi koja ne želi da shvati, bar koliko sam ja mogla da zaključim...:(

Man
24-03-2012, 22:58
možda je njima bilo lepo tako ustvari :hm:

kojica
24-03-2012, 22:58
Da baš tako Kojice.
Ali ovde se radi osobi koja ne želi da shvati, bar koliko sam ja mogla da zaključim...:(

pa dobro, tu se radi o zaljubljenim ljudima, a oni su po difoltu glupkasti... :koni:

Steppenwolf
24-03-2012, 23:01
Nemam problem sa preteranim poverenjem jer za nikog ne bih stavio ruku u vatru i nikom ne verujem 100 posto.
A ovaj lik iz Sagine price je svakako trebao bar malo da se zamisli kad je dobio to anonimno pismo, ako je tako lako progutao njenu pricu onda znaci da ni ne zeli da sazna istinu.

Sagacity
24-03-2012, 23:02
Svi njegovi drugari i drugarice su mu govorili da ga vara i da to traje. Ali on je verovao samo njoj. Na kraju ju je i zaprosio...I ona je bez dvoumljenja pristala da se uda za njega...:hm:

Zolton
24-03-2012, 23:02
Ne nije druga tema...
Ne,... mislim da ju je preterano voleo i plašio se da je ne izgubi pa je prelazio preko svega...

Nema tu sta preterano da se voli... ili se voli ili ne, sad neko to drugacije i jace dozivljava, psihcki i fizicki a neko slabije... :) nego da se vratimo na temu... vec sam ti reko da je on onda jednostavno bezao od istine a bezanje nije preterano poverenje, vec jednostavno skrivanje od realnosti i produzavanje agonije :)

Steppenwolf
24-03-2012, 23:05
Svi njegovi drugari i drugarice su mu govorili da ga vara i da to traje. Ali on je verovao samo njoj. Na kraju ju je i zaprosio...I ona je bez dvoumljenja pristala da se uda za njega...:hm:
Ovekovecili laz, ima da ga vara kroz ceo brak, tako mu i treba kad je glupson.

Zolton
24-03-2012, 23:09
a ja mislio da su raskinuli :shocked:

Sagacity
24-03-2012, 23:14
Ovekovecili laz, ima da ga vara kroz ceo brak, tako mu i treba kad je glupson.
Tačno Wolf. U pravu si. Dobro si procenio.
Vara ga i dan danas.

Steppenwolf
24-03-2012, 23:19
Pa kad ga je varala pre braka nije tesko zakljuciti da ce nastaviti i dalje.
Njoj ocigledno tako odgovara, pitanje je zasto se za njega udala, da li zbog materijalnih stvari ili ko zna cega.

Sagacity
24-03-2012, 23:22
Inače, ona je kao osoba izuzetna. Dobar prijatelj.
Kalkulisala je. Ovaj za koga se udala je bolji čovek i sa njim može kako hoće. To je moj zaključak. Inače, obojica su dobro materijalno obezbeđeni. Mislim da materijalno nije prevagnulo.

Steppenwolf
24-03-2012, 23:24
Pa nije se valjda udala samo zato da bi lako mogla da ga vuce za nos, mora da ima nesto jos.

Sagacity
24-03-2012, 23:29
Ono što znam ja sam rekla. Znam da je rekla da je on dobar čovek, odnosno bolji od tipa sa kojim ga je varala...
Na primer, sestru moje školske drugarice je oženio tip, koji je nije toliko voleo ali je izjavio da zna da bi mu uvek sve oprostila i da je to razlog zašto se sa njom oženio. Inače i on vara tu ženu..Ima raznih slučajeva...

Steppenwolf
24-03-2012, 23:32
A sto moraju po svaku cenu da se zene i udaju nikad necu shvatiti, verovatno se plase da ne ostanu sami ili im taj status nesto znaci.

Sagacity
24-03-2012, 23:35
Mislim da je on nju zaprosio, da bi je imao samo za sebe, da bude sasvim siguran da će biti uz njega. Njemu je brak bio potvrda neke sigurnosti..Bar ja tako mislim..
Što se tiče braka..To je jednostavno znak izbora i dogovora između dvoje.

Steppenwolf
24-03-2012, 23:48
Cuj sigurnosti, zena ga vara pravi majmuna od njega a on ima osecaj da je siguran.
Neverovatno kako neki ljudi vole da lazu sebe i vataju se za druge kao za neku slamku spasa.
Po meni se u brak ulazi iskreno jer ne vidim drugi smisao zasto bih provodio vreme pored neke osobe ako to nije slucaj.

Sagacity
24-03-2012, 23:59
Wolf isto mislimo. Ali on očigledno tako ne misli. Da baš tako i on se ''hvatao za slamku''....
Ljudi stupe u brak očekujući da će se druga strana u braku uozbiljiti i da će u braku biti sve drugačije. A to je klasična greška.

Steppenwolf
25-03-2012, 00:05
Da, i onda se jednog dana osveste najkasnije kad budu ostavljeni i tad shvate da su stracili godine zivota sa nekim ko ih ne zasluzuje a pored njih je mozda prolazio neko sa kim bi mogli biti istinski srecni.

Cruz
25-03-2012, 07:17
po meni apsolutno poverenje ne postoji. jeste da je poverenje jedna od kljucnih tacki u vezi, ali i pored toga covek treba zbog sebe licno da stvari uzima sa dozom rezerve, posebno kada je u pitanju situacija koju je saga opisala.

kojica
25-03-2012, 08:19
Možda mu je lakše da joj kaže ''verujem ti'', nego ''volim te bez obzira na sve,
i strpljivo ću čekati da i ti mene zavoliš toliko''. Ona njega prevarila, on nju malo
slagao i idu dalje.

Nego.. ovo za rezervu mi nije jasno..
Jel sad bilo kakva budala može da napiše neko anonimno pismo, i ubaci crv
sumnje za sva vremena u nečiju vezu? Ne valja ni tako.. :hm:

причалица
25-03-2012, 08:27
Ljudi stupe u brak očekujući da će se druga strana u braku uozbiljiti i da će u braku biti sve drugačije.
pa nije brak vrtić.

Cruz
25-03-2012, 08:33
Možda mu je lakše da joj kaže ''verujem ti'', nego ''volim te bez obzira na sve,
i strpljivo ću čekati da i ti mene zavoliš toliko''. Ona njega prevarila, on nju malo
slagao i idu dalje.

Nego.. ovo za rezervu mi nije jasno..
Jel sad bilo kakva budala može da napiše neko anonimno pismo, i ubaci crv
sumnje za sva vremena u nečiju vezu? Ne valja ni tako.. :hm:

to sa rezervom znaci da treba ostaviti prostora i za drugacije razmisljanje i vidjenje svog partnera. da, znaci crvic sumnje, ali ne one koja izjeda, vec cisto da se situacija isprati "do kraja" u konekstu analize: menja li svoje ponasanje, tj. da li ga je vec promenio. ne mislim ovde na ono trckanje za partnerom, preturanje po dzepovima, listanje poziva u mobilnom i tako dalje... vec cisto razmisljanje desava li se nesto sto do sada nismo primetili

причалица
25-03-2012, 08:38
i šta ako se ne promeni takvo ponašanje? missim, šta onda? da li ta distanca postaje veća ili bude ''pa dobro, nema veze''?

Cruz
25-03-2012, 08:42
ako se ponasanje ne menja, onda je "dojava" lazna, ako se promenilo onda svakako govori da se nesto desava nama iza ledja, a da toga ranije nismo bili svesni, sto zbog "slepe" ljubavi i bezgranicnog poverenja, sto zbog prezauzetosti svakodnevnim obavezama ili smo pak utonuli u rutinu

kojica
25-03-2012, 08:43
http://www.youtube.com/watch?v=1MZ-Dd7PrrQ

:smeh:

Sagacity
25-03-2012, 11:12
pa nije brak vrtić.
Ma naravno da brak nije vrtić...Ti si to lepo rekla..
Međutim imaš ljudi koji brak smatraju kao rešenje nekih problema. I ne samo brak, nego da će rađanje dece sve promeniti. Pa kada im brak uđe u krizu oni obavezno proširuju porodicu...Ima i toga.
Najsmešniji primer je, kada joj on i pre braka ''lupa šamare'', ali se ona udaje za njega jer smatra da će se on u braku promeniti. Ili kada se žena uda za hroničnog alkoholičara, jer misli ako se uda za njega da će se on u braku uozbiljiti i prestati da pije..
Odoh malo sa teme, ali na neki način i one su im preterano verovale ili su one imale preterano uverenje u nešto.

vrludava
27-03-2012, 12:34
Poznavala sam drugaricu koja je u isto vreme išla sa dva tipa. Sa jednim je već bila tri godine u vezi, a sa drugim je išla paralelno sa prvim skoro godinu dana. Ovaj drugi je znao za ovog prvog, a prvi nije znao za drugog. Taj drugi tip je isto imao devojku, ali su oboje varali svoje partnere. Ono što je katastrofalno u celoj priči je to, da sam ih sve poznavala, a oni se svi nisu poznavali međusobno.

Jedne prilike, otišla sam kod te drugarice da uzmem neku knjigu i u tom mometnu je ušao njeni dečko sa kojim je bila u vezi 3 godine pokazujući anonimno pismo. U pismu mu neko saopštava kako ga devojka vara. I on je direktno sav ljut predamnom pita, da li je to istina...Ona njemu hladno kaže''Pa valjda ćeš ti pre verovati meni, nego nekom ljubomornom anonimnom tipu''...To joj je bilo sasvim dovoljno da odagna svaku sumnju sa sebe...

Šta se tu dešava? Očigledno je ona ta koja je manipulator, ali kako nekim ljudima tako nešto pođe za rukom?
U ovom slučaju, njegova ljubav je slepa...Normalna je stvar da se veruje partneru, ali šta kada neko to zloupotrebi?
Kako to prepoznati?
:hm:

On je ODLUČIO da će joj vjerovati. I to je sva mudrost.....

Sagacity
27-03-2012, 12:51
On je ODLUČIO da će joj vjerovati. I to je sva mudrost.....
Naravno da je on ''odlučio'', ali zašto ? :hm:

Tibi
27-03-2012, 13:54
Naravno da je on ''odlučio'', ali zašto ? :hm:

Zato sto je "klasicni" muskarac:stid:

причалица
27-03-2012, 15:12
Zato sto je "klasicni" muskarac:stid:
klasični muškarac ili klasična budala?

Cruz
27-03-2012, 15:13
ovo drugo :say:

Adio
28-03-2012, 14:48
ZLO
ja sam jednom bila lagana ali su drugacije okolnosti bile u pitanju i ne znam kako sam preko toga presla
a pogodilo me je uzasno
nisam neko ko manipulise jer ne znam kako
ispadnem naivna i glupa jer verujem ljudima ali nije to na moju stetu vec na stetu tih sitnih ljudi koji se sluze time
mogu svakog pogledati u oci sto se kaze
za mene je takav odnos uzasan i jednostavno su takvi ljudi za mene najobicnije kukavice, nista vise
slepo verujem samo sebi

marlon
31-03-2012, 04:25
Poznavala sam drugaricu koja je u isto vreme išla sa dva tipa. Sa jednim je već bila tri godine u vezi, a sa drugim je išla paralelno sa prvim skoro godinu dana. Ovaj drugi je znao za ovog prvog, a prvi nije znao za drugog. Taj drugi tip je isto imao devojku, ali su oboje varali svoje partnere. Ono što je katastrofalno u celoj priči je to, da sam ih sve poznavala, a oni se svi nisu poznavali međusobno.

Jedne prilike, otišla sam kod te drugarice da uzmem neku knjigu i u tom mometnu je ušao njeni dečko sa kojim je bila u vezi 3 godine pokazujući anonimno pismo. U pismu mu neko saopštava kako ga devojka vara. I on je direktno sav ljut predamnom pita, da li je to istina...Ona njemu hladno kaže''Pa valjda ćeš ti pre verovati meni, nego nekom ljubomornom anonimnom tipu''...To joj je bilo sasvim dovoljno da odagna svaku sumnju sa sebe...

Šta se tu dešava? Očigledno je ona ta koja je manipulator, ali kako nekim ljudima tako nešto pođe za rukom?
U ovom slučaju, njegova ljubav je slepa...Normalna je stvar da se veruje partneru, ali šta kada neko to zloupotrebi?
Kako to prepoznati?
:hm:

hmmm..moja bivsa zena je imala jednu zanosnu drugaricu inace teniserku i negde sa 25 leta navratila do mene sa njom a ona bila sa treninga i napicnjaku malko znojava i rumena.... ostali sami a ona rece da li moze da se istusira... naravno... zna se odgovor... :lol:

sta je bilo nebitno je sad, ali poverenje se nije moglo sakriti od stalne mi partnerke koja je samo rekla e jesi stoka... ali sa osmehom tako da su tri para ociju bile :g: a po izvrsenom cinu sam bio :huh: dal cu uspeti da odglumim:raz_068: posto je njena drugarica bila :igra1: